Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gofer

Zestawy komputerowe Power od 2001 do 3000 zł

Polecane posty

Na tych MSI bardzo łatwo się kręci więc nie powinieneś mieć problemów. Dodatkowo MSI udostępnia połówkowe mnożniki. Mały acz miły szczegół. Platinum ma nieco bardziej rozbudowany BIOS pod względem napięć i ustawień pamięci. Nie są to jakieś kolosalne różnice. Także obie płyty nadają się bardzo dobrze na podstawę platformy do o/c. Wybrałeś dobrze. Na podanym konfigu spokojnie będzie chodził zarówno Crysis jak i GTA. I tak jak koledzy już mówili lepiej dopłacić do szafira. IMO to jeden z lepszych producentów jeśli chodzi o karty ATI. Nie raz miałem produkty tej firmy i nigdy się nie zawiodłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli sprzęt już w sumie mam wybrany, proc: C2Q Q9550, płyta: MSI P45 Neo2-Fr, zasilacz: ten Ocz Modxstream Pro 600W Modular, grafę to wziąłbym tego Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E BOX. Pozostają jeszcze RAMy. Kolega Gi3r3k poleca G.Skille 2x2GB 800Mhz, ja bym wolał jednak jakieś pamięci z 1066MHz podatne na OC. Może te Patrioty co podałem albo jakieś Ocz czy Good Ramy? Nad tym się jeszcze zastanawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do OCZek Reaper mam zaufanie ponieważ je miałem. Moje szły bardzo ładnie miały świetny system odprowadzania ciepła ( trochę duży ale się sprawdzał) i można było je ładnie potraktować napięciem. Sprawdzałem na kilku płytach MSI , DFI, ASUSa. Także pamięci są konkretne. Te które podał Gi3r3k też są naprawdę ok. Na nich również bez problemu podkręcisz. Także wybór należy do Ciebie. Czy wybierzesz G.Skille 800-tki czy OCZki Reaper 1066MHz - to na jednych i drugich zrobisz o/c.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszą pomocą ustaliłem już chyba wszystko a mianowicie:

Procesor: Core 2 Quad Q9550 2.83GHz

Płyta główna: MSI P45 Neo2-Fr

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E BOX

Pamięć RAM: OCZ Reaper EPP Dual 2x2 GB 1066MHz/1150MHz DDR2 (jeszcze się zastanowie i zobacze co wybiore)

Zasilacz: Ocz Modxstream Pro 600W Modular

Śmigne na tym w Crysisa i Gta 4 na full detalach na DX10 :) ? Wielkie dzięki tym którzy mi pomogli. Jeszcze napewno się odezwe.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować taki zestaw:

Płyta: Asus M4N72-E

Procek: AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

Grafa: GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm)

Zasilacz: OCZ ModXstream PRO 600W

Pamięć: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Reaper EPP CL4-4-4 Heatpipe

Dysk: WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKS 16MB cache SATA-II

Ogólnie komputer ma być do gier, ale również będę na nim pracował więc procek 4rdzeniowy musi być. Chodzi mi o platformę w miarę rozwojową, dlatego tutaj jest płyta i procek pod AM3, żeby w przyszłości można było wymienić płytę powiedzmy z obsługą DDR3 i inny procesor. 2 (czy może 3) lata temu kupowałem również AMD, ale o miesiąc za wcześnie i mam płytę na s.939 przez co nie mam jak rozbudować komputera. A Intel raczej na 775 w przyszłości nic nie wypuści bo szykuje się i5. Także proszę o pomoc co można zmienić żeby się zmieścić w tych 3000? Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyte wez odrazu na socket AM3, nie bedziesz musial jej wymieniac, zmienisz tylko procesor jak bedzie trzeba. Ponadto chipsety AMD sa nowoczesniejsze i daja wiecej mozliwosci niz te od NV, za wyjatkiem opcji na SLI, ale z tej nie ma sensu korzystac, lepiej zmieniac karty na nowoczesniejsze niz dodawac identyczne. Jako zamiennik dla plyty doradzam Gigabyte GA MA770T UD3P, kosztuje ok 330/350zl, solidna i dobra do OC, lub MSI 790GX G65 w cenie typowej dla tego Asus'a. Socket AM3 oznaczal bedzie takze i pamieci DDR3, akurat te nie sa juz drozsze od podobnych DDR2, najlepiej wybierac z kosci z taktowanych 1333MHz, doradzam takie OCZ'ty Platinum jak ponizej, reszta konfiguracji bardzo ok

http://www.morele.net/pamiec-ocz-ocz3p13334gk-209425/

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=45634

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś wybieram się do sklepu zakupić komputer, więc chciałbym się was spytać czy zestaw jaki wybrałem jest sensowny, ceny ze sklepu komputerowego, w którym zamierzam kupić sprzęt.

proc - Pentium Dual Core E6300 - 363zł

mobo - Asus P5QPL-VM EPU Intel G41 - 323zł

ram - Kingston 4g (2*2gb) - 200zł

grafa - Galaxy GeForce Gtx 260+ 896mb DDR3/448bit - 770zł

dysk twardy - seagate 500gb - 262 zł

zasilacz - chieftec (GPS-500AB-A-BULK) 500W - 277zł

obudowa - CoolerMaster - ELITE 330K - 170zł

Razem : 2365zł

Jak coś w tym zestawie wam się nie podoba, proszę pisać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze czepiam się zasilaczy, i tym razem się przyczepie - Chieftec to dobra firma, sam kiedyś miałem takowy... ale lepsze by były ocZ albo Corsaira.

Jesteś fanem GFów, koniecznie chcesz tą karte?

