Jump to content
Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Recommended Posts

Owszem. Oferty, które mogą grozić banem na Steam, a więc dotyczące najczęściej rosyjskich kluczy i obchodzenia blokad na samym Steamie, są zakazane. Do sklepów z "własnymi ograniczeniami", jak Amazon, można dawać oferty, choć pytania o obejścia <lub udzielanie rad jak to zrobić> również są zakazane.

tl;dr

Lista sklepów zakazanych się powiększyła. :)

Jak wygląda sprawa sprzedawania na targowisku rzeczy dołączonych do CD-A? Mam konkretnie na myśli rzeczy do różnego rodzaju gier MMO (np. rubiny do Anno Online).

Nie mamy zupełnie nic przeciwko ich wymianie, sprzedaż też przejdzie.

Jeśli chodzi o nowe zakazane sklepy w dystrybucji elektronicznej, to mam pytanie dotyczące sklepu keye.pl. Czy oferty z tego sklepu można przedstawiać czy nie? Jeśli nie, to przyznam, że wydaje mi się to dziwne. Czemu? Bo w niemal każdym numerze CD-Action są zamieszczone reklamy tego sklepu.

@down

Dobra, łapie.

@Bethezer

Przyznam, że o tym nie wiedziałem.

Edited by 2real4game

@2real4game:

Nie chce mi się teraz sprawdzać oferty tego sklepu, ale jeśli sprzedaje klucze wymagające kombinacji grożących utratą konta, to jest on na naszej czarnej liście.

Jeśli nie, to przyznam, że wydaje mi się to dziwne. Czemu? Bo w niemal każdym numerze CD-Action są zamieszczone reklamy tego sklepu.

Co jest drukowane na stronach magazynu, to sprawa redakcji. Zasady panujące na forum to nasza (administracji) działka.

Chciałbym też przypomnieć, że sklep od którego się pierwszy zakaz wziął również był w CDA - a jednak został zakazany przez samego Ghosta. :)

Od niedawna trapi mnie taka myśl:

Czy jak jakieś studio już nie istnieje, to czy pobranie z netu gry tegoż studia to będzie piractwo? W końcu i tak już nie przynosi zysków.

Nie wiedziałem gdzie spytać. :P

(Nie żebym o piraceniu myślał. :P)

Zwykle ktoś ma prawa do wydawania danej gry nawet po upadku twórcy. Mało która gra zostaje 'porzucona'. Zresztą łatwo sprawdzić, czy nie można jej kupić w sklepie czy np. na Steamie.

Czy administracja podjęła jakieś wnioski, odnośnie ponownie wprowadzonego systemu reputacji na forum?

EDIT:

Rozumiem, że milczenie oznacza niezdecydowanie do końca co z tym zrobić?

Edited by XeoN

Uwaga, będzie donos. Najpierw chciałem tylko zaraportować tego posta, ale zerknąłem na profil i zdaje się, że są tam rzeczy, za które należy się coś od moderacji/adminów. Nie wiem, sami zobaczcie.

To raczej reklamiarz. Wpisując jej nick można w sieci znaleźć to konto na innych serwisach.

@XeoN:

Trwa właśnie dyskusja. Jak zdecydujemy finalnie to damy tu znać.

A to nie zostało przyjęte przez aklamacje :) - RoZy

Pytanie do moderatorów targowiska. Jak często aktualizujecie temat opinie o kupujących? Ostatnia miała z 3 tygodnie temu.

I tak póki co pozostanie. Nie mogę aktualnie tego robić (problem natury technicznej). Jak już sobie z tym poradzimy, z pewnością to zauważysz.

Sprawa reputacji ciągnęła się od dłuższego czasu i budziła w forumowiczach różne emocje. Poddaliśmy temat ostatecznej dyskusji i zdecydowana większość opowiedziała się za pozostawieniem reputacji w takiej formie, w jakiej jest obecnie. Zaobserwowaliśmy, że na blogach jest ona bardzo przydatnym elementem, a i na forum jest nierzadko używana. Najwięksi jej przeciwnicy albo sobie zablokowali strzałeczki (np. Adblockiem), albo po prostu ignorują je.

Skoro, więc nie przynosi szkody, sporo osób z niej korzysta i nie powoduje u nikogo bólu zębów to nie widzimy powodów, by jej się pozbywać. Decyzja jest ostateczna* i niepodważalna.

*-Chyba, że doczekamy się w przyszłości jakieś n-tej aktualizacji skryptu, która np. zmieni jej działanie.

