Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 02/2019 - opis zawartości

Polecane posty

Kolejny numer CDA, 02/2019, ukaże się w najbliższy wtorek, 15.01. 132 strony, zdrapka, cena 10,99 zł i dwie pełne wersje gier, które szczególnie ucieszą fanów mitologii nordyckiej:  hack’n’slash Vikings: Wolves of Midgard (PL/EN) oraz gra logiczna Munin (PL/EN). No i mnóstwo do czytania, a jakże. Tradycyjnie już w pierwszym numerze, który trafia do waszych rąk w nowym roku, podsumowujemy rok ubiegły – tzn. wydarzenia w branży, oceniamy gry, którymi się jaraliśmy (albo i nie...). Będzie więc 10 naszych zdaniem najlepszych tytułów AD 2018 i 5 gier, które okazały się dla nas dużym rozczarowaniem.  Plus indywidualne wrażenia ekipy... i opinie ludzi z branży. A wyniki, jak zwykle, gdy się uśrednia bardzo różne gusta wielu ludzi, są niekiedy dość... zaskakujące.

A poza tym? Jak zawsze – zapowiedzi, w tym Psychonauts 2, ciekawej polskiej strategii inspirowanej... grafikami w średniowiecznych manuskryptach (Inkulinati), a także nowa gra współtwórcy System Shocka i BioShocka 2, który zawsze marzył, by skrzyżować FPS-a z XCOM-em, a do tego dorzucił elementy survivalu i action RPG (Void Bastards). A jeśli lubisz space operę, RPG i masz poczucie humoru, przyjrzyj się The Outer Worlds

W beta-testach zamieszczamy wrażenia z trzech gier – Hades to coś dla fanów „rogalików” i greckiej mitologii, rewolucjonistów zapraszamy do We. The Revolution (żebyście tylko głowy nie stracili...), żeby zobaczyli, że nie wszystko jest tak proste i oczywiste, jak się im wydaje. Bitter Tides to zaś horrorzasty indyk.

W recenzjach aż 25 tytułów, w tym cztery na VR (Tetris Effect, Déraciné, Beat Saber i Creed: Rise to Glory – widok boksującego powietrze Papkina i uciekających z jego zasięgu ludzi trudno mi wyrzucić z pamięci). Polecam prywatnie polskie Book of Demons (pozornie prosty h’n’s, z dużym naciskiem na „pozornie”, o niesamowitej grywalności) oraz Dusk, czyli kolejną sentymentalną wycieczkę do krainy dawnych FPS-ów. (Tu dodam, że moja prywatna ocena jest sporo wyższa od tej wystawionej przez recenzenta). Warto też poczytać recenzje CS:GO – Danger Zone, Gris (także dlatego, że autor nie wpisał się w pochwalny chór), Broken Reality i Jagged Alliance: Rage! Posiadacze Switcha nie mogą nie zajrzeć do wrażeń spikaina z ogrywania New Super Mario Bros. U Deluxe i Super Smash Bros. Ultimate. Miłośnikom „krwawej kiszki z kaszą” zalecam skosztowanie Luciusa III. Miał być horror – i jest horror, acz chyba w nieco inny sposób, niż planowali twórcy.

W Publicystyce jak zawsze sporo smakowitości. O podsumowaniu roku 2018 już wspominałem. W tym numerze obrodziło felietonami – są aż cztery. A poza nimi? Papkin w „Los Santos Parano” porusza temat narkotyków i gier, pisze o uzależnieniach... trudno mi streścić ten tekst w paru słowach. Przeczytajcie. „Mózg na Tetrisie” Daela też trudno streścić – granie w Tetrisa często wywołuje halucynacje, ale badający to zjawisko psychologowie odkryli też, że sesje z tą grą pomagają w przypadku stresów pourazowych... Dziwne, ciekawe. „Sfałszuj mi piksele” opowiada o tym jak sztuczna inteligencja „uładnia” stare gry. A czy zgadniecie o czym jest tekst „Mario vs Predator” Szokiego? Podpowiedź: słowem kluczem jest tu „crossover”. W cyklu o klasycznych polskich grach (i ich twórcach) przypominam studio LK Avalon i jego kultowe dla wielu starych koni Robbo. Tamże o problemach, z jakimi zmagała się raczkująca branża gamedevowa w pierwszych latach III RP. Nie braknie też Szpil (podobnie jak Gamewalkera, Na Luzie i Action Redaction).

