Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Uwagi i pytania do moderatorów III

Polecane posty

A skąd. Jeśli reklamujesz swoją działalność komercyjną (albo "przyjaciela"), to nie jest to mile widziane. Natomiast polecanie kanałów z YT imo niczym nie różni się od np. recenzowania albumów ulubionych zespołów albo gier. Nikt nie powinien Ci się z tego powodu naprzykrzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio zauważyłem, że mam jakieś ostrzeżenie na koncie ale nie wiem za co? nie przypominam sobie żebym cokolwiek pisał na formu więc jakim cudem??? w profilu nie mam żadnych postów wysłanych a formu użyłem tylko 2 razy żeby napisać pw do moderatora bo potrzebowałem serial do gry? może mi to ktoś wyjaśnić?

dzięki co.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ost za piractwo. 17 lutego 2012.

W kwestii jakiejś reklamacji dodam, że rok po fakcie to zdecydowanie za późno i raczej ciężko będzie o jakiekolwiek rzeczowe argumenty z obu stron, także teraz musisz się z tym faktem pogodzić. A ost najpewniej dotyczył komentarzy na stronie głównej, bo widzę, że koło 17 lutego się tam wypowiadałeś np. na temat DLC do DN:F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego spam typu "Podbijam!" z działu "Targowisko" nie jest traktowany, jako stats i usuwany zarazem? Ja rozumiem, że każdy chce, aby jego towar był "na wierzchu", ale dając użytkownikom do rąk to statsiarskie narzędzie to i tak, każdy będzie wygrzebywał swojego posta na wierzch, by był jak najwyżej. Zrobiło się z tego błędne koło moim zdaniem.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu kasowanie danego posta w przypadku sprzedaży towaru w nim zawartego. W rubryce znajdowałyby się tylko posty aktualne (do przeszukiwania starszych wpisów jest wyszukiwarka) i nie byłoby potrzebne cotygodniowe spamowanie, które kompletnie nic nie wnosi do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racz najpierw zapoznać się z regulaminem Targowiska:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showannouncement=23&f=170

Szczególnie zwróć uwagę na ostatni akapit (ten przed czerwonym napisem). Myślę, że to sporo rozjaśni.

I wierz mi, to w zupełności wystarcza.

Co do kasowania postów, to kto miałby to zrobić? Moderatorzy? Bo jeśli się nie mylę, to userzy mogą kasować posty tylko do pewnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiedziałem, że za to można dostać ostrzeżenie.

W sumie to nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak Regulamin Forum. Czekajcie.. Czy ja go naprawdę zaakceptowałem rejestrując się na tym Forum..? No nie żartujcie sobie.. wallbash.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak to bywa z regulaminami każdy klika nikt nie czyta - 99% ludzi rejestrujących się nie przeczytało nawet pierwszej linijki icon_neutral.gif nikogo do niczego nie namawiałem a grę równie dobrze mogłem porzyczyć od kolegi - no ale nie będę się tutaj teraz spierał o ostrzeżenie sprzed roku - jeszcze do tego moderatorzy zawsze są nieomylni nawet jak się mylą to tak odwrócą kota ogonem żeby wyszło na ich...i nie tylko tutaj tylko na każdym forum icon_mrgreen.gif to jak walka z wiatrakami. lepiej pochylić i się ukajać krecka_dostal.gif moja wina

pozdrawiam diabelek.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze czytają regulamin, a jeśli nie, to albo szybko "łapią" zasady jakie tu panują, albo dostają ostrzeżenia, co myślę, że zachęca do zapoznania się z regulaminem.

Moderatorzy bardzo starają się nie popełniać błędnych decyzji, ale od każdej decyzji moderatora można się odwołać. Każda sprawa jest rozpatrywana przez supermoderatorów, junior adminów lub Ghosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak Regulamin Forum. Czekajcie.. Czy ja go naprawdę zaakceptowałem rejestrując się na tym Forum..? No nie żartujcie sobie..

..

?

Fascynuje mnie ten znak. Coraz więcej osób go używa, a internet uparcie mi mówi, że coś takiego nie istnieje (no chyba, że jest kopnięte o 90 stopni).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nikogo do niczego nie namawiałem a grę równie dobrze mogłem porzyczyć od kolegi - no ale nie będę się tutaj teraz spierał(...)

Poczytaj sobie dowolną licencję jakiejś gry komputerowej, takiej pudełkowej (zakładam naiwnie, że jakąś masz?). Sięgam do mojej półki z grami po pierwszą grę z rzędu - Jade Empire.

1. W związku z niniejszą umową Użytkownik nabywa ograniczone, niewyłączne, zbywalne prawo do użytkowania oprogramowania będącego przedmiotem tej umowy.

2. Użytkownik ma prawo do zainstalowania i używania oprogramowania zgodnie z jego przeznaczeniem na jednym stanowisku komputerowym.

3. Rozpowszechnianie, kopiowanie, wykorzystywanie do celów zarobkowych (...) podlega odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Czyli w tym wypadku masz licencję na jedno stanowisko komputerowe. Skasujesz z kompa grę - możesz pożyczyć koledze, a on może ją legalnie zainstalować i grać. Dużo gier miało nawet licencje swego czasu na kilka komputerów.

...niewyłączne i zbywalne...

