Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Sporty motorowe

Polecane posty

No to może zacznę. Chciałem tematu to teraz mam :tongue:

W niedzielę Peugeot przerwał kilkuletnią dominację Audi i zwyciężył w 24 godzinnym wyścigu Le Mans.(...)

Btw Przy całej wrzawie w F1 szef Ferrari ostatnio przyznał, że jeśli Ferrari wycofa się z "jedynki" to możliwe jest przejście do serii Le Mans.

Właśnie chciałem spytać czy ktoś oglądał. Jeśli chodzi o wydarzenia to ten wyścig miał ich sporo. Takie zwroty akcji. Dla Audi jakoś niespecjalnie dobrze układał się już w zasadzie od początku. Chyba jeden z najbardziej pechowych ich wyścigów. Ale to bardzo dobrze, że Peugeot zwyciężył. Od początku widać było, że są mocni. To się im należało muszę przyznać. Tylko końcówki szkoda. Po kilka okrążeń różnicy. Parady samochodów. Nie to co w zeszłym roku. Tam było ściganie do samego końca. Czołówka była wtedy na tym samym okrążeniu.

A Ferrari to w jakiej klasie chciało by niby startować? Bo w GT2 i tak zbierają wszystko.

Ogląda ktoś może MotoGP? Ostatni wyścig o GP Hiszpanii na toprze Catalunya wprost niesamowity. Ostatnie okrążenia zwłaszcza. Takiej walki nie widziałem już baaardzo dawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiadomo, że gdyby Ferrari weszło do Le Mans jako team fabryczny to tylko i wyłącznie do klasy prototypów. Zapewne startowali by z silnikiem benzynowym, a że Ferrari potrafi wygrywać to diesle miałyby ciężko :smile: Za rok pewnie Aston Martin będzie znacznie silniejszy - zapewne Audi już nie będzie miało tak łatwo jak w zeszłych latach. Zresztą we wrześniu ma być nowy regulamin odnośnie Le Mans gdzie zostaną zmienione kwestie dotyczące walki diesel - benzyna. Póki, co regulamin premiuje ropniaki przez co mogą mieć doładowanie przy dużych pojemnościach... A gdyby benzyna miała przy 6 litrach doładowanie to było by "pozamiatane"... Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie a propos regulaminu. Orientuje się ktoś jaki on właściwie jest. Bo nie wiem nawet jakie są dopuszczalne pojemności silników wysokoprężnych i benzynowych. Pojemności zbiorników paliwa. Masy i wymiary samochodów.

No a w ten weekend MotoGP Rossi znów na 1 miejscu. Ten gość jest po prostu fenomenalny. tyle lat na szczycie. Gwiazda na miarę Giacomo Agostiniego i Michaela Doohana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Rossiego w zeszłym sezonie..

Robił co mógł, ale Ducati Stonera wyraźnie szybsze i na prostych bez żadnego wysiłku Casei wyprzedzał Valentino....

Co do innych sportów to lubię bardzo Enduro (szczególnie hard enduro i trial- Tadeusz Błazusiak rlz), motocross i Cross Country ;]

No i muszę powiedzieć żę w Polsce mamy kilku bardzo dobrych zawodników enduro, jeśli ktoś się interesuje :)

Jeśli chodzi o jeszcze inne sporty to Speedway, za którym aż tak bardzo nie przepadam.. Ale Włókniarz Częstochowa lubię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej w 2007. W zeszłym sezonie już Ducati nie miało tak łatwo. Wprawdzie zawsze uchodziło za najszybszy motocykl, ale dopiero Stoner w sezonie 2007 pokazał jak należy na nim jeździć. W 2008, jak pisałem już tak różowo nie było i Rossi zapewnił sobie tytuł mistrza na trzy wyścigi przed końcem sezonu. W obecnym też prowadzi 9 punktami nad drugim Lorenzo. Ale no właśnie. Lorenzo. Jestem prawie pewien, że to między dwoma zawodnikami Yamahy rozegra się ostateczna walka o tytuł. I to do ostatniego wyścigu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. :laugh: Od 2007 sezonu jeżdżą. I co najciekawsze czasy są lepsze niż na 990. Z założenia 800 miały być trochę wolniejsze na prostych a szybsze w zakrętach. Obecnie osiągane prędkości na najdłuższych prostych to 330 km/h. Zazwyczaj w okolicy niecałych 320 km/h. W tym sezonie nie zauważyłem jakiejś przewagi Ducati na prostych. Yamaha też dotrzymuje mu kroku w maksymalnych prędkościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w 2007r to chyba jeszcze na litrach jeździli... no chyba że.. :P

W 2007 Rossi jeździł w Camelu ?? Czy później ??

Kupe lat Doctor w Gauloises jeździł. Wydaje mi się że ten zespół ma największe tradycje.. Despres na Dakarze też w tym zespole pokazywał co porafi..

Nie wiesz czy można gdzieś oglądnąć relacje z WEC ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chronologicznie. Gauloises jeździło do sezonu 2005 włącznie. W 2006 (ostatni sezon 990) fabryczny zespół Yamahy to Camel. Od 2007 to już Fiat Yamaha Team i 800 ccm.

W Gauloises Rossi jeździł zdaje się 2 sezony (2004 i 2005). Przedtem 3 lata u Repsola na Hondzie.

