Skocz do zawartości

Uwagi i pytania do moderatorów III


Ghost

Polecane posty

Mam takie pytanie - czy komentowanie stanu czyjegoś umysłu ładnymi, naukowymi słowami, które w istocie mają zamaskować tekst np. "przecież pokazałeś, że jesteś półgłówkiem", podlega pod obrazę / zniewagę etc. i w konsekwencji łamie regulamin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Może i głupie pytanie, ale co tam. Czy ta zasada zakazu jednolinijkowców w FoSie na pewno ma sens? Są ludzie, którzy mają problem z pisaniem dłuższych postów, bo po prostu bardzo zwięźle wyrażają swoje myśli. Proszę nie gryźć, całą noc się nad tym zastanawiałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrou i Crix:

Przedstawię Wam moje zdanie - wyzwisko ubrane w ładne słowa pozostaje wyzwiskiem.

@Feainnewedd:

Jeśli ten jednolinijkowiec jest treściwy, to ja się nie czepiam. Sam zresztą nie raz stosuję je w swoim macierzystym dziale (w końcu trudno pisać wielce rozbudowaną odpowiedź na pytanie "czy ten sprzęt mi zadziała?".)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrou

Nie, o ile nie jest to jedynym powodem napisania posta. Osobiście dopuszczam takie rzeczy, jeśli po tym idzie merytoryczna argumentacja nawiązująca do wypowiedzi interlokutora. Chociaż należy uważać, żeby nie popaść w flejm. I jest to moje zdanie, którego niektórzy nie pochwalają. Ja uważam, że pewnym userom po prostu należy napisać prawdę, nawet zawoalowaną, niż utrzymywać ich w stanie permanentnego samouwielbienia i bucostwa.

@Feainnewedd

Owszem, ma. Do jednolinijkowców podchodzimy elastycznie. Jeśli taki post faktycznie zawiera jakąś myśl/przesłanie, to nie zostanie usunięty. Natomiast zwykle w FoS jednolinijkowce są pisane na zasadzie chata, a to tępimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feainnewedd:

Jeśli ten jednolinijkowiec jest treściwy, to ja się nie czepiam.

Nie dotyczy to kilku/kilkunastu krótkich postów napisanych w ciągu 2 godzin w dziale, w którym spokojnie można i da się napisać więcej, albo odczekać trochę i odpowiedzieć większej liczbie osób na raz. Bo forum to nie czat na którym wymieniamy się krótkimi komunikatami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej w kwestii pytań.

Chodzi mnie oto, gdzie mogę napisać post, w którym poszukuje gier podobnej do podanego tytułu przez siebie ?

Bo nie jestem pewny, czy temat w dziale. "Ogólnie o grach" temat. "Pytamy o tytuły gier" Jest aby dobrym miejscem do tego typu pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Spriggs - zacznij pisać po polsku, a nie polskawemu, bo dostaniesz moderację postów i się skończy. W zasadzie powinienem napisać Ci to w PW, ale tyle było skarg na Ciebie (także publicznych), że wytknę Ci przykładowe błędy. Pierwszy i ostatni raz, bo błędów - jak na tak krótki post - jest zatrzęsienie:

Chodzi mnie oto

Powinno być: "Chodzi mi o to".

W środku zdania zawsze używamy formy "mi", natomiast "oto" można użyć w zdaniu "Oto kot", ale w przytoczonym przez Ciebie kontekście chodzi o mówienie o konkretnej sprawie, czyli "o czymś".

Bo nie jestem pewny, czy temat w dziale. "Ogólnie o grach" temat. "Pytamy o tytuły gier" Jest aby dobrym miejscem do tego typu pytań.

"Temat jest powtórzony dwa razy, poza tym kropki są umieszczone losowo. I to chyba jest Twój największy problem - w Twoich postach nie istnieje interpunkcja. Poczytaj sobie o jej zasadach i popraw bo takie posty czyta się tragicznie. Jeśli tego nie zrobisz, to wlepię Ci moderację postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś pisze notorycznie posty w sposób który budzi uwagi moderacji to po odznaczeniu odpowiedniej opcji kazdy post jaki napisze pojawia się na forum jako ukryty... tj. widoczny tylko dla moderatorów. Pojawia się dopiero jak któryś z nich go przeczyta i zaakceptuje (uczni widocznym)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu moderacji postów każdy post użytkownika wymaga zatwierdzenia przez moderatora. Inaczej nie ukaże się na forum. Stosujemy to wobec użytkowników, którzy zbyt często łamią zasady. Czasami lepiej prewencyjnie kogoś przyblokować, niż sprzątać potem syf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który pacan opublikował ten badziew

Skoro ost należy się mnie i ciężko zidentyfikować kto to napisał, to zapewne ja. Jako autor bloga to ja udostępniam wpisy, więc...

