Skocz do zawartości

PC lepsze od konsol?


Hut

Polecane posty

:D Owszem Ty tak nie pisałeś (a czy ja napisałem że Ty tak napisałeś? :)), ale wielu ludzi mówi że klawiatura+myszka są niewygodne :) Ja mam wygodny fotel, myszkę za 70zł, klawiature za 30zł i nawet kilkugodzinne granie mnie w jakimkolwiek stopniu nie męczy.

EDIT - Dobry pomysł James!

Mój komp wygląda lepiej niż konsole! :) (Żart - moja obudowa sux :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

O rany przestańcie robić te wyliczanki bo one są bez sensu. Każdy widzi jeden i drugi sprzęt tak jak z niego korzysta, co najłatwiej udowodnić komentując chociażby to co poniżej:

3.Gry, więcej ich wychodzi na konsole, do tego często wychodzą szybciej (swoją drogą dzięki temu do PC-towej premiery zdążą stanieć i wejść w obieg wtórny, ale to uwzględniłem punkt wyżej). Na komputerach jest jeden gatunek którego nie ma na konsole - symulatory, jednak wychodzi ich mało (w CDA w tym roku zrecenzjowano chyba tylko jeden), do tego jest to raczej rynek niszowy, niemający wielkiego znaczenia, jednak go uwzględnię.

:laugh: :laugh: :laugh: (to tak w ramach komentarza do tego co powyżej). Jeden gatunek? Przepraszam a małe, wirtualne państwa mające po parę milionów mieszkańców- MMORPG? Na konsolach ten gatunek śmiem sądzić, że też praktycznie nie istnieje w porównaniu z PC. RTS na konsolach to też abstrakcja. Symulatory wszelkiej maści już wspomniałeś. Przygodówki, 100% RPG typu Baldur's Gate i jeszcze sporo można by powyliczać. Żaden rynek gier na konsole, czy na kompy nie góruje nad drugim w sensie gatunków. Po prostu jeden zajmuje się tymi, drugi tymi, a z tego też wynika to co napisałeś później:

4. Wygoda użytkowania, tutaj pad+kanapa/fotel+wielki TV/ kino domowe nie dają żadnych szans.

Tak. Spróbuj pograć z myszką lub klawą siedząc na kanapie, o joyu, czy kierownicy już nie wspominając. Powodzenia.

6. Możliwości. Na konsolach mamy przeglondarki internetowe, możemy oglądać filmy (wypożyczać i kupować je z poziomu konsoli również), słuchać muzyki, w przypadku x360 kilka osób robiących różne rzeczy (jedna może w coś grać, druga oglądać film, trzecia coś sobie ściągać itd). może ze sobą rozmawiać, PSP ma Skype i cały homebrew robiony przez użytkowników. Na PS3 możemy zainstalować Linuxa. No ale zgoda, PC ma tego sporo więcej (do tego programy na konsole są robione na PC).

"Lekko" subiektywna ocena. Biorąc pod uwagę to, że po zainstalowaniu programu i podłączeniu kabla możesz ustawić skład mieszanki paliwowej w swoim samochodzie, ściągnąć z niego telemetrię. Możesz też po prostu wgrać zdjęcia z wakacji, obrobić je i wydrukować. Ot taki malutki detal, że na działaniu PC opiera się obecnie działanie naszej cywilizacji, w tym szanownej redakcji CDA również (nie o graniu mówię, tylko choćby o składaniu magazynu).

7.Sterowanie (trochę późno na ten punkt, ale dopiero teraz przyszło mi to do głowy). Więc tak, na PC mamy myszkę i pada (jak ktoś chce ofc). Na konsolach mamy głównie pady, ale tutaj za to opcją jest myszka (chociaż nie zawsze obsługiwana, no ale nie wszystkie gry na kompy obsługują pady). Więc remis, lecz na konsolach dochodzą czujniki ruchu, DualShock, Wii, Natal, Eye Toy itd. Na wszystkich platformach są jeszcze takie rzeczy jak gitary/perkusje/mikrofony/deski, no ale to jest wszędzie więc nie liczę tego.

Już wspominałem wcześniej, że jeszcze choćby kierownice, joye (kurczę ktoś teraz gra na konsolach przy pomocy joya?).

Tak więc widać, że tego typu wyliczanki są bez sensu bo każdy robi je po swojemu. PC jest sprzętem do czego innego. Tak naprawdę może być do wszystkiego, a składając go w odpowiedni sposób można go ukierunkować np. na granie, jednak nigdy nie straci przy tym swojej funkcjonalności np. do pisania prac w Wordzie, dlatego też nie można uważać klawiatury za kontroler gier, bo to jest po prostu kontroler miliona innych funkcji kompa, a do gier jest przy okazji (i nieźle się sprawuje :happy: ). Konsola jest sprzętem mającym za zadanie być jedynie centrum rozrywki, więc oczywistym jest, że w pewnych warunkach tą konkretną funkcję wypełnia wiele razy lepiej niż PC, płacąc za to jednak cenę funkcjonalności kompa. Nie ma tu lepszego i gorszego. Najlepiej mieć obydwa i nie próbować sztucznie udowadniać, że jedno jest lepsze od drugiego bo to jak porównywać nóż z widelcem - obydwa to sztućce ale tych samych czynności nimi nie wykonasz, a jeśli to na siłę, nienaturalnie i niewygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ale fajny post. A jakiż obiektywizm z niego bije ...

1. Cena platformy, tutaj bezsprzecznie wygrywają konsole. Nie dość że kupuje się je rzadziej niż komputery, to jeszcze kosztują mniej.

Mistrzu, JEDNA konsola kosztuje mniej. A teraz sobie zsumuj ceny: Wii, NDS, PSP, PS3, X360. Dopiero mając to wszystko możesz zagrać w każdą grę konsolową. Na PC to zawsze kwestia mocy i niczego więcej. Nie istnieje pojęcie gry dla określonego procesora czy karty graficznej, za to istnieje pojęcie gry tylko dla określonej konsoli.

2. Cena gier, tutaj wygrywa PC, gry konsolowe da się znaleźć wprawdzie w cenie komputerowych, ale trzeba się naszukać (allegro), do tego na konsolach jest o wiele bardzie rozwinięty obieg wtórny i wymiana. Więc 1 punkt dla PC i 0,5 dla konsoli.

Rynek wtórny i na PC istnieje. Fakt, że ostatnio firmy robią co mogą, aby utrudnić, ale wciąż istnieje. Jednak dla Ciebie lepiej, żeby na PC nigdy nie zniknął, bo wtedy wydawcy radośnie zajmą się tym problemem (bo dla nich to jest problem) na konsolach. Po prostu na PC obecnie łatwiej im z tym walczyć.

3.Gry, więcej ich wychodzi na konsole, do tego często wychodzą szybciej (swoją drogą dzięki temu do PC-towej premiery zdążą stanieć i wejść w obieg wtórny, ale to uwzględniłem punkt wyżej).

