Skocz do zawartości
kin1313

Szkoła dla elity/Élite (2018-)

Polecane posty

Élite

elite-show.jpg

Elita to hiszpański serial młodzieżowy stworzony przez Carlosa Montero i Dario Mandora oraz wyreżyserowany przez Ramóna Salazara i Dani de la Orden dla Netflixa.

Większość członków obsady gra uczniów prestiżowego liceum. W serialu wystąpili:

 
  • María Pedraza jako Marina Nunier Osuna
  • Itzan Escamilla jako Samuel García Domínguez
  • Miguel Bernardeau jako Guzmán Nunier Osuna
  • Miguel Herrán jako Christian Varela Expósito
  • Jaime Lorente jako Fernando "Nano" García Domínguez
  • Álvaro Rico jako Polo
  • Arón Piper jako Ander Muñoz
  • Mina El Hammani jako Nadia Shana
  • Ester Expósito jako Carla Rosón Caleruega
  • Omar Ayuso jako Omar Shana

 

Akcja serialu rozpoczyna się w chwili gdy troje przyjaciół z klasy robotniczej (Christian, Samuel i Nadia) dołącza do najznamienitszej prywatnej szkoły w Hiszpanii, liceum Las Encinas, gdzie śmietanka towarzystwa posyła swoje potomstwo. Nasi niezamożni bohaterowie dołączają do nowego liceum dzięki stypendiom od firmy budowlanej (winnej zawalenia ich poprzedniego miejsca nauki) .

W nowej szkole nasza trójka staje się wykluczona z towarzystwa przez bogatych uczniów. Jednakże, wkrótce Samuel zaprzyjaźnia się ze zbuntowaną Mariną, której skorumpowany ojciec kieruje wcześniej wspomnianą firmą budowlaną. Nadia, w tym czasie, zbliża się do aroganckiego brata Mariny, Guzmána. Christian, z kolei, staje się częścią poliamorycznego związku z arystokratyczną parą. Utarczki i konflikty między uczniami doprowadzają do zabójstwa...

 

Na serial zwróciłem uwagę głównie za sprawą udziału kilku osób z obsady w genialnym La casa de papel. To co podobało mi się w Elicie to przede wszystkim historia, która jest absorbująca, ciężki klimat, odkrywanie prawdy o morderstwie i świetna hiszpańska muzyka. Zbrodnia, o której dowiadujemy się już w pierwszym odcinku nadaje ciekawego tempa, a my jako widzowie mamy śledzić przez resztę sezonu w jaki sposób doszło do tragicznego finału. Problemy dotykające bohaterów są na tyle uniwersalne, że łatwo można się z nimi identyfikować (mimo ich statusu społecznego), a nawet polubić. Szkoła dla elity to nie mistrzostwo świata, ale warto dać mu szansę (chociażby jako guilty pleasure). To przyjemna rozrywka doprawiona świetnym aktorstwem i dźwięcznym językiem hiszpańskim. Obok Skam, obecnie jeden z najlepszych seriali młodzieżowych.

 

Pierwszy sezon serialu miał swoją premierę na Netflixie 5 października, a 17 października platforma zamówiła sezon drugi.

Trailer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morderstwo za pomocą statuetki i stopniowe odkrywanie szczegółów nadchodzącego morderstwa... Ten koncept bardzo mi przypomina 'Sposób na morderstwo' z Violą Davis.

Serial mi się podobał, choć sezon skończył się chaotycznie. Nie wiedziano czy będzie kontynuacja? Przynajmniej tożsamość zabójcy była zaskoczeniem.

Elita nie stroni od nagości. Amerykańskie seriale młodzieżowe przyzwyczaiły mnie jednak do czegoś innego. To dobra rzecz, bo takie Riverdale czy 13 powodów przegrywają z tym serialem prawie na wszystkich frontach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Stasza said:

Elita nie stroni od nagości. Amerykańskie seriale młodzieżowe przyzwyczaiły mnie jednak do czegoś innego.

Amerykanski serial mlodziezowy i nagosc… Hmmm... Moze Shameless? Widzialas? Spokojnie mozna zaczac od 7 sezonu.

A z brytyjskich to swego czasu lubilem Skins. Ale tylko 2 pierwsze sezony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 20:25, Coenn napisał:

Amerykanski serial mlodziezowy i nagosc… Hmmm... Moze Shameless? Widzialas? Spokojnie mozna zaczac od 7 sezonu.

A z brytyjskich to swego czasu lubilem Skins. Ale tylko 2 pierwsze sezony.

Nie wiem czy Shameless jest taki młodzieżowy... :sweat:

Za to Sex Education i Skins wydają się bliżej spokrewnione Elity niż cokolwiek amerykańskiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kin1313 said:

Nie wiem czy Shameless jest taki młodzieżowy...

No moze, moze… To by oznaczalo, ze Skins byl jedynym serialem mlodziezowym, o ktorym pamietam.

Serialem mlodziezowym na pewno nie jest "The Deuce", ale spodobal mi sie na tyle, ze 2 sezony obejrzalem niemalze ciagiem. Nagosci tam dostatek.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2019 o 00:14, Coenn napisał:

Przy okazji premiery 2 odcinka przypomnialem sobie o serialu "Deadly Class", ktory teraz ogladam. Jakby nie patrzec mamy tam tez "szkole dla elity". :-]

Wygląda ciekawie i to nowiutki serial. Być może dam mu szansę jak nazbiera się już trochę odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...