Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 01/2019 - zawartość

Polecane posty

Nie czekaj na prezenty aż do 24.12 – bo już w najbliższy wtorek, 18.12, możesz sobie sprawić dużo radości, kupując najnowszy (01/2019) numer CD-Action. Sporo się w nim dzieje! Powrót zdrapki, dwustronny plakat-kalendarz, kody do WoT o wartości 70 zł i dwie fajne pełne wersje gier: strategia turowa fantasy King’s Bounty: Dark Side PL/EN i przygodówka Anna’s Quest PL/EN. (Szczegółowy opis gier i bonusów pod koniec zapowiedzi). A to wszystko za 11,99 zł.

W piśmie jak zawsze 132 strony pełne ciekawych tekstów. Z uwagi na to, że to (teoretycznie) pierwszy numer w nowym roku, tradycyjnie prezentujemy w nim nasze growe nadzieje na następne 365 dni. Do tego 4 strony o najnowszej odsłonie Far Cry’a (New Dawn)

W recenzjach masa smakowitości. Fanom Dużych Tytułów O Ogromnych Budżetach polecam wrażenia z rozgrywki w Just Cause 4, Fallout 76, Hitman 2 i Darksiders III. „Karciankowcy” powinni zainteresować się Artifactem. Dla fanów rimejków rozmaitych klasyków sprzed lat polecam  zerknięcie na  Spyro Reignited Trilogy i Saboteura, a w sumie także na Lorię, która choć nie jest rimejkiem Warcrafta 2, to tak właśnie wygląda. Fanów klasyki zainteresuje też pewnie The Settlers History Collection. Warto również poczytać o Kursku, Thief Simulator, Sunset Overdrive, Mutant Year Zero: Road to Eden. A że recenzji jest aż 24, to każdy, włącznie z fanami kaszanki, powinien się tym działem nasycić.

A co w publicystyce? Sporo. Kilka felietonów, z których warto wspomnieć o „Po drugiej stronie reklamacji”, czyli wrażeniach człowieka, który jest po drugiej strony linii telefonicznej, na której wkurzeni gracze wykrzykują swe pretensje związane z naszymi (tzn. dołączanymi do CDA) grami. Po śmierci Stana Lee, ojca wielu komiksowych superbohaterów, przypominamy jego biografię i dokonania. Przedstawimy też sylwetkę Chrisa Robertsa (kiedyś znanego z Wing Commandera, a obecnie kojarzonego ze Star Citizenem). Będzie też o 25. urodzinach Dooma – zaprezentujemy genezę tej gry i rozmaite ciekawostki związane z procesem produkcji (zgadnijcie, kto to napisał, to nie będzie trudne). Zaprezentujemy wam też podręcznik najnowszej historii USA, świeżo wyniesiony z jednej z falloutowych Krypt.  Nie może oczywiście zabraknąć Szpil.

Zachęcamy też do lektury Na Luzie i Action Redaction.

W dziale sprzętowym megatest monitorów dla graczy, sprzętowe nadzieje na 2019 oraz testy – m.in. PlayStation Classic, karty graficznej XFX Radeon RX 590 Fatboy 8 GB, smartfona Razer Phone 2 i gamingowych słuchawek.

To co, w najbliższy wtorek chwytajcie 11,99 zł i spotykamy się w kioskach, sklepach i salonach z prasą.
Dobrej zabawy, miłej lektury, Wesołych Świąt!

 

              

#####################SPIS TREŚCI ###################

INFO

The Game Awards          

Newsy

W PRODUKCJI

Far Cry: New Dawn        

Nadzieje na 2019            

RECENZJE

GameWalker     

Just Cause 4      

Fallout 76           

Spyro Reignited Trilogy 

Hitman 2            

Kursk                   

Steel Rats           

Overkill’s The Walking Dead       

Artifact               

The Settlers History Collection

Saboteur            

Tsioque              

Diablo III: Eternal Collection (NS)

Pokémon: Let's Go, Eevee!         

