Skocz do zawartości

PC lepsze od konsol?


Hut

Polecane posty

Jestem szczesliwym ( albo i nie... ) posiadaczem i PCta i XBoxa360... Problem z konsolami to przedewszystkim nieumiejetne ich wykorzystanie przez tworcow gier, ktorzy chyba zapomnieli o poterznym rynku niszowym ( wiem niszowosc przeczy ogromowi ale mam na mysli mozliwosc zarobku i extra rekalmy, no i ... wiekszej sprzedazy konsol ), mianowicie handlowki jak: Anno 1404- konsole: brak, Strategie jakiekolwiek ( nie mam na mysli RTSow- to raczej inne 'strategie' ): brak, wszelkiego rodzaju NIEstrzelanki praktycznie nie istnieja! Moja zona ma laptopa i chetnie popykala by ze mna na konsoli ale nie ma takich gier.

Zobaczcie jak zroznicowany jest rynek gier na PC oraz na konsole ale w Japonii.

Jedyny powazny tytul ( na konsole ), ktory rusza bardziej szare komorki, a mniej paluchy to: Football Manager... i... no wlasnie... i co jeszcze...

Mam X-a i 2 gry, bezkonkurencyjna na Xa jest Fifa, Gta IV i dopisalbym Fable 2 ale jeszcze jej nie mam, ale posiadal bede.

No ale co z relaksem nie zrecznosciowym?

Serio moze sa jakies tytuly, ktore milo wspominacie jako niezla gimnastyka dla glowy, mniej zrecznosciowa: a mozecie polecic do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jak pięknie. Dopóki Dante's Inferno było zapowiadane też na PC to było takim średniakiem, co to może najwyżej buty Gods of War lizać. Teraz nagle staje się wielkim hitem. Interesujące.

Zaraz, o czym Ty bredzisz? Kto kiedykolwiek mówił, że DI będzie średnie? Ja? Bo nie rozumiem. Ja Ci tu podaję argument a Ty uciekasz w całkiem inną stronę... Dante's Inferno od początku zbiera bardzo dobre wstępne noty, opinie i nic do tego nie ma skasowanie wersji pecetowej. Gdy ona istniała interesowałem się tym tytułem nie mniej niż teraz...

PS3 to jedna konsola i ja bardzo nie lubię właśnie takiego prowadzenia dyskusji. Jak na tapetę wchodzi sieciowanie, to konsolowcy wyciągają X360 z Xbox Live. Jak jest piractwo to bach - PS3. A jak trzeba mobilność to zaraz wyskoczy się z PSP czy DS. Czyli zawsze bierze się to urządzenie, które akurat pasuje, zupełnie ignorując pozostałe.

Ale sam fakt, że na iksie, na piratach na livie nie pograsz w pewnym sensie ogranicza ten proceder. Chociaż oczywiście nie zmienia to faktu, że i na pecetach, i na iksie, i na pocketach piractwo jest i tyle. Gdzie większe, tam większe ale jest to problem wszystkich platform, może z wyjątkiem chlebaka i (chyba) iPhone'a.

A co do mnie, bo o tym jeszcze nie napisałem. Jest sporo gier, w które szpilam na notebooku - głównie klasyczne erpegi. Ale więcej gram oraz preferuję grę na konsoli. Może ma to związek z moim zainteresowaniem japońszczyzną wszelaką, z naciskiem na jRPGi, ale chodzi również o dla mnie wygodniejszą pozycję podczas grania. Po prostu nie mam kompa, żeby grać w nowe tytuły, a jeśli miałbym taki kupić, to wolałbym zainwestować w konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam fakt, że na iksie, na piratach na livie nie pograsz w pewnym sensie ogranicza ten proceder. Chociaż oczywiście nie zmienia to faktu, że i na pecetach, i na iksie, i na pocketach piractwo jest i tyle. Gdzie większe, tam większe ale jest to problem wszystkich platform, może z wyjątkiem chlebaka i (chyba) iPhone'a.

No zgadza się. Tyle, że na takiej samej zasadzie na piratach na PC po sieci się też nie pogra (owszem, są jakieś pirackie serwery czy inne wymysły, ale mają dużo ograniczeń). I tu wchodzi kwestia upodobań - nie każdy musi chcieć grać po sieci. A wtedy czy PC czy X - piraci sobie grają radośnie. Najlepszy przykład to Fallout 3 - nie ma trybu sieciowego i od razu był w wersji na X360 gorącym towarem na torrentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio moze sa jakies tytuly, ktore milo wspominacie jako niezla gimnastyka dla glowy, mniej zrecznosciowa: a mozecie polecic do sprawdzenia.

