Skocz do zawartości

"Nie daj się nabrać"


Gość AmaD

Polecane posty

  • Odpowiedzi 417
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie daj sie nabrac to ekstra dzial! juz startowalem do GF6800GT SLI a nagle zautazylem napis "oplacalnosc zakupu dla gracza: :( !!" i ujrzalem 10 przy GF6600GT i od razu zmienilem zdanie! THX!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sie nabrac to ekstra dzial! juz startowalem do GF6800GT SLI a nagle zautazylem napis "oplacalnosc zakupu dla gracza: :( !!" i ujrzalem 10 przy GF6600GT i od razu zmienilem zdanie! THX!

Nie bardzo wiem, czy ty to napisales powaznie... Chciesz powiedziec, ze majac kase na lepsza karte kupiles GF6600GT, bo zostala dobrze oceniona pod wzgledem stosunku ceny do mozliwosci? No nie powiem, zeby to bylo rozsadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z CormaC’iem – to karty raczej trudne do porównania a to za względu na cenę. GF6600GT kosztuje koło 750zł a GT6800U SLI (czyli dwie karty) to wydatek ponad 4000zł + kilka dodatkowych setek w podzespoły (zasilacz !!!). Jeśli jednak chodzi o wydajność to podwójny 6800U nie ma sobie równych i osiąga czasem fenomenalne wyniki. Wszystko jest kwestią zasobności portfela – jeżeli ktoś nie musi całkowicie liczyć się z kasą może sobie sprawić takie monstrum. Myślałem, że wyjaśniłem to wszystko bardzo dokładnie w artykule... Teraz sam już nie wiem jak to tłumaczyć :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż po zastanowieniu znalazłem jeszcze jedną możliwość: post yoti’ego może być przejawem wyjątkowo rozważnego podejścia do komputerów. W takim wypadku wypada tylko pogratulować autorowi rozsądku. Sam chciałbym tak zrobić podczas gdy czasem wydaję na kompa nieco za dużo. :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, mimo wszystko dobrze zrobił. Kasy nigdy za dużo, GF 6600GT to karta naprawde pożądna, a za resztę możemy kupić niezłej klasy sprzęt do komputera. Głosniki, klawiaturę, mysz, może drukarkę. Sam niedawno kupiłem Radeona 9600 SERIES (256 DDR), gdyż był bardziej opłacalny (według mnie) od GF FX5700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he. Nie ma co, wszystko było w porządku dopóki sam nie przyznałem się, że mogłem popełnić błąd. No to teraz można sobie poużywać, prawda? Cóż, mam dość dobry kontakt z czytelnikami i jeżeli odbieram miesięcznie kilkaset maili, w których największym problemem w wyborze sprzętu jest jego cena to rodzynek taki jak powyższy może mi po prostu ujść. Jak sami widzicie było to tylko przeoczenie, ale jestem całkowicie przekonany, że gdybym sam nie zwrócił na to uwagi to mój ewentualny błąd i rozsądek autora pozostałby niezauważone. Może utworzymy kolejne forum, na którym ja będę się kajał a chętni przejadą się na mojej pokorze jak na starej kobyle? Post Mike-L’a miałby sens gdyby powstał 26, 27 czy nawet 29 marca, ale przed moim. Teraz wygląda jak próba dokopania komuś kto sam się przyznał, że leży :D Za późno na zemstę... :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonanie to wewnętrzna sprawa człowieka - problem mniej więcej taki jak „zupa ogórkowa”. Powinieneś zdawać sobie z tego sprawę. Równie dobrze możesz udowadniać, że tworzyłeś swojego posta bez dokładnego zapoznania się z jedną niewielką stroną forum – byłoby to dość niepoważne i lekkomyślne. Chociaż nie, źle napisałem – to po prostu jest niewiarygodne.