Przy czym po stanieniu nadal potrafi być droższa jak wydana właśnie wersja PC. No i co to za porównanie: nówka na PC vs używka/kilkumiesięczna gra na konsoli.

Wychodzi więcej? Super, sztuka dla sztuki. Co mi po tym, że mam na platformie 5000 gier, skoro usłyszę może o 500, a zagram w 20?

Na komputerach jest jeden gatunek którego nie ma na konsole - symulatory, jednak wychodzi ich mało (w CDA w tym roku zrecenzjowano chyba tylko jeden), do tego jest to raczej rynek niszowy, niemający wielkiego znaczenia, jednak go uwzględnię.

Chyba tekst miesiąca. A RTSy? To, co jest w tym gatunku na konsolach w porównaniu z PC to zero. Symulatorom zarzucasz, jak to ich mało wychodzi, a RTS'ów na konsolach też jakoś zalewu nie widzę (C&C 4 już ma być tylko na PC choćby). Hipokryzja. MMORPG? Najpopularniejszy - PC only. Drugi w kolejności tak samo (zdaje się, że wciąż GW tutaj jest, ewentualnie Lineage 2).

4. Wygoda użytkowania, tutaj pad+kanapa/fotel+wielki TV/ kino domowe nie dają żadnych szans. Konsole 1 PC 0

Pad? Kwestia gustu. A zresztą miły link: http://zagraceni.pl/kazdy-sobie-rzepke-skrobie. Na PC nie ma mowy o czymś takim, sam sobie ustawiasz sterowanie jak wygodnie.

5. Prostota i bezawaryjność. Znowu wygrywają konsole, nie trzeba ich formatować co pół roku, nie ma wirusów, ściągania sterowników, martwienia się "czy na pewno mi pójdzie" dana gra, patche do gier same się ściągają.

OMG, zadziwiasz mnie. Teraz już wirusy są wadą PC, chociaż istnieją od dawien dawna. To wiesz co, podpowiem ci jeszcze jedną wadę PC: SPAM. Konsole nie mają spamu. Tadaaaaam, eureka. Dopisz za to pół punktu dla konsol, bo to przecież niesamowita sprawa. A jak czytam o samościągających się patchach jako zaletach konsoli to mam taki wredny uśmieszek (i akurat nie z powodu tego, że na PC patche też "same się ściągają").

7.Sterowanie (trochę późno na ten punkt, ale dopiero teraz przyszło mi to do głowy). Więc tak, na PC mamy myszkę i pada (jak ktoś chce ofc). Na konsolach mamy głównie pady, ale tutaj za to opcją jest myszka (chociaż nie zawsze obsługiwana, no ale nie wszystkie gry na kompy obsługują pady).

Tyle, że na PC gry, które są wygodniejsze na padzie jego obsługę mają. Na konsolach nawet w tych nielicznych RTS'ach, które są, twórcy uparcie brną w jakieś cudaczne sterowania padem i obsługi myszki nie dadzą. Więc kupienie myszki do konsoli to prawdziwa ekstrawagancja, podczas gdy pad na PC się przydaje znacznie częściej.

8. Aha, jeszcze taki mały (no pół) punkcik dla konsol, jest tam znacznie mniej cheaterów, buguserów itd. Wynika to z ograniczenia konsol, co teraz okazuje się plusem, nie można sobie zainstalować różnych "wspomagaczy".

Na PC za takie granie na oficjalnych serwerach masz bana z miejsca. A jak grasz na prywatnych to cóż, sam się o spotykanie takich panów prosisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że parę rzeczy trzeba sprostować, swoją drogą też zrobię sobie "wyliczankę" :biggrin:

O tak kocham kiedy gnoji się mnie od samego początku zwłaszcza że moja opinia jest krzywa (tzn. niezgodna z tym co trzeba wg. Divesa myśleć).

1. Cena platformy, tutaj bezsprzecznie wygrywają konsole. Nie dość że kupuje się je rzadziej niż komputery, to jeszcze kosztują mniej.

Mam PC to znaczy obejmuje wszystkie tytuły, nie muszę się przesiadać z PS3 na PSP by pograć w następną część mojej ulubionej gry. Przykład: Monster Hunter, jej ścieżka na platformach: PS2->PSP->Wii Żeby pograć we wszystkie muszę wydać około 2300zł na same platformy :blink:

2. Cena gier, tutaj wygrywa PC, gry konsolowe da się znaleźć wprawdzie w cenie komputerowych, ale trzeba się naszukać (allegro), do tego na konsolach jest o wiele bardzie rozwinięty obieg wtórny i wymiana. Więc 1 punkt dla PC i 0,5 dla konsoli.

Konsole 1,5 PC 1

Co do...? Dlaczego konsole dostały 0,5 przecież tu chodzi o cenę a nie o inne "niewiadomoco" (obiektywizm FTW! :laugh: ). Cena gier na PC trochę rekompensuje Ci tą "niezwykłą górę" kasy jaką wydasz na sprzęt. To jak 0,5:0,5 ? :laugh:

3.Gry, więcej ich wychodzi na konsole, do tego często wychodzą szybciej (swoją drogą dzięki temu do PC-towej premiery zdążą stanieć i wejść w obieg wtórny, ale to uwzględniłem punkt wyżej). Na komputerach jest jeden gatunek którego nie ma na konsole - symulatory, jednak wychodzi ich mało (w CDA w tym roku zrecenzjowano chyba tylko jeden), do tego jest to raczej rynek niszowy, niemający wielkiego znaczenia, jednak go uwzględnię.

O cholera a jednak na konsolach jest SPAM... GIER! Wow. Wiesz co ja wolę jeden tytuł a dobrze zrobiony niż 10 innych które zalatują cienizną.

4. Wygoda użytkowania, tutaj pad+kanapa/fotel+wielki TV/ kino domowe nie dają żadnych szans. Konsole 1 PC 0

Fakt możesz rozwalić tyłek na kanapie, ale nie wiem jak ty ale ja mam wygodne skórzane krzesło, też nie jest powiedziane że każdy ma Super big TV i kanapę. Może być na odwrót ktoś na swoim 15 calowym TV siędzacy na małym rozkładanym krześle i ktoś siedzący przed wielkim monitorem w skórzanym fotelu. Jak dla mnie 0,5:0,5 dla PC xD LOL znowu haha ha ha!!!11 :P

5. Prostota i bezawaryjność. Znowu wygrywają konsole, nie trzeba ich formatować co pół roku, nie ma wirusów, ściągania sterowników, martwienia się "czy na pewno mi pójdzie" dana gra, patche do gier same się ściągają.

