Skocz do zawartości

PC lepsze od konsol?


Hut

Polecane posty

Precyzja nie jest co najwyżej na równi. Jest dużo mniejsza. Oczywiście - gra w której "Click X to save the galaxy" byłaby cholernie satysfakcjonująca. I wygodna i szybka i nie trzeba by było trenować. Same plusy! :) Turnieje może i by powstawały, ale wątpie czy ktoś by tam używał padów. Bo czy na wyścig przyjechałbyś maluchem bo czujesz do niego sentyment, czy Ferrari bo jest szybkie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tak nawiązując do powyższych postów-precyzja jest tylko jednym z parametrów składających się na wygodę grania. Dochodzą do tego sama wygoda trzymania(względna), precyzja poruszania(tu skłaniałbym się ku analogom) i parę innych. Nie można powiedzieć: "PC lepsze do FPSów, ponieważ K+M daje większą precyzję". Precyzja to niebagatelny ale również niejedyny parametr. Ale co ja tam wiem, w FPSy nie gram, nie rozumiem fenomenu i wkurza mnie, że zamiast robić dla mnie porządne jRPGi teraz to co miesiąc jakiś FPS, bleee :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze konsola to pecet w puszcze bez mozliwosci upgradu tez ? :P

Te wszystki Xboxy i Playstationy to nic innego jak procesory i uklady graficzne znanych producentow z branzy PC.

Konsolowe +

Mobilnosc (W torbe i mozna po swiecie z ulubionymi tytulami jezdzic)

Brak stresow i zawsze najwyzsza jakosc graficzna (Brak sterownikow, zawsze miodne granie, nie ma lagow technicznych :P)

I tyle.

PieCowe +

Za duzo zeby wymieniac.

Ale za te plusy trzeba placic zerowa mobilnoscia.

--

Problemy techniczne ktorych konsolowiec nigdy nie doswiadczy.

Ciezko stwierdzic, to raczej kwestia gustu i potrzeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak stresow i zawsze najwyzsza jakosc graficzna (Brak sterownikow, zawsze miodne granie, nie ma lagow technicznych :P)

Gry na konsole coraz częściej zaczynają gubić klatki(szczególnie grając na Xboxie).

Najwyższa jakosć graficzna jest na PC.Naprawdę Nie wiem kto wam wciska ten kit że gry na konsolach wyglądają lepiej niż na Pc.

Konsole uruchamiają gry tak jak na Pc w medium(Ps3 potrafi wyswetlić Full Hd,ale za dużo gier w takiej rozdzielczości nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa jakosć graficzna jest na PC. Naprawdę Nie wiem kto wam wciska ten kit że gry na konsolach wyglądają lepiej niż na Pc.

A gdzie ja tak napisalem ? Nie wygladaja lepiej :D Tylko ze konsolowy MAX masz ZAWSZE grajac na konsoli. Na PC tak wesolo nie masz bo rynek sprzetowy jest dynamiczny i nie kazdemu chodza najnowsze gry na maxie (Przewidzianym na dana platforme)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kogoś wkurze, i powiem że na konsolach gry chodzą na konsolowym minimum :) Tam nie ma maksa ani minimum, tam jest tylko to co fabryka dała. W większości gier multiplatformowych, grafika na PC i konsoli jest taka sama, albo na PC lespza z powodu większej rozdzielczości i możliwych modyfikacji niestandardowych (pliki .ini itp.). Więc tak, grafa na PC jest lepsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa jakosć graficzna jest na PC. Naprawdę Nie wiem kto wam wciska ten kit że gry na konsolach wyglądają lepiej niż na Pc.

A gdzie ja tak napisalem ? Nie wygladaja lepiej :D Tylko ze konsolowy MAX masz ZAWSZE grajac na konsoli. Na PC tak wesolo nie masz bo rynek sprzetowy jest dynamiczny i nie kazdemu chodza najnowsze gry na maxie (Przewidzianym na dana platforme)

To ja napisze jeszcze raz - GF8800GTX pojawil sie pod koniec 2006roku i wciaz wiekszosc gier dziala na nim na full detalach. W dodatku nie tylko karta wciaz 'daje rade', ale i wyswietla lepsza grafike w grach niz w tych samych tytulach na konsole. Poza tym ta karta wciaz bedzie bardzo dobra bo poziom graficzny gier jest rownany do x'a i wiekszosc gier na PC i PS3 sa nieznacznie udoskonalone (choc na PC gra wyglada czesto znacznie lepiej przez wyzsza ostrosc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisałeś gry się rozwijają i te na konsole również będą coraz lepsze,więc sądzę że w chwili obecnej trudno określić możliwości jakie posiada PS3,gdyż wyjdzie to zbiegiem lat.

Porównania można dokonać na podstawie obserwacji rozwojowej PS1 i 2,gdzie gry z czasem stawały się coraz lepsze bez potrzeby modyfikacji sprzętu.