Zobacz Radeona Radeon HD 4870 1 GB ASUS

Ma 1 GB pamięci, także sporo większe taktowania. Ale przy wyborze tej karty musiałbyś kupić droższy zasilacz ( np. 650 Corsaira - dobry wybór ). Taka możliwość da Ci lepszy komputer, który posłuży ci na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem że producenci często podają nieco zawyżone info dotyczące kwestii zasilania swych produktów. Ileż to razy oglądałem książeczki dołączone do kart informujące o dosyć znacznych wymaganiach pod względem zasilania pomimo iż karta do demonów prędkości nie zaliczała się a co za tym idzie pobierała odpowiednio mniej energii. Producenci porostu tak robią. Także od tego co jest napisane na stronce oraz w instrukcji "kilka" watów spokojnie można sobie odjąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena: 3 269,00 zł

1. Procesor Intel Core 2 Quad Q9650 4x3,0 GHZ

2. Płyta główna GIGABYTE EP43-S3L IP43 S775 BOX

3. Pamięc OCZ SPECIAL 4096 MB 800 Mhz - 2 x 2GB (dual chanel - 2 sloty wolne do rozbudowy do 16GB)

4. Karta graficzna Nvidia GeForce GTX-260 896MB 448BIT DDR3

5. Nagrywarka DVDRW - 20x dwuwarstwowa z funkcją Light Scribe. W komplecie program do nagrywania płyt NERO.

6. Dysk twardy - 500GB SATAII 7200

7. Karta sieciowa - zintegrowana na płycie głównej 10/100/1000 Mbit/s

8. Karta muzyczna - zintegrowana na płycie głównej - 8-mio kanałowa

9. Pełne okablowanie (sata, hdd, dvdrw, zasilanie)

10. Zasilacz o mocy 600W PFC - markowy zasilacz, zapewniający stabilną pracę bez awarii. Cichy i wydajny.

Jak myślicie wysarczy aby przez dobre kilka lat uciągnąć najnowsze gry bez przycięcia ?? GTA IV i Crysis pójdą na full detalach. Aha i nie lepiej wziąś mocniejszego GF ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płyta do takiego proca oparta na P43 to nieporozumienie. W tym przypadku lepiej zrobisz kupując coś np na P45. Np MSI P45 Neo 2/Platinum. Obydwa mobasy deklasują tego Gigabyte docenisz to szczególnie podczas o/c. Po drugie przydałaby się karta pokroju radka 4890. Wtedy zestaw byłby ok i starczyłby na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon coś mi to przypomina allegro.ile masz max kasy 3,2k??zaraz coś mocniejszego się wymyśli

moja propozycja

Sapphire Radeon HD4890 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

999zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

90zł

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza)

260zł

G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK

230zł

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

969zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Asus P5Q Turbo /intel P45/

499zł

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

Razem: 3482zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego nie kupuj na allegro zsilacz jest żałosny-spali Ci kompa.proponujęCI 2x wydajniejszą kartę niż 260.a najszybszy procek na rynku kosztuje więcej niż cały twój zestaw.i w twoim zestawie proponują żałosną płytę główną

czyli razem masz 3150zł(no to się poprawi żęby się zmieścić)

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

225zł

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI

949zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

90zł

OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SpecialOps

179zł

DFI Infinity Blood Iron P45 Solid Raid /Intel P45/

420zł

Intel Core 2 Quad Q9550 /2.83GHz, 1333MHz, 12MB, BOX/

969zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Razem: 3187zł(+30 3207)przekroczyłem o 57 zł ale warto i zestaw jest pewniejszy i wydajniejszy od tego z allegro

a tu coś od AMD

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

225zł

Samsung SH-S223B SATA (black)

90zł

Asus M4A78T-E /AMD 790GX/

530zł

OCZ 2GB (2x1GB) 2000MHz CL9 Platinium EB

269zł

OCZ StealthXStream 500W

240zł

Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 /256bit/ DVI, HDMI

949zł

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

699zł

Asus TA-851 (black/silver)

115zł

Razem: 3117zł (+30 3137) i znowu mamy pewniej niż na allegro

jeszcze jest opcjaże czekasz na karty z dx 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1, nie wiem czemu wszyscy czepiają się teog GF GTX 260, przecież też jet w HD.

Ponieważ jest kartą troszkę za słabą jak do Twojego zestawu na dzień dzisiejszy. Szczególnie jeśli komp ma być użyteczny do gier przez dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toxic i vapor biją 260,vapor jest równy gtx 275 toxic szybszy,a po OC vapor go przebija a toxic jest jeszcze szybszy^^

obudowa ma znaczenie, i nie kupuj zestawu na allegro ja obydwa proponowałem z esc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budy to jestem za antkiem bdb buda 100x lepsza niż ibox ew. te asusy.a co do nagrywarki to niezauważyłem 10 zł droższa http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7819

budy można by jezcze takie(tylko ,że są słabsze niz antec)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7863

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6642

w obudowach z zaasilaczem z dołu możę byćproblem że kabel od zasilki nei starcza ale jest na to szybkie rozwiązanie przedłużka za 16 zł ale jak Ci kompa w esc będą składać to nie powinni mieć problemów

i jak byś brał mój I zestaw to weż mobo DFI blood Iron tańsza a na tym samym poziomie co asus jak nie wyższa(lepsza do OC)

cyba ,że tąbude masz i przejściowo to możesz do niej to wsadzić ale nie w innym wypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że Radek dla gracza jest w tych czasach najlepszym rozwiązaniem ?

Dokładnie. ATI produkuje świetne konstrukcje. Nie daj się zwieść różnym "magikom" z egieldy sugerujących, inny stan rzeczy. Inwestycja w 4890 od szafirka jest bardzo dobrym wyborem. Powiedziałbym, że jednym z najlepszych wyborów. Także śmiało, naprawdę warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...