Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

Cześć, mam zamiar kupić, po 8 latach nowego kompa, tak, po 8. Mam ps3, które mimo, ze jest świetną zabawką, to jednak odstrasza cenami tytułów, na które nie zawsze mnie stać. Po pierwsze, zależy mi na złożeniu komputera do gier, żeby latały w przyzwoitych detalach, oraz na tym, aby komputer (tudzież części) można było kupić w Szczecinie, a nie w internecie. Znalazłem taki komputer:

http://www.allegro.pl/item666843838_hp_pav..._gf8600_tv.html

Lecz skoro przez 8 lat nie upgrade'owałem kompa, logiczne, iż nazwy oraz oznaczenia niewiele mi mówią. Tak wiec forumowi spece, pomóżcie mi ; )

Zapomniałbym, mój budżet to 3200/3100, lecz razem z monitorem, tak z 20 cali. Tak więc jeśli możecie, dorzućcie też propozycje jakiś ciekawych ekraników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus M4A78T-E /AMD 790GX/

530zł

OCZ 2GB (2x1GB) 2000MHz CL9 Platinium EB

269zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

699zł

Phenom 920 nie dla tej plyty, warto sprawdzac szczegoly bo ktos sobie cos takiego zamowi w kawalkach i bedzie mial problem za 7 setek. Pamiatki i zasilke tez warto by przemyslec ale to juz mniejszy problem i zalezny od wykorzystania sprzetu

Foonkone

HP i inne markowe zestawy to jedyne PC warte zakupu na Allegro czy w marketach komputerowych, dobra jakosc i gwarancja to spore zalety. Wada jest koszt zakupu w odniesieniu do mozliwosci podzespolow bazowych. Akurat ten model do gier sie nie nadaje, to bardziej duzy MediaCenter. Osobiscie doradzam konfiguracje jak ponizej, posprawdzaj sobie co i w jakich cenach maja w sklepach w twoim miescie, co propnuja jak czegos nie maja, da sie alternatywy. Zestaw pozwolii pograc we wszystko przez dluzszy czas i da sie tez przez dluzszy czas modernizowac

LG Flatron 22'' W2252TQ-PF 687.00 zł

Amacrox E4252BS 105.00 zł

OCZ DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Platinum Edition CL7 349.00 zł

Samsung 500GB SATA2 (HD502HI) 195.00 zł

AMD Phenom II Triple Core X3 720 AM3 BOX 483.00 zł

Palit GeForce GTX 260 896MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-Express (Sonic) 704.00 zł

Samsung nagrywarka DVD SH-S223B czarny OEM 93.00 zł

Fortron FSP500-60GLN 500W 226.00 zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3P AMD770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 341.00 zł

Razem :

3183.00 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB faktycznie mój poważny błąd-sorq(ale i tak był za intelem)

Foonkone ja się w pełni zgadzam z Rezydent_KGB co do zakupu całego kompa ale by nigdy tego nie zrobił bo HP i inne markowe zestawy(firmy) próbują wyłudzić jak najwięcej kasy za taki zestaw. dużo leszy będzie ten zaproponowany przez Rezydent_KGB\, ale rezydent czy na tym mobo będzie się dało odbloczyć rdzenia??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP i inne markowe zestawy to jedyne PC warte zakupu na Allegro czy w marketach komputerowych, dobra jakosc i gwarancja to spore zalety. Wada jest koszt zakupu w odniesieniu do mozliwosci podzespolow bazowych. Akurat ten model do gier sie nie nadaje, to bardziej duzy MediaCenter. Osobiscie doradzam konfiguracje jak ponizej, posprawdzaj sobie co i w jakich cenach maja w sklepach w twoim miescie, co propnuja jak czegos nie maja, da sie alternatywy. Zestaw pozwolii pograc we wszystko przez dluzszy czas i da sie tez przez dluzszy czas modernizowac

LG Flatron 22'' W2252TQ-PF 687.00 zł

Amacrox E4252BS 105.00 zł

OCZ DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Platinum Edition CL7 349.00 zł

Samsung 500GB SATA2 (HD502HI) 195.00 zł

AMD Phenom II Triple Core X3 720 AM3 BOX 483.00 zł

Palit GeForce GTX 260 896MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-Express (Sonic) 704.00 zł

Samsung nagrywarka DVD SH-S223B czarny OEM 93.00 zł

Fortron FSP500-60GLN 500W 226.00 zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3P AMD770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 341.00 zł

Razem :

