Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Sporty motorowe

Polecane posty

No cóż - W F1 bez Kubicy trochę nudno i Jego team ma na razie spadkową formę, co dziś pokazał w kwalifikacjach... Natomiast Verva Racing Team w Pucharze Porsche był rewelacyjny. :) Germaziak wygrał wczorajsze treningi http://www.f1wm.pl/php/news_id-22963.html, choć to tylko była mała różnica ale jednak bądź co bądź fajnie jest widzieć polaka przed brytyjczykiem Seanem Edwardsem czy niemcem Rene Rastem, którzy już można powiedzieć są "starymi wygami" (choć nie aż tak) w całej stawce. :P Stefan Rosina był dopiero 13-ty ale wszystko się zmieniło podczas dzisiejszych kwalifikacji... http://www.f1wm.pl/php/news_id-22975.html Germaziak popisał się brawurową jazdą i wywalczył pierwsze w Swej karierze pole-position, a obok Niego, z drugiego pola - chyba - wystartuje Rosina, (bo teraz zauważyłem, że jest błąd w live timingu na tej stronie z wynikami, Rosina ma dopiero 10 czas, a nie drugi > klik1 ) > Na pewno będzie ciekawy start jutro, gdyż za dwójką kierowców VRT będzie walczyć cała czołówka, która jednak bądź co bądź może łyknąć dość szybko i Garmaziaka i Rosinę, gdyż Oni mogą po prostu tej presji nie wytrzymać i popełnić błędy, które to sprawią, że spadną poza miejsca na podium i będzie ciężko walczyć o wygraną... Choć mogą obronić Swoje wywalczone pozycje ale różnie może być - zwłaszcza jak może przelotnie padać, bo nad tym torem bywa różnie z pogodą... Na pewno obejrzę wyścig, licząc na wysokie miejsca i Germaziaka i Rosiny, choć bardziej stawiam, że to polak a nie włoch, ponownie lepiej się spisze, chociaż być może i włoch też może dojechać do mety na wysokim miejscu.

I tak btw - ogólnie, to tam na tej stronce jest małe zamieszanie... :P Pisze, że 10 czas kwalifikacji ma Robert Lukas, który nie jeździ w Verva Racing Teamie, bo Jego zastępcą jest Stefan Rosia, a i tutaj w końcu jest dobrze, bo widać wynik Rosiny na właściwym miejscu... Ja osobiście też mylę tego Rosinę z Lucasem, bo już sam nie wiem, który tam teraz jeździ w VRT a Który nie jeździ i tak z przyzwyczajenia bym walnął tutaj gafę pisząc, że to Robert Lucas będzie startował z drugiej lokaty, a nie ten włoch... echh Najwidoczniej nie tylko mi tam się pomyliło ale i także tej ekipie od pomiarów wyników... xD

P.S. - O MotoGP też coś skrobnę ale to dopiero po wyścigu, bo GP USA rozgrywa tylko ta jedna klasa, a dwie pozostałe mają wakacje... Wygrał Stoner po fenomenalnym ataku na Lorenzo w końcowce wyścigu - widać było że australijczyk był wyraźnie szybszy od hiszpana a i dodatkowo Lorenzo chyba nie mógł w tym wyścigu być lepszym od Stonera - może przez większość wyścigu tak ale końcówkę definitywnie przegrał. Trzeci był Pedrosa który ledwo wchodził na podium po wyścigu - pewnie wszystko Go rwało jak diabli po takim wysiłku. Rossi jak zawsze szósty więc ok - może być.

