Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

A oskarżenie mnie o wulgaryzm to już kompletna przesada, gdyż słowo "kutwa" nie jest wulgaryzmem tylko potocznym określeniem skąpca.

Nie dostaleś ostrzeżenia za wulgaryzm, tylko za "niewłaściwy język" i nie było to ostrzeżenie za słowo "kutwa". Generalnie polecam potrollować jeszcze trochę, pospamować tu i tam, a zobaczymy, czy moderację postów/urlop/bana dostaniesz szybciej ode mnie, czy m(s)a.

Dostał ode mnie, ale ktoś zdążył wywalić statsiarski post - A.

Brawo :D - B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollingowych wpisów nie chcemy

Mnie trochę dziwią te słowa. Jeżeli przyjąć jako kryterium chcenia/niechcenia tego typu wpisów ilość plusów i wyświetleń jakie zdobył dany "trollerski" wpis to ten, ten, ten, ten oraz ten wpis dają niesamowite wyniki. Niespotykane ilości plusów [niektóre nawet po 30!], ilośc wyświetleń ponad przeciętne 200-300 - widać, że ludziom się to podoba i wcale a wcale im to nie przeszkadza.

Więc kto tego nie chce? Administracja? Moderacja? Wszyscy forumowicze i blogerzy? Redaktor Berlin?

Ciekawostka. Nie wyświetla mi ostatnich dwóch podlinkowanych wpisów. Czyżby zostały usunięte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie zaczęło działać wstecz poza wypunktowanymi w tym temacie przykładami wpisów Thergora, za usunięcie których przeprosiłem. Dwa ostatnie linki z posta powyżej prowadziły do wpisów, które - z tego, co widzę - usunął autor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasujecie wpisy które uważacie za "śmieciowe" bo zaniżają poziom blogów, jednocześnie tworząc "Luźną jazdę", która przeczy wszystkim zasadom forum piastowanym do tej pory? Nie potrafię się doszukać w tym logiki.

Logika jest. Teraz tego typu "tfurczość" można przenieść do "Na Luzie" i związku z tym nie musi ona zaśmiecać blogów. Nie oszukujmy się. Doskonale wiadomo jakiego typu wpisy odejdą w niebyt i mnie to wcale nie smuci.

Ja mam pytanie dotyczące: 4. Publikowania jedynie materiałów własnego autorstwa, a cudzych jedynie z podaniem źródła i za zgodą twórcy. W przypadku materiałów prasowych, fragmentów oraz treści upublicznionych za darmo, wystarczy samo podanie źródła.

Jeżeli wrzucę screen znaleziony gdzieś w Internecie, żeby zilustrować treść, to czy muszę w takim przypadku podać źródło i starać się o zgodę twórcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące: 4. Publikowania jedynie materiałów własnego autorstwa, a cudzych jedynie z podaniem źródła i za zgodą twórcy. W przypadku materiałów prasowych, fragmentów oraz treści upublicznionych za darmo, wystarczy samo podanie źródła.

Jeżeli wrzucę screen znaleziony gdzieś w Internecie, żeby zilustrować treść, to czy muszę w takim przypadku podać źródło i starać się o zgodę twórcy?

Myślę, że nie będziemy aż tak bardzo pilnować kopirajtów i tym podobnych spraw przy screenach z gier i tym podobnych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest. Teraz tego typu "tfurczość" można przenieść do "Na Luzie" i związku z tym nie musi ona zaśmiecać blogów. Nie oszukujmy się. Doskonale wiadomo jakiego typu wpisy odejdą w niebyt i mnie to wcale nie smuci.

Ja tej logiki nie widzę. Niby czemu tfurczość z blogów można przenosić do Na Luzie, a Na Luzie nie może być już na blogach? W ciągu kilku dni ilość "śmieciowych tematów" w Na Luzie wyrobiła kilkumiesięczną normę dla blogów. Ergo, śmieci jest więcej niż było. Nie wiem jaki w tym interes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu kilku dni ilość "śmieciowych tematów" w Na Luzie wyrobiła kilkumiesięczną normę dla blogów. Ergo, śmieci jest więcej niż było. Nie wiem jaki w tym interes.

