Jump to content
Sign in to follow this  
mundek2512

Nowa jednostka centralna za ok 2500 PLN

Recommended Posts

Niestety stary mój komputer umarł, nie do odratowania, więc trzeba kupić nowy. Proszę wybaczyć absolutny laicyzm jeśli chodzi o sprawy sprzętowe, nigdy jakoś nie musiałem się tym zajmować sam, więc i poziom wiedzy może być bardzo niski i mogę pisać /pytać o rzeczy oczywiste.

• Budżet na komputer:2500 złotych
  • Części do kupienia:Jednostka centralna z obudową
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera:  Granie, mało który nowy tytuł AAA, w większości chciałbym móc odpalić rougelike/Hearthstone + jakiś stream w tle. Ew odpalić Civilization 6, albo Wiedźmina 3 z dodatkami. Sporadycznie zdarza mi się pracować na BARDZO bazowym poziomie ze stroną internetową firmy. Do tego standard typu obejrzeć film/ pisanie pracy magisterskiej/praca w dokumentach tekstowych/tabelkach etc. Nie planuję obróki grafiki na wysokim poziomie/obróbki wideo itd.
  • Preferowany sklep: Brak, najlepiej pewny i sprawdzony
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):  Full HD 1080p, 1920 x 1080
    Analogowe wejście sygnału D-Sub
    Cyfrowe wejście sygnału HDMI, DVI-D
    HDCP tak
      https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-e2409hds-1/
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej na pewno nie
  • Termin zakupu komputera: Szybciej znaczy lepiej, aktualnie pracuję na 10 letnim laptopie zastępczym
  • Dodatkowe uwagi: Nie potrzebuję napędu optycznego, ze starego nie korzystałem od ~4lat w ogóle, Dysk SSD byłby miłym dodatkiem, ale jeśli bardzo zaniży to jakość zestawu aby zmieścić się w cenie, można odpuścić. Fajnie by było, gdyby był możliwy sensowny upgrade za 3-4 lata gdy sytuacja finansowa trochę się ustatkuje. Dodatkowo chciałbym (moja fanaberia dla wygody) za jakiś czas (rok-dwa lata), móc dokupić drugi monitor- czasem brakuje przestrzeni roboczej przy ogarnianiu rzeczy do pracy

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Widziałbym to tak: komputer + Win 10. Budżet przekroczony o ponad 200 zł - nie wiem czy możesz sobie na to pozwolić. Na RX 570 pograsz w Wiedźmina 3 na ustawieniach "wysokich" w >50 fps (test). AMD dodaje 2 gry do karty - klik.

Kody zniżkowe na wysyłkę + montaż/pendrive: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

1) Brak dysku HDD? Nie potrzeba czy ja nie zauważyłem

2) Win aż tyle kosztuje? Chciałem już kupić swój, ale chyba będę musiał zwrócić się do uczelni o licencję uczelnianą na rok jeszcze;/