Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NightAnasazi

Rozwiązany: Brak bootowania po złożeniu komputera - czarny ekran -> rozwiązany.

Polecane posty

Składałem dziś zamówiony zestaw z tego tematu: 

i tak jak w temacie.

Wszystko jest podłączone, wszystkie wiatraki się kręcą, lampka na obudowie się pali i podczas uruchamiania nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych wskazujących na błędy.

Generalnie nieraz rozkręcałem kompy i się w nich babrałem, więc kupując nie widziałem problemu, żeby samemu złożyć. Dla pewności wspomagałem się poradnikami. Niestety, nie działa.

Rozkręciłem procka i sprawdziłem, czy żadne piny się nie powyginały albo któregoś nie brakuje i wszystko jest ok. Jakby co, zrobiłem zdjęcia mogę dorzucić.
Wykręciłem kartę graficzną i próbowałem odpalić bez niej (nie jestem pewien czy ten procek ma integrę), ale nic to nie zmieniło.

Monitor działa, a nawet próbowałem na drugim. I przez hdmi - podłączając tak do karty graficznej jak i do płyty głównej oraz przez d-sub. Zero zmian.

Nie mam pomysłu co jeszcze mogę sprawdzić.

Edytowano przez NightAnasazi

Właśnie jeszcze usiadłem do tego i postanowiłem wyjąć jedną kość RAM. Nie poszło. Wyjąłem drugą włożyłem w miejsce pierwszej. Poszło. Dołożyłem drugą i też poszło. Sprawa rozwiązana.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Problem jednak nierozwiązany. Wcześniej było wszystko ok, bios się odpalał i na kościach zmieniłem herce, bo były ustawione o wiele słabsze. Po zmianie też normalnie się włączał. Odstawiłem kompa i wczoraj poleciałem kupić przejściówkę do napędu optycznego, żeby windowsa zainstalować, ale nie dorwałem. Zamiast tego kupiłem pendriva i zrobiłem bootowanego. Odpalam, żeby w biosie ustawić bootwanie z usb i czarny ekran. Jak wcześniej. Zrobiłem to samo, ramy poodpinane i nic. Grafikę odpiąłem nic. Wyjąłem baterie cmos, żeby zrestartować bios i poszedłem robić swoje. Ze 2h było wyjęte było, więc nawet w najgorszym przypadku powinien być zrestartowany. Nic to nie dało. Komputer stał też odłączony te 2h w ogóle z prądu.

Na płycie się świeci cały czas jedna z diod - boot.
Jak wyjmę ramy to świeci się tylko dram.
Jak odepnę kartę to świeci się tylko vga.

Odpiąłem ssd i podpiąłem stary hdd. Za pierwszym razem nie świecił się boot, ale i tak nie startował bios. Za drugim razem boot już się świecił jak wcześniej. Wymieniłem kabel do ssd i podpiąłem w innym miejscu w ogóle. Nic. Nie wiem co się dzieje. Ktoś może ma jakiś pomysł?

EDIT

xD nie wierzę. Tknęło mnie teraz i ... wymieniłem kabel hdmi. I... tak - działa. Czeska komedia. Jak opiszę problem to go rozwiązuje. Ale czemu kabel nawalił? Przypadek, czy coś mogło to spowodować? Kabel wypinałem i wpinałem ponownie, więc to nie tak, że był źle wpięty.

Edytowano przez NightAnasazi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.