3183.00 zł

Dzieki, bardzo mi pomogles :) Jednak w ktorych sklepach konkretnie patrzyles? Bo chcialbym w tym tygodniu pojechac do nich, dac im Twoja liste i wrocic z Piecykiem do domu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ceny i podzespoly dla wstepnej propozycji sa z jednego sklepu internetowego{techplanet}, niestety jego siedziba jest w innym miescie. Jako ze zaden ze znanych mi sklepow nie jest z twojego miasta a chciales to kupic lokalnie, staralem sie przynajmniej dobrac z ich oferty produkty ktore mozna znalezc lub zamowic w wiekszosci sklepow, w tym tych malych loklanych ktore w sieci sa nie do znalezienia dla kogos z innego miasta. Najlepiej jak bys znalazl adresy www sklepow ktore masz pod reka, bedziemy mogli przygotowywac propozycje w oparciu o ich aktualna oferte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym złożyć jakiś "sensowny" komputer (oczywiście do grania). Chciałbym poznać opinie na temat takiego oto zestawu:

procesor: Intel Core2 Duo E8400 3GHz

ram: OCZ 2x 2GB DDR2 800 MHz

HDD: Samsung 320 GB (SATA II, 16MB cache)

obudowa: tu mam pewien problem - najlepiej niezbyt droga a mająca chłodzenie z przodu i z tyłu

zasilacz: nie wiem jaka moc potrzebna jest do takiego zestawu

grafika: GeForce GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216)

płyta główna: Asus P5KPL-AM Intel G31

Chciałbym to zamówić w komputroniku bo to jedyny sklep w pobliżu. I tu 2 pytania: jaki jest u nich czas realizacji zamówienia i czy koszt złożenia jest wliczony w cenę części czy trzeba za to dodatkowo płacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu realizacji u niech to wiem ,że starają sie dość szybko ale koszt złożenia 50zł. a ile masz kasy na wszystko-3k??ja bym proponował esc tańsze zamiast komputronika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting1983

Jezeli koniecznie musi byc Komputronik to doradzam konfiguracje jak ponizej, wybieralem tylko dostepne podzespoly a tych niestety w tej niby wielkiej sieci zbyt wiele nie ma, pomijam ceny i strone ktora jest kanonem dla kazdego kto za glowny cel stawia sobie wywolywanie Mouse Rage Syndrom. Procesor ma niewiele nizsza wydajnosc, golym okiem roznicy nie zobaczysz specialnie, jest tanszy i dostepny, karta to to samo ogolnie, inna naklejka jedynie. Prosta solidna i nowoczesna plyta, dysk 500GB z nowej serii EcoGreen, u nich ma lepsza cene niz 320, sa ciche,oszczedniejsze i wystarczajaco wydajne. Sprawdzony zasilacz OCZ z zapasem mocy, 4GB pamieci Corsaira, solidna obudowa CoolerMaster, plus dodatkowy wentylator 120, jeden jest w standardzie. Jezeli inny sklep wchodzi w gre to mozna by zlozyc cos nowoczesniejszego i wydajniejszego

1. OCZ StealthXStream 500W SLI 245.00

Średnia ilość.

2. CoolerMaster Elite 334 Black-Silver - bez zasilacza 154.00

Średnia ilość.

3. Revoltec AirGuard 120 mm 21.50

Na wyczerpaniu.

4. GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm) 739.00

Duża ilość.

5. Intel Core2 Duo E7600 3,06GHz BOX 599.00

Średnia ilość.

6. Samsung SpinPoint F2EG 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 209.00

Średnia ilość.

7. Lite-ON DVD+/-RW LH-20A1L LightScribe bulk white (Serial ATA) 98.00

Na wyczerpaniu.

8. Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL5-5-5-18 219.00

Średnia ilość.

9. Gigabyte GA-EP43-DS3 326.00

267.22 Na wyczerpaniu.

Razem brutto: 2610.50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting1983

Jeśli zamierzasz podkręcać, to kupujesz najwolniejszy model z danej serii (E7400). Oszczędzasz wtedy kasę, a i tak większość z nich dochodzi do tej samej częstotliwości. Rezydent_KGB wybrał ci taki model, bo wcześniej twierdziłeś, że nie będzie O/C. Zdecyduj się, bo to ważne przy wyborze części, tym bardziej, że ta płyta główna nie jest najlepsza do podkręcania. Ją też wypadałoby wtedy zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sting1983

Jeżeli zamierzasz podkręcać to proponowałbym np MSI P45 Neo 2 bądź Biostar TP45 HP. Konstrukcje może i nieco droższe ale i też znacznie lepsze od tego P43. Podczas o/c takie rzeczy się liczą. Zobacz np:

http://bachcomp.pl/2172,produkt,Biostar-TP...akosc-cena.html

Mobo jest tylko o 90 zł droższe od tego GA P43, a przepaść jaka dzieli te dwie konstrukcje jest naprawdę spora na korzyść Bio szczególnie będzie to widoczne podczas o/c. Także zastanowiłbym się w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że Radek dla gracza jest w tych czasach najlepszym rozwiązaniem ?

