Skocz do zawartości

"Nie daj się nabrać"


Gość AmaD

Polecane posty

Mam nadzieję, że wątek, który zakładam jest zgodny z regulaminem, wieć: Co sądzicie o dziale "Nie daj się nabrać"?

Według mnie dział jest potrzebny. Dzięki niemu można dowiedzieć się wielu przydatnych spraw. Szczeóglnie odcinek z numeru najnowszego, czyli marcowego mi się spodobał. Nie jest to może jakieś szczegółowe porównanie procesorów i płyt głównych, ale na pewno pomoże w sprawie zakupu. Jedno mi się tylko nie podobało. W tekście o Athlonach głównie było o szybkości procesorów, ale autor chyba zapomniał powiedzieć co nie co o np: możliwościach mulitmedialnych. Według nie taki Barton 2500+ jest lepszy od Thoroughbreda 2500 bo ma nowszą konstrucję i więcej możliwość. Ogólnie jednak tekst ciekawy. Czekam na kolejne odciniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość słoma212

Fajny dział, ale mogłeś to napisać w innym topicu. Już widze te tematy: co sądzicie o 15 str. CDA? Ja nie mam zdania, ale wy się wypowiedzcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wątek, który zakładam jest zgodny z regulaminem.

Nadzieja matką głupich, jak mawiają ;) Mogłeś to spokojnie napisać w opiniach o najnowszym nr. A co do regulaminu:

- Nie zakładamy tematów bardzo szczegółowych dotyczących pojedyńczych stron, tekstów, autorów itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dział, ale mogłeś to napisać w innym topicu. Już widze te tematy: co sądzicie o 15 str. CDA? Ja nie mam zdania, ale wy się wypowiedzcie.

Według mnie "Nie daj się nabrać" to taki sam dział jak Na Luzie czy AR. Jest co prawda tylko dwustronnicowy, ale to chyba nie ma znaczenia. Poza tym co pewien czas ukazują się nowe odcinik. Poza tym ja mam własne zdanie i umiem je uzasadnić, a ty tylko napisałeś: Fajny dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dział, ale mogłe? to napisać w innym topicu. Już widze te tematy: co s?dzicie o 15 str. CDA? Ja nie mam zdania, ale wy się wypowiedzcie.

Według mnie "Nie daj się nabrać" to taki sam dział jak Na Luzie czy AR. Jest co prawda tylko dwustronnicowy, ale to chyba nie ma znaczenia. Poza tym co pewien czas ukazuj? się nowe odcinik. Poza tym ja mam własne zdanie i umiem je uzasadnić, a ty tylko napisałe?: Fajny dział.

Warunkowo odblokowuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dział dla wszystkich, baz znaczenia jaq dobrze zna się na kompie. Wszyscy stosują jakieś chwyty reklamowe, więc nie możemy dac się nabrac i polecam czytać regularnie ten dział, ponieważ niedługo sami się pgubimy w tym co dobre, a w tym przereklamowane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział mi się bardzo spodobał, choć o wielu rzeczach, które zostały tam opisane już wiedziałem to jednak ten dział jest potrzebny jak najbardziej by uświadamiać początkujących maniaków PC ;] Teksty są napisane rzetelnie i fachowo. Oby były kolejne części.

Ps. Pozdry dla autora tekstu - Khedrona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dział, ale mogłe? to napisać w innym topicu. Już widze te tematy: co s?dzicie o 15 str. CDA? Ja nie mam zdania, ale wy się wypowiedzcie.

Według mnie "Nie daj się nabrać" to taki sam dział jak Na Luzie czy AR. Jest co prawda tylko dwustronnicowy, ale to chyba nie ma znaczenia. Poza tym co pewien czas ukazuj? się nowe odcinik. Poza tym ja mam własne zdanie i umiem je uzasadnić, a ty tylko napisałe?: Fajny dział.

Warunkowo odblokowuje :)

Wielkie dzięki. Spróbuje pielęgnować ten wątek. w końcu to mój wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dzial, ale troche sie z nim nie zgodze.

Khedron napisal, ze A2600 dorownuje wydajnoscia P4 3.20Ghz, co jest bzdura. Wystarczy wlaczyc jakas nowsza gre, chociazby Painkillera(polecam!) czy takiego FarCrya. W tych grach wykorzystywane jest duzo fizyki wiec potrzbeny jest dobry proc. Sam poczulem roznice w FC kiedy podkrecilem proca. Z Athlona 2500 zrobilem 3000, a fps w FC podskoczyl srednio o 10fps! Napewno w nowszych grach roznica pomiedzy wydajnoscia tych 2 procow bedzie taka sama jak roznica cenowa.

Jesli juz brac Athony to 2500. Maja one 512kb pamieci L2 i sa niezwykle podatne na podkrecanie. Ja bez problemow ostatnio podkrecilem wlasnie ten proc na 3000. Nie zgodze sie tez co do wersji BOX. Kupilem taka, i nie dosc, ze jest glosny to procesor ma 50* w samym systemie. (przed podkreceniem 48*). To w sumie tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny dzial, ale troche sie z nim nie zgodze.

