Skocz do zawartości

Uwagi i pytania do moderatorów III


Ghost

Polecane posty

Witam, mam takie pytanie czy jeśli ktoś ma na forum actionum dajmy na to userbara innego roum np. warezowego czy forum typu MPC to jest to jednoznaczne z piractwem i jest to karane ostrzeżeniem? Bo np. jeśli ktoś udziela się na tego typu forum ale nic poza tym po prostu pisze w tematach nie związanytch z grami lub ich piractwem to karanie było by niesprawiedliwe. Jak to z tym jest?

Z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Co do pomysłu Helmuda, to oczywiście inicjatywa zacna, ale IMO nie wypali. Temat o prawie już był i nie przetrwał tygodnia. Przede wszystkim, obok osób z rzeczywiście ciekawymi kazusami, sypnie się milion postów ludzi, którzy sami zawalili sprawę a potem czują się pokrzywdzeni przez państwo. Ale życzę powodzenia.

Chodziło mi raczej o wykorzystanie forum do zebrania informacji. Po kilku miesiącach takiej a nie innej pracy, jaką wykonuję, zdaję sobie sprawę że spora część to będą roszczeniowcy. No cóż - coś za coś, metoda i tak jest wygodniejsza niż stanie przed urzędami i zaczepianie ludzi, a na innym forum już się sprawdziła. Poszło pytanie do Ghosta, zobaczymy jak się ustosunkuje.

Cieszę się, że pomysł jest w ogóle dobrze odbierany, bo już miałem różne sytucje, łącznie z ostrzeżeniami typu, lepiej będzie dla mnie jak zostawię to w spokoju (!)), swoją drogą urzędnicy już mi kilkakrotnie grozili i wiszą nade mną dwie sprawy karne (oczywiście z wyssanymi z palca oskarżeniami, ale w sądzie, gdzie adwokat nie chce wyjść bo "musi bronić sąd" (!!!) wszystko jest możliwe) - ja tylko na to czekam, żeby rozbuchać sprawę i pokazać, co wyprawiają nasi stróżę prawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowni zieloni, czerwoni i niebiescy staraja sie opracowac jakis plan, ktory bylby w stanie wyeliminowac obserwowany obecnie najazd szkodnikow spamujacych komentarze pod newsami i tematy na forum linkami do "gier za darmo"? Nie ma dnia, zebym sie na takie referale nie natknal przynajmniej kilka razy, a podejrzewam, ze i tak juz jestescie bombardowani w tej sprawie raportami od forumowiczow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny spamer na forum: http://forum.cdaction.pl/index.php?showuser=718048

Może by tak wszystkim nowo zakładającym konto walnąć moderację postów? Już przy kilku pierwszych postach było by widać po co taka osoba założyła konto. Ktoś nowy pewnie nie będzie wiedział że jest moderacja więc pierwszy post jaki napisze to na pewno będzie spam typu reklama dla jakiegoś portalu. Można by wtedy konto kasować od razu. Po załóżmy 10-20 postach konto by się pozbywało moderacji.

Może nie jest to metoda bez wad, ale zawsze coś na start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest banalne do obejścia (wystarczy użyć jakiegoś skracacza linków), więc nie tędy droga.

Zabronić po drodze używania skracaczy ?! :D

Po drugie - wywalać wszelakie kropki, spacje itp. z postu - a potem sprawdzać czy zawiera link - ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Tylko byście zrazili do forum nowych (UCZCIWYCH) użytkowników. Ale, jak tak obserwuję inne portale, to ten problem ze spamerami linków jest dosyć popularny. Tacy, to powinni mieć permanentnego bana, ale nie na daną stronę, a na cały Internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja postów dla każdego nowego użytkownika miała by podobny wydźwięk jak DRM wymagający stałego połączenia z Internetem dla wszystkich graczy, z góry przyjmuje się i generalizuje, że mamy do czynienia z oszustami. Tak przynajmniej to widzę.

Dodatkowa robota wynikająca z przeglądania niezatwierdzonych postów swoją drogą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam pewną propozycję na temat targowiska. Czy nie można byłoby usuwać tematy, dotyczące kupna lub sprzedaży kont steam, origin czy Xbox Live? Przecież obecnie każda transakcja, nawet gdy temat jest zamknięty może zachodzić przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może specjalny temat do linkowania referali do tej strony pomoże? I jakieś ogłoszenie, przy rejestracji, w stylu:

"Jeśli będziecie tak robili, to nikt wam nie pomoże, tylko wkurzycie ludzi, poza tym to jest tu zakazane? Macie specjalny temat, w którym możecie sobie nawzajem poklikać? To działa, naprawdę."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przejdzie, ale myślimy o wariancie dla osób z min 3 punktami ostrzeżeń.

Czyli że będę mógł dostać w pewnym momencie moderację postów za dwukrotne przewinienie dotyczące sygnaturki i to ostatnio rok temu? Trochę niesprawiedliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że będę mógł dostać w pewnym momencie moderację postów za dwukrotne przewinienie dotyczące sygnaturki i to ostatnio rok temu? Trochę niesprawiedliwe.

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak sarkazm?

Co do spamerów, to nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Parę kliknięć i po sprawie. A potem kop w cztery litery i do widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur - wiesz, powoli przestają mnie dziwić niektóre powalone pomysły typu dyskutowany przez Was zakaz wklejania filmików z Youtube'a w tagi, więc ciężko jest wyczuć sarkazm w niektórych postach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur - wiesz, powoli przestają mnie dziwić niektóre powalone pomysły typu dyskutowany przez Was zakaz wklejania filmików z Youtube'a w tagi

To akurat można sobie łatwo wyobrazić. Nikt nie mówi o jednym filmiku na stronę, ale pomyśl sobie o dwóch filmikach w dwudziestu następujących po sobie postach. Jak długo będą się wczytywały? Znam to z autopsji, bo profili niektórych użytkowników wcale nie oglądam z powodu nawalonych tam obrazków i filmików bo po prostu nie mam cierpliwości czekać aż się to wszystko załaduje. Dodaj do tego osoby przeglądające forum na komórkach i płacące za każdy ściągnięty kilobajt. Nie wiem do końca jak to działa, może w wersji mobilnej forum jakoś blokuje obrazki i filmiki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zauważyć, że w "Zagadki & Zabawy" w temacie dyskusyjnym pewien użytkownik zaczął ze mną flejm (naminusował mi moje posty i reputację mam spadkową w profilu), gdyż uparcie twierdzi, że w zabawie CSBones - "ma on prawo" tworzyć postacie pijaków i "świetnie się przy tym bawić" bo Jego to "śmieszy" - mnie niestety nie i zapewne Innych też nie, a przy okazji chyba łamie i regulamin zabawy i samą forumową netykietę - napisałem do moderacji czyli do Lorda Nargogha, aby rozstrzygnął spór, który jest według mnie nie wiem o co, bo wina leży nie po mojej stronie... aczkolwiek myślę, że Black Shadow albo Treser też Ktoś z Nich mógłby interweniować, bo najwidoczniej tamtemu użytkownikowi nikt bardziej nie uświadomił, że pisanie takich postów, jak jego - raczej psuję zabawę Innym dookoła i odstrasza nowych chętnych do wzięcia udziału.

@EDIT ^ - Sprawa rozwiązana. "To nie jest post którego szukacie..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...