Wow: konsola wciśnij guzik graj; komputer wciśnij guzik, kliknij dwa razy skrót, graj. Skomplikowane jak diabli. Jak dla mnie nawykiem jest sprawdzanie czy mój komp udźwignie. Trzeba być pół mózgiem żeby nie potrafić obsługiwać kompa tak żeby go nie formatować co pół roku. Konsolę też możesz zepsuć (o nie, nie jest niezniszczalna :sad: ). Nie wciskaj mi synu że kompa trzeba formatować co pół roku bo to PURE BULLSHIT (kłamstwo :P). Wow patche do gier same się ściągają. To cud! Steam też mi update'uje gry, gry mi się same update'ują kiedy wchodzą na online (Warcraft III np.). Znowu 0,5:0,5 jak ja kocham ten wynik xD

6. Możliwości. Na konsolach mamy przeglondarki internetowe, możemy oglądać filmy (wypożyczać i kupować je z poziomu konsoli również), słuchać muzyki, w przypadku x360 kilka osób robiących różne rzeczy (jedna może w coś grać, druga oglądać film, trzecia coś sobie ściągać itd). może ze sobą rozmawiać, PSP ma Skype i cały homebrew robiony przez użytkowników. Na PS3 możemy zainstalować Linuxa. No ale zgoda, PC ma tego sporo więcej (do tego programy na konsole są robione na PC). PC 1,5 Konsole 0,5

Konsole znowu 0,5?! Jak to jest do cholery że pc nie dostał 0,5 za to że mogę mieć skórzane krzesło, fotel, bezprzewodową klawiaturę, wielki tv podłączony do kompa? Programów na PC masz więcej niż dużo i dają Ci wybór tego czy chcesz mieć ten a nie inny.

7.Sterowanie (trochę późno na ten punkt, ale dopiero teraz przyszło mi to do głowy). Więc tak, na PC mamy myszkę i pada (jak ktoś chce ofc). Na konsolach mamy głównie pady, ale tutaj za to opcją jest myszka (chociaż nie zawsze obsługiwana, no ale nie wszystkie gry na kompy obsługują pady). Więc remis, lecz na konsolach dochodzą czujniki ruchu, DualShock, Wii, Natal, Eye Toy itd. Na wszystkich platformach są jeszcze takie rzeczy jak gitary/perkusje/mikrofony/deski, no ale to jest wszędzie więc nie liczę tego.

Wow mnóstwo tego. A mi potrzeba tylko klawy i myszki i niemal że każda gra uwzględnia tylko te rzeczy. Nie potrzebuje żadnego syfu by pograć w daną grę z full wrażeniami i wygodnym sterowaniem. Co do Natal,Eye Toya itd. to ja wolę siedzieć na dupsku i używać tylko rączek niż skakać jak debil przed telewizorem. Czasem może i by mi się chciało ale tylko czasem.

8. Aha, jeszcze taki mały (no pół) punkcik dla konsol, jest tam znacznie mniej cheaterów, buguserów itd. Wynika to z ograniczenia konsol, co teraz okazuje się plusem, nie można sobie zainstalować różnych "wspomagaczy".

Na oryginalnym serwerze masz po 2 minutach cheat-tortur informacje [dany user] banned. Ale i tak "good for you" że rzadziej spotykasz tych brzydkich złych cheatrów. Tym razem 1,5:0,5 dla konsol :laugh::laugh::laugh:

Moim celem nie było pokazanie że konsole są gorsze od PC, moim celem było pokazanie jak bardzo się mylisz Dives i jak wielkie masz klapki na oczach.

Jak dla mnie to jest remis każda platforma ma swoje plusy i minusy. Reszta to już kwestia gustu i zasobności portfela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PC jest lepsze od konsol? Oczywiście i zaraz mam to zamiar opisać.

Po 1:

PC jest do wszystkiego a konsola tylko do grania, oglądania filmów, muzyki ale żeby tworzyć jakieś programy czy pisać nawet posty na CDA :) to już porażka totalna konsol. Co do pisania postów jak będą dorzucać do konsol klawiaturę to na pewno zmieni się moje zdanie na ten temat ale na pewno czegoś takie nie będzie miało miejsca można tylko pomarzyć.

Po 2:

Ceny gier:

No tu PC przebija konsole pod tym względem. 100 zł a 250 zł to widać różnice w cenie. A jeśli widać różnice to po co przepłacać. :) Tu producenci muszą wyjść na swoje bo muszą opłacić licencje żeby mogli wydać grę na konsole.

Po 3:

Łatwiejsze sterowanie w grach przy pomocy klawiatury i myszki. Oczywiście nie wszystkich ale co to za problem podłączyć pada do komputera

Po 4:

Z komputerem możemy zrobić co tylko nam się podoba. Może służyć jako np; serwer. Warto tez pamiętać że konsole to zamknięta platforma a więc trzeba czekać na kolejna generacje konsol. PC zawsze będzie o krok do przodu w porównaniu do konsol. Zamknięta platforma uniemożliwia rozszerzanie opcji graficznych itp co w przypadku PC ciągle się rozwija (nadchodzący DX 11).

Po 5:

Dla producentów łatwiej jest tworzyć gry na PC. Na PS 3 bardzo ciężko się programuje dlatego firma Valve (nie tylko ta firma) olewa PlayStation 3 i woli wydawać swoje produkty na PC i X360.

Po 6:

Mali producenci tworzą gry tylko na komputery ponieważ taniej jest stworzyć grę na komputery a także jest platformą otwartą. Co to znaczy? A to że nie płaci się za licencje żeby ta gra wyszła na komputery niestety w przypadku konsol trzeba płacić holendernie wysokie stawki by gra mogła wyjść na konsole.

Po 7:

Microsoft wymyśla jakieś zabezpieczenia na płycie czy coś takiego i to niepotrzebnie zajmuje miejsce na DVD (gdzieś o czymś takim kiedyś czytałem) gdzie gry już się ledwo mieszczą. Sony nie jest lepsze. Ceny konsoli jak stoją tak stoją. Gry tez wydaje z opóźnienie. Jak sami twórcy Gran Turismo twierdzą że mogła gra już wyjść to Sony nie wiadomo na co czeka.

Po 8:

Producentom co poniektórym to nawet nie opłaca się wydawać gier na konsole ponieważ wymagają łatania gry (niestety na konsolach są bardziej dopracowane gry, chociaż też się zdarzają niezbyt dopracowane) ponieważ łatka może zajmować tylko 8 MB (gdzieś o tym czytałem też, dotyczy to X360) bo powyżej tej liczby to jest traktowane jako DLC.

Po 9:

No właśnie DLC. Kiedyś nie było czegoś takiego (znaczy było no ale nie w takiej ilości) a teraz to się stało tak popularne ze nawet producenci w pełnej wersji gry nie dają zakończenia by móc to wydać w DLC by móc poznać koniec fabuły. Przykład? Proszę bardzo. Jest nim najnowszy Prince of Persia. Jeszcze trochę i DLC będzie w połowie fabuły.

