Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Swastyka bez tej całej nazistowskiej otoczki (czerwone tło) i narysowana normalnie, nie ukośnie, a także swastyka z ramionami "zagiętymi" w drugą stronę nie jest nigdzie zabroniona. Jeśli ktoś umieściłby w avatarze typową nazistowską swastykę, byłbym pierwszym, który by go zbanował. Natomiast inne swastyki moim zdaniem są dopuszczalne. Rzadko stosowane, lecz dopuszczalne. Nie dajmy się zwariować.

EDIT: http://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Holy poruszyl bardzo ciekawa sprawe - na swiecie doszlo do jakiegos swoistego oswojenia komunizmu. I choc przez komunistow zginelo wiecej osob niz przez nazistow, to malo kto reaguje na koszulke z Che, a przejdz sie w koszulce z Goeringiem, i przypuszczalnie nie ujdziesz 100 metrow, a ktos najnormalniej da ci Po buzi.

Nieładnie, nieładnie ;) - Lord

Entszuldigung, ponioslo mnie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo tej swastyki. Ludzie uważają że jest to znak nazistowski ale tak naprawdę jest to jakiś tam znak Indian(jak napisał Tur). Podobnie jest z pentagramem. Sam w sobie jest znakiem chrześcijańskim, o ile jest na dwóch "nogach" i ma kółeczko, wtedy obrazuje pięć ran Chrystusa, jeśli jest na jednej nóżce bez kółeczka obrazuje kozła, czyli znak szatana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem jeszcze, że ksiądz uczył nas na religii, że wyznawcy starego testamentu z czasów przed chrystusem, mieli swastyki na swoich trumnach. Dopiero Pan Adolf 'pożyczył' sobie ten krzyż i zrobił sobie z niego swój znak firmowy.

Dokładniej rzecz biorąc, A.H. pierwszy raz(przynajmniej mi znany) użył swastyki czarnej w białym kółeczku właśnie jako symbolu słońca na plakacie(ukazującym białą fabrykę na czarnym tle - gdyby nie zrobił znaczku swastyki, białe kółko w górze sugerowałoby księżyc, nie słońce). Plakat dotyczył oczywiście jego kampanii wyborczej ;] Więc symbol ten został wykorzystany na początku właściwie, później dopiero stał się znakiem jednego z najkrwawszych reżimów na świecie - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do moderatorów: czy jest możliwość zablokowania komentarzy na blogach redaktorów i moderatorów dla gości? Niespecjalnie cieszy mnie oglądanie małpiszonów usiłujących pisać i obrażać innych tylka dlatego, że mają możliwość napisania czegoś bez całego żmudnego procesu rejestracji. Ponadto czy jest możliwość kasowania postów przez blogera? I czy są jakieś sankcje za naruszanie regulaminu forum na blogu forumowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, odpisałem automatycznie, bo problem gości piszących komentarze był już poruszony i myślałem, że chodzi o to samo. W każdym razie, jeśli redaktor/moderator chce, żeby goście mogli w jego blogu pisać komentarze, to jego wybór. Ja np. wyłączyłem tę opcję u siebie, ale każdy może sobie tę opcję ustawić wedle uznania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swiecie doszlo do jakiegos swoistego oswojenia komunizmu. I choc przez komunistow zginelo wiecej osob niz przez nazistow, to malo kto reaguje na koszulke z Che, a przejdz sie w koszulce z Goeringiem, i przypuszczalnie nie ujdziesz 100 metrow, a ktos najnormalniej da ci Po buzi.
Krótko, bo to oftop - to prawdopobobnie dlatego, że komunizm w swych założeniach miał przynieść na samym końcu powszechną równość, sprawiedliwość i co tam jeszcze chcesz - tylko wykonanie było zawsze do bani. Natomiast nazizm z gruntu rzeczy był ideologią zbrodniczą.

Znowu w sferze praktycznej chodzi po prostu o to, że czyny Hitlera&co. były dużo lepiej zarchiwizowane i od czasu wojny rozpropagowane przez media. Raz, że łatwiej dojechać do Auschwitz niż na Sybir/Kubę, dwa, że naziści na cel wzięli jedną grupę społeczną, gdy staliniści do łagrów wysyłali wszystkich bez wyjątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

A ja tak z innej beczki : czy data urodzin, którą podałem przy rejestracji, wystarczy by w tabelce "Dzisiaj urodziny obchodzą" pokazał się mój nick?

I czy możemy tam znaleźć datę urodzin Smugglera (jak znam życie to pewnie nie) ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy data urodzin, którą podałem przy rejestracji, wystarczy by w tabelce "Dzisiaj urodziny obchodzą" pokazał się mój nick?

Jeżeli wprowadzona jest poprawnie to tak. Poprawnie = dzień, miesiąc, rok. Dokładność dat pozostaje w twoim interesie :wink:

I czy możemy tam znaleźć datę urodzin Smugglera (jak znam życie to pewnie nie) ? :)

Nie, Smuggler nie ma wprowadzonej daty urodzin.

