Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

Panowie czy mozecie zwrocic uwage na uzytkownika kewl w temacie o crysis? Ogolnie kazdy kto ma inne zdanie to tepak i niedorozwoj bo crysis jest cudny a wy sie nie znacie. Ja rozumiem zeby wzmocnic wypowiedz bo to jest ok ale to juz kolejny post z przerostem ego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moderatorzy, przychodzę oto ja do was z pewnym pytaniem, które bardzo mnie nurtuje, a dotyczy ono regulaminu tegoż forum, którego użytkownikiem jestem. Z regulaminem się nie dyskutuje więc potraktujcie mnie jako taką owieczkę, która po przeczytaniu regulaminu czegoś nie rozumie, przychodzi do Was i prosi o wytłumaczenie jego zawiłości. Otóż Ghost zacytował mi pewną wypowiedź moderatora Pzkw VIb i od tamtej chwili nurtuje mnie ten fragment: "Mamy w regulaminie zapisane, że wysokość kary zależy od wywołanych skutków". I właśnie tu rodzi się pytanie:

Nadużycie nieistniejącego już systemu reputacji było karane 30 dniowym urlopem, a już z tego co widziałem piractwo to jedynie ost (przy recydywie tydzień). Dlaczego wystąpienie przeciwko ustawie o ochronie praw autorskich ma mniejsze skutki niż zaminusowanie kilku postów? Tego drugiego przestępstwa nie ściga się prawnie, więc chyba nie jest aż tak poważne.

Liczę na odpowiedź, która sprawi, że będę lepiej rozumiał regulamin. Na koniec zawężmy tylko grupę osób do których jest kierowane pytanie - do wszystkich poza Pzkw VIb (który w zacytowanej mi już odpowiedzi potrafił odnieść się jedynie do trollingu o który nawet nie pytałem) i Ghostem (trzykrotne ponowienie pytania nie sprawiło, że postanowił na nie odpowiedzieć, więc też chciałbym zobaczyć wypowiedź kogoś innego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest adekwatna do skutków popełnionego czynu. Ściągając pirata nie szkodzisz nikomu na forum, dlatego dostaje się za to osta (za recydywę urlop, bo to jest już ignorowanie uwag moderacji), natomiast jeśli zniżysz użytkownikowi reputację (powiedzmy z +20 do -10), to może on być odbierany przez innych użytkowników jako troll.

Jako, że uzyskałeś już odpowiedź nawet od Ghosta, EoT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie z innej beczki: mam na blogu ustawione automatyczne zatwierdzanie komentarzy i wyłączone komentowanie dla gości. Czyli teoretycznie komentarze powinny od razu się pokazywać i generalnie tak jest, ale od niektórych userów muszę je i tak zatwierdzić. Czy może to mieć związek z tym, że ktoś ma moderację postów (tylko trochę dziwne by to było, że user zatwierdza) czy to ja coś niechcący namieszałem i nie wiem jakaś lista wyjątków jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sytuacja z wczoraj. Udzieliłem komentarzu na waszym forum link http://www.cdaction.pl/news-31185/ea-mikrotransakcje-beda-we-wszystkich-naszych-grach-konsumenci-sa-z-nich-zadowoleni.html posłużyłem się określeniem, iż "zpiraciłem" kiedyś jedna grę, i dostałem ostrzeżenie od Tresera (moderator). Rozumiem powagę piractwa, a to było kiedyś w moim przypadku. Czuje się że tak powiem źle potraktowany, a przyznane mi ostrzeżenie za nie słuszne. Starałem się nakreślić tak zwaną walkę z wiatrakami, a nie wywyższać piratów. Prosiłbym o cofnięcie ostrzeżenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wrzucić utwór z przekleństwami na bloga, oczywiście nie z jakąś niewyobrażalną ich liczbą, tylko w rozsądnej ilości.

Mam na myśli danie go w spoiler, żeby można było go sobie odtworzyć jako akompaniament do wpisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie można sygnaturki zmienić - to ja mam tylko ten błąd czy inni też? Bo jak klikam zmianę, to strona ładuje się, ładuje się i ładuje się... I nic. Po jakimś czasie wyskakuje błąd o utracie połączenia z serwerem czy coś w ten deseń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przy jednym z moich postów (http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=188822&view=findpost&p=3139948) mam na wysokości napisu z liczbą ostrzeżeń czerwony wykrzyknik. Po najechaniu nań kursorem pojawia mi się: "Moderator dodał ostrzeżenie dla tej treści. Kliknij po więcej szczegółów". Klikam posłusznie, zostaję niestety uraczony komunikatem:

"Wystąpił błąd

NO_PERMISSION".

Co to za zwierzę, i z czym to się je? Mam ostrzeżenie (w profilu nic mi się nie pojawiło)? A jeśli tak, to za co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz. To bład wyskakujący na stronie tematu, na której ktoś dostał ostrzeżenie. Taki rodzaj ficzera : p Dostali osty ci, o których to napisano.

Zresztą, jakbyś dostał ostrzeżenie, to przed napisaniem posta musiałbyś potwierdzić, że przeczytałeś jego treść i przyjąłeś ją do wiadomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek ja tam syga zmienialem i mi dzialalo, nie wiem od czego to zalezy.

Zależy to od "wagi" sygnatury. Innymi słowy: po przekroczeniu iluś tam kilobajtów, sygnatura po prostu nie zaskoczy i nie będzie zmieniona, a strona poczęstuje nas soczystym komunikatem o błędzie.

That's all.

Wiem, że post niezbyt nadający się do tego działu, ale chciałem tę sprawę raz na zawsze wyjaśnić.

A teraz mówię - dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w tym dziale należy napisać ale mam propozycje zmiany na forum

mam na myśli coś w rodzaju "komentarzy sprzedażowych" (coś w stylu alledrogo)

dzięki temu użytkownicy naszego forum będą wiedzieć czy dana osoba jest godna zaufania(czy to wymiana czy to sprzedaż)

@MikaelDorren

ok,przepraszam,ale mój pomysł opiera się na tym żeby takowe komentarze były Na Profilu

to znacznie upraszcza sprawe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...