W dziale sprzętowym polecam przede wszystkim megakonfigurator poświęcony desktopom dla graczy (prezentujemy 12 zestawów w różnych przedziałach cenowych). Są też testy kart graficznych, smartfonów, słuchawek, klawiatury mechanicznej i mikrofonu studyjnego.

Przypominam: 15.01, wtorek, 10,99 zł. Miłej lektury!

 

###############SPIS TREŚCI##########


GRY

Wydarzenie numeru: EPICentrum           

Newsy                

 

W PRODUKCJI

The Outer Worlds           

Psychonauts 2

Inkulinati

Conan Unconquered

Void Bastards

Hide or Die

 

JUŻ GRALIŚMY

Hades

We. The Revolution

Bitter Tides

 

RECENZJE

GameWalker     

Tetris Effect       

Déraciné            

Beat Saber        

Creed: Rise to Glory       

Subnautica (PS4)            

Book of Demons            

Kingdom: Two Crowns 

Counter-Strike: Global Offensive – Danger Zone

Dusk     

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Bladed Fury      

Desert Child      

Kenshi                

The Sims 4: Zostań gwiazdą      

Crusader Kings II: Holy Fury       

Insurgency: Sandstorm               

Bendy and the Ink Machine       

New Super Mario Bros. U Deluxe            

Gris       

Iris.Fall                

Broken Reality  

Super Smash Bros. Ultimate      

Katamari Damacy Reroll             

Jagged Alliance: Rage!                

Kaszanka Zone: Lucius III            

 

PUBLICYSTYKA

Gry roku 2018

Wydarzenia 2018           

Mózg na Tetrisie             

Los Santos Parano         

Sfałszuj mi piksele          

Felieton: Kolejny felieton o tym, że kiedyś to było lepiej

Felieton: Zapomniane przygody

Mario vs. Predator

Felieton: Przepraszam, czy tu psują?

Felieton: Zło niekonieczne

Robbo z Avalonu

Szpile

 

TECHNOLOGIE

Megakonfigurator: Desktopy dla graczy

 

Testy

Zotac GeForce RTX 2080 Ti AMP Extreme

MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio

Smartfon Xiaomi Pocophone F1

Smartfon Asus ZenFone 5

Słuchawki bezprzewodowe Razer Nari Ultimate

Słuchawki Genesis Radon 720   

Mikrofon studyjny Hiro Omili     

Klawiatura mechaniczna            

 

INNE

Na Luzie

Action Redaction           

Prenumerata

Loot     




#################################PEŁNE WERSJE GIER


Vikings: Wolves of Midgard
PL EN

 

# hack’n’slash | wikingowie | szał ciał

PEGI: 18

Multi: brak

PC: Windows Vista/7/8/10, Intel Dual Core 2,1 GHz lub odpowiednik, 4 GB RAM, GF GTX 640 2 GB lub odpowiednik

 

Osadzone w klimatach nordyckich sieczenie i rąbanie w najlepszym stylu. Nie przez to, że gra stanowi taktyczny ideał, bo choć faktycznie wymaga umiejętnego pozycjonowania – jest unik! – i skutecznego żonglowania cooldownami, to jednak zwykłych wrogów klepie się tu z marszu, ciesząc się brutalnymi finiszerami. Vikings: Wolves of Midgard wyróżniają się z tłumu także dzięki ujęciu arenowych walk z bossami, które bez wątpienia stanowią największe wyzwanie w grze, wymagając także stosownych inwestycji w ekwipunek, a i tak zwykle kończą się na oparach zdrowia i szału, który zwiększa skuteczność bojową naszej postaci. Ciekawe bywa także dodane do eksploracji dodatkowe zagrożenie zewnętrzne, np. mróz, powodujący wychładzanie postaci i wymuszający powroty do ogniska. Właśnie dlatego nawet jeśli Vikings nie stanowią przełomu w swoim gatunku, to i tak pozostają atrakcyjniejsi niż kolejna postać sezonowa w pewnej popularnej grze konkurencji.