Dużo zależy od upodobań, od siebie poleciłbym jRPGi typu Tales of Vesperia, Star Ocean: the Last Hope, jeżeli masz golda to dochodzą przygodówki z XLA. Jeżeli lubisz taplać się w japońszczyźnie to coś znajdziesz, chociaż do tego polecam PS2 ;P

No zgadza się. Tyle, że na takiej samej zasadzie na piratach na PC po sieci się też nie pogra (owszem, są jakieś pirackie serwery czy inne wymysły, ale mają dużo ograniczeń). I tu wchodzi kwestia upodobań - nie każdy musi chcieć grać po sieci. A wtedy czy PC czy X - piraci sobie grają radośnie. Najlepszy przykład to Fallout 3 - nie ma trybu sieciowego i od razu był w wersji na X360 gorącym towarem na torrentach.

Więc, można pokusić się o podsumowanie tego: piractwo jest i na konsolach i na pecetach. I tyle, producenci tracą na tym, i tu, i tu, jednocześnie wydając gry zarabiają i tu, i tu.

Tak trochę zmieniając front - nigdy nie poleciłbym konsoli fanowi np. RTSów. Jest to gatunek pecetowy, i nawet wynalazki typu ENDWAR tego nie zmieniają. Ale dla fanów RPGów, patrząc na mnie, mogę polecić peesdwójeczkę i jakiegoś przenośniaka. Trv(uwielbiam to słowo ;P) ar pi dżi nie potrzebują ultramocnych kompów, wystarczy średniej jakości notebook, a mnóstwo wspaniałych jRPGów na również niedrogim sprzęcie jest wspaniałą sprawą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry komputer na 2,5 roku.2400 zł.Konsola PS 3 1400 zł ,plus kabel do monitora 139 zł lub sam telewizor 2200 zł.Jesli ktoś ma TV HD ,to nie musi tego w liczać.Ale w licza płatne DLC ,rózne durne abonamenty premium i gry po 200 zł.Bo na pewno na początku trzeba kupic jakaś gre ,przy zakupie konsoli.Więc to wychodzi około 1800 zł.Za tyle pięniędzy można kupić potężne podzespoły .Pod warunkiem że komputer kupiliśmy maks 2 lata temu.Czysta matematyka.Wnioski,jesli kupiłeś. komputer nie więcej niż 2 lata temu ,konsoli ci kupować się nie opłaca.Oczywiście opis dla średniego zjadacza chleba.

Zrezta nie wyobrażam sobie grania w klasycznego RPGa ,na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezta nie wyobrażam sobie grania w klasycznego RPGa ,na padzie.

Jeśli "klasyczny" znaczy u ciebie "gra na silniku Infinity Engine" albo "hack'n'slash" to tak. Reszta nie powinna sprawiać problemu, nawet Fallout przy odrobinie kreatywności przy podpinaniu klawiszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry komputer na 2,5 roku.2400 zł.Konsola PS 3 1400 zł ,plus kabel do monitora 139 zł lub sam telewizor 2200 zł.Jesli ktoś ma TV HD ,to nie musi tego w liczać.Ale w licza płatne DLC ,rózne durne abonamenty premium i gry po 200 zł.Bo na pewno na początku trzeba kupic jakaś gre ,przy zakupie konsoli.Więc to wychodzi około 1800 zł.Za tyle pięniędzy można kupić potężne podzespoły .Pod warunkiem że komputer kupiliśmy maks 2 lata temu.Czysta matematyka.Wnioski,jesli kupiłeś. komputer nie więcej niż 2 lata temu ,konsoli ci kupować się nie opłaca.Oczywiście opis dla średniego zjadacza chleba.

Zrezta nie wyobrażam sobie grania w klasycznego RPGa ,na padzie.