Eh nerv0, still so young... Przecież o to właśnie w tym wszystkim chodziło - wzrost liczby kliknięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest.

Również średnio ją widzę. Pozwalanie na trollowanie i spam na blogach było formą wentyla, pozwalającego zachować wyższą jakość forum. Podział był wyraźny - mocno moderowane forum i luźniejsze blogi. System działał - forum było wolne od trolli, a na blogach łatwiej ich ignorować.

Teraz zaś blogi nagle z dnia na dzień mają stać się krynicą mądrości pod groźbą usuwania wpisów, zaś na forum powstało szambo, które w pięć dni przegoniło kwartalne normy blogowe. Wszyscy przegrali - blogi tracą cechę rozpoznawczą i część kolorytu, a forum zgubiło aurę porządku i ostoi sensownej rozmowy. I to wszystko w imię dowalenia Thergorowi, orgowi i Hrabuli? Serio, tak niektórych drażni jedna-dwie spamnotki w tygodniu, że muszą wszystkich łapać za mordę?

Jeszcze dałoby się to przełknąć, gdybyśmy mieli potężne blogi z dużą ilością autorów. Niestety, nasza blogosfera do najprężniejszych nie należy, sensownych autorów za wielu nie mamy, a tych piszących regularnie to na palcach jednej ręki można liczyć. W dodatku całość jest mało atrakcyjna dla kogokolwiek z zewnątrz, więc śmiem wątpić, by nagle namnożyło się nowych autorów. Jeżeli chcecie ją uatrakcyjnić, to bierzecie się za to od zadu strony - nie zmieni się NIC, poza faktem, że moderacja i blogerzy zostaną wrogami o sprzecznych interesach.

Najśmieszniejsze jest to, że zmiany firmują Berlin z ...AAA... Pierwszy nie pisze, nie komentuje i jedynie postuje jeden-dwa wpisy w tygodniu na stronę główną. Chwali się promocje blogów na cdaction.pl, ale fakt, że na głównej znajdą się ze dwa wpisy od zazwyczaj tych samych ludzi nie ruszy blogów - większość spojrzy, przeczyta i pójdzie dalej. AAA zaś od dawna nie bloguje na FA, nawet komentowanie ograniczył do minimum. Jeżeli twarzami zmian są dwie osoby, z których jedna z blogami właściwie w ogóle się nie związała, a druga od dłuższego czasu ma z nimi mało do czynienia, to chyba mam powody do obaw, iż obaj panowie działają w oderwaniu od rzeczywistości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic polega na tym, że do śmieciowego działu, a więc Luźnej Jazdy (nie Na Luzie jak piszecie), nikt nie musi wchodzić. Trollowisko leży sobie na samym dnie FA, kto ma ochotę, ten przerzuca się cyckami i opowieściami z gimnazjum. Na blogach nie było tego podziału, jedna strona główna na wartościowe wpisy i syf.

W dodatku blogi mają być silnie reklamowane na stronie głównej cdaction.pl, a żeby mogło się to dziać automatycznie, musi tam panować jako-taki poziom i opowieści o kupie raczej tego warunku nie spelniały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne informacje

Pomocna Dłoń zakończyła restrukturyzację i wszelkie tematy sprzed dnia 20.11.2013 trafiły do archiwum. Jeśli czyjś problem nie został rozwiązany, a dalej go frasuje, to zalecam utworzenie nowego wątku* w odpowiednim dziale alfabetycznym. W razie problemów z odnalezieniem własnego tematu, zawsze możecie go poszukać poprzez wejście na własny profil i wybranie zakładki po lewej "Posty" bądź "Tematy".

Z ogłoszeń dodam jeszcze to, że jak zauważyliście, niedawno doszło również do pewnych zmian związanymi z wewnętrznymi uprawnieniami grupy moderatorskiej, dlatego liczba Super Moderatorów zmniejszyła się. Ucinamy zatem wszelkie spekulacje, że miałoby dojść do jakichkolwiek degradacji, nic z tych rzeczy.