Zabierasz głos w dyskusji, której obecnej istoty po prosu nie rozumiesz gdyż nie przyglądałeś się jej uważnie? W takim razie zachowujesz się jak radiomaryjny krzykacz. Następnym razem może najpierw sprawdź czy Twoje cenne uwagi nie okażą się, tak jak to miało miejsce w tym wypadku, „nieco” spóźnione a przez to bezwartościowe. Nie rozumiem też Twoich „phi” i tym podobnych wyrażeń – lekceważenie, arogancja, kolejne niezrozumienie? Nie było to ani grzeczne ani skuteczne a jedynie nieco samodemaskatorskie. Spytałeś o dowód – teraz sam go dostarczasz. Na pierwszy rzut oka trochę to zabawne, ale w swej istocie tak naprawdę smutne. Nie wciągaj mnie z łaski swojej w słowne przepychanki, które w końcu i tak byś przegrał. Jeżeli masz coś do mnie, oto mój adres - khedron@op.pl, forum na pewno nie jest miejscem do prowadzenia wojny między osobami piszącymi dla tego samego czasopisma. To robi po prostu fatalne wrażenie i jest zbyt żenujące abym tą dyskusję, tutaj podtrzymywał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - Inowrocław? W takim razie znów popełniłem błąd, ale ksywka chyba została skradziona. W każdym razie w tej chwili siedzę w Strzelnie - to bardzo blisko, chcesz podyskutować - zapraszam. A oryginalnego Mike-L'a szczerze przepraszam. W zasadzie mogłem sie wcześniej zorientowac, że On nie tworzyłby tak kiepskich dzieł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najmniejszej ochoty na pyskówki, już o tym napisałem. Ksywkę na tym forum przynajmniej jakoś wzbogać bo jest dezorientująca. A braku "-" po prostu nie widzałem bo mam pożyczony od teściowej dziesięcioletni monitor 14'', który wraz z moimi okularami tworzy mało "okulistyczny" tandem 8)

W takim razie koniec sprzeczki , głupia wpdaka i zbieg okoliczności. potrzebne to było jak politycy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja uważam, że NDSN powinien być prowadzony przez sprzętowca z redakcji. Kiedy w CDA przedstawiona była recenzja najnowszych kart nVidia GF6200TC-recenzent napisał o wysłużonym porcie AGP. Tymczasem w tym samym numerze Khedron pisze, że AGP mogłoby jeszcze posłużyć przez kilka lat. Jest to moim zdaniem dezorientacja czytelnika, gdyż w tym samym numerze przedstawione są dwie, odbiegające od siebie tezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przechodząc do kart graficznych.. W CDA podczas analizowania tabelki z wynikami GF6600GT (PCX i AGP) można zauważyć ogromną różnicę na korzyść kart PCX.. (szczególnie w grze Far Cry) Natomiast Khedron pisze o nieistotnej przewadze kart PCX nad AGP (w przypadku 6600GT i 6600). Opierając się na wynikach z tabelki w dziale SPRZĘT można wywnioskować, że ową nieistotną różnicą jest wg Khedrona 15-20 FPS.. Ktoś z pewnością bardzo się tu myli.. (przecież karty są testowane na podobnym sprzęcie!) Także jak już wspominałem działy SPRZĘT i NDSN wykluczają się wzajemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście trochę to dziwne.

Ale niekoniecznie musi ten dział prowadzić jakiś sprzętowiec z redakcji, po prostu Khedron powinien czasem skonsultować się w pewnych sprawach (vide wyników kart w PCI-E i AGP) bo mogą wyjść jakieś nieporozumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gb.Ottis

A ja mam pytanie do kogoś kto się dobrze zna.

Mój kolega kupł kartę graficzną Geforce 4 MX. Sprzedawca uparcie twierdził, że osiągi ma lepsze od zwykłego GeForca 4. Kolega kupił ... Teraz ja chcę mu udowodnić, że jest to nic innego jak GeForce 2 tylko podkręcone. Czy ktoś mi poda pomocną dłoń by gościa dobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przechodząc do kart graficznych.. W CDA podczas analizowania tabelki z wynikami GF6600GT (PCX i AGP) można zauważyć ogromną różnicę na korzyść kart PCX.. (szczególnie w grze Far Cry) Natomiast Khedron pisze o nieistotnej przewadze kart PCX nad AGP (w przypadku 6600GT i 6600).

Wyzsze wyniki kart 6600GT w wersji PCX wynikaja z taniego chwytu zastosowanego przez nVidie. Otoz w wersji PCX (mowie o modelach referencyjnych) karty te maja o 100MHz wyzsze taktowanie pamieci. Glownie stad wynika "przewaga" tych kart nad wersjami AGP, a nie z faktu, ze AGP jest znaczaco wolniejsze od PCX. Oczywiscie wersje AGP latwo puscic na taktowaniu 1000MHz, czyli takim jak w wersji PCX. Albo mi sie wydaje, albo Khedron tez o tym pisal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi poda pomocną dłoń by gościa dobić?

