Jump to content

Recommended Posts

P: Nie mogę zainstalować gry.

O: Proszę się upewnić czy wszystkie programy przed uruchomieniem programu instalacyjnego zostały wyłączone (np. niektóre programy antywirusowe mogą zakłócić właściwą instalację gry).

O: Proszę skopiować zawartość płyty DVD do jednego katalogu na dysku twardym, a następnie z tego katalogu uruchomić plik setup.exe

P: Dlaczego pojawia się informacja o błędach przy uruchamianiu gry?

O: Proszę upewnić się, że na komputerze zainstalowane są najnowsze sterowniki do karty graficznej. Najczęściej są one dostępne na oficjalnych stronach producenta karty. Proszę sprawdzić poniższe strony:

www.ati.com dla kart ATI

www.nvidia.com dla kart nVidii

O: Proszę upewnić się, że na komputerze zainstalowany jest DirectX 9.0c lub nowszy. Jeśli nie, proszę zainstalować DirectX ze strony www.microsoft.com/directx

O: Proszę sprawdzić w ustawieniach BIOSu czy opcja AGP Fast Write Control jest wyłączona oraz czy opcja Graphics Aperture Size jest ustawiona na Minimum 64MB.

O: Proszę upewnić się, że wszystkie programy działające w tle zostały wyłączone przed uruchomieniem gry.

P: Słyszę głosy postaci i dźwięki otoczenia, ale nie słyszę strzałów.

O: Jeżeli jest używany system głośników 4.1 lub lepszy proszę sprawdzić czy jest on właściwie ustawiony w opcjach karty muzycznej. Ponadto proszę spróbować zmienić system głośników na 2/2.1 i sprawdzić czy wtedy wszystkie dźwięki są odtwarzane.

O: Jeśli po uruchomieniu nie słychać żadnego dźwięku lub słuchać część dźwięków proponujemy zainstalowanie najnowszych sterowników do karty muzycznej lub wyłączenie opcji EAX (problem dotyczy głównie wbudowanych w płytę główną kart muzycznych).

P: Nie mogę dołączyć się do istniejących gier internetowych lub inni gracze nie widzą mojego serwera, dlaczego?

O: Proszę sprawdzić czy po wybraniu opcji "odśwież listę" albo "aktualizuj listę" obok listy serwerów, przycisk "dołącz się do gry" umożliwi dołączenie się do gry wieloosobowej.

O: Należy sprawdzić czy router/firewall, jeżeli jest uruchomiony (proszę pamiętać o tym, że Windows XP SP2 posiada wbudowany firewall), umożliwia połączenie Call of Juarez z siecią Internet. Porty jakie muszą być otwarte to zakres od 26000 do 26200 (mogą one być jednak zmienione w ustawieniach serwera gry).

O: W przypadku posiadania dwóch interfejsów sieciowych (na przykład karta sieciowa obsługująca LAN oraz modem do połączenia internetowego) konieczne może okazać się wyłączenie interfejsu, który nie odpowiada za dostęp do Internetu.

O: Proszę pamiętać, że zarówno klient jak i serwer muszą posiadać taką samą wersję gry, aby nawiązać połączenie (reprezentowane zieloną ikoną przed nazwą serwera).

O: Serwer może używać map, które nie są dostępne na kliencie - w takim przypadku również nie uda się dołączyć do gry.

P: Gra sieciowa działa wolno na moim serwerze, dlaczego?

O: Generalna zasada dotycząca tworzenia serwerów do gier sieciowych mówi, że im szybszy komputer pracuje jako serwer, tym lepiej działa gra sieciowa. Rozwiązaniem jest wybranie serwera dedykowanego przy uruchomieniu gry. Opcja ta nie pozwala na branie udziału w rozgrywce posiadaczowi serwera, ale dzięki temu serwer pracuje szybciej. Następną sprawą, która może mieć wpływ na szybkość działania rozgrywki sieciowej jest przepustowość łącza internetowego oraz ilość graczy na serwerze.

P: Jak mogę uruchomić internetowy serwer dedykowany Call of Juarez?

Proszę uruchomić grę, następnie wybrać tryb gry wieloosobowej i poustawiać wszystkie opcje serwera oraz map i zamknąć grę. Następnie należy uruchomić grę klikając "Call of Juarez internetowy serwer dedykowany" w Menu Start (serwer uruchomi się z ostatnio ustawionymi opcjami).

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...