Olał MGP - Strasznie liczyłem na wygraną Germaziaka na Nurburgringu w Pucharze Porsche ale niestety - udało się tylko dojechać na drugiej lokacie - ale i tak gratulacje bo warunki były zmienne - raz padał lekki deszczyk potem nie i później nieco znowu i część toru była początkowo bardzo mokra i łatwo było o wyjazd i błędy ale potem przesychał tor i było coraz lepiej... :) Początek wyścigu był znakomity - Germaziak obronił 1 lokatę i potem trzymał się z przodu, Rosina też dobrze ale potem szybko spadł na 5 pozycję. Germaziak wtedy też walczył o prowadzenie z Sebastianem Bleekemolenem i musiał uznać wyższość holendra, który był szybszy - początkowo też sądziłem że Rene Rast czy też Sean Edwars zaatakują ale nie - czaili się z tyłu jak się potem okazało, ponieważ Bleekemolen tracił pozycję po niedługim byciu liderem, więc Rast i Edwars się włączyli do walki - także Germaziak, bo wiedział że nawet miejsce na podium będzie wspaniałym wynikiem dla VRT... Końcówka była przednia po prostu - walka Germaziaka z Rastem to było coś - polak trzymał się blisko niemca i naciskał Go, by popełnił błąd ale Ten zbyt doświadczony nie dawał się, choć przez dwa okrążenia przed końcem była szansa, bo polak to tu to tam się pojawiał w lusterkach Rasta i "straszył" nieco i mógł zaryzykować i się wcisnąć i przytrzymać i miałby wygraną tuż w końcówce... no ale... I tak ciekawy wyścig i wreszcie kierowcy VRT - poprawili się z formą, Rosina dojechał 5-ty. I tak na koniec - Rosina to słowak nie włoch - mój fail xD A i Robert Lukas nie jeździ już dla VRT, tylko dla Attempto Racing, więc było zamieszanie z tym kto i gdzie jeździ... xD

http://www.f1wm.pl/php/news_id-22989.html

03.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się dziś dowiedziałem, że Kuba Germaziak wygrał na Hungaroringu aż mi się weselej zrobił. :) No nic, tylko pogratulować znakomitej i jakże zażartej walki o pierwsze miejsce oraz o bezlitosne wykorzystanie błędów przeciwników - Rene Rasta, który miał spory uślizg i wyjechał mocno poza tor i stracił sporo miejsc czy też Kevin Estre, który zrobił "prezent" polakowi.

"Kuba przeskoczył jedną pozycję już na starcie i przez pierwsze okrążenie jechał na czwartym miejscu przed Nickiem Tandy. Wydawało się, że Brytyjczyk będzie zagrożeniem dla Polaka, jednak Tandy stracił kontrolę nad autem w przedostatnim zakręcie i się obrócił. Od tej pory Kuba zaczął atakować kierowców jadących przed nim.

Z przodu cały czas dochodziło do przetasowań, a kierowcy jechali bardzo blisko siebie. Każdy popełniał większe lub mniejsze błędy przez co po każdym ataku następował kolejny. Na czwartym okrążeniu Kuba Giermaziak wysunął się na drugie miejsce po udanym ataku na Seana Edwardsa. Okrążenie później, Kevin Estre popełnił błąd po którym Polak objął prowadzenie i nie oddał go aż do samej mety."

Nie oglądałem wyścigu, bo zapomniałem o nim, więc tylko mogę życzyć gratulacji dla Germaziaka i oby pod koniec sezonu mógł walczyć o MŚ... :) Jak Borowczyk policzył, jest do zdobycia 88 pkt. tak więc się zrobiło ciekawie i człowiek ma "smak" aby widzieć do końca sezonu obydwu kierowców VRT na podium... :) Zobaczymy jak będzie na Spa - tam to dopiero będzie się działo! Czekam z niecierpliwością, pomimo miesiąca przerwy będzie... :happy:

