Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Od kiedy nazywanie kogoś wieśniakiem jest uważane za obrazę? Przykład mowy " czy wy także mówita po wiejskiemu?

ho-ho-ho! to zapraszata my was powitajta i ugościta hej! ", post z takim językiem zgłosiłem ( zdaję sobie sprawę, iż wcześniej dostałem upomnienie odnośnie częstego raportowania, mój błąd ) i dostałem kolejna z resztą uwagę, za nazywanie kogoś wieśniakiem i za ogólne buractwo.

Kolejne pytanie, odnośnie sygnatury. Przyczepił się do mnie wieś.niak, bo moja sygnatura była za duża.., to tak w skrócie. Przeglądając forum, zauważyłem ze 2-3 razy większe sygnatury od mojej ( która i tak pomimo małego rozmiaru została zmniejszona ), u innych użytkowników. Dlaczego inni mogą mieć, a ja nie? Było tam parę linijek pokolorowanego tekstu, xfire, i link do myminicity. Jakoś multum userbarów, obrazki na całą szerokość sygnatury nie przeszkadzają..?

Wychodzi na to, że dostałem warna, za to, że moderzy, czy kto tam się tym zajmuje, nie wywiązują się z pracy, a ja im tylko chciałem przypomnieć co mają robić.. Wniosek prosty, jak się nie umie, albo nie jest się w stanie czegoś zrobić, to się tego nie robi.

Najdziwniejszym warnem jakiego dostałem było "promowanie piractwa". Czy jeśli pisząc "cracki są żeby ich używać" promuję piractwo? Ogólnie ta wypowiedź była wyrwana z kontekstu. Brzmiało to mniej więcej tak "Używam cracków, bo po to są, i jeśli to da mi możliwość nie zmieniania płyt to tak też zrobię. Poza tym to nie widzę żadnych problemów, bo używam do gier oryginalnych, albo wyłącznie do trybu single player." Napisałem również, że użyłem cdkeya z internetu, bo zakupiłem sobie SWAT'a 3, który był otwarty ( miał tylko płytkę, pudełko, i ten papierek za folią ), w sklepie Real, którego to wygrzebałem z tzw. koszu z "odpadami". Uzasadnienie przyznania mi tego warna było co najmniej dziwne "było nie kupować". To cały czas temat "promowanie piractwa".

Rozumiem, że to forum jest pełne fanatyków.. ale do przesady. W taki właśnie sposób tylko zniechęca się ludzi do kupowania gier. Gdybym sobie ściągnął to problemu bym nie miał, a tak kupiłem.. i jeszcze mi się za to daje warny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXao -> http://pl.wiktionary.org/wiki/wieśniak - znaczenie drugie.

Nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Wyciągasz sprawę sprzed ilu, 4 miesięcy? Albo więcej.

Nie chce mi się wykopywać starych PW, ale kto jak nie Ty opisał mi na zwykłą prośbę o zmniejszenie wysokości sygnaturki w stylu "nie, nie zrobię tego"? Nie przypominam sobie, by to była prawidłowa odpowiedź na jasną i konkretną prośbę moderatora. Teraz ofkoz dowodów nie ma, bo sygnaturka inna, ale wysokość Twojej sygnaturki miała zdrowo ponad 10 linii wysokości.

Heh, do tej pory myślałem, że sobie wyjaśniliśmy co i jak.

Aha, moją ksywkę pisze się przez "s", a nie "ś".

Przykład drugi: "Stefan ubiera się niemodnie. To (jest) wieśniak!" hihihi - GFR

Skoro tak mówisz... Ja tam nie podglądam Stefcia jak się przebiera:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy nazywanie kogoś wieśniakiem jest uważane za obrazę?
Nie wiem jak u Ciebie, ale słysząc od kogoś "Ty wieśniaku" nie uznałbym tego na komplement, lecz za obrazę niskich lotów. Tyle odnośnie tego słowa.

Przeglądając forum, zauważyłem ze 2-3 razy większe sygnatury od mojej
Od tego jest opcja raport. Jeżeli ktoś używa jej odpowiednio i raportuje słusznie posty, to od nas kary nie dostanie, a zasłuży na wdzięczność.

