Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Korni21

Wymiana karty graficznej (do 700zł)

Polecane posty

Cześć,

Mam parę stówek(do 700zł), a ostatnio doskwiera mi fakt, że moja karta graficzna GTX 660 już nie sprawdza się najlepiej. Poszukałem jakiś usprawnień do komputera czy może można by jeszcze z niego wycisnąć trochę fps-ów zamiast go całego wymieniać za kilka tysięcy?

Czy ma sens na przykład i czy w ogóle jest możliwe (jako że niestety wiem jak to sprawdzić) - wymiana mojej karty graficznej GTX 660 - na gtx 770 albo gtx 780? są jakieś 60% albo ponad 100% szybsze, a wydaje mi się że wymiana na jakąś z nich używaną za 400-500zł byłaby ciekawym rozwiązaniem, ale nie wiem czy choćby mój zasilacz Corsair VS450 (450 watów) uciągnąłby taką zwyżkę zapotrzebowania na moc? Oraz czy płyta główna da temu radę? Czy może musiałbym też wymienić zasilacz? Jak tak to na jaki?

Czy w ogóle jest to opłacalny pomysł?

Poniżej podzespoły mojego komputera: (mam 4 x 4GB RAM 1600Mhz, nie wiem czemu pokazuje 799Mhz)

image.png.753f626269109e40320fb95e36703f4b.png

Bardzo chciałbym pograć na lepszych detalach w 60 fps-sach w nowsze gry, dlatego z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 780 / GTX 770 to już starocie w które nie warto się pakować. Zdecydowanie lepiej postawić na RX 570 - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-8g-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-rx570gaming-8gd-4143593/

Trochę taniej jest wersja 4GB, no ale to ~ 50 zł oszczędności to chyba nie warto.

Zasilacz sobie poradzi, a przyrost wydajności względem GTX 660 będzie duży. Choć na granie na ultra w nowe gry to oczywiście nie ma co liczyć, ale średnio-wysokie, czasami wysokie detale w tych 60 fps powinny być w zasięgu ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...