Pierwsze zwycięstwo Kuby Germaziaka w Pucharze Porsche... (Rosina 7-my a Lukas 6-ty...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc minął i podsumowanie wakacji dla Kuby Germaziaka, jak i dla Verva Racing Teamu okazało się aż nadto satysfakcjonujące. Bardzo się ucieszyłem, gdy polak znowu spisał się rewelacyjnie w kwalifikacjach (klik1), a jeszcze lepiej w wyścigu. Oczywiście nie mogło zabraknąć trochę nerwów i stresu czy polak obroni pierwszą lokatę po starcie ale szybko to minęło gdy przejeżdżając przez Eau Rouge na Spa, Germaziak obronił 1 pozycję i jechał swoim tempem. Oczywiście sporo było przepychanek z tyłu za Nim, jak i za czołówką, trochę przetasowań lecz głównie to na Germaziaku często realizator podążał z kamerą. Pod koniec - tak na 3, 2 okrążenia przed metą zrobiło się gorąco, gdy Rene Rast zniwelował stratę do Germaziaka i nie zamierzał odpuszczać aż do końca i już myślałem, że gdzieś niemiec zaatakuje polaka, gdy Ten zrobi większy błąd - Germaziak popełnił i trochę wyjechał szeroko na jednej z prostych ale rywal też nerowo podążał za Nim i nie ustrzegł się drobnych błędów. Na ostatniej szykanie Rast był tak ciut z tyłu za Germaziakiem ale na szczęście kierowca VRT wybronił się zwycięsko, wygrywając - drugi raz z rzędu w tym sezonie - tą "wojnę nerwów" na Spa. :) W końcu polak kontrolował cały wyścig prowadząc ale właśnie przy takich wyścigach łatwo o błąd, zwłaszcza w końcówce, gdy przeciwnik naciska. Mniej więcej, gratulacje dla Kuby i - być może - na Monzy, polak też się zaprezentuje z tej najlepszej strony - oby ta walka o wygrane, trwała do końca sezonu, a zrobi się ciekawie. W końcu Germaziak przesunął się w generalce na 3 lokatę, Klik2 > a sam Verva Racing Team też jest trzeci jako team. Punkty za wygraną to 20 więc zdobyć można jeszcze max. ich ilość czyli 60 (Monza i dwa na Abu Zabi), więc polak ma realną szansę na MŚ. Podobnie Jego team.

Sam Stefan Rosina nie poradził zbyt dobrze i dojechał 10-ty tak więc czekać na lepszy wynik we włoszech, na Monzie. Robert Lukas zajął 12-te miejsce.

P.S. - Przy radości całej ekipy VRT, zrobiło się nazbyt radośnie i inżynier wyścigowy Germaziaka, gdy polak dostał biało czerwoną flagę od jednego z członków teamu, Sam inżynier oberwał po oczach (z pięści) od osoby przekazującej polakowi flagę i na szczęście tylko ucierpiały na tym Jego okulary, a nie On sam... :P No tak, My polacy potrafimy się cieszyć... xD

PSC - Polak wygrywa wyścig na Spa

23.jpg24.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny wypadek podczas przedostatniej rundy w tegorocznym sezonie Moto GP - Podczas drugiego okrążenia - doszło do strasznie wyglądającego wypadku, w którym to uczestniczyli: Marco Simoncielli, Valentino Rossi i Colin Edwards. Simoncielli zbyt ostro wszedł w zakręt nr. 11 i gdy wychodził z niego, wyniosło Go bardzo szeroko, przy czym włoch zaliczył poważny uślizg Swojego motocykla oraz upadek. Niestety, lecz motocykl pociągnął Go do wewnętrznej strony toru, gdzie wpadł tuż pod koła walczących z Sobą Rossiego oraz Edwardsa. Obaj z impetem uderzyli w "Super Sica", co wyglądało strasznie, ponieważ Simocelli po wszystkim leżał bez kasku na głowie. Edwards wybił Sobie bark, a Rossi wyratował się trawiastym poboczem i powrócił do boksów. Wyścig przerwano i jak najszybciej przewieziono Simocielliego do centrum medycznego.

Niestety ale po 45-minutowej reanimacji i całej akcji ratowniczej, 24-letni Marco Simocielli zmarł w wyniku obrażeń głowy, szyi i klatki piersiowej. Jest to tragiczna wiadomość w świecie sportów motorowych, ponieważ zginął młody zawodnik, który miał w Sobie duży potencjał by mieć przed Sobą wiele wspaniałych startów. Wszystkie teamy oraz reszta zawodników w MotoGP łączą się w bólu z rodziną i najbliższymi oraz składają wyrazy współczucia, z powodu tej tragedii.