Jesli juz brac Athony to 2500. Maja one 512kb pamieci L2 i sa niezwykle podatne na podkrecanie. Ja bez problemow ostatnio podkrecilem wlasnie ten proc na 3000. Nie zgodze sie tez co do wersji BOX. Kupilem taka, i nie dosc, ze jest glosny to procesor ma 50* w samym systemie. (przed podkreceniem 48*). To w sumie tyle :)

Przy ksywce khedrona jest mail do niego. Moze warto mu wyslac te uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler

Dział jest bardzo potrzebny.Można się z niego sporo dowiedzieć o sprzęcie, a wielu ososbom może to pomóc w dokonaniu jakiegoś ważnego zakupu związenego z komputerem.Dział bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie ta część o kartach graficznych.No i dowiedziałem się czegoś o sprzęcie(a więc jednak dział mi sie przydał).Oczywiście fachowcy moga miec swoje zdanie na temat sprzętu, więc nie dziwi mnie kiedy ktoś nie zgadza się z tym co jest aktualnie napisane w tym dziale.Tyle, że fachowcy są doświadczeni, z góry wiedzą na czym polegać przy zakupie sprzętu, natomiast większośc czytelników CD-Action tego nie wie i stąd zapotrzebowanie na taki dział.Oby pojawiał się coraz częściej(bez potrzeby redukcji innych działów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dział dla wszystkich, baz znaczenia jaq dobrze zna się na kompie.

Bez przesady :) Akurat jak ktos przeglada grupy dyskusyjne o sprzecie i czyta artykuly w sieci, to sie nabrac nie da. Ale niewatpliwie dzial jest bardzo pomocny dla tych mniej oblatanych, bo dobierajac konfiguracje kompa faktycznie mozna sie w kilku miejscach niezle wkopac...

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dział dla wszystkich, baz znaczenia jaq dobrze zna się na kompie.

Bez przesady :) Akurat jak ktos przeglada grupy dyskusyjne o sprzecie i czyta artykuly w sieci, to sie nabrac nie da. Ale niewatpliwie dzial jest bardzo pomocny dla tych mniej oblatanych, bo dobierajac konfiguracje kompa faktycznie mozna sie w kilku miejscach niezle wkopac...

Pozdrawiam!

Racja, racja... Ale bierz pod uwage ze nie wszyscy mieszkaja w miastach, czy wiekszych miescinach (chodzi mi o dostep do net-u. Nie wszyscy takze przebywaja w kregu ludzi znajacych sie na hardware. Wie jak dla mnie jest to dzial jak najbadziej potrzebny, ale dla waskiego grona odbiorcow. Bogu dzieki ja nie mam takich problemow...

==> Pozdro Corm !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten dział jest bardzo potrzebny. Nawet taki ludziom jak ja, którzy mają nikłe pojęcie w sprawach hardware. Jest to bardzo potrzebne. Na każdym kroku, chcąc kupić coś do kompa można się natknąć na "miłe" niespodzianki. Jak najbardziej popieram!!!!! :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dcm_Marecheq

:!: Ten dział jest potrzebny - bo skąd niby biedny lamer ma wiedzieć że Athlon 2200 ma 1800 Mhz ?

Ja jak kupowałem komputer to wiedziałem ale na karcie gwarancyjnej mam napisane jak dla lamera (przez lamera?) Athlon 2200 Mhz!!!

Przypuśćmy że lamer :shock: chce Athlona 2200 Mhz a dostaje Athlona 2200 czyli 1800 Mhz - ja wiedziałem co zobaczę w profilu sprzętowym ale taka pierdoła może być po zakupie niewiadomo skąd bardzo rozczarowana :twisted: .

:idea: Niech ten dział się rozwija i tępi wszelkie przejawy lamerstwa :idea:

msuma@o2.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: Ten dział jest potrzebny - bo skąd niby biedny lamer ma wiedzieć że Athlon 2200 ma 1800 Mhz ?

Ja jak kupowałem komputer to wiedziałem ale na karcie gwarancyjnej mam napisane jak dla lamera (przez lamera?) Athlon 2200 Mhz!!!

Przypuśćmy że lamer :shock: chce Athlona 2200 Mhz a dostaje Athlona 2200 czyli 1800 Mhz - ja wiedziałem co zobaczę w profilu sprzętowym ale taka pierdoła może być po zakupie niewiadomo skąd bardzo rozczarowana :twisted: .