Zapuśc mu jakiegoś 3DMarka i porównaj wyniki do GF3 :)

@CormaC

Zdaje się kolejna różnica wynika z tego że PCI-E daje więcej prądu i karta z wyższymi częstotliwościami rdzenia i pamięci pracuje stabilniej. Poza tym jak piszesz obecne zapotrzebowanie na przepustowość 6600GT w zupełności jest pokrywane przez AGP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem CormaC o zaniżonaym taktowaniu wersji AGP, ale szczerze wątpie żeby 100MHz miało mieć przełożenie na 15-20FPS w Far Cry (jak w tabelce). Poza tym porównywałem też karty Gigabyte. Takie same taktowanie (500/1000)-i różnica jest prawie taka sama (15-20 FPS na korzyść PCX).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gb.Ottis

Dzieki RoZy ale ty go nie znasz ... on nie wierzy w nic co nie zostało powiedziane przez fachowca ... on powie, że te wyniki specjalnie sfałszowałem. Dlatego potrzebuję kogoś kto mu to uświadomi ... wtedy mu tylko pokażę wyniki forum i po sprawie :}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gb.Ottis -> jakiego ma dokładnie tego GF4MX? bo są chyba 64-bit i 128.

Moze kolega przetestować 3DMarkiem2001 (o ile nie ma zbyt wypasionego kompa) bo ja na dosyć słabym kompie (XP1700) na wymienionym przez Ciebie GF2 mam 5000 punkciaków ^^

W nowym numerze coś o sprawach około "mediamarktowych" wiec chętnie poczytam.

A ostatnio mi necik siada i mało czasu mam wiec mnie niezbyt prędko zobaczycie

BTW - nawet mi trochę NDSN pomógł 8) - nie byłem pewien czy brać X800XL ale dział mnie upewnił (chociaz nadal wydaje mi sie głupotą wydawanie 1400 na karte graf :o )

Mam jeszcze 1 dzien na zmianę decyzji (w gre wchodzi 6600GT) ale jak Khedron "namawia" ze ten Radek ma opłacalność zakupu 10 to chyba sie biore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niekoniecznie związane z samym dzialem:

Kuzyn mojego kumpla chciał sobie kupić kartę graficzną (nie pamiętam modelu) z łączem AGP. Ale w sklepie powiedzieli mu, że mają tylko z łączem PCI-E (czy jakoś tak) i z AGP juz nie produkują. Czy to jest prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehehe, jasne że nie prawda. Jak mogą nie produkować AGP?!?Wystarczy jak popatrzysz w sklepach internetowych przykładowo. Ciekawe co to za sklep że cię tak poinformowano. Na dowód ich pomyłki, być może specjalnej informacji, gdyż PCI-E jest droższe, więc z pewnością sprzedawca chciał cię naciągnąć masz link http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15311

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gb.Ottis

Ceny Mediamrkt są juz baardzo nieaktualne ... przykładowo ceny samych monitorów LCD spadły o 200zł ... porównując z innymi sklepami jednak dokonałem dobrego wyboru :}

OK ... pojąłęm ... :} - to do poniższej odpowiedzi :}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RoZy ale ty go nie znasz ... on nie wierzy w nic co nie zostało powiedziane przez fachowca ... on powie, że te wyniki specjalnie sfałszowałem. Dlatego potrzebuję kogoś kto mu to uświadomi ... wtedy mu tylko pokażę wyniki forum i po sprawie :}

Co z problem pooglądać ORB'y - po to przecież są. Tylko patrz by konfig był podobny. Jak Ci to coś pomoże to popatrz na wątek w Sprzeęcie o wynikach w 3D Marku. Ja na starym GF 3 Ti200 i A1700XP miałm o ile dobrze pamiętam między 800 a 1000 w 3DM-03

BTW Nie dopisuj sie wszędzie gdzie popadnie, bo to trochę ststsowaniem zalatuje - jak już to przykładaj sie do postów lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...