Po 10 (finał):

PC oferuje lepsze rozwiązania technologiczne. Konsole nie są w stanie na przyzwoite wygładzanie krawędzi. Niestety to wygląda fatalnie. A i to w konsolach FULL HD to nie jest Full HD to jest tylko chwyt reklamowy (upscaling). Na koniec dodam filmik. Moim zdaniem ten filmik wszystko wyjaśnia. Jest to różnica pomiędzy CryEngine 2 (przystosowany do PC tylko) a CryEngine 3 (przystosowany do konsol i PC)

Rożnica pomiędzy Cry Engine 2 a Cry Engine 3

No jak ktoś mi napisze że nie widzi różnicy to nic innego mi nie pozostaje jak zaprosić kogoś do okulisty ;p ( dla tych nie widzących powiem popatrzcie na roślinność a także w górach gdzie na CE 3 jest praktycznie pusto a na CE 2 jest pełno drzew.)

Oczywiście PC tez ma pewne wady ale o tym napisze w temacie "Czy konsole są lepsze od PC?"

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest do wszystkiego a konsola tylko do grania, oglądania filmów, muzyki ale żeby tworzyć jakieś programy czy pisać nawet posty na CDA :) to już porażka totalna konsol. Co do pisania postów jak będą dorzucać do konsol klawiaturę to na pewno zmieni się moje zdanie na ten temat ale na pewno czegoś takie nie będzie miało miejsca można tylko pomarzyć.

Następny znawca... kolego, z podłączeniem klawiatury, jak i nawet myszki do konsol nie ma najmniejszego problemu...

Mali producenci tworzą gry tylko na komputery ponieważ taniej jest stworzyć grę na komputery a także jest platformą otwartą.

Tacy jak np. City Interactive. A ja za gry typu Mortyr podziękuję

Ceny konsoli jak stoją tak stoją.

Stoją, nie licząc tych ostatnich obniżek (z 1600 na 1450 - byłem ostatnio w lubelskim MM to zerknąłem). Ale nawet 1600 to sporo mniej niż komputer na którym pograsz we wszystkie nowości przez 6 lat.

Odpisałbym, na resztę punktów, ale nie mam czasu niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro co prawda Dante trochę przegina ale i ty nie rób z PCta nie wiadomo jak drogiej platformy. Pamiętaj, że konsolowcy aby cieszyć się tym obrazem HD muszą najpierw mieć takowy telewizor co też kosztuje a ja widziałem już komputery za 2 tysiące które bez najmniejszych problemów udźwigną gry przez najbliższe lata (o ile nie będzie to taka optymalizacja jak GTA IV).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC jest do wszystkiego a konsola tylko do grania, oglądania filmów, muzyki ale żeby tworzyć jakieś programy czy pisać nawet posty na CDA :) to już porażka totalna konsol. Co do pisania postów jak będą dorzucać do konsol klawiaturę to na pewno zmieni się moje zdanie na ten temat ale na pewno czegoś takie nie będzie miało miejsca można tylko pomarzyć.

Następny znawca... kolego, z podłączeniem klawiatury, jak i nawet myszki do konsol nie ma najmniejszego problemu...

Mali producenci tworzą gry tylko na komputery ponieważ taniej jest stworzyć grę na komputery a także jest platformą otwartą.

Tacy jak np. City Interactive. A ja za gry typu Mortyr podziękuję

Ceny konsoli jak stoją tak stoją.

Stoją, nie licząc tych ostatnich obniżek (z 1600 na 1450 - byłem ostatnio w lubelskim MM to zerknąłem). Ale nawet 1600 to sporo mniej niż komputer na którym pograsz we wszystkie nowości przez 6 lat.

Odpisałbym, na resztę punktów, ale nie mam czasu niestety

- Kolego nie zrozumiałeś mnie. Wiem że da się podłączyć ale to są dodatkowe koszty i mało osób ma klawiatury i myszki. A gier obsługujące klawiaturę i myszkę jest bardzo mało. Jak będą dawać do konsoli gratis to zmienię zdanie ale to na pewno nie nastąpi i tylko jeśli się chce to można kupić.

- Weź facet nie kompromituj się. Przykład dałeś zabójczy CI. No tylko pogratulować. Warto tu wspomnieć o producencie 2D BOY który wydał na świat World of Goo.

- Dorzuć do tego dobry telewizor i wyjdzie Ci dobry komputer który starczy Ci na lata.

- Dobra. Jak będziesz chciał i miał czas to dopisz :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyszkodnik DanteSynSpardy rzekl

Po 3:

Łatwiejsze sterowanie w grach przy pomocy klawiatury i myszki. Oczywiście nie wszystkich ale co to za problem podłączyć pada do komputer

oraz

- Kolego nie zrozumiałeś mnie. Wiem że da się podłączyć ale to są dodatkowe koszty i mało osób ma klawiatury i myszki. A gier obsługujące klawiaturę i myszkę jest bardzo mało. Jak będą dawać do konsoli gratis to zmienię zdanie ale to na pewno nie nastąpi i tylko jeśli się chce to można kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kolego nie zrozumiałeś mnie. Wiem że da się podłączyć ale to są dodatkowe koszty i mało osób ma klawiatury i myszki. A gier obsługujące klawiaturę i myszkę jest bardzo mało. Jak będą dawać do konsoli gratis to zmienię zdanie ale to na pewno nie nastąpi i tylko jeśli się chce to można kupić.

Mało osób ma? Dowolna klawiatura pod USB wejdzie... W niektórych grach da się sterować, jest ich mało, ale są

- Weź facet nie kompromituj się. Przykład dałeś zabójczy CI. No tylko pogratulować. Warto tu wspomnieć o producencie 2D BOY który wydał na świat World of Goo.

"Facet" ile jest takich cudownych małych studiów jak 2D BOY? A takich jak CI jest cała masa...

- Dorzuć do tego dobry telewizor i wyjdzie Ci dobry komputer który starczy Ci na lata.

Niektórzy nie muszą kupować do konsoli specjalnie nowego telewizora... a to ci niespodzianka

Po 2:

Ceny gier:

No tu PC przebija konsole pod tym względem. 100 zł a 250 zł to widać różnice w cenie. A jeśli widać różnice to po co przepłacać. :) Tu producenci muszą wyjść na swoje bo muszą opłacić licencje żeby mogli wydać grę na konsole

Nie 100, zwykle nowa gra na PC to około 130zł, a niektóre to koszt 160zł. Na konsolę wszyscy piszą o 300zł, ale w MM nowe gry są po 199zł lub 219zł... Więc średnia różnica to nie 150zł tylko 90zł. I są specjalne serwisy, które umożliwiają wymianę gier... na PC takiego czegoś nie znalazłem, ale przyznam, nie szukałem za bardzo...

Dla producentów łatwiej jest tworzyć gry na PC. Na PS 3 bardzo ciężko się programuje dlatego firma Valve (nie tylko ta firma) olewa PlayStation 3 i woli wydawać swoje produkty na PC i X360.

Wielkie Valve. Jedyne chyba duże studio. I sam piszesz - wydają gry na XO. To jest temat PC lepsze od konsoli, czy PC i XO lepsze od PS3?