:idea: Niech ten dział się rozwija i tępi wszelkie przejawy lamerstwa :idea:

msuma@o2.pl

Chciałbym sprostować. Lamer to nie jest osoba która się niezna [bo taki osoba to po prostu początkujący user] tylko Lamer jest to taka osoba która nie wie a mówie że wie i to więcej od wszystkich ;]

Ps. Pozdry dla CormaC'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze coś dodać. Bardzo mi się spodobał tekst o monitorach. Sam do tej pory zastanawiałem się nad zakupem LCD. Teraz po tym artykule kompletnie nie wiem co zrobić. Te nowe odmiany monitorów to ktoś wie kiedy wyjdą? Chyba niestety nie szybko. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz napisze do Khedrona moje uwagi, ciekawe czy to ja sie myle, czy może sie zemną zgodzi...Z drugiej jednak strony, początkowi użytkownicy kompa nie będą sie bawić w podkręcanie, szczególnie, że trzeba się tam z napięciami bawić(mi sie udało bez...ale też kombinowałem) :wink:

Co do LCD, zgodze się z Mike-L'em. Kilka osób które znam mają LCD(w tym 2 z nich powiedzmy "niższej jakości") i i tak obraz robi większe wrażenie niż zwyczajny CRT. Żadnego smużenia nie zauważyłem, a obraz wydaje się taki żywy, a w CRT już tego zaobserwować nie można. No, ale taki fajny monitorek LCD kosztuje ok 1,5k zł, za co można mieć naprawde pożądną dziewiętnastke CRT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Thinis
Akurat z monitorami LCD to mała przesada - nie jest tak źle. Sąsiad ma jakiś monitor LCD LG i takie coś jak smużenie w ogóle nie występuje - a nawet przewija się lepiej niż na monitorze CRT. Aha, zapomniałem dodać, że koleś podłącza ten monitor do prehistorycznej karty graficznej S3 Trio 3D i pomimo tego jest rewelacyjnie.

Zgadzam sie - mam SyncMastera 151s i nie wiem co do smuzenie :) Lepszy od CRT, bo np. oczy mi nie lzawia po 4 godzinach pracy/gry... a dzial "nie daj sie nabrac" jest jak najbardziej na miejscu i tak trzymac!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie - mam SyncMastera 151s i nie wiem co do smuzenie :) Lepszy od CRT, bo np. oczy mi nie lzawia po 4 godzinach pracy/gry... a dzial "nie daj sie nabrac" jest jak najbardziej na miejscu i tak trzymac!

Ja tam zawsze smużenie widzę i przeszkadza mi ono (dlatego nie mam jeszcze panelu) Dla oczy panel jest jednak zdecydowanie bardziej przyjazny, choć u mnie problem ze łzawieniem zniknął po wymianie monitora na nowszy (Sony E220).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze smużenie widzę i przeszkadza mi ono (dlatego nie mam jeszcze panelu) Dla oczy panel jest jednak zdecydowanie bardziej przyjazny, choć u mnie problem ze łzawieniem zniknął po wymianie monitora na nowszy (Sony E220).

Tak jest, Sony rządzi (mam E230). Kupiłem go 2 lata temu i za tą kasę mogłem dostać spokojnie jakiś LCD z najniższej półki. Ale wybrałem trinitrona. Katowałem już oczy w 8-godzinnych maratonach. Poza bólem pleców innych efektów ubocznych nie stwierdzono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze smużenie widzę i przeszkadza mi ono (dlatego nie mam jeszcze panelu) Dla oczy panel jest jednak zdecydowanie bardziej przyjazny, choć u mnie problem ze łzawieniem znikn?ł po wymianie monitora na nowszy (Sony E220).

Tak jest, Sony rz?dzi (mam E230). Kupiłem go 2 lata temu i za t? kasę mogłem dostać spokojnie jaki? LCD z najniższej półki. Ale wybrałem trinitrona. Katowałem już oczy w 8-godzinnych maratonach. Poza bólem pleców innych efektów ubocznych nie stwierdzono.

Ja tez mam dobry monitor CRT z plaskim trinitronem i na LCD bym go nie zamienil. Ale w pracy, do pisania tekstow, i owszem. Problem tylko w tym, ze CRT zajmuje duzo miejsca na biurku i poza nim, a ja mam mala chalupke i CRT by mi (wymiarowo) duzo bardziej pasowal. Coz, trzeba czekac na nowa generacje tych monitorow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cooler
Ja tam zawsze smużenie widzę i przeszkadza mi ono

A widział ktoś odświeżanie na monitorach LCD?Nie wiem czy to ten co widziałem taki był ale jeśli wszystkie takie są to nie polecam kupować tych monitorów.Moi znajomi tez z początku chcieli kupić sobie LCD ale jednak wzięli normalne 17calowe i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś odświeżanie na monitorach LCD?

Zasada budowy panelu wyklucza istnienie takiego parametru jak odświerzanie. Piksele po prostu zapalają się i gasną. Czas gaśnięcia odpowieda za smużenie - im szybciej tym lepiej - wszędzie piszą że poniżej 20-25 ms to już nie widać, a mnie przeszkadza :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...