• Upvote 16

A czy nie można by dodać minusów? I tak nic się nie sumuje, wiec nie sądzę, żeby ktoś się spinał o minusy

• Upvote 2

No właśnie nie. To one były źródłem problemów. Dzięki nim można było trollować i hejtować wpisy osób, których się nie lubi, przez co ich faktyczna ocena może ucierpieć. O dodatkowe "plusy" raczej nikt nie będzie zły.

• Upvote 1

@deBug

Nie. Minusy, nie ważne czy by się sumowały czy nie, prędzej czy później stały się pożywką dla wszelkiej maści grieferów i innych przyjemniaczków... nie wspominając o tym, że niektórzy nie mają dystansu do siebie i za zminusowanie posta byliby ciężko obrażeni.

Zatem nie i jest to odpowiedź ostateczna smile_prosty.gif

@edit - Stefan mnie zninjował ^.^

Byłoby jeszcze git jakby na blogach dało się te strzałki wrzucić zamiast gwiazdek tak żeby wyświetlały się na głównej. :)

• Upvote 5

Tak się przeglądam czasem forum i naszło mnie takie pytanie:

Czy jeżeli komuś wlepiacie ost/urlop to macie obowiązek ( lub jakieś wytyczne) pisania o tym w temacie "Banicja i Ostrzeżenia" ? Czy czasem wystarczy tylko notka dla użytkownika który dostał osta?

Edited by gr86

Część banów dzieje się po cichu (tzn. bez wpisów w BiO), ale to dotyczy tylko spambotów i podobnych rzeczy. Poza tym notek w profilu (bez punktów) nie zapisujemy w BiO. Wszelkie inne rzeczy (tzn. ostrzeżenie z punktami, urlopy, moderacja postów, zdjęcia ostrzeżeń itp.) są odnotowywane w BiO.

No chyba, że komuś się nie chce... a tak też bywa :P - Gofer

Zaistniała taka sytuacja, mianowicie osoba Turambar zwraca mi uwagę za ten post:

Zresztą możesz sobie się nie zgadzać mam to...

Daruj sobie takie chamskie teksty, bo z Twoją historią możesz bardzo szybko wylecieć z forum. Bardzo.

Od kiedy na tym forum kara sie za domysły? Jakoś nie widzę żeby to łamało regulamin. Przesada czy nie?

• Upvote 3

Widać wyraźnie, że już wcześniej byłeś ostrzegany za prymitywne, kibolskie można by rzec, odzywki. Mogłeś napisać "Masz prawo się ze mną nie zgadzać." i na tym skończyć. Wolałeś jednak "sugerować" kolejny prymitywny tekst, bo każdy wie co miałeś na myśli. Po prostu daruj sobie taki ton bo lubimy wyższy poziom kultury tutaj. I tak, możemy karać, gdy ktoś się do tego poziomu kultury nie potrafi dostosować, mimo próśb.

• Upvote 3

Oczywiście specjalnie to napisałem po półtora roku od usunięcia moderacji z jednym dostępnym mi ostrzeżeniem icon_rolleyes.gif. Litości ludzie, jakoś w innych przypadkach jest używane [cenzura] i nikt nie płacze, nikt nikomu uwagi nie zwraca ani nie raportuje... Tu to już w ogóle nie wolno nic pisać bo nie wiadomo co można a co nie. Kiedyś ktoś napisał że to forum jak komuna i też dostał ostrzeżenie. Takie rygory że człowieku, strach sie bać

• Upvote 2

A można po prostu kulturalnie się zachowywać. Ale wiem, trudne to i strasznie boli...

• Upvote 6

Prosze o punkt regulaminu gdzie naruszam owy regulamin. Jakoś nie widziałem punktu "ostrzeżenie za brak uprzejmości". Nie no ludzie nawet za "nie lubie cie", "zły dzień" będziecie karać? Za motyla noga też? Rozumiem że ten temat to strefa bezpieczeństwa. Już wyżej dotyczące braku minusów, staracie się być na siłe nieskazitelną społecznością. Sztucznie to wygląda. Tylko tyle mam do powiedzenia

@up

daruj sobie tą ironię. To naprawdę nic nie wnosi

Edited by VanNerd93
  • Upvote 1

Prosze o punkt regulaminu gdzie naruszam owy regulamin. Jakoś nie widziałem punktu "ostrzeżenie za brak uprzejmości".

Punkt 1 regulaminu...nie wysiliłeś się za bardzo.

Sry, panowie. Nie mogłem się powstrzymać.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...