Sunset Overdrive (PC)                   

Thief Simulator 

Psi patrol rusza do akcji                

11-11: Memories Retold              

Warhammer 40,000: Mechanicus

Loria

Bad North

Grip: Combat Racing

Mutant Year Zero: Road to Eden

Darksiders III

Kaszanka Zone: Underworld Ascendant  

 

PUBLICYSTYKA

Felieton: Ubi

Tak/nie: Reakcje na Diablo Immortal

Stan Lee – Mister Marvel

Felieton: Po drugiej stronie reklamacji

Felieton: Moanin’           

Obywatel Roberts           

Doom: Kulisy zagłady     

Historia najnowsza Stanów Zjednoczonych

Szpile

 

TECHNOLOGIE

Megatest: Monitory dla graczy  

Testy

XFX Radeon RX 590 Fatboy 8 GB

Sony PlayStation Classic

Razer Phone 2

Zewnętrzny SSD HyperX Savage Exo 480 GB

Słuchawki bezprzewodowe Astro A50

Słuchawki Asus ROG Delta

Trendy

Nadzieje na 2019

 

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Loot



################# PEŁNE WERSJE GIER I BONUSY #############

King’s Bounty: Dark Side PL EN

 

# strategia | role-playing | heksy i tury

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, procesor 2,6 GHz, 1 GB RAM, GeForce 6600 lub odpowiednik

 

Na początku, zanim jeszcze świat poznał i pokochał Heroes of Might & Magic, było King’s Bounty. To w nim Jon Van Caneghem, założyciel studia New World Computing, testował unikatową formułę turowej strategii fantasy. Po latach, w 2008 roku, ta zapomniana niesłusznie marka wskrzeszona została przez rosyjskie studio Katauri Interactive.

 

Funkcjonalnie King’s Bounty: Dark Side nie wykracza jakoś znacząco poza gatunkowy kanon. Jest bohater na oparach, jest świat fantasy, jest główny wróg i daleka droga do niego. Pokonuje się ją, na przemian eksplorując krainy, co pozwala zgromadzić armię i zwiększyć moce, i rozgrywając taktyczne bitwy w turach na arenach podzielonych na heksy. W sposób typowy dla gier Katauri jednak cała ta droga jest mocno sfabularyzowana – w Mrocznej Sile jest dobrze ponad 100 niekoniecznie banalnych questów – co wyraźnie zmienia charakter rozgrywki i pozwala doświadczyć sytuacji, o jakie trudno w standardowych strategiach. Do role-playing z prawdziwego zdarzenia Dark Side przybliża także nasycenie dialogami. Niezwykłą odmianą jest także odwrócenie klasycznych ról, gdyż tym razem przychodzi nam reprezentować tę drugą stronę. Rozgrywkę uprzyjemniają wciąż niezła grafika i znakomita ścieżka dźwiękowa.

 

 

Anna’s Quest PL EN

 

# przygodówka | 2D | baśń dla dorosłych

Multi: brak

PC: Win Vista/7/8/10, procesor 2x 2,2 GHz, 2 GB RAM, GeForce 205/Radeon HD 3400

 

Niezwykła przygodówka 2D wprost ze studia mistrzów gatunku, Daedalika, wyjątkowo dobrze przemyślana i zaskakująco sprawnie zrealizowana. To plus ogólnie wysoki poziom scenariusza sprawia, że Wyprawa Anny ma wdzięk klasycznej bajki i może naprawdę spodobać się nie tylko fanom gatunku.

 

 

######PAKIETY PREMIUM DO WORLD OF TANKS PC O WARTOŚCI PONAD 70 ZŁOTYCH!

 

Oddajemy w wasze ręce kolejne pakiety premium o łącznej wartości 70 złotych do World of Tanks w wersji PC! Pierwszy z nich, zwany zaproszeniowym, kierowany jest do tych, którzy dopiero zaczynają podbój pól wirtualnych bitew pancernych, tudzież z jakichś powodów zamierzają zrestartować swoją karierę czołgisty na zupełnie nowym koncie. W pakiecie tym znajdziecie radziecki czołg lekki premium poziomu III T-127 wraz z własnym miejscem garażowym oraz trzema dniami konta premium, które daje dodatkowe 50% do zdobywanych kredytów i doświadczenia.