Dokładnie. ATI produkuje świetne konstrukcje. Nie daj się zwieść różnym "magikom" z egieldy sugerujących, inny stan rzeczy. Inwestycja w 4890 od szafirka jest bardzo dobrym wyborem. Powiedziałbym, że jednym z najlepszych wyborów. Także śmiało, naprawdę warto.

A to jest jakaś różnica w tym że Radek ma 256 bit a GF GTX 260 486 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wakacje zarobie troche kasy i zastanawiam sie nad kupnem nowego kompa (mial byc samochod, ale co tamxD). Specialnie chcem kupic cos nie drogiego, ale mozliwie najwydajniejszego dlatego postanowailem przeznaczyc na ten cel kwote 2500zl lub nieco wiecej. Wydaje mi sie to calkiem sensownym limitem po zobaczeniu kilku konfiguratorow w ostatnich CDA. Niestety, nie znam sie za dobrze na sprzecie wiec moge popelnic jakis blad podczas skladnia zestawu. Dlatego prosze o rade i wskazanie najwydajniejszych komponentow mogacych stworzyc maszyne za podana cene. Nie jestem przeciwnikiem zadnej firmy (Intel, AMD, Nvidia itp.) wiec jest tu chyba spora swoboda bo ostatnio sporo sprzetu przybylo. Szczegolnie zastanawiam sie nad Radeon 4890, ale nie wiem jak na jego tle spisuje sie odpowiedni model (chyba 275, ale nie jestem pewien) konkurencyjnej firmy. Pamiec RAM raczej do 2GB bo zeby wykorzystac wiecej musialbym kupic nowa wersje okienek i to najprawdopodobniej Viste, ktora jest chyba sensowniejsza w wersji 64. Ja nwe XP kupilem na poczatku maja za kilkaset zlotych wiec kolejnej zmiany systemu nie zniose.

PS: Aha nie musicie wybierac Dysku twardego bo chyba zostawie obecny. Chyba, ze dosc stary dysk ma wplyw na ogolna wydajnosc kompa...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

to moja propozycja(obowiązkowe mocne OC procka)

Sapphire Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

930zł

Liteon iHAP122 (black)

99zł

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SpecialOps

190zł

DFI Infinity Blood Iron P45 Solid Raid /Intel P45/

420zł

Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

265zł

Arctic-Cooling Freezer Xtreme (socket 939,AM2, AM2+, LGA775)

120zł

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Razem: 2524zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor00179

Proponuje zestaw jak ponizej, odnosnie pamieci to zakup 2GB jest malo oplacalny tak cenowo jak i praktycznie, pod XP wykorzystasz 3 z 4GB, 4 zarezerwuje sobie system. Dodatkowy GB to spora roznica, coraz wiecej gier nie gardzi zadnym dodatkowym MB/GB. 2GB to juz minimum na dzien dzisejszy, 3-4 to optymalna wielkosc. Odnosnie dysku to zalezy od tego czy to w miare szybki{np dokupiony w miedzyczasie} model ze zlaczem SATA czy jakis stary dysk ATA, jezeli SATA to mozna narazie zosatwic i wydac pieniadze np na procesor X3, jezeli ATA to zdecydowanie kup nowy. Ogolnie w zestawie jest szybki dwurdzeniowy Phenom II X2 550 3.1GHz{jezeli dysk zostaje to mozna go wymienic na X3}, prosta ale solidna plyta od MSI o sporych jak na cene mozliwosciach, nowy sAM3 co daje wiecej opcji na modernizacje za czas jakis. 4GB pamieci DDDR3 1333MHz, firmy A Data, bardzo dobre parametry, zestaw 2x2 wiec na upartego mozesz wziac tylko jedna kosc. HD4890 PowerColor'a, 48 ma bardzo dobry stosunek ceny do wydajnosci, zasilacz Chieftec'a o wysokiej wydajnosci oraz sprawnosci {zgodny z 80+}, prosta nagrywarka Samsunga. Dysk 500GB Seagate'a, seria 12, solidna obudowa CoolerMaster, ceny dla przykladu ze sklepu WGK

