Jump to content
Sign in to follow this  
NightAnasazi

Rozwiązany: Brak bootowania po złożeniu komputera - czarny ekran -> rozwiązany.

Recommended Posts

Składałem dziś zamówiony zestaw z tego tematu: 

 i tak jak w temacie.

Wszystko jest podłączone, wszystkie wiatraki się kręcą, lampka na obudowie się pali i podczas uruchamiania nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych wskazujących na błędy.

Generalnie nieraz rozkręcałem kompy i się w nich babrałem, więc kupując nie widziałem problemu, żeby samemu złożyć. Dla pewności wspomagałem się poradnikami. Niestety, nie działa.

Rozkręciłem procka i sprawdziłem, czy żadne piny się nie powyginały albo któregoś nie brakuje i wszystko jest ok. Jakby co, zrobiłem zdjęcia mogę dorzucić.
Wykręciłem kartę graficzną i próbowałem odpalić bez niej (nie jestem pewien czy ten procek ma integrę), ale nic to nie zmieniło.

Monitor działa, a nawet próbowałem na drugim. I przez hdmi - podłączając tak do karty graficznej jak i do płyty głównej oraz przez d-sub. Zero zmian.

Nie mam pomysłu co jeszcze mogę sprawdzić.

Edited by NightAnasazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie jeszcze usiadłem do tego i postanowiłem wyjąć jedną kość RAM. Nie poszło. Wyjąłem drugą włożyłem w miejsce pierwszej. Poszło. Dołożyłem drugą i też poszło. Sprawa rozwiązana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem jednak nierozwiązany. Wcześniej było wszystko ok, bios się odpalał i na kościach zmieniłem herce, bo były ustawione o wiele słabsze. Po zmianie też normalnie się włączał. Odstawiłem kompa i wczoraj poleciałem kupić przejściówkę do napędu optycznego, żeby windowsa zainstalować, ale nie dorwałem. Zamiast tego kupiłem pendriva i zrobiłem bootowanego. Odpalam, żeby w biosie ustawić bootwanie z usb i czarny ekran. Jak wcześniej. Zrobiłem to samo, ramy poodpinane i nic. Grafikę odpiąłem nic. Wyjąłem baterie cmos, żeby zrestartować bios i poszedłem robić swoje. Ze 2h było wyjęte było, więc nawet w najgorszym przypadku powinien być zrestartowany. Nic to nie dało. Komputer stał też odłączony te 2h w ogóle z prądu.

Na płycie się świeci cały czas jedna z diod - boot.
Jak wyjmę ramy to świeci się tylko dram.
Jak odepnę kartę to świeci się tylko vga.

Odpiąłem ssd i podpiąłem stary hdd. Za pierwszym razem nie świecił się boot, ale i tak nie startował bios. Za drugim razem boot już się świecił jak wcześniej. Wymieniłem kabel do ssd i podpiąłem w innym miejscu w ogóle. Nic. Nie wiem co się dzieje. Ktoś może ma jakiś pomysł?

EDIT

xD nie wierzę. Tknęło mnie teraz i ... wymieniłem kabel hdmi. I... tak - działa. Czeska komedia. Jak opiszę problem to go rozwiązuje. Ale czemu kabel nawalił? Przypadek, czy coś mogło to spowodować? Kabel wypinałem i wpinałem ponownie, więc to nie tak, że był źle wpięty.

Edited by NightAnasazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...