Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HellVard

Problem z płytą główną?

Polecane posty

Witam, mój problem zaczął się w ubiegłym tygodniu, gdy próbowałem zaktualizować sterowniki do mojego Radeona RX580. Przy każdej z kilku prób instalacji komputer zawieszał się, w końcu postanowiłem usunąć ręcznie starszą wersję i w jej miejsce zainstalować nową. Mimo usunięcia jej poprzez narzędzie dodaj/usuń programy, ręczne usunięcie pozostałych po sterowniku folderach, wyczyszczeniu rejestru przy pomocy CCleanera i restartu komputera menadżer instalacji sterowników wciąż wyświetlał komunikat, że jakaś starsza wersja jest już zainstalowana i za każdą próbą komputer zawieszał się po kilku sekundach od uruchomienia instalatora. Nie działają ani najnowsza wersja, ani nawet te sprzed kilku miesięcy. Zostawiłem to, gdyż wyjechałem na weekend, dzisiaj po powrocie okazało się, że po uruchomieniu komputera nie wyświetla się obraz, a dioda na monitorze zmienia kolor na pomarańczowy po kilkunastu sekundach. Rozkręciłem obudowę i okazało się, że dioda na karcie graficznej się świeci, ale nie kręcą się jej wentylatory (wszystkie inne chodzą) . Podłączenie monitora do zintegrowanej grafiki nic nie dało (tak, wcześniej odłączyłem całkowicie mojego Radeona), wziąłem się więc za sprawdzenie ramu, reset biosu i czy wszystko jest dobrze podłączone. Gdy i to nic nie dało, pomyślałem, że może monitor siadł i podłączyłem inny, na wejście HDMI (mój monitor ma tylko vga i dvi, mój radeon ma dvi i hdmi), okazało się, że po podłączeniu go do mojej karty kablem HDMI obraz się wyświetla, choć wentylatory na karcie wciąż się nie kręcą. A żeby było zabawniej, po podłączeniu tego drugiego monitora do zintegrowanej, obraz znów zniknął :) (Nie mogę sprawdzić, czy ten drugi monitor działa na integrze na vga, bo nie mam już tego kabla). Naturalnie karty z powodu niedziałających wentylatorów długo włączonej mieć nie mogłem, póki co podłączyłem więc mój telewizor. Jakieś pomysły? Może jakiś związek z tym ma też to, że też od jakiegoś tygodnia mam problem z internetem - działa strasznie wolno, ściąganie plików często się przerywa, tak jak samo połączenie, dwa inne komputery w domu podłączone do tej samej sieci działają normalnie. Nie mam też zainstalowanej najnowszej wersji Windowsa, przy próbie update'u miałem to samo, co teraz ze sterownikami, komputer się zawieszał w trakcie instalacji. Specyfikacja: 

 

Płyta główna ASRock B75 Pro3-M Intel B75

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W

Pamięć 2x Corsair 8GB/1600MHz 10-10-10-27 Vengeance 1,5V

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 580

Dysk SSD HyperX 120GB 3K SSD SATA3 2.5

Procesor Intel Core i7-3770 3.4GHz LGA1155

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII

System Windows 10 Home 64bit

Monitor BENQ GW2250 21,5''

Obudowa Zalman Z3 Plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić kartę w dolnym złączu PCI-E, ale nie da rady, bo jest dosyć duża i zawadza o przewody prowadzące do włącznika komputera, za to sprawdziłem ją na innym komputerze. Sytuacja wygląda podobnie, dioda na karcie się świeci, obraz jest, ale nie kręcą się wentylatory. Przy próbie zainstalowania na drugim komputerze sterowników (tych, które u mnie zawieszały komputer), wyskakuje komunikat o nierozpoznanym urządzeniu AMD. Jeżeli problem jest z kartą, pozostaje pytanie, dlaczego obraz nie wyświetla się na integrze na złączu dvi, a na hdmi działa? Spróbowałem też zainstalować sterowniki do Radeona bez podłączonej karty, mimo tego komputer wciąż się zawiesza zaraz po wystartowaniu instalatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naturalnie karty z powodu niedziałających wentylatorów długo włączonej mieć nie mogłem

 "Niedziałanie" wentylatorów jest zupełnie normalne - karty GB mają tryb półpasywny i bez obciążenia nie pokręcą śmigłami (klik).

Skoro działa podłączenie przez hdmi, a nie działa przez DVI, to rozważyłbym możliwość awarii tego portu w monitorze/karcie lub kabla.

W kwestii instalacji sterownika - z autopsji powiem, że sporo krwi może napsuć "Kontrolowany dostęp do folderu".

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co o tym myśleć :) Sformatowałem dyski i zainstalowałem system od nowa, ściągnąłem program Driver Booster i zaktualizowałem wszystkie możliwe sterowniki, a na końcu te do karty graficznej, podłączyłem kartę do monitora na wejście DVI i działa :) I przy okazji jeszcze jedno pytanie, na stronie supportu microsoft widzę, że najnowsza wersja Win10 to 1809, mi zaktualizowało do wersji 1803, a windows update wyświetla informację, że wszystko jest aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...