Jump to content
CormaC

Wybieramy najlepszą okładkę rocznika 2018

Wybieramy najlepszą okładkę rocznika 2018  

430 members have voted

1. 1. Która okładka z rocznika 2018 spodobała Ci się najbardziej?

• 01
      8
    • 02
      4
    • 03
      6
    • 04
      149
    • 05
      60
    • 06
      71
    • 07
      18
    • 08
      43
    • 09
      12
    • 10
      5
    • 11
      9
    • 12
      17
    • 13
      27

This poll is closed to new votes

Recommended Posts

Ja się najbardziej wachałem między 05 i 06, ale jednak uderzyłem w 05. Niezła jest też złota okładka 04 z Kingdom Come. A najbrzydsza dla mnie to ostatnia szczęśliwa 13 z RDR2. Taka jakaś bazarowa :P I polecam samemu rozłożyć swoje CDA i dopiero wybierać okładkę. Na żywo wyglądają sporo lepiej ;) 

Okładka z Cyberpunkiem, ale nie dlatego że jara mnie gra. To jedyna okładka, którą chciałbym mieć jako plakat na ścianie. Dużo się dzieje, dużo kolorów, klimat s-f. No może jeszcze ta z Vaderem, gdyby pancerz nie wyglądał tak plastikowo. Okładka z KCD niby ok, ale mam wrażenie że bohater jakoś źle narysowany i strasznie mnie irytuje ten wbity w ziemię miecz. Poza tym jestem znudzony dominującym stylem plakatów do amerykańskich blockbusterów, czyli z kolorów tylko błękitny i pomańczowy jak w okładce z BFV.

Zagłosowałem na szóstkę. Lara podobała mi się od czasu filmów z Angeliną Jolie, a choć to oczywiście nie ona jest na okładce, to nadal mam do niej sentyment. Poza tym widok pięknej kobiety na tle zaćmienia słońca - extra sprawa. Na drugim miejscu postawiłbym piątą okładkę, bo fajny jest motyw z czaszką, no ale zagłosować można było na jedną.

Wszystkie okładki z 2018 r. prezentują naprawdę wysoki poziom. To był bardzo dobry rok! Mniej pstrokatości, mniej napisów, ogólny minimalizm i kolorystyka zazwyczaj dopasowana go głównej grafiki. Doceniam okładkę 13/2018 za fajne wykorzystanie rewolwerów dla zbudowania układu strony oraz odwagę w pójściu w tak intensywną czerwień. Numer 7/2018 świetnie spasowano z grafiką z Ancestors Legacy. Ale moją faworytką jest 6/2018. Rysowana Lara świetnie nadaje klimatu, a układ napisów i dobrze dobrana czcionka nie psują tego efektu. Stąd głosuję właśnie na nr 6!

• Upvote 1

Ósemeczka - jest kupeta, są 4 końcówki wydechu, są szerokie kapcie. Jest i on - Mirek handlarz (z radia słychać "zaciągam się petem, gaz w podłogę gnietę"), który oczekuje jelenia zainteresowanego zakupem tej perełki, 20 letniej igły od niemca - z przebiegiem ledwie 180 tysięcy kilolotometrów...

Ten no... ogólnie bardzo  ładna ;P

• Upvote 1

Dla mnie na jakąś szczególną wzmiankę zasługują te z Kingdom Come oraz Sea of Thieves lecz bezapelacyjnie najlepszą (przynajmniej dla mnie) jest ta z RDR-a 2. Na żywo zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie niż np. ta z nieco zalatującym kiczem Vaderem w wypolerowanej zbroi

10 hours ago, Despero23 said:

Ja się najbardziej wachałem między 05 i 06

Identycznie u mnie. Ale ostatecznie oddalem glos na 06.

6 hours ago, pc1971 said:

Okładka z Cyberpunkiem

Zdecydowanie moja ulubiona roku 2018. Tyle, ze nie z CD-Action. :-]

2PN9L.png

Ufam, ze celem tego plebiscytu jest poznanie gustu czytelnikow, dlatego pokaze jeszcze okladki styczniowego numeru magazynu Game Informer, ktory zostal wydany w dwoch "mutacjach", a obie te okladki pobily juz te moja ulubiona okladke powyzej z roku 2018.

2PN9J.png2PN9K.png

PS Nie podoba mi sie to, jak zostala ustawiona ta sonda. Przez to, ze zabrano opcje podgladu "kto na co zaglosowal" traci w mych oczach na wiarygodnosci. Niejednym forum zarzadzalem, stad wiem, ze "podrasowac" liczbe glosow i wyniki sondy to prosta rzecz. Zwlaszcza, gdy sonde ustawiono jako anonimowa. Zyczylbym sobie wiecej przejrzystosci na przyszlosc. :-]

Edited by Coenn

W tym roku okładki prezentowały baaaardzo wysoki poziom, każda została świetnie dopracowana i to trzeba przyznać, z roku na rok widać ewolucję. Moim zdaniem tą 'the special one' jest numer 4. Dlaczego? Nie da się odpowiedzieć, każda z nich ma to coś, ale ona po prostu ma tego najwięcej :) jest wisienką na torcie epickości, i kropka. 

Spoiler
Dnia 3.01.2019 o 00:12, Coenn napisał:

Identycznie u mnie. Ale ostatecznie oddalem glos na 06.

Zdecydowanie moja ulubiona roku 2018. Tyle, ze nie z CD-Action. :-]

2PN9L.png

Ufam, ze celem tego plebiscytu jest poznanie gustu czytelnikow, dlatego pokaze jeszcze okladki styczniowego numeru magazynu Game Informer, ktory zostal wydany w dwoch "mutacjach", a obie te okladki pobily juz te moja ulubiona okladke powyzej z roku 2018.

2PN9J.png2PN9K.png

Tak sobie patrzę na te okładki CD-Action z minionego roku i myślę, że okładkowo to był chyba najlepszy rok. Później spojrzałem na okładki wrzucone przez ciebie i doszedłem do wniosku, że w gruncie rzeczy, to zbyt wielkiego postępu nie zrobili, bo nawet taka z Monster Inc. sprzed kilkunastu lat dużo gorsza nie była.