Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Ryms! Jakbyś napisał to na blogu, to miałbyś ode mnie promocję jak w banku. Warto się trochę pośmiać. Zaintrygowała mnie ta piechota spadochronowa. Znaczy co? Goście zamiast z plecakami drałują ze spadochronami na plecach? No i zapomniałeś o tak ważnych formacjach jak orkiestra przeciwlotnicza i przeciwpancerne jednostki wozów drabiniastych. To dopiero jest hardcore, GROM wysiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcmilan

Tak wbiję szpilę - analfabetów przyjmują jeszcze do wojska? Jak napiszesz swojego posta po polsku to może da się więcej zrozumieć. Jak już zapewne zauważyłeś na tym forum trzeba pisać ładnie (nie jakoś przesadnie) bo inaczej są problemy z komunikacją. "Piechota spadochronowa" to zapewne miała być piechota powietrzno-desantowa, ale ręki za to uciąć sobie nie dam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich czy znacie strony z czołgami miniaturkami chciałbym zacząć zbierać .

Raczej na pewno Piechota powietrzno-desantowa

Jak ja bym chciał kiedyś zostać wojskowym to chciałbym należeć do Piechoty . Może jeszcze w tym roku .

U mnie na ośiedlu mieszka taki chłopak 2 lata starszy o demnie . Facet jest kibolem i go 2 lata temu do wojska powołali i jest teraz Kpt .

To może dalej biorą .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja interesuję się ASG. Mam lekko podrazowaną MP5, model CM.041B yakupiony z taiwanguns.com. Ma kolimator, tłumik oraz rączkę podpiętą do szyny RAS. Bardzo dobrze się nią strzela, nie ciąży w dłoni chociaż to pełna replika, duży zasięg, bo bez zmieniania bebech ma prędkośc startową 390 fps. Co weekend spotykamy się z kumplami w grupach do 15 osób i idziemy rozegrac jakiś scenariusz w lesie. Bardzo dobra zabawa, polecam ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moje zapytanie podchodzi pod ten temat:

Ostatnio zainteresowałem się składaniem miniaturowych modeli samolotów, najbardziej interesują mnie te z okresu II WŚ.

Jak do tej pory, złożyłem PZL P.11 (ten co prawda jest z okresu przed wojną, ale cóż - polecali mi go na sam początek), i PZL P.7

Mógłby mi ktoś polecić jakiś nieskomplikowany model, byle nie PZLka, najlepiej jednolity kolor malowania (moje zdolności plastyczne nie są najwyższych lotów)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcmilan jesli tak przezyles wojsko i tak jest wspominasz to wspolczuje :) ja calkiem dobrze sie bawilem 8)

Szarik102 kapitan po dwoch latach? Napewno? Moze chodzilo Ci o kaprala? (kpr) Bo z tym kapitanem to lekkie przegiecie... rozumiem ,ze chlopak ma studia zrobione :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też 1/72 - nie zajmują miejsca za dużo, a detale w sam raz. Jeżeli chodzi o bardzo dobrze wykonany model to polecam Italeri A-10 (ok 30-40zł) Malowanie jakie chcesz - od zielonych łat po dwa odcienie szarości, malowanie dość proste. MiG-29A też Italeri - bardzo ładny i w sumie przyjemnie się maluje. Modele Zwiezdy (ZVEZDA) są w całkiem dobrej cenie i z ładnymi detalami - również polecam :) Śmigłowców na razie radzę nie ruszać, bo z nimi jest bardzo dużo roboty, zarówno przy malowaniu jak i składaniu. Bardzo fajnie mi się składało F-16C/D (też Italeri :)) - prosty montaż ładne uzbrojenie i dość proste malowanie i trochę wymagające kalki - polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesuje się ktoś strzelectwem pneumatycznym? Posiadam na razie pistolet Baikał IZH-53M. Strzelam głównie do tarcz, puszek i owoców (głównie gruszki :P). Trafiam coraz częściej i dokładniej ale ciągle mam problemy z dopracowaniem pozycji strzeleckiej oraz odpowiednim zachowaniem przy strzale. Czy macie jakieś doświadczenia i udzielicie mi rad? :)

Myślę o zakupie jakiegoś karabinu. Najchętniej także Baikał, ale model 512 lub 513M. Ew. z tańszych to pewnie jakiś Hatsan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu broń klik! rzeczywiście nadaje się do ASG?

Wiem, że w Warszawie są organizowane tego typu gry (LARP) - np. z wykorzystaniem motywu stalkera - w tym przypadku maska przeciwgazowa (jakkolwiek to zabrzmi) chroni przed kulkami ASB? Bo raczej nie wyobrażam sobie innej jeżeli o to chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu broń nadaje się na śmietnik i... no właściwie to kres zastosowań tego czegoś.

Co to maski przeciwgazowej to tak:

1) Spróbuj pobiegać w takim Buldogu chociaż przez pięć minut z zaparowanymi szkłami, ledwo mogąc oddychać to od razu odrzucisz ten durny pomysł.

2) Szkła większości masek przeciwgazowych nie tylko nie chronią ale stanowią realne zagrożenie dla twoich oczu, moja chora wyobraźnia podsuwa mi scenariusz wedle którego szklana szybka rozpryska się na 101 kawałków które z kolei wbijają się w 102 miejsca w twoim oku...

Ale jeśli punkt 1 przebolejesz to punkt 2 można jakoś obejść. Otóż wyjmujesz zabójcze szkła a wstawiasz tam mocne plexi chroniące przed serią z przyłożenia z repliką o mocy co najmniej 500 fps.

Tak więc owszem można ale jest to problematyczne i generalnie odradzam. Lepsze są jakieś dobre uvexy (świetne ivo można dostać za 20 złociszy) gwarantujące zachowanie swoich narządów wzrokowych. W airsofcie nie ma żartów z ochroną oczu...

PS A tak swoją drogą ASG to repliki, mówiąc o hobby należy pisać samo AS.

PS 2 Najtańszy AEG to wydatek jakichś 400zł w ogóle nie szukaj niczego co kosztuje mniej niż 300 bo to do niczego się nie nadaje.

PS 3 Kulki ASB? xD Chyba chodzi Ci o BBS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to raczej nie myślałem żeby często brać udział w takich grach, a najwyżej kilka razy w roku. Zainteresowały mnie fora larpowe, np. klik! czy klik!. Więc nie będę owijał w bawełnę, przynajmniej na razie nie chcę wydać na broń więcej niż 150 zł. Ogólnie to na razie się zastanawiam, bo może warto poczekać i dozbierać jakąś poważną sumkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym dozbieranie do jakiejś konkretniejszej kwoty, co prawda można kupić sprężynowego shotguna ale mija to się w mojej opinii z celem ponieważ chciałbyś uczestniczyć w larpach. Z tego co przejrzałem stronkę to wymagają replik elektrycznych.

Optymalna kwota to jakieś 400-500 złotych, da się za to kupić dobrą replikę AEG, mundur i wszystko co do airosftu jest potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne o wszelkiego rodzaju "karabinach ASG" poniżej 300 zł zapomnij bo plastik ci sie po jednej zabawie [rozwali] ;p a moze zagadaj do kogos znjaomego zeby ci porzyczyl mundur i karabin ;p zobaczysz czy ci sie podoba :) bo bez sensu jest wyrzucac 150 zł w bloto ;p

Tyle ładnych słów na określenie, że się coś zepsuje, a Ty używasz akurat wulgaryzmu? W przyszłości nie pisz takich słów, bardzo proszę. [Tur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...