Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiesiu87

Problem z komputerem. Co było przyczyną?

Polecane posty

Witam. Wczoraj miałem pewien problem z komputerem, użyłem słowa miałem celowo ponieważ problemu już nie ma ale nie mam pojęcia co było nie tak. Już tłumaczę.

Miałem PC podpięty do TV Full HD, kupiłem sobie Monitor wykorzystujący 144Hz i freesync od AMD ponieważ posiadam kartę RX 470 która wspiera tą technologię.

W pierwszej kolejności odpiąłem stary TV, podłączyłem do PC nowy monitor kablem Display Port i włączyłem sprzęt. Komputer po 2 sekundach uruchamiania wyłączył się i po 2 sekundach znowu próbował się sam z siebie uruchomić i tak w kółko. Odpiąłem więc monitor, podpiąłem stary i to samo, odpiąłem stary monitor i włączyłem komputer bez monitora. To samo.

Podpiąłem monitor do płyty głównej nie do karty i było to samo. Odpiąłem kartę graficzną i komputer uruchomił się, czy to bez karty czy to z podłączonym kablem do płyty głównej.

Podpiąłem znów kartę graficzną, nowy monitor do karty i komputer włączył się i włącza już bez problemu wszystko śmiga, karta i procek mają normalne temperatury, nie ma łamań obrazu, działa Freesync i 144Hz. Ogólnie mówiąc cud miód i orzeszki. Zostaje tylko pytanie co było nie tak? Może ktoś z Was będzie mógł rozjaśnić mi tą sytuację abym na przyszłość wiedział lub mógł przeciwdziałać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale z Twojego opisu wygląda to na klasyczne zwarcie zapobiegające włączeniu jednostki. Dobrze, że karcie ani płycie głównej nic się nie stało. Ale czemu tak się zdarzyło już nie mam pojęcia, może przeniosłeś ładunek elektryczny albo kabel miałeś nie wpełni wpięty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...