Gry tez wydaje z opóźnienie. Jak sami twórcy Gran Turismo twierdzą że mogła gra już wyjść to Sony nie wiadomo na co czeka.

Nie wiadomo na co? Sony myśli, wie, że gry sprzedają się lepiej na jesień/zimę niż w lecie.

No właśnie DLC. Kiedyś nie było czegoś takiego (znaczy było no ale nie w takiej ilości) a teraz to się stało tak popularne ze nawet producenci w pełnej wersji gry nie dają zakończenia by móc to wydać w DLC by móc poznać koniec fabuły. Przykład? Proszę bardzo. Jest nim najnowszy Prince of Persia. Jeszcze trochę i DLC będzie w połowie fabuły.

"Facet" w PoP fabuła była ładnie zakończona... Epilogue tylko dodał do niej nowy rozdział... boli, bo na PC tego nie ma? :P DLC to o ile wiem zaleta konsoli, za marne kilka dolców na PSS mam nowe levele do LBP, MotorStorma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sandro

1:

Ale wydaje mi się że mało osób z tego korzysta. Może się mylę no.

2:

Tak to prawda chociaż nie przesadzajmy że aż tak dużo jest takich studiów jak CI. Chciałem jeszcze dodać że CI coraz lepsze robi gry i za 20 zł a więc na pewno za tą cenę nie dostaniesz GTA IV przykładowo.

3:

No niektórzy nie muszą kupować telewizora zgadzam się.

4:

Są gry także po 130 zł czy po 150 zł na konsole też się spotka w takich cenach ale jest raczej tendencja od 160 zł w górę w przypadku konsol.

5:

Tak podałem ten przykład bo niestety jest mało gier które wychodzą na PC. Ale widać po Crytek-u

że można wydać grę tylko na PC.

6:

No GT Prolog (tak to się chyba nazywało demo) sprzedało się w bardzo dużej ilości a więc myślę że sprzeda się równie dobrze teraz w pełnej wersji niż za pół roku. Ludzie bardzo czekają na ten tytuł.

7:

Nie, mnie to nie boli. A że ty się dajesz nabrać na takie dodatki i to kupujesz to twoja sprawa. A co do PC to DLC są darmowe np: mapy do call of duty world at war.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna prośba do wszystkich osób które mają zamiar wypowiedzieć się w tym temacie: Jeśli chcecie napisać PC jest lepszy bo myszka, ceny gier i coś tam jeszcze to sobie darujcie. 90% wypowiedzi w tym temacie to właśnie tego typu sformułowanie (i już nie wiem ile razy udowadniałem że są one błędne/nieprawdziwe), powtarzanie po innych dokładnie tego samego to czyste stasiarstwo. Jeśli macie coś ciekawego do napisania (CZEGO JUŻ KTOŚ INNY STRONĘ WCZEŚNIEJ 5 RAZY NIE NAPISAŁ) to proszę bardzo, chętnie podyskutuję.

PS: diabloo, zobacz mój poprzedni post i dodaj do niego jeszcze DS'a.

Wiec niby udowodniles, ze myszki wcale nie swiadcza o wyzszosci PC? Pomyslmy myszka w jakie gry jest lepsza od pada - strzelanki, RPG, RTS, tradycyjne strategie, akcja (choc tu nie zawsze). Wiec co zostalo dla pada? Scigalki? Mi tylko ten gatunek przychodzi do glowy. Po za tym dobry pad kosztuje na PC 30-50zl wiec nawet jesli jest potrzebny to nie jest to broblem bo jesli kupimy nowa gre + pad wyjdzie taniej niz nowa gra na konsole. Grafika na przecietnych sprzecie jest juz zauwazalnie lepsza niz na konsolach i wcale to nie znaczy, ze taki sprzet jest drogi (2000zl to kwota wystarczajaca do gier). Po za tym mozna z neta sciagac cale multum freeware.

Argument o mozliwosci podlaczenia myszki i klawy do konsol tez odpada bo myszka nie bedzie dzialac w sposob taki jak na komputerze. DALEJ bedzie mechanizm skokory co w przypadku myszki jedynie rozprasza i ta staje sie narzedziem gorszym niz pad. Kto gral w RE4 na emulacji myszki ten wie, ze celnosc jest wtedy gorsza niz w przypadku pada.

Koszt gier jest wciaz jest znacznie nizszy niz w przypadku konsol bo nawet 50zl roznicy sprawia, ze po kupnie 10 gier cena miedzy zakupem konsoli, a kompa robi sie podobna. Po za tym gry na kompa beda taniec wraz z wzrostem wartosci zlotowki - gry na konsole ceny jak nie zmienila tak nie zmienia. Po za tym dodatkowe mapy sa ZAWSZE (jesli producent sie osmieszyc nie chce) za darmo. Gry sa bardzo czesto modowane i ich zywot znacznie sie przedluza.

Kolejny poruszany temat to gry. Ze niby na konsolach nie ma takich gniotow jak Mortyr lub cos takiego (dokladnie nie czytalem). W takie gry grac nie trzeba bo nikt cie nie zmusza. Wychodzi wiele gier darmowych i ambitnych, a takze produkcje wysoko budzetowe takie jak na konsole. Po za tym pokazcie mi na konsole takie gry jak Combat Arms, Parabellum itp. Nie dosc, ze darmowe (sa mikroplatnosci wlasciwie nie wplywajace na rozgrywke, a kwestie estetyczne) to jeszcze mogace sie mierzyc grami na najwyzszym poziomie.

Mam jeszcze male zastrzezenie do tych, ktorzy mowia o wyzszosci PC bo to nie tylko granie. LUDZIE MY TUTAJ OCENIAMY TYLKO GRANIE NA TYCH PLATFORMACH!. W innym przypadku komp wygrywa w kazdym wzgledzie wiec to nie ma sensu.

Widzę że parę rzeczy trzeba sprostować, swoją drogą też zrobię sobie "wyliczankę" :biggrin:

1. Cena platformy, tutaj bezsprzecznie wygrywają konsole. Nie dość że kupuje się je rzadziej niż komputery, to jeszcze kosztują mniej.

Konsole 1 PC 0

2. Cena gier, tutaj wygrywa PC, gry konsolowe da się znaleźć wprawdzie w cenie komputerowych, ale trzeba się naszukać (allegro), do tego na konsolach jest o wiele bardzie rozwinięty obieg wtórny i wymiana. Więc 1 punkt dla PC i 0,5 dla konsoli.

Konsole 1,5 PC 1

3.Gry, więcej ich wychodzi na konsole, do tego często wychodzą szybciej (swoją drogą dzięki temu do PC-towej premiery zdążą stanieć i wejść w obieg wtórny, ale to uwzględniłem punkt wyżej). Na komputerach jest jeden gatunek którego nie ma na konsole - symulatory, jednak wychodzi ich mało (w CDA w tym roku zrecenzjowano chyba tylko jeden), do tego jest to raczej rynek niszowy, niemający wielkiego znaczenia, jednak go uwzględnię.