Ja także składam wyrazy współczucia i też jestem bardzo smutny, że do takiego wypadku doszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko:

Porsche Supercup:

Moje nadzieje na to, że Kuba Germaziak zostanie MŚ w sezonie 2011 prysły już po przeczytaniu, że w kwalifikacjach polak zajął 10 i 9 miejsce do startu do obu wyścigów w Abu Zabi kończących sezon. (Zawiódł sprzęt - padł czujnik lambda i po wymianie okazało się, że drugi też jest zepsuty no i moc silnika nie była na tyle dobra, by móc wykręcić szybsze kółko a i sama wymiana kosztowała cenny czas). Stefan Rosina wypadł niewiele lepiej, bo o jedno miejsce wyżej. Pierwszy wyścig: Germaziak utrzymał Swoje 10 miejsce, na początku jeszcze tylko trochę walczył z Patrickiem Huismanem, lecz miał poobijany trochę samochód przez tą zażartą walkę, no i polak ostatecznie skupił się, aby dojechać na tym 10 miejscu. Po pierwszym wyścigu było wiadome: Rene Rast został MŚ 2011 a Germaziak miał problemy, bo musiał walczyć o 3 miejsce w końcowej klasyfikacji. Dopiero i aż trzecie, ponieważ wokół polaka była spora grupa innych zawodników, którzy punktowo niewiele tracili do zawodnika VRT. Drugi wyścig: więcej emocji, niż w pierwszym, a i kary się posypały - min. dla Stefana Rosiny za ścinanie szykany i niezbyt bezpieczną jazdę - dostał słowak drive-trought i dobrze Mu tak za to, ponieważ gdy za 1 razem Germaziak chciał go wyprzedzić, to wyszła taka niezręczna sytuacja i powiało team-orders ze strony ekipy VRT no i Rosina przesadził ścinając zakręt, lecz Germaziak pojechał prawidłowo aczkolwiek potem też nie ustrzegł się tego samego błędu, podczas walki z Norbertem Siedlerem, na szczęście Kuba zachował zdrowy rozsądek i puścił potem Siedlera, lecz dosłownie niewiele później skutecznie wywarł na austriaku presję do popełnienia błędu i wyprzedził Go, wskakując na 6 lokatę, na której to polak dojechał do mety, czując niepewność czy utrzyma 3 miejsce w generalce sezonu. Utrzymał i brawa za to, zwłaszcza, że polak 1 raz ścigał się na torze Yas Marina. Apetyt był większy, lecz widać, że Germaziak b.dobrze się czuje w PSC i jak dla mnie może on tam się ścigać przez bardzo długi czas, ponieważ w Formule 3000 się po prostu nie sprawdził i tyle (zwłaszcza, że wątpię, by firma mocno sponsorująca Verva Racing Team, miała pakować jeszcze kasę w drugą rzecz...).

Cały sezon 2011 był dla Germaziaka udany, w większości, a zdobyte doświadczenie lepiej pomoże w sezonie 2012. :) Liczę że kolejny sezon będzie o wiele lepszy niż ten a jak nie, to chociaż żeby polak miał dobre, równe tempo i formę.

Tandy wygrywa, Rast mistrzem, Giermaziak bez szans na tytuł Przedostatni wyścig Porsche Supercup nie potoczył się po myśli Polaka.

Rast wygrywa, Giermaziak utrzymuje trzecie miejsce Polakowi dopisało szczęście w ostatnim wyścigu sezonu.