Wychodzi na to, że dostałem warna, za to, że moderzy, czy kto tam się tym zajmuje, nie wywiązują się z pracy, a ja im tylko chciałem przypomnieć co mają robić

Moderzy tworzą mody, a moderatorzy dbają o porządek na forum. To czy wywiązują się z pracy czy nie pozwól ocenić Ghostowi. Jesteśmy tylko ludźmi i nie jesteśmy w stanie monitorować każdego wątku 24/7. Od tego właśnie są raporty, by forumowicze sami pomagali nam usuwać bałagan. Za co dostałeś warna-nie wiem, nie mogę wypowiadać się, gdyż nie śledziłem tej sprawy. Nie mniej jednak jest tak, jak napisałem wyżej. Niektóre osoby często raportują posty i robią to poprawnie i jakoś warnów nie zbierają. Dobrze to świadczy o nich, że są czujni i obyci z regulaminem forum.

Czy jeśli pisząc "cracki są żeby ich używać" promuję piractwo?
A torrenty, żeby ściągać z nich gry? Dużej różnicy nie dostrzegam pomiędzy tymi zdaniami. Poza tym sprawę cracków określa regulamin forum.

Napisałem również, że użyłem cdkeya z internetu, bo zakupiłem sobie SWAT'a 3, który był otwarty
Kupiłem samochód, ale nie miał tylnego siedzenia, więc poszedłem do sąsiada i "pożyczyłem" od niego. Nie! Licencja tego zabrania, przykro mi. Choć może Twoje zachowanie byłoby moralnie poprawnie to, prawnie już nie.

Rozumiem, że to forum jest pełne fanatyków.. ale do przesady. W taki właśnie sposób tylko zniechęca się ludzi do kupowania gier. Gdybym sobie ściągnął to problemu bym nie miał, a tak kupiłem.. i jeszcze mi się za to daje warny.
Kupiłeś kota w worku, towar mogłeś reklamować. Resztę tego co napisałeś pozostawię bez komentarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban jest permanentny. Urlop czasowy. Choć oczywiście urlop można nazwać czasowym banem.

Flejm to burzliwa kłótnia internetowa, w której powoli zaczyna brakować stronom argumentów, lub też nie było ich od samego początku - kłótnia dla samej kłótni. A obrzucanie błotem... Cóż chodzi chyba o przewagę argumentów ad personam (czyli przeciwko pewnym cechom osobowym dyskutanta), a nie skupianie się na merytorycznej treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ban na stało to permban, a ban na jakiś czas to po prostu ban a nie urlop.

Czyli można by zamiast urlop, mówić po prostu ban, a zamiast ban mówić permban i wyjdzie na to samo, za to będzie jaśniej i każdy będzie wiedział o co kaman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semantyka... ważne, że się kogoś wykopało, a jak zwał tak zwał.

Dla mnie wygodniej jest mówić ban i urlop, bo z urlopu się wraca ;P Nie masz lepszych tematów do rozmyślań?

Ban to ban, a urlop to urlop - odpoczynek od forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modek to z założenia chyba nie tylko woźny, ale także pedagog, c'nie? :] Nie chodzi o przepraszanie, tylko o to, co według ciebie albo innego moderatora zrobił źle.

>>Tu się zgadzam... ale bez przesady. Forum to tez ma byc dla modów relaks a nie kierat.

A na forum jestem dość długo. Co dopiero gość, który zarejestrował się przedwczoraj, żeby napisać ze łzami w oczach, że zepsuł mu się komputer i nie może grać w gta iv. I nie mówię tu o przypadkach ekstremalnych.

>>>Tu również jestem podobnego zadania... wszechobecne regulaminy nie sa nikomu portrzebne tak naprawdę

Pozwolę sobie krótko wyrazić moją opinię. Absolutnie nie pochwalam obecnego doboru nowych moderatorów; z punktu widzenia zwykłego usera - mojego punktu widzenia - jest on całkowicie losowy. Szczerze mówiąc, nie mam bladego pojęcia, na jakiej podstawie dobierani są nowi 'woźni' (z całym szacunkiem do tych, którzy na niego zasługują), a moim średnio pobożnym życzeniem byłoby, żeby uzasadnienie dla mianowania nowego moda podawano do wiadomości publicznej.

>>>Nie masz racji. Wytyczenie jakichś zasad zaowocowałoby tylko pretensjami tych co to się stosowali a modem został inny. Wybory nie sa losowe jakkolwiek to postrzegasz. Mod pracuje dla forum i administracji więc to ona decyduje o nominacji.

