Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

garou

xp -jak sformatować partycję?

Polecane posty

mam problem...otóż komp ostatnio dziwnie się zachowuje, zwalnia najprostsze nawet aplikacje.Chciałbym przeprowadzić ponowną instalację systemu, ale... nie mogę sformatować partycji systemowej-po włożeniu płytki instalacyjnej xp setup się odpala(max do momentu pojawienia się informacji - wciśnij F2 w celu uruchomienia ASR) po czym komputer się wyłącza(nie restartuje tylko wyłącza)...chcąc uruchomić ASR bez płytki instalacyjnej to samo się dzieje-niby poleciłem uruchomienie ASR ale również-komp gaśnie

co zrobić?nigdy nie miałem problemów z reinstalką systemu...komp od początku był z winxp(ostatnio nawet z sp3) (żadnych prób instalacji win vista:P)

P.S.metoda polegająca na odpaleniu systemu z dyskietki instalacyjnej win98 nie pomoże - powód - w moim kompie nie ma czytnika dyskietek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawe. Śmigaj do kolegi podłącz się jako slave i ci sformatuje gładziutko. Albo ustaw botowanie na pen drive gdzie będzie zainstalowany <potraktuj flasha jak dysk przenośny> windows a jeśli masz za małego pen driva ściągnij z neta wersje mini systemu zajmują o wiele mniej. Wiem wiem piractwo ale jak ma juz oryginalną wersje to nikogo nie okradnie. I pokombinuj trochę może masz coś z hardware. Albo jeszcze inaczej sformatuj jakąś inną partycje i na niej zainstaluj 2 windowsa. Po czym odpal z tamtej i sformatuj ręcznie tą ze starym windowsem. Ale nie wiem czy nie będzie płakał windows że kasujesz pliki systemowe. Wtedy ściągnij program "unlocker". A nuż się uda ale nie jestem pewien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo użyj jakiejś dystrybucji live cd GNU/Linuksa do usunięcia istniejących partycji. Z tym, że takie problemy nie powinny występować, jeśli nie ma problemów ze sprzętem, więc najpierw sprawdziłbym, czy dysk nie jest w jakiś sposób uszkodzony. W celu diagnostyki dysku najlepiej użyć narzędzia dedykowanego do danego typu dysku, tego typu narzędzia można znaleźć na stronie producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wykrył mi błąd na "master partition table - this error can be fixed by low-level format only"

spróbuję najpierw z z pen driva zbootować system...

edit

nie pomogło - co prawda bootuje się normalnie, ale po chwili komp się wyłącza...czyli ta sama sytuacja jak z uruchomieniem setupu win xp podczas bootowania...

w windowsie sformatowałem każdą partycję(oprócz tej systemowej rzecz jasna) ale jak widać zero skuteczności... chyba zostaje mi podpiąć się pod inny komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabelki (taśmę sygnałową, zasilanie, dla spokojności możesz wymienić). Niepokoi mnie ten komunikat - albo program, który go wyświetla, jest kijowy (bo doradza niskopoziomowy format, a taki zabieg pomaga na bardzo krótką metę i jest odradzany przez producentów dysków) albo dysk jest już w stanie krytycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem...i na swoim kompie już nie sprawdzę bo sformatowałem u kumpla partycję systemową myśląc że coś to da

z kabelkami wszystko ok(zresztą gdybym nie chciał robić formata to nie miałbym takich problemów:) - windows i inne programy chodziły, z tym że znacznie wolniej, a gry na których spokojnie mogłem grać na max detalach - przycinały się na low )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie ten komunikat - albo program, który go wyświetla, jest kijowy (bo doradza niskopoziomowy format, a taki zabieg pomaga na bardzo krótką metę i jest odradzany przez producentów dysków) albo dysk jest już w stanie krytycznym.

Zaszłości historyczne - 90% softu do diagnostyki dysków jeszcze "pamięta" że istnieje Low Level Format i wyświetla tego typu bzdety. Ale fakt faktem, o kondycji dysku nie świadczy najlepiej samo pojawienie się tego typu tekstów na ekranie.

nie sprawdzałem...i na swoim kompie już nie sprawdzę bo sformatowałem u kumpla partycję systemową myśląc że coś to da

To sprawdź u kumpla - wystarczy zakładka "Health" z programu HD Tune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc dysk sprawdzony hd tune'm oraz programem diagnostycznym producenta takich dysków - zdrowy/bez błędów...podłączyłem inny dysk do mojego kompa - to samo się działo - ten sam błąd wniosek = padł któryś z podzespołów kompa;/

oby to była wina kostki RAM - w miarę tanie są a i tak miałem zrobić upgrade kompa

dzięki za pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Narysuj na ścianie ikonę panelu sterowania

2. Odepnij dysk od płyty głównej

3. Rzuć dyskiem w tą narysowaną ikonę z punktu 1

:)

A tak na poważnie.

Potrzebny ci będzie drugi komputer. Podłącz do drugiego komputera dysk twardy, tak żebyś miał jeden z windowsem i ten swój i sformatuj dysk z pozycji windowsa. To jest taka najprostsza metoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie.

Potrzebny ci będzie drugi komputer. Podłącz do drugiego komputera dysk twardy, tak żebyś miał jeden z windowsem i ten swój i sformatuj dysk z pozycji windowsa. To jest taka najprostsza metoda.

dzięki za radę ale już wcześniej opisałem że niestety nie pomogła ta metoda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...