Kuba Giermaziak po ostatniej rundzie Porsche Supercup

13.jpg

P.S. - MotoGP: Niestety, lecz nie oglądałem ostatniego GP w sezonie, więc tylko skrobnę tyle, że MŚ został Casey Stoner, a Jorge Lorenzo zdobył wicemistrzostwo z dorobkiem "tylko" 260 pkt. (Stoner aż 350, choć nie pobił rekordu hiszpana sprzed roku - 383pkt.). 3 miejsce zdobył Andrea Dovisiozo z dorobkiem 228 pkt., Dani Pedrosa ostatecznie zdobył 218 pkt i 4 miejsce, Ben Spies 5-te i 178 pkt., 6 lokata w generalce to Ś.P. Marco Simoncelii (dorobek 139 pkt.). 7-mka na koniec sezonu to Valentino "The Doctor" Rossi - 139 pkt., czyli chyba najgorszy wynik jaki jak widziałem u włocha. Samo GP Walencji wygrał ofc Stoner ale dosłownie na milimetry wyprzedził Spiesa (o 0,015s). Gratulacje dla Stonera - zasłużył na ten tytuł, choć dla mnie osobiście niesmak pozostaje, ponieważ trafił do Hondy, gdzie zrobili z niego No'1 w teamie, a o Pedrosie "zapomnieli" - coś czuję, że mogą się pojawić team-orders jak w F1 ale to już tam... Mniejsza o to - Po prostu ja chcę śledzić sezon 2012 tak już "na świeżo", zwłaszcza po tej tragedii. Po prostu nie chcę już widzieć podobnych wypadków w przyszłym jak i następnych sezonach i tyle.

http://www.motogp.com/en/Results+Statistic.../World+Standing

WRC: Tu w sumie to samo, co w F1 w tym sezonie z Vettelem xD Sebastian Loeb został... po raz 8 MŚ - jeden komentarz się na to nasuwa: "nudy"! xD ^_^

Tak więc sezon sportów motorowych dobiega końca, czas przestawić się na zimowe - ja już nie mogę się doczekać biathlonu! :happy: Tak więc... Byle do nowego sezonu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 Rajd Dakar zaczął się udanie dla polaków - Hołowczyc drugi z 5s stratą w Swoimi Mini All4 Racing do rosjanina, Leonida Nowickiego. Kuba Przygoński piąty, Dąbrowski 24-ty (strata +3min. 12s), a Jacek Czachor dwukrotnie dalej, czyli 48-my (strata + 6min. i 20s). Małysz na razie OK - 70-ty po pierwszym 57km OS-ie. (strata +17min. 28s).

Hołowczyc i Jego udany start w Dakarze, Małysz też dobrze, jak na debiut...

"W wyścigu quadów Łukasz Łaskawiec (RMF Caroline Team) przegrał tylko, o niewiele ponad pół minuty, z Urugwajczykiem Sergio La Fuente. W czołówce są również Rafał Sonik (ATV Polska) - 7. i Maciej Albinowski (RMF Caroline Team) - 11."

Niestety, Dakar znów zebrał śmiertelne żniwo i na I etapie, zginął 38-letni hiszpan, Jorge Martinez Boero. Był On 60-tą ofiarą w całej historii Dakaru. A miało być bez ofiar... Oby Małyszowi nic się nie stało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry incydent w sprawie Leszka Kuzaja został zraniony nożem próbując interweniować, przy niszczeniu samochodu przez napastników. Kuzaj został napadnięty zadając mu kilka ciosów nożem. W ten sposób trafił do szpitala.

http://sport.wp.pl/kat,1778,title,Leszek-K...ml?ticaid=1e057

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi wydaje się to już śmieszne, że co Rajd to Kubica ma wypadek, czy myśli tak ktoś jeszcze? W Portugalii wypadek, teraz na Azorach dachowanie? No co to ma być? Czy nie mógłby raz jakiegoś wyścigu ukończyć? Przecież w taki sposób nigdy nie wróci do F1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angrybird

Robert Kubica to Wielki Człowiek, do Formuły 1 z powodu ręki już raczej nie wróci, ale WRC to również mistrzowska dyscyplina motoryzacyjna, jak dla mnie na równi z Formułą 1. Robert kolejny raz pokazał, że jest wielkim kierowcą, wygrał dwa pierwsze OS w Manoko, szkoda, że ostatecznie nie ukończył radu, ale pokazał wielką klasę, na pewno będzie się liczył w walce o wysoką pozycję w rankingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...