 

Uwaga, klucz aktywacyjny Vikings: Wolves of Midgard w serwisie Steam znajdziesz w mailu, jaki otrzymasz po wpisaniu kodu ze zdrapki na stronie kody.cdaction.pl. Kod można zrealizować do11.03, aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.


Munin PL EN

 

# logiczna | rotacje | mitologia nordycka

Multi: brak

PC: Windows Vista/7/8/10, Intel 2,33 GHz/AMD 2,33 GHz, 512 MB RAM

 

Gra logiczna wykorzystująca elementy mitologii nordyckiej. Munin to jeden z kruków Odyna. Złośliwy Loki wyrwał ptakowi pióra, a naszym zadaniem będzie zebranie ich wszystkich na każdej z 77 plansz dziewięciu światów i powrót do Asgardu. Problem w tym, że plansze podzielone są na rotujące fragmenty, więc dotarcie do wszystkich piór wymaga myślenia przestrzennego i zwykle wielu prób.

Uwaga, klucz aktywacyjny Munin w serwisie Steam znajdziesz w mailu, jaki otrzymasz po wpisaniu kodu ze zdrapki na stronie kody.cdaction.pl. Kod można zrealizować do 11/03, aktywowaną grę zachowujesz na zawsze.

 

 

Okladka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakie będzie Wasze top 10 i top kaszana 5. Zawsze miałem jakieś ale, a to moim zdaniem gra jakaś za nisko, mimo że inna "gorsza" wyżej, a dlaczego to w rozczarowaniach, itd. Zaskoczył mnie natomiast zeszły rok bo... zgadzałem się ze wszystkim, jakbym sam pisał. Zobaczymy co teraz będzie. Jestem przekonany, że podium to God of War i Red Dead Redemption 2, a dalej znajdzie się pewnie Subnautica, bo Enki nie popuści, oraz (niestety) wielki fenomen, czyli Fortnite. A tytuł rozczarowania numer 1 na 154% zdobędzie Fallout 76, bo po prostu nie ma innych aż tak mocnych kandydatów ;)

Z reszty pisma to oczywiście felietony, bo już po samych tytułach wydają się ciekawe, a z recek przemawia do mnie jedynie dodatek do ETS 2 i Dusk.

Pełniaki nie dla mnie, bo h'n's mnie nie grzeją, a Munin nie wydaje się za ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że już kiedyś był taki tekst o narkotykach w grach w CDA. Bodajże numer 9/2012 jak dobrze pamiętam. Mnie ciekawi ranking gier roku. Na podium muszą być RDR2 i God of War. Dalej zaś widzę mimo wszystkich wad tej gry Kingdom Come. Co do rozczarowań to pewniaki to Fallout 76 i Vampyr moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz słuszność. Ten tekst powstał niejako w odpowiedzi na artykuł z CDA 09/12, który - w moim odczuciu - ślizgał się po temacie. Zamiast zatem robić swobodny "przegląd substancji psychoaktywnych w grach wideo" - rozmówiliśmy się z terapeutą uzależnień, by dowiedzieć się, na ile wiernie uzależnienie jest przedstawiane w grach, a przy okazji: rozbroić popularne mity, opowiedzieć coś niecoś o tym, jak się uzależniamy (nie tylko od narkotyków) i jak wyjść z nałogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Powiedzcie mi, bo sam nie kojarze, czy Greellow, ktora w tym numerze zrecenzowala The Sims 4: Get Famous(?)*, wczesniej juz cos recenzowala w CDA? Google powiada, ze ma na imie Aleksandra… Ale rownie dobrze kto inny moze uzywac tego samego pseudonimu.

 

*blagam zamieszczajcie rowniez oryginalny tytul gry, a nie jedynie spolszczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Z tego co pamiętam, to w CDA nikt pod tą nazwą nie pisał. Chyba, że jakiś "stary" redaktor strzelił tekst pod tą ksywą.

Czytałem i pamiętam wspomniany przez Was tekst z CDA 09/12 (Narkobiznes tytuł?). Przypomnicie mi kto go napisał, plizzzz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Writer said:

Czytałem i pamiętam wspomniany przez Was tekst z CDA 09/12 (Narkobiznes tytuł?).

https://www.cdaction.pl/magazyn/numer-129-11.html

Nic takiego nie widze w spisie tresci.