1. CoolerMaster Elite RC-332 RC-332-KKN1 (czarna) ATX (bez zasilacza) 147,00

2. AMD Phenom II X2 550 Dual-Core (AM3) 80W 397,00

3. MSI 770-C45 (AMD 770) DDR3, GbLAN, ATX 334,00

4. A-Data DDR3 2GB PC3-10666 1333MHz CL7.0 2x130=260,00

5. Powercolor Radeon HD4890 1024MB DDR5 (256bit) 2xDVI/TV PCI-E 853,00

6. Chieftec CTP-500-12G 500W Green Angel 248,00

7. Samsung SH-S223B SATA OEM (czarny panel) 103,00

8. Seagate 500GB SATA300 (ST3500418AS) Barracuda 7200.12 16MB 203,00 1

razem 2545,00

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka bylaby roznica w tym zestawie gdyby zamiast R4890 dac GF275? Bo czytalem w CDA, ze ten drugi jest zauwazalnie lepszy (choc to ta sama klasa sprzetu). Wydaje mi sie, ze moj dysk twardy to SATA (kupiony w wakacje 2006) wiec chyba nie ma problemu chyba, ze to jednak ATA. Co do procka to spoko tylko jak szybki jest ten zasugerowany przez ciebie? Nie lubie bawic sie w BIOSie wiec wysokie ustawienia nominalne sa nader wskazane.^^ No i lepiej jakby ten procek to byl Phenom ze zlaczem AM3 bo z tego co wiem kolejne serie AMD tez beda tego uzywac.

BTW: Znacie jakies dobre polskie sklepy, ktore moglyby kompa wyslac do angli? Bo niestety nie mieszkam w polsce a tam mimo kryzysu ceny sa znacznie tansze. Dla przykladu zestaw komputerowy reklamowany jako 'dla zaawansowanych' graczy z GF9800GT (LOL) kosztuje 1599.99 funtow... Ewentualnie czy znacie jakies dobre angielskie sklepy komputerowe (sry za OT nie wiedzialem gdzie o tym napisac).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest zbudowany wlasnie na sockecie AM3. Wydajnosc procesora, ogolnie nie bedzie wolniejszy niz Core 2Duo E7500, w zaleznosci od gry potrafi byc tez wyraznie szybszy. Roznice miedzy referencyjna 275 a 4890 to kilka procent, co przeklada sie srednio na kilka klatek/s, wiec wszystko zalezy od ceny, akurat tamten 4890 kosztuje 80 do 100zl mniej od najtanszych 275. Koszt wysylki zestawu do UK skutecznie zniweluje roznice, u nas gotowe markowe zestawy tez maja pogiete ceny, popytaj w sklepach czy oferuja mozliwosc zbudowania PC na zamowienie. Jeszcze jest eBay, co prawda wiecej tam niebezpiecznej tandety, ktora wabi wysokimi numerkami, jak na Allegro, ale sa i wyjatki, na szybko znalazlem cos takiego jak ponizej. Nowy wszystko ma ladnie dobrane, najlepszych marek, do grania wystarczy jeszcze na dlugo, wystarczy z czasem zmienic karte

http://cgi.ebay.co.uk/E8500-3-4GHz-4GB-500...%3A1%7C294%3A50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka cene wyglada nawet sensownie, ale do grania w najwyzszych detalach moze szyko okazac sie zaslaby... A co z GF260? W testach CDA wypadl na rownym poziomie z R4890 i jest (chyba) tanszy. Czy to dobry wybor? Czy jest jakas roznica w wydajnosci pomiedzy DDR2 i DDR3? Teoretycznie DDR3 powinno byc szybsze, ale kiedys procesory AMD na tym stracily (przejscie z DDR na DDR2).

Kolejne pytanie OT (moderatorzy nie zabijajcie mnie) - czy na eBay sa tylko uzywane rzeczy?? Na amazon.com znalazlem cos takiego:

http://www.amazon.co.uk/OCZ-PC3-10666-1333...5181&sr=8-6

Pisze, ze to wersja Intel, wiec czy dziala tylko z prockami intela? Pytam bo OCZ 'nabiera' ludzi, ze wybrane modele z ich oferty dzialaja lepiej z podzespolami od GF, Radeona lub Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...