Niewyłączne - czyli właśnie chodzi o owe pożyczanie. Zbywalne - możesz grę sprzedać. I tyle. A wszelkie ściąganie z torrentów, przegrywanie od kolegi (nawet z oryginału) jest piractwem - czyli złodziejstwem i tyle.

Skoro możesz grę pożyczyć legalną od kolegi - czemu tego nie zrobisz?

BTW, niech mi ktoś jeszcze powie jedną rzecz, jak w dobie przeglądarek z autokorektą tekstu można jeszcze robić błędy ortograficzne? W dodatku w tak prostych wyrazach?

..

?

Fascynuje mnie ten znak. Coraz więcej osób go używa, a internet uparcie mi mówi, że coś takiego nie istnieje (no chyba, że jest kopnięte o 90 stopni).

Pozdrawiam.

To jest coś pomiędzy końcem a niedopowiedzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś autokorekta mi nie działa na tym forum....well

a w komentarzu

czwartek, 16 lutego 2012, 16:42 leonus

ja pograłem trochę i skasowałem - dobrze, że nie kupiłem bo bym żałował jak z Master Of Orion III. To jedyna gra którą kupiłem w ciemno i wielkie było moje rozczarowanie confused_prosty.gif

nie ma nigdzie napisane, że grę ściągnąłem z sieci (tego można się jedynie domyślać) a ogólny przykaz to, że dużo gier nie trafia w nasze gusta i po zakupie możemy być rozczarowani, a pieniążki niestety przepadają (jak w moim przypadku z grą MOO3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że za ten komentarz dostałeś ostrzeżenie? Jeśli komentarz za który dostałeś ostrzeżenie został usunięty, to nie ma możliwości odzyskania go - po prostu przepadł (a stało się tak z wieloma rzeczami przy zmianie skryptu w roku ubiegłym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...nawet jeśli o tego posta chodzi (a tego nie jesteś w stanie sprawdzić, a nikt się w archeologa po roku bawił nie będzie), to już zdążyłeś się do piractwa przyznać stwierdzając, że nie wiedziałeś, że za to można dostać ostrzeżenie i że w związku z tym nie będziesz raczej pisał tutaj, więc nie brnij, proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzu nie chodziło o namawianie kogokolwiek do piracenia. Nie chwaliłem się też, że ma pirata ani nie pytałem jak zainstalować cracka. Ogólnie to tak jak pisze w Zasadach pisania listów

Powyższe wyznaczniki nie dotyczą Administratorów - to jest ich forum i mogą pisać jak chcą.

Posty niespełniające tych wymagań będą kasowane lub moderowane w zależności od humoru moderatora.

to wasze formu i wasze zasady wy też decydujecie za co komu dać ostrzeżenie a za co bana i zależy tylko to od waszego humoru, tak więc zastosuje się do rady pana Hakkena

Odpuść sobie takie teksty bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Jak ci się tu nie podoba, to nikt cię nie trzyma, nie będziemy płakać.

i sobie odpuszczę

dzięki za poświęcony czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Pokpiłeś sprawę, przyznając się tutaj do piractwa, co zostało Tobie wytknięte. A mimo to, naiwnie wciąż brniesz dalej, i sam teraz próbujesz obrócić kota ogonem (co nam zarzucasz), robiąc z siebie ofiarę ("bo moderatorzy i tak na swoim postawią!"). Wybacz przyjacielu, ale to zwyczajnie żałosne.

No i najważniejsze - żeś się uczepił tamtego komentarza, a nikt (NIKT!) nawet nie potwierdził, że to za to. Zresztą, po roku, nawet jeśli masz rację, ost nie zostanie cofnięty. Zapoznaj się z Regulaminem Forum, by wiedzieć dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzam EOT w sprawie pana leonusa. Jeśli w/w forumowicz ma zastrzeżenia co do ostrzeżenia, czy pracy moderatorów, niech prześle je bezpośrednio do adminów. Na pewno zostaną w jakiś sposób rozstrzygnięte.

EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów moderatorów. Za co dostałem ostrzeżenie do posta w tym wątku: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=213523&pid=3115271&st=140entry3115271 ?. Jeszcze się uczę forumowych zwyczajów więc sam do tego nie doszedłem :P Jak klikam to czerwone kółeczko z wykrzyknikiem to mi błąd wyskakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś za nic ostrzeżenia, ani upomnienia. Bug skryptu powoduje, że jeśli ktoś inny dostał ostrzeżenie za posta na tej samej stronie, wszyscy użytkownicy widzą wykrzykniki przy swoim. Tak to już jest.

Jak chcesz się upewnić, zawsze możesz kliknąć swoje "0 puntów ostrzeżeń" pod licznikiem postów i obejrzeć log.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś ostrzeżenia. To jest błąd skryptu. Ostrzeżenie dostał któryś z użytkowników za post umieszczony na tej samej stronie topiku. Niestety wtedy na wszystkich postach z danej strony widać informację o ostrzeżeniu. O swoich ostrzeżeniach zawsze możesz się dowiedzieć klikając na ilość punktów ostrzeżeń pod Twoim awatarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem. Dzięki :) A korzystając z okazji pobytu w tym wątku mam jeszcze pytanko wywiadowcze. Rangi moderator i super moderator różnią się długością stażu moderatora czy jak to działa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...