Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

1. Hut nie jest moderatorem, a my nie mamy nic wspólnego z zawartością strony głównej, więc nie do tych drzwi walisz.

2. Jak masz problem z kontaktem z nim, to spróbuj może przez innego redaktora.

3. Uważaj, co mówisz, bo za dalsze takie insynuacje może Cię spotkać nieprzyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie przyjrzeliśmy się tematowi reputacji i rozgorzała zażarta dyskusja o jej przyszłości. Zdania były podzielone, ale udało nam się wykrystalizować ostateczne stanowisko. Zgodnie z naszą decyzją od dziś zostaje wyłączona reputacja. Stwierdziliśmy, że niesie ona zbyt wiele problemów niż potencjalnych korzyści. Nie mamy odpowiednich narzędzi, by dostosować ją do naszych wyobrażeń, które w naszej opinii rozwiązałyby większość nieprzyjemności, które przy jej obecności się pojawiają. Na dzień dzisiejszy mamy i tak sporo wyróżnień jakimi są grupy eksperckie czy grupy eventowe. Być może w przyszłości pojawią się nowe. Decyzja jest ostateczna i nie ma co liczyć na jej zmianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z naszą decyzją od dziś zostaje wyłączona reputacja. Stwierdziliśmy, że niesie ona zbyt wiele problemów niż potencjalnych korzyści

Bardzo dobrze. Wreszcie będzie święty spokój. Waszą decyzję uważam za słuszną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież najpierw była decyzja o pozostawieniu samych plusów przy postach i braku sumowania w profilu - co spowodowało kolejną zmianę?

to nie była decyzja, tylko zwyczajny test. Musieliśmy sprawdzić, czy da się wyłączyć sumowanie w profilu. Poza tym - dość ciekawy eksperyment, który pokazał patologię systemu (parę postów wstecz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyłączą możliwość pisania, to dopiero będzie porządek na forum. :P

No a samego systemu szkoda, nawet lubiłem go. Teraz trochę żal do moderacji, ale też do użytkowników: skoro na tylu innych forach to działa bez problemów a na tym nie, to raczej źle o nim świadczy, c'nie?

*czeka na komentarz Hrabuli*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dżejms

A ja się spotkałam. Jest to jednak forum "zagraniczne", te zwykle różnią się od polskich. Może nie była to do końca taka zwykła reputacja, ale każdy post mógł dostać od forumowiczów tzw. "Thank you" (czyli tak jakby naszego plusa), pod spodem posta wyświetlały się nicki użytkowników, którzy wyróżnili w ten sposób daną wypowiedź. Liczba tych "podziękowań" nie sumowała się nigdzie, ale miało się wgląd na te posty, które zostały nagrodzone przez innych, jak i przez nas samych.

Jakiś czas temu zauważyłam, że wprowadzono zmiany, bo ilość tych "thanków" sumuje się teraz w profilach użytkowników, ale nie wiem czy coś się z tego powodu zmieniło (nie zauważyłam jeszcze niczego takiego). ;]

Tak czy owak, cieszę się, że reputacja u nas zniknęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accoun - Nie spotkałem jeszcze żadnego forum z systemem reputacji które prędzej czy później nie objawiło się żebractwem mniejszej niż większej grupy :)

Na tych, na których ja jestem, to jeśli w ogóle taka grupa jest, to mieści się w granicach błędu statystycznego. :)

Choć fakt, zdarzają się akcje w stylu "minusujemy go!", ale zwykle traktują to jako żart, łącznie z samym "poszkodowanym"...

(poza jednym wyjątkiem, którego minusuje się prawie dla zasady, ale on takie głupoty gada, że śmiało można nawet, jeśli jest się fanem tego samego sprzętu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze system reputacji miałby racje bytu gdyby użytkownicy trochę myśleli,i nie wykorzystywali by tego aby uniknąć pisania argumentów dlaczego się z kimś nie zgadzają lub wykorzystywania w formie zemsty czy czegoś jeszcze innego,w ogóle na jednym forum natkałem się na system reputacji i wygląda na to że akurat tam działa dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A system przecinków i kropek działa dobrze na Twojej klawiaturze? Tego postu nie da się czytać. W całej wypowiedzi użyłeś dwóch znaków przestankowych, z czego w obu przypadkach niepoprawnie. Przyłóż się bardziej do tego, jak piszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia reputacji została więc rozstrzygnięta (i dobrze!), ja jednak chciałbym niejako podczepić się pod jej temat w kontekście blogów. Jestem zdania, że akurat tam coś na kształt reputacji by się przydało bo na chwilę obecną człowiekowi ciężko jest jakoś na pierwszy rzut oka określić przy którym wpisie warto zatrzymać się na dłużej. Istnieją co prawda jakieś gwiazdki, ale raz, że mało kto z nich korzysta, a dwa są one średnio wygodne, bo wyciągają średnią głosów. Gdyby zastąpić je czymś w stylu pola ?Polecane? (zobaczcie jak to działa na przykładzie blogów Poltergeista) wszystko byłoby bardziej czytelne i zapewne ludzie chętniej by korzystali z tej opcji.

