Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

proud

Zestaw - prośba o ocenę (~3800)

Polecane posty

Witam serdecznie :)

Jeśli mógłbym prosić o ocenę zestawu oraz ewentualne jego mankamenty byłbym wdzięczny. Mój leciwy laptop Lenovo Y50-70 już od pewnego czasu w grach odpada, więc chciałbym wrócić do desktopa w celu nadrobienia kilku pozycji, które musiałem w związku z laptopem odpuścić. :) Grał będę w rozdzielczości 1080p, więc 4K na razie mnie nie interesuje.

https://www.x-kom.pl/lista/g3pfqwkyb

Coś takiego? Dysk SSD na system + gry, HDD na resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie lepszą opcją jest zrezygnować na razie z HDD, a oszczędzoną kasę dołożyć (i dorzucić jeszcze 2 stówki) i wziąć RX 2060 jak zadebiutuje - karta sporo wydajniejsza od RX 590 + żre dużo mniej prądu. 15 stycznia ma trafić do sklepów w cenie ~ 1600 zł - jeśli faktycznie za tyle będą jakieś sensowne modele, to wg mnie dużo ciekawsza opcja od RX 590. Tym bardziej w połączeniu z procesorem AMD - gdzie GeForce wypadają wbrew pozorom lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poczekać mogę, żadne problem, tydzień mnie nie zbawi. Zastanawiam się jedynie, czy będę skłonny dorzucać jeszcze więcej do zestawu, bo i tak już teraz przekroczyłem zakładany pierwotny budżet (3500 plnów). Boję się też trochę rezygnacji z HDD. 480GB SSD wydaje mi się strasznie mało jak na dzisiejsze standardy. Podobnej wielkości dysk miałem bodajże w okolicach roku 2010 :D System + 4/6 gier i koniec miejsca. Natomiast SSD >1TB to koszt minimum 750 złotych - dużo trochę.

Jak RTX2060 wypadać będzie na tle GF1070? Cena wygląda na podobną, bo tę drugą można już znaleźć w granicach ~1650 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nietoperz2 napisał:

RX590 nie jest taki prądożerny :P jakim go mówią

W testach PurePC RX 590 pobiera w czasie gry 315W (klik) podczas gdy sporo wydajniejszy RTX 2060 - 262W (klik). Jak dla mnie to właśnie jest definicja prądożerności :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, proud napisał:

Boję się też trochę rezygnacji z HDD. 480GB SSD wydaje mi się strasznie mało jak na dzisiejsze standardy.

No tak ale chyba nie jest aż tak dużym problemem dokupić HDD / drugi SSD np. za 3-4 miesiące jak wpadnie jakaś kasa? A na razie chyba jakoś się pomieścisz na tych 500GB? :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał:

No tak ale chyba nie jest aż tak dużym problemem dokupić HDD / drugi SSD np. za 3-4 miesiące jak wpadnie jakaś kasa? A na razie chyba jakoś się pomieścisz na tych 500GB? :P 

Teoretycznie nawet teraz problemem nie byłoby dołożenie paru złotych. Założenie miałem jednak takie żeby wydać 3500, później kwota wzrosła do 3800, teraz byłoby to >4000 :D 

 

Nie wiem też do końca czy inwestowanie w dużo wydajniejszą od RX590/GF1060 grafikę w moim przypadku ma sens. Jeśli gram, to są to w dużej mierze gry strategiczne - to po pierwsze. Po drugie mam masę tytułów z ostatnich 3 lat do nadrobienia. Po trzecie i ostatnie, w przeciągu roku pojawić ma się następna generacja konsol, co chyba spowoduje sytuację w której lawinowo wzrosną tak czy inaczej wymagania sprzętowe. Dlatego biorąc trzy powyższe fakty pod uwagę, zastanawiam się, czy w moim przypadku rozsądniej nie jest jednak zadowolić się trochę słabszą kartą graficzną, która tak czy inaczej powinna sprostać moim wymaganiom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dochodzi kwestia tego, że przy cenie ~ 1600 zł za RTX 2060, to taki GTX 1060 / RX 590 są obecnie bardzo słabo wycenione - bo wzrost wydajności na RTX 2060 jest olbrzymi, a różnica w cenie to będzie 300-400 zł. 


To jak już chcesz wydać rozsądniej hajs, to kupiłbym używkę GTX 1060 na gwarancji, albo nówkę RX 580 4GB za te 800-900 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nietoperz2 napisał:

Black testował dzisiaj rtx2060 szybszy od 1070 ;)

Tylko ciekawe czy rzeczywiście polska cena będzie oscylowała wokół 1600 złotych. Trochę w to wątpię i podejrzewam, że karta na premierę zostanie wyceniona na 1800+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie lepiej wziąć SSD od razu a odpuścić HDD? Jak weźmiesz HDD to trzeba będzie się bawić w przeinstalowywanie systemu na SSD, a tak to po prostu sobie dorzucisz HDD za jakiś czas. Za 270 zł masz przyzwoitego Cruciala BX500 480GB, ew. taniej trochę lepszy MX500 250GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę wrócić do kwestii zakupu komputera. Na bieżąco przejrzałem rynkowe nowości nVidii (2060 i 1660) i chyba jednak dopłacanie ~700 złotych do tej pierwszej lub ~450 złotych do drugiej wspomnianej karty nie bardzo mnie przekonuje.

Wychodzi coś takiego za 3153 złote. Monitor mam z poprzedniego PC'ta więc i tak będę używał 1080p. Ewentualnie opchnąć mogę kody na dołączone gry, ponieważ i tak nie jestem nimi specjalnie zainteresowany więc jeszcze ~300 złotych może się zwrócić. :)

https://www.x-kom.pl/lista/8mxlshg7j

P.S. Wiedźmin 3 i Total War: Warhammer 2 raczej na wysokich we wspomnianej rozdzielczości dałyby radę, czy się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, proud napisał:

Wiedźmin 3 i Total War: Warhammer 2 raczej na wysokich we wspomnianej rozdzielczości dałyby radę, czy się mylę?

Da radę.

Co do komputera, to ja bym dołożył do SPC Supremo L2 V2 550W. Widzę, że ceny RX 590 (recenzja) są aktualnie dość przyzwoite (pewnie rozpoczynają się owe obniżki) - można zatem rozważyć zakup tejże karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bull3t napisał:

Widzę, że ceny RX 590 (recenzja) są aktualnie dość przyzwoite (pewnie rozpoczynają się owe obniżki) - można zatem rozważyć zakup tejże karty.

Praktycznie bez problemu mógłbym dołożyć :) Kwestia jedynie jest następująca: dokładam 200 złotych i mogę kupić RX590 za 1150. Wtedy natomiast tylko 200 złotych dzieli mnie od 1350 złotych i GTX 1660 :D No a przecież za kolejne 300 złotych mam jeszcze wydajniejsze RTX 2060. Chyba zaczyna się takie trochę błędne koło i zawsze znajdę coś lepszego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RX 590 dostajesz 3 gry, nie 2. Jeśli uda Ci się je sprzedać, to różnica w cenie de facto jest zredukowana.

Radeony (RX 580, RX 590 i Vega 56) powinny stanieć w kolejnych tygodniach, bo zostały/zostaną obniżone ich ceny sugerowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...