Konsole 2,5 PC 1,5

4. Wygoda użytkowania, tutaj pad+kanapa/fotel+wielki TV/ kino domowe nie dają żadnych szans. Konsole 1 PC 0

Konsole 3,5 PC 1,5

5. Prostota i bezawaryjność. Znowu wygrywają konsole, nie trzeba ich formatować co pół roku, nie ma wirusów, ściągania sterowników, martwienia się "czy na pewno mi pójdzie" dana gra, patche do gier same się ściągają.

Konsole 4,5 PC 1,5

6. Możliwości. Na konsolach mamy przeglondarki internetowe, możemy oglądać filmy (wypożyczać i kupować je z poziomu konsoli również), słuchać muzyki, w przypadku x360 kilka osób robiących różne rzeczy (jedna może w coś grać, druga oglądać film, trzecia coś sobie ściągać itd). może ze sobą rozmawiać, PSP ma Skype i cały homebrew robiony przez użytkowników. Na PS3 możemy zainstalować Linuxa. No ale zgoda, PC ma tego sporo więcej (do tego programy na konsole są robione na PC). PC 1,5 Konsole 0,5

Konsole 5 PC 3

7.Sterowanie (trochę późno na ten punkt, ale dopiero teraz przyszło mi to do głowy). Więc tak, na PC mamy myszkę i pada (jak ktoś chce ofc). Na konsolach mamy głównie pady, ale tutaj za to opcją jest myszka (chociaż nie zawsze obsługiwana, no ale nie wszystkie gry na kompy obsługują pady). Więc remis, lecz na konsolach dochodzą czujniki ruchu, DualShock, Wii, Natal, Eye Toy itd. Na wszystkich platformach są jeszcze takie rzeczy jak gitary/perkusje/mikrofony/deski, no ale to jest wszędzie więc nie liczę tego.

Konsole 6,5 PC 4

8. Aha, jeszcze taki mały (no pół) punkcik dla konsol, jest tam znacznie mniej cheaterów, buguserów itd. Wynika to z ograniczenia konsol, co teraz okazuje się plusem, nie można sobie zainstalować różnych "wspomagaczy".

Konsole 7 PC 4

Ta wypowiedz to jakis absurd - nie mozna obiektywnie zmierzyc wyzszosci platformy w wartosciach.:P Po za tym byles bardzo stronniczy i nie wszystko (tylko to na co miales ochote) uwzgledniles lub opisales w calosci. W wiekszosci twoich punktow wygra PC jesli wziasc pod uwage wszystkie aspekty poruszanego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem jeszcze dodać do tematu parę punktów.

- Na konsoli jest w małej ilości mody do gier a PC gdzie na PC jest pełno i w pełni darmowe. Nie wszystkie mody to gnioty bo zdarzają się perełki.

- Edytory to też nie jest dominacją konsol a PC

- Brak darmowych gier np : Atlantica Online, America's Army no i jeszcze by się znalazło.

- żeby grać poprzez usługę XBL: trzeba płacić abonament ale trzeba przyznać że jest to dobra usługa no ale na PC i PS3 jest to darmowe.

Niestety jest tez parę minusów komputerów ale o tym w moich postach tu

Dodam na koniec że wole PC ale każdy lubi co innego i ja to szanuje. Każda platforma jest dobra. Szkoda mi tylko tych co po niektórzy napiszą że PC jest blee albo konsole są do bani a nie poda nawet argumentów albo poda że na jak gra na konsoli gra to siedzi na kanapie i się nie garbi tyle że na komputerach też da się to zrobić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w wielu punktach twojej wypowiedzi (tej do, ktorej podales tylko link) sa bledy. Gry na kompa sa zazwyczaj bardziej dopracowane - jest to spowodowane nieco pozniejszymi premierami. PC tez maja swoje exclusive games np. Crysis, Far Cry, The Sims, SC, CS, W40K, WoW, CoH itd. Wiecej tytulow (wbrew pozorom) wychodzi wlasnie na kompa newet jesli nie liczyc (bo ich zreszta sie nie da policzyc tyle ich jest...) niezaleznych produkcji, a tylko wysokobudzetowe HITY. Na kompach tez jest duzy graczy online, ale tylko w grach wartych uwagi i najlepszych w klasie.

Cena platformy nie powinna byc uznawana za bo powinnismy sie liczyc takze z cena gier. Po kupnie 10-15gier ceny sie wyrownuja. W dodatku dzieki rozmaitym modom itd. gry sa nie tylko lepsze, ale i dluzsze co tez wplywa na wydawane pieniadze (zadziej kupowane nowe tytuly).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda chociaż nie przesadzajmy że aż tak dużo jest takich studiów jak CI. Chciałem jeszcze dodać że CI coraz lepsze robi gry i za 20 zł a więc na pewno za tą cenę nie dostaniesz GTA IV przykładowo.

Ja ze swej strony jeszcze dodam :

- Po pierwsze, to czy jakaś gra jest fajna czy nie, to kwestia gustu (Mam kolegę któremu Mortyr się podobał na przykład)

- Po drugie, na konsole to może same perełki wychodzą? Ciężko w to mi uwierzyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w wielu punktach twojej wypowiedzi (tej do, ktorej podales tylko link) sa bledy. Gry na kompa sa zazwyczaj bardziej dopracowane - jest to spowodowane nieco pozniejszymi premierami.

Po części masz racje ale na konsolach są rzadziej łatane gry niż w przypadku komputerów. Najczęściej dostajemy lepsze rozdzielczości i dodatkową zawartość no i trochę połataną grę ale nie zawsze.

PC tez maja swoje exclusive games np. Crysis, Far Cry, The Sims, SC, CS, W40K, WoW, CoH itd. Wiecej tytulow (wbrew pozorom) wychodzi wlasnie na kompa newet jesli nie liczyc (bo ich zreszta sie nie da policzyc tyle ich jest...) niezaleznych produkcji, a tylko wysokobudzetowe HITY.

Oczywiście że tak sam podałem przykład Crytek-a. Jest pełno gier ale patrze z perspektywy super hitów które często wychodzą na konsole a później na PC. Exclusive jaki nadchodzi to StarCraft 2 a jeszcze później Diablo 3 i to oczywiście niejedyne gry tylko na PC. PC to też MMO.

Na kompach tez jest duzy graczy online, ale tylko w grach wartych uwagi i najlepszych w klasie.

No tu za dobry przykład Call of Duty czy CS, L4D i wiele innych gier.

Cena platformy nie powinna byc uznawana za bo powinnismy sie liczyc takze z cena gier. Po kupnie 10-15gier ceny sie wyrownuja. W dodatku dzieki rozmaitym modom itd. gry sa nie tylko lepsze, ale i dluzsze co tez wplywa na wydawane pieniadze (zadziej kupowane nowe tytuly).