Po pierwsze: Na PS3 nie ma abonamentu. Jest na Xbox-ie, ale nie na PS3

Po drugie: Może i są gry po 200zł, ale gdyby ci się chciało, mógłbyś poszukac na Allegro. A w sklepach internetowch też jest taniej. No i są przecież gry z tańszych kolekcji. Są to dobre gry, które kosztują ok. 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tapetę wchodzi sieciowanie, to konsolowcy wyciągają X360 z Xbox Live.
Xbox = dodatkowe oplaty przy graniu online. PS3 = zero oplat, laczysz sie i grasz. Juz ja widze jak siegaja X'a (chyba, ze ktos jest wlascicielem owej konsoli, jezeli chodzi o oplaty to nawet wlasciciele X'a wybraliby PS3 pod tym wzgledem ...).

Dobry komputer na 2,5 roku.2400 zł.Konsola PS 3 1400 zł ,plus kabel do monitora 139 zł lub sam telewizor 2200 zł.
Zapomniales doliczyc koszt nowego monitora (1200zl), ktory rownie dobrze mozesz podpiac pod PS3, a ponadto teraz za 1400zl kupuje sie PS3 z trzema grami (Encharted, Gran Turismo Prologue i cos tam jeszcze) ...

Wracajac do TV to w koncu sluzy ci tez jako odbiornik wiec spelniasz dwie potrzeby w jednym.

Zrezta nie wyobrażam sobie grania w klasycznego RPGa ,na padzie.
Ja natomiast nie wyobrazam sobie sportowek, nawalanek czy scigalek bez pada.

Gry na PS3 kosztuja od 79zl do 239zl (nowosci), srednia cena gier to 169-189zl zaleznie od tytulu.

O zapomnialem wspomniec o klawie i myszce pod konsole. Jezeli w UT3 konsolowcy moga zagrac na klawie i myszce (przynajmniej jezeli chodzi o PS3) to zapewne mogliby i w innych grach, a to jak widac zalezy od tego jak tworcy przygotuja gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ile trzeba czekać aż gra stanieje do 100zł? A na PC każda gra nowa kosztuje około 100zł i to w polskiej pełnej wersji językowej.

Ciekawe jakie gry?

Nawet ostatnio za Simsy zabuliłem 140zł :huh:

Pozbierasz trochę więcej pieniędzy i masz grę na PS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie duży plus PC to to, że gry nowe po 2-3 miesiącach lądują w tanich seriach za śmieszne pieniądze. Dawn of War + 2 dodatki w cenie 30zł. :shock: Toż to prawdziwa uczta dla fana strategii za śmieszne pieniądze. Natomiast na konsolach gra nie zejdzie w sklepie z np. serii Classic na Xboxa i serii Platynum na PS3 z 80-90zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales doliczyc koszt nowego monitora (1200zl)

Skąd Ty te ceny bierzesz? Na Komputroniku, który obecnie jest chyba najdroższym sklepem ze sprzętem, 24 calowy monitor LCD + głośniki są za 1000 (dokładnie ten sam model bez głośników idzie za 850). Niby w pierwszym poście jaki w tym temacie napisałeś stwierdziłeś, że fanboyem konsol nie jesteś, ale jednocześnie w dyskusji stosujesz dokładnie ich zagrywki (ceny z kosmosu, sprowadzanie wszystkiego do PS3, czyli jednej platformy z pięciu).

I tak, biorą X360, bo tam jest Live. Ilekroć jest dyskusja os sieciowaniu to nie trzeba długo czekać aż ktoś wyskoczy z usługą od M$. Bo serwery stabilne, bo wszystko pod ręką, bla bla bla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty te ceny bierzesz?
Tu musze przyznac, ze podalem troche nieaktualne ceny, bo monitor nad ktorego zakupem myslalem kosztowal 1200zl z lekkim hakiem, a bylo to na poczatku wakacji.

ceny z kosmosu, sprowadzanie wszystkiego do PS3, czyli jednej platformy z pięciu).
Sprowadzam wszystko do PS3 bo z ta konsola mam najwieksza stycznosc i z mojego doswiadczenia stwierdzam, ze jest to druga obok PC najlepsza platforma do grania (dodalbym jeszcze Wii, ale to jest bardziej zabawka na jakies imprezy badz posiadowki). Czy to swiadczy, ze jestem fanboyem ? nie wydaje mi sie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć, co jest lepsze, bo PC jest stworzony, do czego innego a konsola, do czego innego. Na PC wejdziemy do internetu napiszemy, posta, maila, zrobimy tabele, ale też pogramy. Natomiast na konsoli pogramy sobie w dużo gier i wygodnie, ponieważ był tworzone z myślą o wygodzie grania. Oczywiście do blaszaka można kupić specjalną klawiaturę i mysz do grania, ale będzie to w sumie droższe od konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć, co jest lepsze, bo PC jest stworzony, do czego innego a konsola, do czego innego. Na PC wejdziemy do internetu napiszemy, posta, maila, zrobimy tabele, ale też pogramy.