Uzasadnienei wyboru? A po co Ci ta wiedza... chyba, że chcesz czytać uzasadnienie w typie "bo się nadaje".

Inna sprawa, że kryteria doboru modów nie zmieniły się. Odkąd pamietam zawsze polegało to na typowaniu kandydatów przez grono moderatorów, potem się wybiera ostateczną osobę która akceptuje Ghost. Staż na forum czy znajomość polszczyzny na pewno pomogą ale nie sa decydujące. Bardziej cechy charakteru się liczą, a te ciężko wbić w punkty czy zasady.

Ech, gdzie te czasy, kiedy każdy chciał być jak Cardi... :banana:

>>>Ja nigdy nie chciałem więc takie czasy nie istaniały :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, gdzie te czasy, kiedy każdy chciał być jak Cardi... :banana:

>>>Ja nigdy nie chciałem więc takie czasy nie istaniały :)

E no nie no - to, że każdy chciał/chce być Cardim to jasna sprawa, z wielu powodów, których skromność nie pozwala mi przytoczyć. Natomiast MODERATOREM Cardim nikt nigdy nie chciał zostać, bo to ciężka, źle płatna praca, w warunkach zagrażających zdrowiu psychicznemu i w dodatku nielimitowanych godzinach pracy. Blah!

>>Właśnie... To obrzydliwa, nieuczciwa reklama. Jest taki Cardi, każdy sobie myśli, "jaki to supergość, zostanę modem, na pewno też taki będę!" A potem zostaje się 'zielonym' i czar pryska :/ [k0n]

True, true... - GFR

MSaint>>>a ja jeszcze parę tygodni temu myślałem, że bycie nawet junior modkiem jest fajne... no ale trochę jest :)

"Płatna"? Kurde! A mnie nikt przez te lata nie płacił! Czuję się oszukany! o_O - Chim.

Jemu chodzi o te Mercedesy co nam redakcja podsyła w ramach wdzięczności jak już się Smuggowi znudzą. - P_aul

A nabór jak nabór - Ghost i RoZy powiedzieli już wszystko co trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Hej, chciałbym się dowiedzieć dlaczego kolega xandi dostał urlop za podanie linku do "niby" pirackiej strony?

Chodzi mi o ten temat http://forum.cdaction.pl/Tapetki-z-gier-i-filmow-t43407.html

Link był do strony [ciach - GFR] na której absolutnie nie znalazłem żadnych nielegalnych treści. Wszystkie tapety i gry do tel są legalnie darmowe więc nie rozumiem do czego się gofer przylepił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeżeli strona uznana została za złą, to nie wrzucaj jej znów na forum, tylko napisz o niej prywatnie do moderatora, do którego masz wątpliwości[w tym przypadku mnie]. Jeżeli on Cię nie przekona, to pisz do SM/Admina.

A co do sprawy, to nad stroną siedziałem ok. pół godziny i znalazłem na niej chociażby dwie wersję gry Townsman, za które swego czasu płaciłem po zdaje się pięć złotych. Jako że xandiego w miarę lubię, to zapytałem go o zdanie - potwierdził moją teorię. Jako że było to jego drugie takie wykroczenie, to dałem mu 7 dni urlopu. Jeszcze jakieś pytania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osoby która mi zraportowała temat o wiedźminie (pomoc z patchem) albo go usunęła. Mam oryginalną grę, wszystkie gry mam oryginalne, tylko prosilem o pomoc, według mnie postąpiła po chamsku ta osoba.

Jedak temat jest. C ofam moje słowa :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko do punktu number 9. Czy jeśli w sygnaturce wrzucę obrazek z linkiem do innego forum to to będzie uznane za działalność reklamową?

Nie będzie, spokojnie możesz taki link umieścić. Oczywiście jeśli nie jest to forum pedofilów, faszystów itp. Określenie "działalność reklamowa" w punkcie dziewiątym regulaminu dotyczy postów. Nie wolno po prostu na forum umieszczać postów w stylu: "Zapraszam do sklepu xxx, od jutra mamy promocję i sprzedajemy dwa gumiaki w cenie jednego", albo innych mających na celu tylko profesjonalne bądź półprofesjonalne zareklamowanie czegoś. Bo jak odpowiesz na pytanie kogoś który procesor jest lepszy, to oczywiście reklamą to nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Jak długo junior moderatorzy są juniorami? Kiedy dostają awans na moderatorów? Bo ponoć funkcja juniormoda jest przejściowa. I tak patrzę że Rankin już został moderatorem i paru innych JMów też. A i jeszcze jedno: wies.niak był jedynym junior adminem, ale teraz zrezygnował i jest w Hall of FAme, zatem kto zajmie/zajął jego miejsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Junior Modzi to okres przejściowy. Jeśli będą się dobrze spisywać to po pewnym czasie otrzymają status moderatora. Uprawnienia im się nie zmieniają, lecz sposób ich przydzielenia(fora, a działy). Jeżeli widzimy, że ktoś dobrze się sprawdza to zostanie awansowany.