 

W drugim – uniwersalnym – czeka Type 3 Chi-Nu Kai – japoński czołg średni premium poziomu V wraz z własnym miejscem garażowym oraz trzema dniami premium (w przypadku posiadania już tego czołgu otrzymacie rekompensatę w wysokości 600 tys. kredytów). Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by po stworzeniu nowego konta i odebraniu T-127 użyć kodu także na Chi-Nu Kai i tym samym rozpocząć grę z dwoma różnymi pojazdami premium w garażu! Dowódcy, do maszyn!

 

 

KOD DLA NOWYCH KONT

• T-127 – radziecki czołg lekki premium poziomu III o wartości 850 sztuk złota

• miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

• 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota

 

KOD DLA WSZYSTKICH KONT

• Chi-Nu Kai – japoński czołg średni premium poziomu V o wartości 1500 sztuk złota (lub rekompensata 600 tys. kredytów)

• miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

• 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota

 

Uwaga: kody się nie sumują, są ważne na serwerze EU do 31.01.2019 r. do godz. 23:00.

 

 

cd_01_001 Pantone 877C netto bez kodu.jpg

CD_Action_01_2019_plakat_strona_1_c0jx8.jpg

CD_Action_01_2019_plakat_strona_2_c0jx8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PaulPGR napisał:

Jedno bardzo istotne pytanie: Komu przyszło recenzować Fallouta?

Też mnie to interesuje, bo Allor pisał chyba wszystkie (bardzo pochwalne) teksty o Fallout 76. Wolałbym, żeby ktoś ekhem, rzetelny wziął tę grę w obroty i trzeźwym okiem na nią spojrzał. Ale myślę, że to będzie ktoś inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎12‎/‎15‎/‎2018 at 4:25 PM, SilentBob said:

Też mnie to interesuje, bo Allor pisał chyba wszystkie (bardzo pochwalne) teksty o Fallout 76. Wolałbym, żeby ktoś ekhem, rzetelny wziął tę grę w obroty i trzeźwym okiem na nią spojrzał. Ale myślę, że to będzie ktoś inny.

Styczniowe numery Edge i Game Informer juz sie ukazaly... F76 zostal oceniony nienajlepiej. :-] Za to Hitman 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 76 zrecenzowany zostal przez @Krigore, ale @allor dodal w ramce kilka zdan od siebie. Obaj wystawili jedna ocene, tyle ze @allor pozalowal plusa. Nie uwazam tez wcale, aby recenzje Allora byly jakies "nierzetelne"... (Allor dostal Hitmana 2 do recenzji)

W tym numerze jest wiecej Siekiery (usilowalem go wywolac z @ po ksywce, ale poleglem w szukaniu). @Papkin nadal patrzy gniewnie ze zdjecia… Przymykajac jedno oko (albo i jedno i drugie) mozna ujrzec postac Christophera Moltisanti z pewnego serial. Za 10 lat rownie dobrze moze byc to juz Silvio Dante.untitled.png.3083f0100a4c30fcce5aa3c502d31a1f.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, SilentBob said:

I tak nie zaglądnie tutaj.

Ano, zdazylem sie juz zorientowac. Ponadto po lekturze watku "Pytania do Siekiery"... wydal mi sie zbytnio nadety… nerwus taki troche. Ale czas robi swoje, moze juz nie jest tak makabrycznie powazny :-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korekty... "baśniowa platformówkę", "(tudzież umykania przez nimi)", "Nowa bohaterka szuka, w towarzystwie orła sposobu na(...)" (przecinek o jeden za dużo, czy za mało?), "większością statuetek podzieliły między siebie", "dykrektora". Dorzućmy jeszcze info: "styczniowy rzut" darmówek w sklepie Epica, kiedy Subnautica dostępna jest już teraz i przestanie być darmowa jeszcze w grudniu. Za mną dopiero 10 stron.