Proponuję zapoznać się z możliwościami PS3,które nie różni się zbyt wiele od PC-ta,a wykorzystywana technologia bluetooth do kontrolerów,klawiatur,myszy,słuchawek i czegokolwiek co wpadnie ci do głowy jest bez problemów dostępne.

Trzeba również dodać,że SONY jako pierwsza firma wykorzystała i udostępniła natak szeroką skalę technologię Blu-ray i nie trzeba dodawać,że jest to obecnie najtańszy markowy czytnik BRD na rynku-do tego świetnej jakości.

Ponadto możemy z powodzeniem wykorzystać PS3 jak PC-ta-zaplecze stworzone przez PlayStation Network pozwala nam na niemal nieograniczone korzystanie z internetu,a PlayStation Store oferuje powrót do przeszłości w postaci gier z PS1 instalowanych(oczywiście po zapłaceniu śmiesznych pieniędzy)Błyskawicznie na HD,poza tym płatne bądź darmowe dodatki do gier,niezła przeglądarka oraz nowy soft co kilka tygodni jest też plusem.

Jedyny minus PS3 to nie obsługiwanie gier PS2,tak więc jeżeli Trójka jest pierwszą przygodą z konsolą to powrót do wcześniejszych części niektórych tytułów jet nie możliwe bez zainwestowania w wciąż jeszcze żywą i mocną Dwójkę.

Jednak nie sądzę,że PS3 może lub powinno zastąpić PC-ta,ale postawienie Play'a obok kompa jest jak najbardziej dobrą decyzją,której nigdy nie pożałujesz drogi Użytkowniku -hłehłe.

Pozdraviam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z możliwościami PS3,które nie różni się zbyt wiele od PC-ta,a wykorzystywana technologia bluetooth do kontrolerów,klawiatur,myszy,słuchawek i czegokolwiek co wpadnie ci do głowy jest bez problemów dostępne.

Ciekawe w takim razie, skoro konsole są takie super i w ogóle wypas, po co tak usilnie, choćby wymienionymi przez ciebie sposobami usiłują naśladować PC? Kto tak naprawdę instaluje na PS3 system operacyjny i wykorzystuje konsolę do przeglądania internetu. Kto dokupuje specjalne myszy i klawiatury do tego sprzętu? Jak dla mnie to pusty argument o rzekomej wyższości konsol nad PC. To co istnieje i jest na porządku dziennym dla PC, konsola nieudolnie usiłuje naśladować. I to ma być zaraz jej wielka zaleta. No proooszę... bez jaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z możliwościami PS3,które nie różni się zbyt wiele od PC-ta,a wykorzystywana technologia bluetooth do kontrolerów,klawiatur,myszy,słuchawek i czegokolwiek co wpadnie ci do głowy jest bez problemów dostępne.

Ciekawe w takim razie, skoro konsole są takie super i w ogóle wypas, po co tak usilnie, choćby wymienionymi przez ciebie sposobami usiłują naśladować PC? Kto tak naprawdę instaluje na PS3 system operacyjny i wykorzystuje konsolę do przeglądania internetu. Kto dokupuje specjalne myszy i klawiatury do tego sprzętu? Jak dla mnie to pusty argument o rzekomej wyższości konsol nad PC. To co istnieje i jest na porządku dziennym dla PC, konsola nieudolnie usiłuje naśladować. I to ma być zaraz jej wielka zaleta. No proooszę... bez jaj.

Jak już to opisałem,PlayStation Network został stworzony głównie z myślą o graczach.Sieciówki są tam rozwinięte i nie mniej popularne od tych na PC,a co do przydatności dla użytkowników internetu,nazwał bym to standardem a nie tylko próbą pobicia PC,dlaczego?

Konsola została stworzona głównie z myślą o grach i użytkowniku,który ma tę pewność,że przez następne kilka lat,mimo rozwoju technologii związanej z grami,sprzęt będzie nadal wydajny w 100%-tach tylko dzięki aktualizacji softa.Przykłady tego można znaleźć w przeszłości,poczynając od PS1,który z biegiem lat pozostawał praktycznie nie zmieniony z wyjątkiem gier,które z roku na rok stawały się coraz bardziej rozwinięte,gdzie z przeciętnej grafiki po pewnym czasie powstawały tytuły godne dnia dzisiejszego.