Wiem że tak jest. Ale dużo ludzi uważa to za plus bo może kupi dwie gry do roku i mu to wystarcza. Zresztą po paru miesiącach są oczywiście przeceny gier a zawsze na allegro można kupić używane gry.

Ja ze swej strony jeszcze dodam :

- Po pierwsze, to czy jakaś gra jest fajna czy nie, to kwestia gustu (Mam kolegę któremu Mortyr się podobał na przykład)

- Po drugie, na konsole to może same perełki wychodzą? Ciężko w to mi uwierzyć...

- Trochę grałem i jak FPS może być. Mi z CI podobał się SAS: SECURE TOMORROW.

- Oczywiście że na konsole wychodzą gnioty. Tak to już jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis, Far Cry, The Sims, SC, CS, W40K, WoW, CoH

Crysis 2 wyjdzie na konsole, Far Cry 2 wyszedł na konsolę, Simsy na konsole też jakieś były, SC - chodzi o Starcraft? Dwójka pewnie wyjdzie na konsolę, mogę się mylić, nie interesują mnie takie gry. Jedynym mocnym exclusivem PC z Twojej listy jest WoW. A jeden WoW wiosny nie czyni...

Dodam na koniec że wole PC ale każdy lubi co innego i ja to szanuje. Każda platforma jest dobra. Szkoda mi tylko tych co po niektórzy napiszą że PC jest blee albo konsole są do bani a nie poda nawet argumentów albo poda że na jak gra na konsoli gra to siedzi na kanapie i się nie garbi tyle że na komputerach też da się to zrobić.

Albo napisze coś 50 raz tak jak Ty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Po drugie, na konsole to może same perełki wychodzą? Ciężko w to mi uwierzyć...

Perełki nie, ale jest zdecydowanie mniej gniotów wszelakich, raz, że tworzenie gier na konsole wymaga większego nakładu finansowego, dwa, że technologia kosztuje, tu nikt nie stworzy ani nie wyda niczego bez porozumienia z SCEI, MS itp. Płotki szans nie mają, aby zostać zauważonym, musisz stworzyć coś naprawdę dobrego. Ma to swoje zalety [potknięcia pokroju Too Human czy Haze są bardzo, ale to bardzo zauważalne, branża nie zapomina porażek finansowych], ale również i wady [mali, niezależni wydawcy nie istnieją].

- Po pierwsze, to czy jakaś gra jest fajna czy nie, to kwestia gustu

Oczywiście, ale oceny, sprzedaż również jakimś wyznacznikiem jest, wiec kwestia gustu ma znaczenie, ale z poziomu jednostki, a nie ogółu. Mortyr może się podobać Twojemu koledze, ale to niszowy produkt, którego największym osiągnięciem jest dołączenie do gazetki za 15 zł w pobliskim kiosku.

Dopracowane tytuły, obecna generacja ma dostęp do internetu, więc to kwestia aktualizacji. Wygoda grania, kwestia gustu, można podłączyć PC do telewizora, kupić pada i grać leżąc na kanapie [tylko, że potwierdza to jedynie fakt, iż konsole są wygodniejsze ;) ], można również siedzieć przy biurku.

Argument o możliwości "pracy" na PC uważam za jeden z najbardziej idiotycznych w całej dyskusji, ok, super, ale co ma praca do zabawy, mówimy o rozrywce, więc poruszajmy się w sferze rozrywki. [coś w rodzaju porównywania najnowszego modelu BMW i kombajnu, na minus zarzucając BMW, że nie można nią skosić pola] To, że PC stworzony został głównie do obliczeń/pracy to kwestia zupełnie osobna [konsole również można dostosować do "pracy", ale po co, skoro nie taki jest ich cel]. Porównujcie, jeżeli już tak bardzo musicie, według jakichś sensownych reguł. Prawda jest taka, że PC i konsola, poza odmiennymi kontrolerami, w sferze rozrywki, nie różnią się niczym. Lepsze jest to, co bardziej odpowiada określonej osobie. Tyle, możecie dalej sprzeczać się, czyje koło jest bardziej okrągłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gry konsole prowadzą przykład?:strzelanki:killzone 2,gears of war 2,resistance 2,halo 3,bad company,ściganki:gran turismo 5 forza motorsport 2,pgr 4,motorstorm.przygadówka:ratchety,uncharted,heavenly sword,infmous,little big planet.wejzcie na gamerankings.com i zobaczcie ile jest dobrych gier na xbox360 i ps3 a ile na pc.oczywiście pc ma plusy ale w grach według mnie pc przegrywa.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 wyjdzie na konsole, Far Cry 2 wyszedł na konsolę, Simsy na konsole też jakieś były, SC - chodzi o Starcraft? Dwójka pewnie wyjdzie na konsolę, mogę się mylić, nie interesują mnie takie gry. Jedynym mocnym exclusivem PC z Twojej listy jest WoW. A jeden WoW wiosny nie czyni...

Po tym jaki poziom prezentowały sobą RTSy na konsolę wątpię, żeby Blizzard zamierzał się tak kompromitować próbując wydawać Starcrafta 2 (którego pierwsza część charakteryzowała się bardzo szybką rozgrywką i wymagała sprawnego zarządzania kilkoma bazami i masą jednostek) na konsole. Co do exclusivów to tutaj należy dodać serię Total War, Heroes, NWN (tutaj też nie zapowiada się raczej na przenoszenie na konsole a założę się, że po w miarę udanej dwójce i wiele lepszych dodatkach za jakiś czas ogłoszą pracę nad trójką... pewnie po NWN MMO), nie wspominając już o masie MMO które powoli przestają być płatne i zamieniają abonament na mikro transakcje. Poza tym co do ilości exclusivów na konsole jeżeli mamy zamiar dodawać do tego argument cen konsol to należy porównywać exclusivy jednej konsoli do PC bo ludzie posiadający Xboxa nie zagrają np. w stare MGSy (a nowa seria ma już opowiadać chyba inną historię) więc jak mamy mówić o grach zarezerwowanych tylko na konsole ale za to na obie, to musimy też liczyć, że mamy obie te konsole co sprawia, że płacimy za nie praktycznie tyle co za porządny komputer.

jeśli chodzi o gry konsole prowadzą przykład?:strzelanki:killzone 2,gears of war 2,resistance 2,halo 3,bad company,ściganki:gran turismo 5 forza motorsport 2,pgr 4,motorstorm.przygadówka:ratchety,uncharted,heavenly sword,infmous,little big planet.wejzcie na gamerankings.com i zobaczcie ile jest dobrych gier na xbox360 i ps3 a ile na pc.oczywiście pc ma plusy ale w grach według mnie pc przegrywa.

