Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Wymiana ekranu w ps vita

Polecane posty

Siema! Kupiłem ostatnio używaną ps vita 1000 (fat) ekrany oled mają to do siebie, że z czasem świecą słabiej co objawia się ciemnymi plamami na wyświetlaczu. Mam pytanie czy wymiana ekranu w martwej konsoli jest możliwa w polsce,  gdzie ekrany i części do nieprodukowanej już konsoli są trudno dostępne? Jeśli tak, to czy jest ona opłacalna? Wiedziałem o problemach z wyświetlaczami przed kupnem, więc byłem świadom problemów, mim oto nie sądziłem, że może tot ak wkurzać. :) Skoro każdemu ekranowi tak się dzieje z czasem to czy wymiana jest opłacalna? Co jak po roku problem znów wróci? I właśnie, po jakim czasie licząc od pierwszego włączenia nowego ekranu ten problem się pojawia? Po paru miesiącach czy latach? I czy intensywność i czas użytkowania ma na to wpływ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PS Vite od premiery wersję z OLED nie mam problemu z ekranem. Dzisiejsze matryce OLED jak i Plazmy nie wypalają pikselów tylko wczesne ich wersje. Sony w wersji nowszej zamieniło na matrycę LED ze względu na obniżenie kosztów produkcji dodając również 1 GB pamięci wewnętrznej i wydłużył się stan działania baterii. Większe eksploatowanie konsoli (dłuższy czas grania dzienny) ma niestety wpływ na matrycę OLED są przypadki zużycia takiego ekranu potwierdzone przez innych użytkowników. Poza serwisem Sony samodzielnie można wymienić jedynie akumulator wewnętrzny. Większość tabletów ma możliwość wymiany ekranów na inny czasem wręcz niemożliwy tylko tablety mają matryce LED. Wątpię żeby ktoś mógł wymienić OLED do PS Vity inne urządzenie nie korzystają z takich matryc. Jedyna możliwość wymiany to z innego modelu PS Vita Fat. Matryce LED ze smartfonów będą nie współgrały. Czesto jest tak że sprzęt może już nie działać przy wymianie niekompatybilnego ekranu dotykowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...