Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Pamiętajcie, że te statystyki nie obejmują emerytowanych oficerów dalej pracujących dla wojska. Mój ojciec odszedł do cywila na stopniu podpułkownika, ale dalej pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie na stanowisku kierownika zakładu.

[Co do ASG to mam replikę M5-J. Na lepszą mnie nie było stać, ale może niedługo wymienię. Z resztą i tak jestem dość szanowanym zawodnikiem. Nie replika czyni "Rambo" :D]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, uwielbiam tą broń i chciał bym ją mieć na ścianie, ale właśnie zastanawiam się też nad snajperką ASG. Nie wiem co wybrać bo każdy mówi co innego, więc tu też poprosił bym o rade, mogę kupić snajpe za ok. 600zł co byście radzili kupić? A i jeszcze jakie firmy są najlepsze bo nie chciał bym czegoś Chińskiego:(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobra snajperka za 600 zł jest możliwa do kupienia (za 2000 zł płacisz za jakość materiału, szczegóły, dodatki i firmę, a moc jest podobna do tej za 600). Ja kupiłem dobrą (400 fps), ale używaną snajperkę za 350 zł. Oczywiście są duuuużo lepsze dlatego zajrzyj TU, TU i TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisał kolega Blazej, jest to absolutnie niemożliwe. Możesz dostać coś wyglądające na snajperkę i za 200 złotych, ale żadnej zabawy z tego mieć nie będziesz, bo pierwszy lepszy elektryk będzie strzelał na taką samą odległość dodatkowo serią. Odpuściłbym sobie "snajperzenie", bo 50% ludzi zaczynających zabawę z airsoftem bardzo chce nim być a kończy się to zazwyczaj bardzo, bardzo źle. Tym bardziej, że replika z sporą ilością fps w rękach "zielonego" to potencjalne zagrożenie dla innych.

Rada ode mnie: Pobiegaj sobie z elektrykiem i zobacz czy w ogóle Ci się AS podoba.

Up: Eh... Podałeś mu 3 najgorsze sklepy z sprzętem do airosftu w Polsce, aż tak kolegi nie lubisz? :dry:

Ja podam jeden link, który zaprowadzi Cię w zasadzie do wszystkiego WMASG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie panowie, jeżeli kompletnie zmienię temat, lecz mam pewne pytania co do osób znających się na AS xD

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2061 - czy jest to opłacalne? Dopiero zaczynam się bawić, dlatego pytam. Może jakieś instrukcję na co zwracać uwagę itp mógł bym jeszcze od was dostać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh zaczynasz i już splówa za 1000 złocisza, ale jak masz kasę... Ja zaczynałem od M4A1 za 99zł. A ja także mam pytanie, po dłuższych namysłach pomyślałem że kupie coś w stylu MP5 http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-11...AL-JG072T-.html czy opyla się tą splówe kupić, ma całkiem dużo FPSów w porównaniu do innych droższych replik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick

Replika niczego sobie, można brać praktycznie w ciemno, G&P ma to do siebie, że ich produkty stoją na bardzo wysokim poziomie. Btw, sprawdź sobie jeszcze repliki ICS, w mojej opinii przewyższają nawet te G&P, szczególnie nowinkami technicznymi, jak dwudzielny gearbox. Nie radzę kombinować z chińskimi replikami m16 i pochodnych, z repliki te to zazwyczaj straszny chłam, jeśli chińszczyzna to skierowałbym raczej wzrok ku jakiemuś AK czy G36, one konstrukcyjnie dają radę natomiast emki przy tanich materiałach nie bardzo.

Co do zwracania uwagi... Przede wszystkim firma. Jeśli chodzi o "emki" czyli m16/m4 i ich różnorakie wersje to z półki wysokiej polecam w zasadzie jedynie G&P i ICS, można pokombinować z G&G ale to troszkę bardziej ryzykowne, nasłuchałem się kilku nieprzyjemnych opinii, jednak nadal jest to sprzęt wysokiej klasy. W ramach ciekawostki powiem jeszcze, że można dostać coś jeszcze lepszego niż sprzęt w/w firm; Systema PTW ale trzeba się tu liczyć z kosztem jakichś 5 tysięcy złotych, tak więc nie sądzę aby początkujący mógł sobie na to pozwolić.

Brainiac

O replice można by powiedzieć całkiem sporo, ale mówiąc krótko jest całkiem niezła, ja jednak mając takie pieniążki albo dozbierałbym więcej na coś markowego (jak wiadomo nie stać nas na kupowanie tanich rzeczy) albo polował na coś używanego. Poza tym to stanowczo odradzam sklep, najgorszy w Polsce.

PS: Fps to rzecz bardzo mylna... W ogóle nie zwracałbym na nie uwagi, niejeden zielony ma kompleks ekhm no tego, wiecie czego :laugh: i koniecznie chce mieć więcej fps niż inni. Owszem daje nam to zazwyczaj większy zasięg jednak pamiętajmy, że powyżej 350 fpsów w budynku stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia.

Sprawdźcie koniecznie portal WMASG, tam praktycznie każda replika została rozłożona na pierwiastki. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up: Eh... Podałeś mu 3 najgorsze sklepy z sprzętem do airosftu w Polsce, aż tak kolegi nie lubisz? :dry:

Ja podam jeden link, który zaprowadzi Cię w zasadzie do wszystkiego WMASG.

Tak nie lubię go :wink::tongue:

A tak na serio: znasz może jakieś dobre sklepy, bo ja sądziłem, że te co znam (podałem) są dobre, ale najwyraźniej się myliłem :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, znacie może jakąś książkę albo stronę o taktyce małych oddziałów piechoty, niekoniecznie wojskowych. Chodzi mi o współczesność. Coś w stylu: jaką trzymać formację, jak się poruszać w odpowiednich warunkach, różne rodzaje ognia, zwiad, odpowiednie zachowanie w odpowiedniej sytuacji, sygnały, itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki jest mechanizm spustu (z czego zrobiony), bo zazwyczaj jest z plastiku (ale to przy słabszych modelach) i się łatwo łamie (tak jak u mnie, ale to był pistolet za 100), a jeżeli chcesz na takiego (ładnego moim zdaniem) glocka 350 wydać to wydaje mi się, że to dobry wybór, ale chyba jest na gaz.

BTW Dzięki za sklepy @Belutek ja miałem w swoim spisie tylko TaiwanGun :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belutek pisałeś że Chińskie Mki są słabe a ta http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...j_boyi-605.html też? I jeżeli by ci się chciało to jaką splówe tych z MP5> http://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe-aeg-c002.html najlepiej brać? Bo najbardziej ciągnie mnie do jakiejś MP5tki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś z Was z Chorzowa bądź okolic ma replikę itd a nie ma za to "ekipy"

Zapraszam na moja stronę link w sygnaturce, rejestrować każdy się może.

Aha potrzebował bym tez osobę która jest mi w stanie pomoc ze zrobieniem strony.

Ktoś potrafi ?? pisać na GG 3052142

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Rodacy ;)

Się wpierw przedstawię... eghhemm... :) Bekas jestem.. miło mi ;) .Jestem fanem sportu strzeleckiego ASG (air soft gun) i mieszkam

w mieście zwanym Giżyckiem.

Moją repliką jest karabin snajperski L96a1 . Powiem tylko ,że to cudeńko bosko strzela i przez to dobrze mi służy ;) , jedyną wadą są jej magazynki , które się czasami zacinają.. ale cóż nic nie jest doskonałe ;P ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...