Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz-K2

Rozwiązany: Upgrade komputera

Polecane posty

Dzień dobry, proszę o poradę. Mam komputer koleżanki, zestaw to:

Intel Pentium G2030 @ 3 GHz, 4GB RAM,  dysk 1TB, tragiczny zasilacz Fortron FSP-350-60EMDN 350W

Komputer w zasadzie działa bardzo poprawnie w tej chwili do codziennych zastosowań, chciałbym go jednak przyspieszyć w grach. 

Co mogę wycisnąć jeszcze z niego? Co dokupić, żeby najniższym ale rozsądnym kosztem przyspieszyć tego PC? Części używane w sumie jak najbardziej wchodzą w grę.

W jakie gry koleżanka gra / ma zamiar grać?

No i podajcie chociaż przybliżony budżet.

W zasadzie to głównie jej dzieci grają, córka we flashówki, syn już w "cięższe" produkcje, obstawiam, że będzie to coś w stylu LOL'a, Fortnite ale i single playerowe duże gry AAA. Strasznie ciężko powiedzieć jaki budżet, powiedzmy, że przedział od 300-500zł ale jeżeli trzeba będzie coś dołożyć do rozsądnego upgradu to myślę, że nie będzie żadnego problemu.

Hmm... no to najlepiej szukać procesora i7 2600 / i7 3770 / Xeon E3-1230V2 możliwie tanio. Dokupić przynajmniej 4GB RAM o identycznych parametrach. Do tego karta graficzna jak żadnej nie ma bądź jest staroć jakiś. Jak nowe gry AAA mają jakoś śmigać to poniżej GTX 1050 Ti / RX 570 bym nie schodził. Przy czym 300-500 zł to na pewno za mało na taki upgarde, bo i jeszcze pewnie zasilacz trzeba będzie zmienić bo ten ma już swoje lata.

W sumie to myślałem, żeby tam na razie wsadzić tylko jakiegoś Radeona 7850, żeby nie zajeździć tego zasilacza i wtedy bym chyba najniższym kosztem troszkę podreperował tego blaszaka. To co proponujesz jest bardzo rozsądne ale oni zastanawiają się również nad zakupem za jakiś czas nowego komputera za około 2500zł, więc na tą chwilę taka modernizacja właśnie mija się z celem a jednocześnie nie jestem pewien czy mając sprawny komputer i nie do końca wyśrubowane wymagania, czy jest sens zakupu już teraz.

Ja bym to mimo wszystko tylko odrobinę chciał przyspieszyć ale żeby to choć troszkę odczuli przy jak najniższym koszcie

Edytowano przez Lukasz-K2

To już rozsądniej wsadzić takiego RX 560, który za nieco więcej będzie i wydajniejszy, i mniej prądożerny, i ma gwarancję. No chyba, że naprawdę tniesz koszty i celujesz w wersję 1GB tego HD7850, które rzeczywiście są sporo tańsze - niemniej 2GB pamięci to dziś absolutne minimum do gier. Do tego za pozostałą stówę dodatkowe dobierzesz kolejne 4GB RAM.

Zastanowiłbym się tylko nad tym, czy w ogóle taka zabawa ma sens, skoro zamierzają niedługo kupować nowy sprzęt? Bez miany CPU ten Pentium i tak będzie sporym bottleneckiem w grach AAA. Nie lepiej dołożyć te 500 złotych właśnie do nowego zestawu? Za 3000 kupią już całkiem solidny komputer.

Dzień dobry, bardzo dziękuję za powyższe wskazówki. Koleżanka jednak się zdecydowała na zakup nowego sprzętu. Budżet z systemem to 2500zł.

Niedawno prosiłem Was w osobnym wątku o poskładanie peceta w takiej kwocie, poniżej wklejam link do tematu. Czy możecie mi powiedzieć, czy coś się od tego czasu zmieniło,

czy mogę zamawiać taki sam komputer?

Nic lepszego w tej kwocie się nie znajdzie. Dodatkowo 2400G obejmuje promocja na The Division 2. Na tyle ile się orientuję, to nie można go niestety spieniężyć, bo konto Uplay trzeba przypisać do konta AMD przy jego odbiorze, ale zawsze jest to jakiś gratis.

Ok, potrzebowałem się tylko upewnić, to w takim razie zamawiam zestaw z morele :). Dzięki za potwierdzenie i pozdrawiam

Zasugeruję jeszcze tylko, że do tych gier AAA to warto w przyszłości rozważyć dołożenie jakiejś dedykowanej karty graficznej - na chwilę obecną zintegrowana Vega powinna spokojnie wystarczyć :P

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.