Parę działów zmieniło troszkę swój wygląd, więc można liczyć na aktualizacje kilku regulaminów w najbliższych dniach. Nie ma się co obawiać, nic strasznego i przełomowego. Jedynie na blogach podnosimy poprzeczkę i poziom tak, by mogły stanowić nie tylko dodatek do forum, ale ważny element serwisu cdaction.pl.

* - lub zaraportowanie starego tematu z prośbą o przeniesienie do nowej struktury, co bezzwłocznie uczynimy - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tej logiki nie widzę. Niby czemu tfurczość z blogów można przenosić do Na Luzie, a Na Luzie nie może być już na blogach?

Interesting. Masz możliwość trollowania - tyle, że na forum - a mimo wszystko zażarcie bronisz opcji trollowania na blogach. To skłania mnie do stwierdzenia, że nie chodzi o żadną wolność wypowiedzi czy możliwość "bycia na ludzie" (forum to zapewnia), tylko konkretnie o możliwość trollowania na blogach.

Dlaczego spam i trolling należało przenieść z blogów do "Na Luzie"? Ponieważ blogi więcej zyskają - jako platforma - niż straci forum, które ma oddzielnie wyznaczony dział właśnie w celu wysyłania tam spamu i trollingu. Ba, forum może wręcz na tym zyskać. W drugą stronę to tak nie zadziała tylko szkodzi tym, którzy się starają zrobić coś sensownego na blogach.

AAA zaś od dawna nie bloguje na FA, nawet komentowanie ograniczył do minimum.

Przypomnij sobie dlaczego tak jest, zanim użyjesz (nie)aktywności ...AAA... na blogach jako argumentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w kwestii blogów robicie trochę z igły widły. Nie spotykam się raczej na tym forum z tym, że czyjeś posty lecą za poglądy, czy inne takie, więc myślę, że spokojnie można uznać, że i na blogach moderacja będzie się wykazywać zdrowym rozsądkiem i nikomu w dziwny sposób nietrollowy wpis nie zniknie. A skoro jest Luźna Jazda, to chyba nie trzeba śmiecić na blogach, c'nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wrzucę screen znaleziony gdzieś w Internecie, żeby zilustrować treść, to czy muszę w takim przypadku podać źródło i starać się o zgodę twórcy?

To jest dobre pytanie i zastanawiałem się nad nim tworząc ten punkt. Chodziło raczej o wyraźne wyeliminowanie wpisów odtwórczych, opierających się na kopiowaniu czyjejś treści oraz takich, w których autor przypisywałby sobie autorstwo danego materiału. Nikt nie będzie tu banował użytkowników za wstawienie niepodpisanego screenu czy zdjęcia, bo najczęściej znalezienie autora jest wręcz niemożliwe. Z YouTube sprawa jest prostsza, bo po kliknięciu linku każdy łatwo znajdzie nazwę kanału, z którego pochodzi.

Najśmieszniejsze jest to, że zmiany firmują Berlin z ...AAA...

Niczego nie firmuję. Po prostu odpowiadam na pytania, jako moderator (w obecnej chwili jedyny) blogosfery. Innymi słowy wypełniam obowiązki.

AAA zaś od dawna nie bloguje na FA, nawet komentowanie ograniczył do minimum.

Zgadnij co było jedną z przyczyn zmniejszenia mojej aktywności. Nie tylko mojej.

Jeżeli twarzami zmian są dwie osoby, z których jedna z blogami właściwie w ogóle się nie związała, a druga od dłuższego czasu ma z nimi mało do czynienia, to chyba mam powody do obaw, iż obaj panowie działają w oderwaniu od rzeczywistości?

Nawet jeżeli rzadziej piszę i komentuję, mam tutejszą blogosferę cały czas na oku. Poza tym, jestem chyba ostatnią osobą którą można posądzić o brak wiedzy na temat blogów i blogowania.

spokojnie można uznać, że i na blogach moderacja będzie się wykazywać zdrowym rozsądkiem i nikomu w dziwny sposób nietrollowy wpis nie zniknie.

Jak widać, musieliśmy się narazić masie użytkowników - inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć tak porażającego braku zaufania.

Chętnych do kontynuowania dyskusji na temat blogów, zapraszam do tematu właściwego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...