Co do strzelanek zgadzam się, konsole mają więcej, wyścigów też ale wyścigi są aktualnie domeną pada (tylko fani wyścigów którzy grają głównie w te gry, zakupują kierownicę) ale w przypadku przygodówek wypadało by wspomnieć o Still Life, Syberii, Ceville, serii Art of Murder, właśnie powstałym remaku Monkey Island... wydaje mi się, że w tej platformie PCtom nadal podskoczyć nie można... tak samo jak w RPG (i mam tu na myśli cRPG a nie aRPG gdzie więcej ma do powiedzenia to "a" niż "RPG"), strategiach, RTSach (tak, to jest różnica, chyba, że Heroesy, Total War, czy Kingd Bounty chcecie pod RTSy podciągać...), każdy też pamięta serię gier Commandos (pociągniętą później przez Desperados) którą próbowano na PS1 bodajże przenieść ale z bardzo marnym skutkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie powstałym remaku Monkey Island... wydaje mi się, że w tej platformie PCtom nadal podskoczyć nie można...

Monkey Island jest dostępny na 360. Heavy Rain, jeżeli to nie jest najbardziej rewolucyjna przygotówka, to nie wiem co nią może być, a sam fakt, iż powstaje docelowo na konsolę również bez znaczenia nie jest, jeżeli się uda, to będziemy mieli znacznie więcej gier tego rodzaju. Ogólnie problem polega na tym, że tworzenie gier na tą platformę jest kosztowne, nikt nie będzie inwestował w coś, co przyniesie marny zysk, nie oszukujmy się, przygotówki są mniej dochodowe, gracze wolą postrzelać w kolejnym Crysisie czy Killzone, niżeli klikać w piksele i rozwiązywać zagadki.

RTS, fakt, sterowanie padem nie jest najwygodniejsze [chociaż taki EndWar problemów większych nie sprawiał], ale mamy sterowanie głosem, sprawdza się znakomicie, jest prostsze, szybsze i wygodniejsze. Technologia ;) Kwestia opiera się w braku zainteresowania, a nie "wygodnego" sterowana.

to musimy też liczyć, że mamy obie te konsole co sprawia, że płacimy za nie praktycznie tyle co za porządny komputer.

Zgodzę się, ale to działa również i w drugą stronę, jeżeli chcesz pograć w konsolowe ekskluzywy, musisz kupić komputer i konsolę, więc albo pogodzisz się z faktem, iż nie jest to tania zabawa albo zrezygnujesz z zamiaru pogrania we wszystkie tytuły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie Monkey Island odpada. Przygodówki jednak muszą być dochodowe skoro wciąż powstają nowe, a nawet można powiedzieć, że powracają do łask, bo jak przez ostatnie lata wychodziło kilka tylko tytułów tak teraz co i rusz się o nowych produkcjach tego typu słyszy. Co do Heavy Rain w sumie nie wiem dlaczego jest tylko na konsole (poza podejściem twórców :P) ale mam nadzieję, że jednak po premierze konsolowej usłyszy się jakieś pogłoski o wersji PC... ale to tylko moje złudne nadzieje. Co do sterowania głosem to i na PC już od dawna jest problem tylko w tym, że End War na dobrą sprawę postawił wszystko na tą rewelację i poza nią sama gra jest raczej średnia a sterowanie głosem o ile pamiętam zawsze sprawiało problemy bo gry miały trudności z poprawnym szczytywaniem poleceń.

Tak jak się chce mieć wszystkie exclusivy to trza mieć i konsole i PC, ja tu jednak mówię o przypadku gdy się porównuje ile to wszystkie konsole mają więcej gier na wyłączność niż sam PC co jest IMO trochę dziwnym podejściem, uważam, że w takim przypadku należy liczyć oddzielnie Xboxa, PS3 i PC (bo Wii ma praktycznie same exclusivy, ale tutaj nikt chyba nie jest zdziwiony xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodówki jednak muszą być dochodowe skoro wciąż powstają nowe, a nawet można powiedzieć, że powracają do łask, bo jak przez ostatnie lata wychodziło kilka tylko tytułów tak teraz co i rusz się o nowych produkcjach tego typu słyszy.

Na PC może i jest opłacalne, na konsolach jest trochę inaczej, upraszczając, tu twórcy płacą [soft itp.] np. SCEI za możliwość wydawania gier na PS3. Nie wydaje mi się, aby budżet przygotówki mógłby pokryć choć część tych kosztów, o sprzedaży nie wspominając. Reasumując, bez większych problemów można na konsolach wydawać RTSy, przygodówki, kwestie techniczne nie są czymś zaporowym, ale rynek, odbiorca raczej nie jest tym jakoś specjalnie zainteresowany [inaczej mielibyśmy same rtsy i przygodówki ;) ] i w tym tkwi sedno problemu.

Heavy Rain, jak każdy ekskluzywny tytuł na PS3, raczej pozostanie ekskluzywnym tytułem na PS3 i za to kochamy SCEI ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis, Far Cry, The Sims, SC, CS, W40K, WoW, CoH

Crysis 2 wyjdzie na konsole, Far Cry 2 wyszedł na konsolę, Simsy na konsole też jakieś były, SC - chodzi o Starcraft? Dwójka pewnie wyjdzie na konsolę, mogę się mylić, nie interesują mnie takie gry. Jedynym mocnym exclusivem PC z Twojej listy jest WoW. A jeden WoW wiosny nie czyni...

Dodam na koniec że wole PC ale każdy lubi co innego i ja to szanuje. Każda platforma jest dobra. Szkoda mi tylko tych co po niektórzy napiszą że PC jest blee albo konsole są do bani a nie poda nawet argumentów albo poda że na jak gra na konsoli gra to siedzi na kanapie i się nie garbi tyle że na komputerach też da się to zrobić.

Albo napisze coś 50 raz tak jak Ty :P

Bardzo fajnie, ale gry, ktore wymienilem to exclusivy na PC - nie chodzilo mi o ich kontynuacje. Po za tym sa lepsze niz wiekszosc exclusive na konsole. SC2 na konsole to bylaby poraszka - na to Blizzard sobie nie pozwoli. Skrot SC oznaczal Supreme Commander. Simsy - moze jakas wersja byla, ale to nie byly takie simsy jak na kompa wiec to bez roznicy. The Sims 3 i 2 na konsole nie powstaly i to wystarcza. Nie pisalem o FC2 bo jest nuuuudny. Pisalem o 'jedynce'.

Tak jak pisalem wczesniej - okreslanie platformy do gier slaba bo np. w przypdaku PC 'gnioty tam wychodza' jest raczej zalosne bo nikt w nie grac wam nie rozkazuje. To nie jest przymus wiec slabsza gre omijacie co sprawia, ze to ZADEN argument.

Co do sterowania glosowego na konsoli - to tez nie argument bo tylko jedna gra to wykorzystuje. Jakby kazdy RTS na x360 lub PS3 potrafil to robic to moglibyscie o tym mowic, po za tym mozliwosci strategiczne sa bardzo ograniczone w przytoczonej produkcji.

No i nie sadze aby sterowanie glosem bylo szybsze od klikniecia myszka. W dodatku troche glupio tak grac poznym wieczorem i komendy wydawac na glos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...