--------

"Publicystykę otwieramy 4 stronicami Ogranizacji przestępczych. Czyli - omawiamy najpopularniejsze organizacje przestępcze (mafia, jakuza etc.) oraz ich obraz w grach. Potem pokazujemy wam sylwetkę Adriana Chmielarza, czyli człowieka który "Can Fly", a jednocześnie chyba jedną z najwyrazistszych postaci polskiej branży "growej". "Światła, kamera, gamepad!" to opis najpopularniejszych seriali w ten czy inny sposób związanych z grami, stworzonych zwykle przez rozmaitych maniaków, a dostępnych w Necie. Niejeden raz byliśmy zdumieni jak znakomite rezultaty można w ten sposób osiągnąć, nie pobierając abonamentu i nie tłumacząc się "misją" etc. W "Zagładzie Japonii" Al snuje straszliwą wizję upadku konsolowych potęg spod znaku Wschodzącego Słońca. Co więcej ma całkiem solidne dowody by jego proroctw nie traktować jak bajdurzeń Grażyny Ża... no żeby traktować je serio. "Błogosławieni niech będą łysi" to teza Huta, głoszącego, że łysi bohaterowie gier są na fali i nie bez powodu. Tenże sam autor w "Szpilach" patrzy na branże w sposób, w jaki jeszcze nikt w CDA nie patrzył. "Niektórzy wtykają im szpilki, to nie ludzie, to Hut" :). Enki chwali się, że przeżył DayZ (fani wiedzą o co chodzi. :)). Allor omawia dalsze losy Mass Effect 3 (tzn. dorobionego przez BioWare zakończenia). W Grach Kontrowersyjnych przypomnimy Hooligans: Europejska Zadyma, czyli grę o kibolach. W nowym dziale Epitafium, poświęconym grom, które się świetnie zapowiadały ale nie dotrwały do premiery, wspominamy Highlander: The Game. Poświęcimy też sporo miejsca najnowszej konsoli, bazującej na Androidzie, z bezpłatnymi grami i zachęcającej wręcz by ją hackować. Krótko mówiąc będzie mowa o Projekcie Ouya - i jego perspektywach."

--> caly opis numeru: https://www.gry-online.pl/S048.asp?NUMER=789 (brawa dla GOL-a)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coenn

Masz rację. Myślę więc, że moim przedmówcom nie chodziło w takim razie o 09/12 a raczej o numer 07/13 - https://www.cdaction.pl/magazyn/numer-140-9.html

Tam jest ten tekst "Narkobiznes" i chyba to o nim pisali @PaulPGRi @Papkin, zgadza się? Nie mam tego numeru pod ręką, a jestem ciekaw kto jest jego autorem? Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, co Spikain miał na myśli mówiąc, że w czasie tego deadline z bieżącego numeru Papkin nie przeżył przygody swojego życia? Czyżby rozumiał przez to, że nikt go do rzeki we Wrocławiu nie popchnął, nie utknął na lotnisku za granicą lub inne tego typu przypadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoyBack napisał:

Skąd bierzecie ceny do konfiguratora? Sprawdzam zestaw na np. komputronik, morele i wychodzi mi o dobrych kilka set drożej.

Skąd są brane ceny, to Ci nie powiem. Ale mogę polecić korzystanie z porównywarek cenowych. Wprawdzie nie są najwygodniejsze przy składaniu kompa (bardzo wiele części jest źle opisanych albo podpiętych pod niewłaściwe kategorie), ale lepsze to niż ręczne przeglądanie kilkudziesięciu różnych sklepów internetowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Writer napisał:

@Coenn

Masz rację. Myślę więc, że moim przedmówcom nie chodziło w takim razie o 09/12 a raczej o numer 07/13 - https://www.cdaction.pl/magazyn/numer-140-9.html

Tam jest ten tekst "Narkobiznes" i chyba to o nim pisali @PaulPGRi @Papkin, zgadza się? Nie mam tego numeru pod ręką, a jestem ciekaw kto jest jego autorem? Pomożecie?

9kier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...