Co do PS2 to ciężko już coś dodać gdyż był to kolejny milowy krok w kierunku DVD-ROM,aż do teraz gdzie technika oferuje nam jakość w postaci Blu-Ray Disc i co za tym idzie jakości,którą mogą przez wiele następnych lat poprawiać twórcy gier,jestem pewien że z powodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tak naprawdę instaluje na PS3 system operacyjny i wykorzystuje konsolę do przeglądania internetu.
Podejrzewam, że niemalże każdy użytkownik używa przeglądarki w PS3, a system można sobie wgrać jak komuś się nudzi. Linuxy ładnie śmigają na PS3.

Kto dokupuje specjalne myszy i klawiatury do tego sprzętu?
Aha to myszka czy klawiatura pod USB są już specjalne ? Wymyślne klawiatury typu WSAD + NUMPAD są zarówno pod PS3 jak i PC, ale dalej nie widzę sensu kupna takiego wynalazku zarówno jeżeli chodzi o konsole czy PC.

istnieje i jest na porządku dziennym dla PC, konsola nieudolnie usiłuje naśladować
Nic nie próbuje naśladować. Konsole pełnią funkcje maszynki do grania bądź też centrum multimedialnego(w tym możliwość surfowania po necie). To, że konsole zaczynają wykorzystywać inne urządzenia wskazujące wiąże się z tym, że ludzie tego chcą, więc w tym momencie twoje wyżalanie się na ten temat nie ma sensu. Kolejnym adekwatnym przykładem może być to dlaczego gamepady i kierownice są produkowane na PC skoro wywodzą się z konsol. Powód jest ten sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to skomplikowana sprawa, co jest lepsze - zależy to w znacznej mierze od tego, w co będziemy grali, bo każda platforma jest przystosowana do nieco innych gier.

PC:

+możliwość ściągnięcia ogromnej liczby modów do gier

+darmowy multiplayer (ale tylko ten z X360 jest płatny)

+strategie i inne takie

+tanie gry

+/-lepsza grafika (ale najczęściej gdy weźmiemy maksymalnie detale)

+/-sterowanie (subiektywnie)

-konieczność częstej wymiany sprzętu (na konsolach przez całą generację masz z tym spokój)

-problemy sprzętowe (Directxy, sterowniki itp.)

-często długie czekanie na premierę gry w stosunku do konsol

Konsola:

+przy telewizorze:)

+wygodniejsze kontrolery, ( w tym także możliwość podłączenia klawiatury i myszki!)

+lepsza do gier imprezowych ( jakoś nie wyobrażam sobię gry w Guitar Hero na kompie)

+osiągnięcia w X360:)

+/-stosunkowo tania (ale potem i tak to sobie odbijają na cenie gier)

+/-problemy z awaryjnościa X360 (ale teraz podobno sobie jakoś z tym radzą)

-brak save w dowolnym momencie (co jest o tyle dziwne, że w niektórych grach można to robić kiedy się chc, w końcu teraz konsoel mają dysk itwarde)

-gry pod koniec generacji zaczynają poważnie ustępować PC grafiką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+wygodniejsze kontrolery, ( w tym także możliwość podłączenia klawiatury i myszki!)

+osiągnięcia w X360:)

Osiągnięcia pojawiają się i na PC, zresztą są trochę sztuką dla sztuki, bo po za satysfakcją nic z nich nie ma.

Z kontrolerami to pada można też podłączyć do PC, więc to akurat żadna zaleta konsol. Do tego PC mają więcej gier obsługujących pada niż konsole gry z obsługą myszka + klawiatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to najlepiej byłoby kupić sobie najpierw komputer a późnie konsole. Konsole są nowsze i pewnie lepsze od PC. Tylko, że ogromna liczba ludzi ma tylko blaszaki a konsol do szczęści nie potrzebuje, bo nie gra w gry. PC ma to, co konsola a konsola nie ma tego co PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na konsolach wkładasz płytke i grasz, a na pc musisz instalować zajmować miejsce na dysku i dokupywać tą pamieć i dokupywać....

Odpowiem taką samą logiką: dlaczego na PC wybierasz "save" i zapisujesz, a na konsolach zajmuje miejsce na karcie pamięci i dokupujesz te karty i dokupujesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...