Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrFraxis

Nowy smartfon do około 2700 zł

Polecane posty

Witam

Planuję zastąpienie mojego LG G4 jakimś nowym telefonem, niestety ilość telefonów i opinii mnie odrobinę przytłacza :c Stąd moje pytanie - jaki telefon spełni moje wymagania? 

Na telefonie korzystam z podstawowych aplikacji takich jak Facebook, Messenger, YouTube, często lubię w coś pograć, przeglądam internet i wykorzystuję też do nauki. Chciałbym, żeby bateria wytrzymywała trochę dłużej niż 2-3 godziny pracy bez ładowania no i pewnie przyda się trochę więcej pamięci RAM do chrome :P Nie potrzebuję turbo kosmicznego aparatu, który zrobi zdjęcia księżyca i będzie widać kratery ale żeby dało się zrobić nim wyraźne zdjęcia notatek. Dual-sim i tego typu rzeczy też nie są konieczne, wystarczy slot na kartę SIM i kartę pamięci. Generalnie podsumowując chciałbym, żeby telefon miał lepsze podzespoły, dużo pamięci i wytrzymał przynajmniej tyle samo ile mój G4. Nie mam swoich ulubionych marek ale telefony Apple od razu odpadają ;) 

 

PS. Budżet podałem taki wysoki ze względu na to, że wcześniej nastawiłem się na zakup S9/S9+ ale ta fajna promocja chyba już się skończyła a pieniążki zostały więc... :) Oczywiście nie musi być wykorzystany w 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, S9 bez problemu a chyba nawet S9+ ale właśnie założyłem ten temat bo wiem, że mogą być jakieś lepsze alternatywy...

Na przykład S9 ma "tylko" 4GB ramu a pozostałe już 6 GB, do tego jakieś procesory, których nazwy pierwszy raz na oczy widzę i nie wiem jak one się sprawują :/ 

Chcę wydać dużą sumę na telefon i nie chciałbym władować się na minę

edit

Wyczytałem, że w S9 i S9+ bateria jest bardzo słaba i najczęściej przy negatywnych opiniach było napisane, że nie wytrzymuje nawet 12 godzin...

W Huawei P20 Pro podobno są spore problemy z nakładką systemową i pomocą techniczną 

Chyba jedynie One Plus 6T ma nieistotne dla mnie wady

 

Te problemy są prawdziwe? Coś się może już tam zmieniło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6T ma czytnik do odblokowywania kciukiem wbudowany w ekran, nieco większy ekran (i nowszą wersję Gorilla Glass), większą baterię, mniejsze wcięcie w ekranie (notch). Na plus zwykłego 6 jest obecność złącza jack 3.5mm.

Jeśli chodzi o S9 to bateria nie powala, w S9+ jest większa ale i większy ekran więc więcej jej pożera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest jedyny + na stronę zwykłego 6 to bardziej "opłaca" mi się brać już 6T bo używam tylko słuchawek bezprzewodowych. 

A jeśli chodzi o huawei? Opinie, które czytałem mogły być trochę starsze i może do tej pory wyszły aktualizacje usprawniające działanie telefonu? Czy jednak dalej są jakieś problemy i najlepiej wziąć tego One Plus 6T ( o ile uda mi się go kupić w sklepie a nie u operatora ) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Huawei - ja się bawiłem nim tylko kilka, kilkanaście minut to ciężko mi było wyłapać wady interfejsu. Niemniej będac szczerym, jeśli nie zależy ci na lepszym aparacie, to 6T wydaje mi się lepszą opcją. Pomoc techniczna to nie jest mocna strona Huawei, co widać po sytuacji z Mate 20 Pro gdzie zielenieje ekran a oni twierdzą, że to nic takiego i ludziom nie przyjmują gwarancji na telefon za 3.5k zł... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dirian napisał:

Pomoc techniczna to nie jest mocna strona Huawei, co widać po sytuacji z Mate 20 Pro gdzie zielenieje ekran a oni twierdzą, że to nic takiego i ludziom nie przyjmują gwarancji na telefon za 3.5k zł... 

To jest jak dla mnie wystarczająco mocny argument, żeby nie brać telefonu za te pieniądze od nich :d 

Wracając jeszcze do 6T - gdzie teraz najlepiej go kupić? ( wersję z 8 GB pamięci RAM najlepiej )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów bezpośrednio ze strony producenta, poprzednie modele wysyłali z magazynu w Polsce więc chyba tu będzie podobnie. Tylko wybierz zwykła przesyłkę a nie ekspresowa bo wtedy idzie przez Niemcy. Chyba że coś się zmienilo w tej kwestii - ostatnio nie śledziłem tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. możesz jeszcze sprawdzić Xiaomi Mi 8 Pro . Bardzo ciekawy smartfon wyświetlaczem Super AMOLED, podzespoły na tym samym poziomie co w 6T, wypada znacznie korzystniej cenowo. Na minus, względem 6T przede wszystkim aparaty, ale wspomniałeś, że to nie priorytet. No i mniejszy akumulator, choć sama żywotność powinna być zadowalająca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo fajnym pomysłem byłby Huawei P20 Pro. Bardzo dobry aparat (według mnie najlepszy w tym budżecie ok 2.5k). Do tego dochodzi bardzo dobra praca na baterii oraz wydajność (wydajność już raczej podobna w telefonach na tym poziomie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...