Oczywiście istnieje tu już coś takiego jak polecane artykuły, ale ta opcja również jest poważnie upośledzona, bo info o tym, że tekst znalazł się wśród polecanych znika w tej samej chwili, w której tekst wypada z promboxa. Plakietka zdecydowanie powinna zostawać przy tekście tak aby każdy kto odwiedza czyjś blog mógł się zorientować nie tylko w tym, które wpisy cieszyły się uznaniem userów, ale też, którye zostały wyróżnione przez moderację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upływu czasu stwierdzam, że decyzja z rezygnacji systemu reputacji była dobra. Na początku byłem niezadowolony, ale teraz nie ma już problemów ani kłótni. Zacząłem pisać więcej akurat jak wprowadziliście ten system. Obecnie już się przyzwyczaiłem do tego co jest

Jak już piszę w UdM- kończy mi się powoli limit na zdjęcia. Wiem, że usuwa się je w "zarządzaj załącznikami"- tylko jak je usunę to znikną one całkowicie z forum i z postów? Często piszę w zagadkach i zadaję je również. Trochę głupio będzie wyglądać mój post z zagadką bez zdjęcia smile_prosty2.gif

PS. Przy okazji sorry za moje ostatnie posty w tym temacie dot. systemu reputacji sad_prosty2.gif

down: Dzięki za info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończy mi się powoli limit na zdjęcia. Wiem, że usuwa się je w "zarządzaj załącznikami"- tylko jak je usunę to znikną one całkowicie z forum i z postów? Często piszę w zagadkach i zadaję je również. Trochę głupio będzie wyglądać mój post z zagadką bez zdjęcia

Tak, znikną. To co wrzucasz jako załącznik przechowywane jest na serwerach, na których stoi forum. To tak jak z awatarem. Dlatego radzę korzystać z profesjonalnych serwisów hostingowych i stamtąd linkować zdjęcia. Nie będziesz wyczerpywał limitu z forum, a takie serwisy mają o wiele większe limity przechowywanych danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zobaczcie jak to działa na przykładzie blogów Poltergeista)

Akurat na polterowych blogach uprawiany jest głównie, pardon le mot, circlejerk lajkowy i ilość polecanek nierzadko nie ma powiązania z jakością wpisu. Vide kolejne fale bitew o feminizm/antyfeminizm/łotewa.

Wiem, że usuwa się je w "zarządzaj załącznikami"- tylko jak je usunę to znikną one całkowicie z forum i z postów?

Tak. Dlatego osobiście z załączników korzystałem bardzo rzadko. Lepszy już tinypic (choć ten akurat fotki zjada i podmienia), imageshack, cokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na polterowych blogach uprawiany jest głównie, pardon le mot, circlejerk lajkowy i ilość polecanek nierzadko nie ma powiązania z jakością wpisu. Vide kolejne fale bitew o feminizm/antyfeminizm/łotewa.

Siedzę na Polterze od dawien dawna i co nieco o tym wiem. Ale wiem też, że dobre teksty się tam bronią i można być pewnym, że jak napisze się coś sensownego, co przykuje uwagę ludzi to zostanie się tam docenionym nie ważne czy jest się followersem moderacji, opozycji, czy niezależną siłą. A kwestie kolesiostwa przy okazji jakichkolwiek sporów istnieć będą zawsze, bez względu czy system plusów/polecajek istnieje czy nie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nerv0 - nie jestem pewien na 100%, ale sądzę, że jeżeli reputacja to wszędzie, albo nigdzie ;) Tak więc Twoja propozycja jest IMO na 90% nie do zrobienia.

Poza tym... byli też osobnicy, którzy minusowali kogoś za jeden minus na blogach, więc byłoby tak samo jak przedtem. Szkoda nerwów na takie zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie reputacja a system wyławiania wpisów, które interesują ludzi. Bez minusów. Podobał ci się wpis? Daj mu swój feedback! Poza tym jest statystycznie udowodnione, że ludzie, którzy dojadą do końca wpisu lubią sobie "w coś kliknąć". :P

Ale to tylko moje przemyślenia. Nie wiem czy jest to dla was wykonalne z technicznego punktu widzenia. Chciałem po prostu poznać opinie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...