Co do PS3 to,ta sprawa przedstawia się nieco inaczej ponieważ PlayStation Network oferuje coraz to nowe aktuale softa,choć jeszcze nie wiem jaki ma to wpływ na grafikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na PS3 rzeczywiscie grafika wciaz sie bedzie poprawiac (choc nie kolosalnie) o czym moze swiadczyc chocby przypadek GoW2 to z x'em tak dobrze nie bedzie. Juz teraz gry na ta platforme sa ograniczane bo 'max' zostal osiagniety (reszte to juz sie uzyska poprawe grafiki przez rozne triki, ktore wielkiej roznicy nie zrobia). Tutaj konsole ogranicza sama struktora, ktora w przypadku x'a jest zbyt 'prosta'. Jesli chodzi o PS3 to grafika moze byc lepsza, ale... nie bedzie bo gra zostanie zrownana do poziomu x'a. Na PC tez rozowo nie bedzie bo grafika jest zawsze ograniczana wzgledem najslabszej platformy, ale w tytulach takich jak CoD ipt. dostaniemy przynajmniej zestaw ulepszen minimum czyli wyzsze rozdzialki, lepsze tekstury i wyzsa ostrosc obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak wyjaśnisz fakt, że spora większość tytułów wydawanych na obydwie konsole wygląda lepiej na X360. Choćby wydany niedawno i będący jedną z najładniejszych graficznie gier w historii konsol Batman. Różnice te duże nie są, ale są.

Tu się objawia największy problem PS3, ciągle się słyszy, że jest mocniejsza, że Sony ma większe doświadczenie, że zmiecie konkurencję, że będą super exclusivy, że jak się developerzy nauczą pisać na nią to nikt się z gleby nie pozbiera itp. Tylko latka lecą, a X360 (nie wspominając już o Wii czy starutkim PS2) nadal na czele.

Ktoś u góry znowu pisał o stabilności jako plusie konsol. Powtarzam - to piew przeszłości, i to dosyć już odległej. Patche wychodzą non stop a doczytywanie się tekstur i gubienie klatek to normalka.

A PC i tak zawsze wygra przez kompatybilność wsteczną. Kupując sobie puszkę, nawet taką z grosze, która nie pociągnie najnowszych gierek i tak ma się ilość dobrych tytułów (w tym również konsolowych) i rozrywki, przy której nawet wszystkie konsole nowej generacji razem wzięte wyglądają śmiesznie. A co dopiero jedna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Pana Magistra...

http://www.cyberjoy.pl/news/330749/Porowna...iscie.gora.html

Architektura PC i X360 jest bardzo podobna, przez co projektowanie gier na X360 jest o wiele prostsze. PS3 ma zupełnie inną strukture, dlatego nie uświadczymy Mass Effect na PS3 - studio miało wielkie problemy z tą platformą.

Nie chodzi o "architekture" lecz "jezyk" w ktorym powstaje gra, na X'a oraz na PC jest on w b.duzym stopniu prostrzy niz na PS3. Dlatego tez ( miedzy innymi ) gry na PS3 wygladaja nieco ( nieco! ) gorzej niz na pozostale 2-wie platformy. Odsylam chocby do linka powyzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiedziałeś to prawda - jest to najmocniejsza konsola, ale ma gorszą grafikę w tytułach multiplatformowych. Jest to spowodowane "innością" architektury (czy tam języka, jak kto chce :)) i przez to mają gorszą optymalizacje. A skoro optymalizacja jest gorsza, to muszą zmniejszyć detale, by gra chodziła płynnie. Trochę jak PC co? :) Tylko cała brudna robota jest odwalana przez programistów, a nie szarych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcisnę moje 3 grosze...

Pewnie wiele rzeczy powtórzę po innych, ale chcę ugasić to wielkie pragnienie podzielenia się swoją opinią.

Muszę zaznaczyć, że w ciągu kilkunastu lat grałem na różnych platformach: począwszy od Pegazusa (początkowo zwanego pieszczotliwie Pegasiem, a dalej Pegazłomem gdy pojawił się następca...), Play Station (zwany Plejkiem do momentu następnej generacji, gdy przechrzczono go na poczciwego Szaraczka) oraz PS2 (czyli Czrnulka, zwana dalej... w sumie nie wiem jak się teraz na nią mówi). Do czego zmierzam? Konsole i tytuły na nie są niestety sezonowe. Jak wychodzi nextgen to stara konsola już jest "fe". Fakt - gry z Plejka działały na PS2, ale był jeden mały mankament - trzeba było mieć memorkę z jedynki (którą ja sprzedałem wraz z szarakiem i mniej interesującymi tytułami) :P Chciałoby się zagrać w "Tiny Toons" albo "Big Nose" z Pegasia - spróbój je teraz znaleźć... jeśli w ogóle masz działającego Pegasia (mój spoczywa w pokoju... znaczy się na śmietniku).

A stary poczciwy PieCek? Wciąż możesz grać w tytuły sprzed 15 lat :) I to jest Mega plus!

Cena? Kiedyś komputery były kosmicznie drogie (jak na moje warunki - a raczej moich rodziców), dlatego w domu gierczyłem na konsolach. Na PC tylko u szczęśliwców z zamożniejszych rodzin, jeśli mnie łaskawie zaprosili na weekendową sesję :) albo w szkole na kółku informatycznym (ach te wojny w StarCrafcie 30 minut no rush :P). Mimo iż od lat rezałem na konsolkach - wciąż zazdrościłem kolegom tych "wyjących blaszaków".