Parę kartek dalej... "Wydawałoby się, że porównaniu z nim (...)", "inspiracje falloutowym system celowania", "pałac mysłu".

Takich drobnych babolków już w poprzednich numerach było naprawdę sporo, jednak olałem temat (bo komu by się chciało to wypisywać?). Ale w najnowszym wstępniaku przeczytałem, że kilka osób wielokrotnie czyta te teksty. Wnioski wysuwają się takie, że albo robią to ludzie zmęczeni, na szybko, byle mieć to z głowy, albo te wszystkie wstępniakowe liczby zostały wyssane z palca.

Hejt hejtem, same teksty wg mnie złe nie są. Tylko staranności nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, aRo said:

Ale w najnowszym wstępniaku przeczytałem

A wlasnie, nawiazujac do "wstepniaka"... Jest to tragedia - to jak on dzis wyglada. Pamietam stare czasy, w ktorych magazyn otwieral rzeczywisty Wstepniak popelniony przez Zibiego Banskiego czy pozniej Jerzego Poprawe. Dzis taki realny Wstepniak do numeru nadal ma magazyn Edge. I chwala mu za to.

Ubolewam, ze jest miejsce na malo wazne "Na Luzie" czy "Kaszanke", a na to, by popelnic rzeczywisty Wstepniak do numeru miejsca juz nie ma. Wstepniak powinien nadawac ton dla danego wydania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dikPatrz strona 130.

16 godzin temu, Coenn napisał:

A wlasnie, nawiazujac do "wstepniaka"... Jest to tragedia - to jak on dzis wyglada. Pamietam stare czasy, w ktorych magazyn otwieral rzeczywisty Wstepniak popelniony przez Zibiego Banskiego czy pozniej Jerzego Poprawe. Dzis taki realny Wstepniak do numeru nadal ma magazyn Edge. I chwala mu za to.

Ubolewam, ze jest miejsce na malo wazne "Na Luzie" czy "Kaszanke", a na to, by popelnic rzeczywisty Wstepniak do numeru miejsca juz nie ma. Wstepniak powinien nadawac ton dla danego wydania.

Jak wyszło z różnych badań mało kogo on interesuje, więc uznaliśmy, że szkoda na niego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I no kolejna lektura numeru już za mną.  Bardzo ciekawe zestawienie gier 2019 roku, chociaż dziwi mnie brak Biomutant. Ciekawi mnie, jak Microsoft wyjdzie na jakości swoich gier w 2019, bo o Sony się nie martwię, bo pokazali klasę szczególnie w roku 2017 i 2018. Gears of War 5, Ori and Will of the Whisp powinny zgarnąć wysokie oceny, ale ciekawe, jak będzie w przypadku Crackdown 3 oraz Battleloads (za które odpowiada studia trzecie, Rare ma tylko dopatrywać tego projektu) oraz Halo Infinite (plotki mówią o 2019), ciekawe co z nowym projektem twórców Ninja Theory (podejrzewam, że na E3 doczekamy się jakieś zapowiedzi). I ciekawe kogo gigant z Redmond wykupi jeszcze, bo ja obstawiałbym jakieś japońskie studio.

Co do recenzji Loria, z daleka rzeczywiście wygląda jak Warcraft 2, coś o tym wiem, bo niedawno grałem w to znakomite dzieło Blizzarda (a co do tej firmy właśnie, Activision zaczyna mieć coraz większe tam wpływy, z europejskiego oddziału tej firmy odeszło już 100 osób, odszedł też dyrektor finansowy). Pochwały za felieton o Stanie Lee oraz diablo na komórki. Ja jestem zdania, że marketingowo Blizzard strzelił sobie w stopę, bo nawet Bethesda nie była taka głupia, żeby zapowiadać The Elder Scrolls tylko na urządzenia mobilne.

A co do AR i listu oburzonego ojca, podejrzewam, że chodziło mu o recenzję Super Seducera 2. Trochę Papkinowi na forum się oberwało za ten tekst, choć wg mnie nie ma w nim nic kontrowersyjnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...