Iskierka ostatnio coś w ogóle taka małpa złośliwa

Nie widzę w tym totalnie nic obraźliwego... Równie dobrze mogę Cię nazwać słodkim kotkiem, Turze ;*

Złośliwość to raczej cecha charakteru, a jak nazwę innego usera słoniem to też dostanę warna?

Pisze się AVE, głąbie.

Dobra, zacznijmy od tego, że wszyscy jesteśmy swoimi bliskimi znajomymi i nikt się na nikogo nie obraża o taki tekst, który zresztą nie ma na celu być obraźliwym. Zresztą nieważne, po chaosie jaki tam zapanował blog i tak zapewne zostanie rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacznijmy od tego, że wszyscy jesteśmy swoimi bliskimi znajomymi i nikt się na nikogo nie obraża o taki tekst, który zresztą nie ma na celu być obraźliwym.

To, że w pewnych kręgach się różne osoby wyzywają nie oznacza, że jest to dopuszczalne w przestrzeni publicznej. Tym bardziej, że w każdej chwili może się znaleźć ktoś mądry wychodzący z założenia że oni tak mogą to ja też. Bo stopień zażyłości trudno zmierzyć, powie że on i X są bliskimi znajomymi i mogą się od członków męskich wyzywać, bo mają taki zwyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tym przypadku osoba X może zgłosić jakieś skargi względem tego jak została nazwana i rozwiać wszelkie wątpliwości. No i oczywiście sprawa rozbija się o to jakiego kalibru słowo zostało użyte i czy samo w sobie nie jest wyrazem wulgarnym lub powszechnie nieakceptowalnym.

Niemniej rozumiem sedno sprawy i postaram się przywołać agentów WoW do porządku, w końcu działamy w imię słusznej sprawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ambulans112

1.Gdyby jakiś gość mnie zaczął bluzgać i jak bym mu jakąś odzywke dowalił to czy dostałbym jakąś karę?

2.Gdy ktoś sie przyznaje do piractwa ale nie szuka pomocy przy pirackich grach na forum ani nie zamieszcza pirackich linków etc. to czy zostaje ukarany?

3.Jakie jeszcze słowa według was nie są wulgaryzmami (chodzi mi o takie typu "kurde")?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdyby jakiś gość mnie zaczął bluzgać i jak bym mu jakąś odzywke dowalił to czy dostałbym jakąś karę?

Tak. Obaj dostaniecie po ostrzeżeniu.

2.Gdy ktoś sie przyznaje do piractwa ale nie szuka pomocy przy pirackich grach na forum ani nie zamieszcza pirackich linków etc. to czy zostaje ukarany?

Oczywiście.

3.Jakie jeszcze słowa według was nie są wulgaryzmami (chodzi mi o takie typu "kurde")?

"Kurde" nie jest, ale nadużywanie takich kolokwializmów może być postrzegane różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2. tak

3. każdy wie, co jest wulgaryzmem, a co nie i nie będziemy robili list słów zakazanych i dozwolonych, ani tu ani w regulaminie. wyrażaj się kulturalnie, a nie będziesz miał problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyyy jeżeli obudzi się we mnie, jak to ujął przyjaciel, językowy nazista - czyli zacznę wszystkich poprawiać, zanim wezmą się za nich niziołka i Holy.Death - to będzie to wzięte za bawienie się w moderatora? Już z trudem tłumię w sobie ten pierwotny instynkt pokazywania innym, jak karygodnym błędem jest brak przecinka. "D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, nie pozostaje Ci w takim razie nic innego, jak poprawa nad swoim charakterem. O ile jedna poprawa czyjegoś błędu może być okej, o tyle notoryczne ich wytykanie może być denerwujące - nie dla nas, lecz dla osoby poprawianej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych sprawach można ludziom błędy wytykać, ale z umiarem. To znaczy jeżeli wytykanie nie stanowi całej treści posta. Poza tym każdemu się może błąd zdarzyć, a niziołka i Holy "męczą" głównie tych, którzy robią tych błędów na pęczki. No i ich posty zawsze są dobre merytorycznie, a wytykanie błędów jest sprawą uboczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...