Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tempozan

Modernizacja komputera

Polecane posty

Witam,posiadam starty komputer. AMD PHENOM x4 955 Black Edition,karta GTX 275,płyty nie pamiętam,RAM chyba 8 GB.Dobra obudowa zasilacz dysk chlodzenie

Pytanie co by tu można zmodyfikowac jak najmniejszym kosztem? Czy karta jeszcze da rade? A procesor mozna by i plyte głowną jakas przyszlosciowa dac?Czy tu nie ma sensu w ten ulład karta,procesor plyta inwestowac?Z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz wymagania, ale jak chcesz pograć na sensownym poziomie to do wymiany jest wszystko (procesor, płyta główna, RAM, karta graficzna).

Małym kosztem może by można było podkręcić procesor i wymienić kartę na trochę szybszą (choć do tego CPU nie ma sensu nic mocnego wkładać), ale różnica na dzisiejsze standardy raczej kolosalna nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używki mają średni sens.

Z nówek:

https://www.x-kom.pl/lista/g0cvbzyj9

Cenę gier odliczasz -dostaniesz je za 1 grosz jak dodasz wszystko do koszyka, więc wyjdzie trochę ponad 2000 zł.

Karty ewentualnie można poszukać używanej - za 500-600 zł idzie dorwać. Ale nie wiem czy warto skoro do nówki dają grę wartą z 200 zł...

 

Procesora uzywanego i płyty za bardzo nie ma co szukać używanego, no chyba że idąc po najmniejszej linii oporu jakiś i5 4590 za 300 zł + płyta B85 za ~ 150-200 zł. Tylko że taki sprzęt pod najnowsze gry to już tak średnio będzie wyrabiał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedz.2 pytania:do karty dodaja  gry i do procka 1 czyli moge tubuzyskac 3 gry ktore potem ewentualnie da sie odsprzedac? I 2 pytanie czy chlodzenie noctua ktore mam w starym komp i pasuje dophenoma x4 bedzie psaowac do nowego procka?nie pamietam dokladniemodelu noctuy.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja gdyz wiem juz jakie mam modele obudowy zasilacza i chlodzenia

Zasilacz Corsair 750 TX CMPSU

Obudowa CoolerMaster Dominator

Chlodzenie:Noctua NF P12

Czy beda pasowac?zasilacz ma kilka dobrych lat czy jesli przez ostatnie 4 byl nieuzywany i zakurzony to niszczal czy zasilacze sa wieloletnie?:) dzieki za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz był sprawny i po prostu leżał w pokojowej temperaturze, a nie jakiejś wilgotnej piwnicy, to nic nie powinno mu być - przedmuchaj go jednak sprężonym powietrzem delikatnie z kurzu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.Z tego co widze to ta noctua nie bedzie pasowac do ryzena trudno.Pytanie:w specyfikacji tej obudowy CM Dominator jest napisane ze kompatybilna z plytami typ ATX.A w polecanych daliscie mini ATX.Czy bedzie ok?A jesli nie to czy ATX plyte mozecie jakas polecic?czy mini atx a atx to tylko kwestia wielkosci?Sory ze tak mecze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...