Bo on się nie urodził, on po prostu jest - GFR

PS - witamy w zielonej i gupiej ekipie x]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką uwagę, żebyście więcej pisali takich cudownych komentarzy jak dowalacie komuś +20%:), czy bana etc.

Powinno się Tipsomaniaka zrobić z co lepszymi waszymi komentarzami! Tak trzymać!

Można po prostu się uśmiać! Piękne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, szanowni moderatorzy. Zajrzyjcie do komentarzy i zobaczcie posty niejakiego Damianitos12. Same jednolinijkowce, pozbawione jakiegokolwiek sensu, a ich zawartość ogranicza się do samego "Ta gra jest sooper! 9+/10 za to że jedna misja była za krutka1!!jedenascie1!1!". Raportować nie chciałem, bo taki post znajduje się w co drugim temacie, a zmienia się w nim tylko ocena i tytuł. Tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aye. Raportować wszystkie. Raportowanie usuwa posta z widoku i co normalniejsi forumowicze nie muszą razić swych oczu marnymi postami. A zaraportowane posty spokojnie poczekają na pojawienie się kogoś z modków odpowiedzialnych za dany dział, czy któregoś supermodka.

Ewentualnie można zaraportować jeden post delikwenta i w treści raportu zaznaczyć, żeby mod przyjrzał się pozostałym, bo nie są lepsze. Mniej roboty, a efekt będzie. Gwarantuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja właśnie tak a propos Damianitosa właśnie chciałem nadmienić.

Co się dzieje, że w komentarzach tak nagle spadł poziom postów? Niech na przykład posłużą te tematy:

Wiedźmin

CoJ

Chyba nie ma sensu raportować co każdego dwu, czy nawet jedno linijkowca. Dodatkowo Rankin (pozdrawiam :) ) powiedział mi podczas rozmowy, że wy jako moderatorzy musicie takie posty przepuszczać. Że tak pozwolę sobie zacytować:

Rankin [mod] 18:49:04

nowa odgórna polityka forum - ma być bardziej "user friendly"

Rankin [mod] 18:49:12

w OoG przechodzą jednolinijkowce

I czy ta zasada musi obowiązywać kosztem takim, iż poziom w komentarzach będzie taki jak w tematach, które podałem? Troszkę przesadzam, ale przyznacie, że troszkę racji w tym jest...

Można coś z tym zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy ta zasada musi obowiązywać kosztem takim, iż poziom w komentarzach będzie taki jak w tematach, które podałem? Troszkę przesadzam, ale przyznacie, że troszkę racji w tym jest...

Można coś z tym zrobić ?

No pewnie, że można coś z tym zrobić. Forum było 'juzer friendli' zawsze, tylko stara 'kadra kierownicza' widziała sprawę nieco inaczej. Nowi moderatorzy są na etapie jarania się dopiskami do postów* i pokrzykiwania 'mam moda, mamo! mam moda!'. Póki to się nie zmieni, nie ma co liczyć na zmianę na lepsze. A jeśli nie nastąpi to wystarczająco szybko, forum stoczy się na poziom społeczności gram.pl albo innych tego typu rzeczy, gdzie rozwrzeszczana gówniarzeria pisze jednolinijkowe "posty" i pojawią się tematy w stylu 'mam 13 lat i koham cdeksion, czy mogem mjedź cionrze poza macicznom f stopie jeśli cauowałam sje ze skrinem z makspejnem????????????!!!!"

*powróćmy teraz do sprawy dopisków do postów. Czy podniecona moderka nie może po prostu walnąć PW do autora danego tematu albo posta, jeżeli widzi, że juzer jest wystarczająco inteligentny, żeby zrozumieć upomnienie? Bo są posty, które ni cholery nie przeszkadzają tematowi lub działowi, a są edytowane z dopiskami podnoszącymi ego modka. (zapoznaj się z zasadami zasadami zakładania nowych tematów - [tu wpisz nick moda)

Są posty jednolinijkowe i wybitnie denne, z którymi nikt nic nie robi (mimo, że moderatorów mamy teraz miljontrzystuijeden). Po przykłady zapraszam do KM2.

Ogarnijcie się, plis. :down:

PS. Już się zaczynam śmiać z tego, co pomyślą sobie nowi modkowie po przeczytaniu tego posta. Nie, to nie jest zazdrość, kochani. :bunny: :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modek to z założenia chyba nie tylko woźny, ale także pedagog, c'nie? :] Nie chodzi o przepraszanie, tylko o to, co według ciebie albo innego moderatora zrobił źle. Komentarze jak ten zaznaczony na różowo w poprzednim poście nie tłumaczą niczego. Ja - mimo, że znam regulaminy działów, w których się udzielam - nie rozumiem, o co chodzi. A na forum jestem dość długo. Co dopiero gość, który zarejestrował się przedwczoraj, żeby napisać ze łzami w oczach, że zepsuł mu się komputer i nie może grać w gta iv. I nie mówię tu o przypadkach ekstremalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...