2. Jeżeli pytasz o byłe stanowisko wies.niaka jako junior admina to w tej chwili nie mamy nikogo na takim stanowisku. Kto przejął jego obowiązki? Z tego co widać to admin oraz moderatorzy sprzątający w głównych działach Wiesia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Przypuszczam że wtedy, gdy są juniorami już dłuższy czas i Ghostowi akurat przyjdzie to do głowy :tongue:. Ew. gdy np. widać, że gdzieś potrzebne jest wsparcie i przy okazji junior awansuje na moderatora, ale wszystkie przypadki są indywidualne.

Co do wies.niaka - jak znajdziesz nowego bota, który będzie siedział na forum 24/7, a w dodatku będzie się znał na bazach danych itp., to daj znać :smile:.

Kolegi wujek robił kiedyś w archiwum i mieli tam dość pokaźną bazę danych, a teraz jest na bezrobociu. Chcesz numer? - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać, że junior admin odwalał mnóstwo dobrej roboty. Krótko po jego odejściu doszło chyba z 5 nowych junior moderatorów... ;D

Wiem, wiem pewnie ma to też związek z rozrostem forum ale jednak jego odejście musiało źle wpłynąć na linię frontu. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior Admin ma trochę inną rolę. Oczywiście posiada pełne uprawnienia moderatorskie na całym forum, ale może także grzebać w skrypcie forum. A do tego potrzeba osoby, która się na tym zna. Bo o ile osta czy bana można łatwo i szybko anulować, to skopanie czegoś w skrypcie może skutkować padem całego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wies.niak znał się na tym? I jemu Ghost ufał na tyle by dać mu Junior Admina? Czemu nie dał go komuś z redakcji? Komuś kogo lepiej zna i komu bardziej ufa np Smugglerowi, albo innemu koledze z redakcji, wziął na to stanowisko nie znaną osobę z innego miasta mającą tyle wspólnego z CDA i gronem redakcyjnym co Giertych z baletem... a skoro przy Smugu już jesteśmy to czemu on tutaj nie zagląda? Jako supermod powinien tu wchodzić w ten wątek a mimo to go tu nie widziałem nigdy, to samo dotyczy Diona i CormaCa, czemu oni jako SMy tu nie wchodzą? Wszak powinni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wies.niak znał się na tym? I jemu Ghost ufał na tyle by dać mu Junior Admina?

Sam sobie odpowiedz, skoro juniorem byłem :-)

Niepotrzebna skromność. Wies.niak to artysta informatyki! Mistrz swojego kunsztu! ;) - Lord

Żadna skromność. Odpowiedź na postawione pytania daje jasną i precyzyjną odpowiedź co do mojej osoby :-)

Czemu nie dał go komuś z redakcji? Komuś kogo lepiej zna i komu bardziej ufa np Smugglerowi, albo innemu koledze z redakcji

Bo redakcja z założenia ma "redaktorować", a nie bawić się forum?

wziął na to stanowisko nie znaną osobę z innego miasta mającą tyle wspólnego z CDA i gronem redakcyjnym co Giertych z baletem...

Nie zostałem JA z rozbiegu. Najpierw sprzątałem tu długo przed Twoim przyjściem na forum, a forumowiczem jestem od łohohoho i jeszcze trochę.

Jako supermod powinien tu wchodzić w ten wątek a mimo to go tu nie widziałem nigdy, to samo dotyczy Diona i CormaCa, czemu oni jako SMy tu nie wchodzą? Wszak powinni...

SM jest w tym wypadku raczej rangą formalną oraz dającą uprawnienia do realizacji różnych rzeczy na forum. Natomiast wymienione przez Ciebie osoby nie zajmują się raczej zarządzaniem czy moderowaniem samego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...