(obecnie posiadam "przechodzonego" PieCa - od... <wzdycha> mojej narzeczonej :) podarowała mi go 3 lata temu gdy kupowała sobie nowego. Żadnej rewelacji, bo sama kupiła go "kiedyś kiedyś" z odzysku tak więc jego sercem jest - uwaga! - Pentium 800 mhz :D, ale i tak gram na jej komputerku :P przez co zmuszona została do zakupienia dodatkowo Lapka :P)

Wiadomo - rynek się zmienia. Dziś jestem o jeden krok od kupienia nowej platformy (wystarczy iść do sklepu - kasa już odłożona). W moim przypadku jeśli chodzi o konsolę to w grę wchodzi tylko PS3, ze względu na ekskluzywne tytuły (nie wyobrażam sobie kupna X360 skoro prawie wszystkie gry są lub będą wydane na PC). Tak więc licząc w zaokrągleniu konsolka + TV z HD daje jakieś 5-6 tysięcy (nie interesuje mnie podrzędnej marki TV, który zaraz by się zepsuł).

Mimo wszystko zdecydowałem się na kupno PieCka za podobną cenę (licząc monitor, nowe głośniki itp). Dlaczego?

Pewnie przez tą wszechstronność. Mając komputer, czuję się jakbym mógł zrobić wszystko :) jestem otwarty na cały świat. Konsola zawsze kojarzyła mi się z czterema ciasnymi ścianami.

Cała ta dyskusja sprowadza się do: na kompie można grać przez internet - a na konsoli już też!, na kompie lepiej się gra w strategie, rpg i strzelaninki bo ma myszkę - a do konsoli też możesz sobie dokupić!, a na konsoli lepiej się gra w platformówki, wyścigi, bijatyki itp bo ma pada - a na kompa też możesz sobie dokupić!

Argumenty i kontra argumenty...

Faktem jest, że komputer zawsze będzie o krok przed konsolą pod pewnymi względami, bo konsola jest przecież małym komputerem. Pewnie dlatego producenci konsol wciąż głowią się nad coraz to zmyślniejszymi rozwiązaniami. Te wszystkie "zabawkowe oczy", "magiczne różdżki" i "natalie" mają na celu oderwanie się od tej konkurencji pomiędzy PC i konsolą, tak by nie wchodzić sobie w drogę. Tyle że, w taki sposób konsola staje się coraz bardziej przystępna "nowym graczom", a odpycha od siebie tych doświadczonych, bo nie bardzo chce mi się wierzyć, że ktoś kto wymasterował "Resident Evil", przechodząc go tylko nożem, będzie czerpał radość z wymachiwania różdżką w tę i z powrotem.

---

Moim zdaniem - co kto lubi. Nie ma sensu przekonywać nikogo do naszych upodobań. Ten kto gra od dawien dawna już ma swoje zdanie na ten temat.

Komuś kto z grami dopiero rozpoczyna przygodę - poleciłbym... no właśnie? Najlepiej by było zacząć od starych tytułów, zapoznać się z ich całą surowością i mechanizmami jakie rządzą grami, a które dziś są mało zauważalne, lecz wciąż niezmienne i bardzo ważne.

Chciałoby się powiedzieć konsola! (łatwiejsza w obsłudze jak i w sterowaniu), ale z uwagi na bardzo nikłą szansę zdobycia wszystkich LEGENDARNYCH tytułów na nie (mam na myśli Pegasia i Pleja),

JEDNAK POLECAM PieCa - nie koniecznie dobrego sprzętowo, bo i tak wszystkie "perełki" z dawnych lat będą na nim śmigały :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mozna zamknac.
Piec vs konsole to święta wojna, będzie trwała do końca świata lub upadku którejś ze stron (na który w najbliższej przyszłości nie ma co liczyć - zarówno konsole, jak i PC się trzymają nieźle), tematu nie ma sensu zamykać, bo ktoś pewnie założy nowy o tym, no i wojna wciąż trwa ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu argument o mozliwosci dodania myszki do konsoli - PROBOWALEM. Nie mozna porownac myszki z PC do myszki uzywanej na konsoli! To zupelnie dwie rozne rzeczy, gdyz myszka wciaz dziala 'skokowo' tak jak pad. W rezultacie myszka na konsolach sprawdza sie GORZEJ niz pad. Aby doznac tego wrazenia wystarczy zagrac w RE4 na PC przy emulacji myszki - w zyciu nie gralem w cos z tak skaszanionym uzyciem myszki, pad sprawdzal sie o 70% lepiej mimo mojego przyzwyczajenia do mychy (wtedy jeszcze nie mialem x'a). Poza tym uzycie myszki na konsolach kosztuje... jak cholera - na PC za taka kase kupi sie najdrozsza myszke, a na konsoli nawet sobie nie pograsz przez zwalone jej uzycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...