WEC może na Extreme Sports Channel? O ile masz takowy. Kiedyś zdaje się na super moto się tam natknąłem przypadkiem także nie wykluczone, że i enduro pokazują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Rossi jeździł w Gaulo to oglądałem jeszcze moto GP ;]

Z Repsola to bardziej Biaggiego kojarzę :P

Na extreme leci nieraz zeszły sezon motocrossu i zeszły sezon supermoto.. na enduro się tam nie natknąłem nigdy niestety :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może zacznę. Chciałem tematu to teraz mam :tongue:

W niedzielę Peugeot przerwał kilkuletnią dominację Audi i zwyciężył w 24 godzinnym wyścigu Le Mans.(...)

Btw Przy całej wrzawie w F1 szef Ferrari ostatnio przyznał, że jeśli Ferrari wycofa się z "jedynki" to możliwe jest przejście do serii Le Mans.

Właśnie chciałem spytać czy ktoś oglądał. Jeśli chodzi o wydarzenia to ten wyścig miał ich sporo. Takie zwroty akcji. Dla Audi jakoś niespecjalnie dobrze układał się już w zasadzie od początku. Chyba jeden z najbardziej pechowych ich wyścigów. Ale to bardzo dobrze, że Peugeot zwyciężył. Od początku widać było, że są mocni. To się im należało muszę przyznać. Tylko końcówki szkoda. Po kilka okrążeń różnicy. Parady samochodów. Nie to co w zeszłym roku. Tam było ściganie do samego końca. Czołówka była wtedy na tym samym okrążeniu.

A Ferrari to w jakiej klasie chciało by niby startować? Bo w GT2 i tak zbierają wszystko.

Ogląda ktoś może MotoGP? Ostatni wyścig o GP Hiszpanii na toprze Catalunya wprost niesamowity. Ostatnie okrążenia zwłaszcza. Takiej walki nie widziałem już baaardzo dawno.

Jak pamiętam ten wyścig w Le Mans to bardzo mi się podobało jak Peugeot wygrał z Audi, choć tak jak piszesz walka była do końca rok temu gdzie to nie było po kilka okrążeń straty tak jak w tym wyścigu, choć dla mnie parada się podobała no i w nocne relacji dużo się działo. Jak dla mnie to tak pod koniec tego wyścigu Audi odpuściło sobie końcówkę bo chyba wiedzieli że z Peugeotem nie wygrają, więc trochę mi żal Audi bo im trochę kibicowałem ale taki jest sport nieprzewidywalny, no i może dobrze że Peugeot przerwał tą kilkuletnią dominację Audi bo tak to nie ma żadnej walki na torze czy pomiędzy zespołami a tak nagle Peugeot wygrywa i wszystko obraca się o 360 stopni i Audi musi się już lepiej starać na przyszłe wyścigi, choć po Le Mans Peugeot pokazał pazur i nie sprzeda tanio skóry, więc jest bardzo silny i groźny bo to udowodnił,.

Jeszcze mam ciekawostkę że BMW ma wrócić na przyszły sezon do startów w serii Le Mans i ponoć ma mieć 2 samochody z własnymi silnikami a nie jeden, choć do nowego sezonu jeszcze daleko, a i ja jak słyszałem i czytałem to może to być nawet jeden samochód bo oni mają teraz małe kłopoty finansowe więc nie wiadomo jak będzie, to czas pokaże.

Ja też oglądam MotoGP i bardzo mi się podobał ten wyścig na Catalunya Circuit, ja kibicuję Jorge Lorenzo :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Le Mans to ciekawe czy już w przyszłym sezonie będzie zmiana regulaminu wyrównująca szanse między dislami i benzyniakami. Chociaż jak na razie dobrze sobie radzi ekipa Astona Martina.

A ostatni wyścig MotoGP mało ciekawy. Na początku zapowiadało się na walkę Pedrosy, Rossiego i Lorenzo. Na początku wyglebił Pedrosa, parę okrążeń potem Rossi. Lorenzo z ogromną przewagą zameldował się jako pierwszy. Mogła być znowu ciekawa walka między zawodnikami Yamahy. Chociaż jeszcze zanim Rossi upadł było widać, że Lorenzo jest sporo szybszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w ten weekend zaczął się sezon sportów motorowych więc ja jak fan trochę skrobnę o tym :smile: . Wczoraj oglądałem rozpoczęcie sezonu w WTCC i jak poprzednio kibicowałem ekipie BMW i mojemu ulubieńcowi Andiemu Priaulx. Pierwszym zaskoczeniem było że BMW jako ten fabryczny team ma tylko dwóch zawodników: wcześniej wymienionego Priaulx i Augusto Farfusa, cóż - lata dominacji BMW się dawno skończyły i nawet w ostatnich 2 sezonach WTCC BMW nie radziło sobie najlepiej i przyszły rządy Seata i tak Seat królował te dwa lata i w sezonie 2009 sięgnęli po tytuł MŚ z Gabrielem Tarquinim na czele a Yvan Muller jako kolega w zespole zdobył tytuł wicemistrza, lecz Chevrolet deptał po piętach Seatowi gdzie min. Roberter Huff zaliczał swoje kolejne znakomite występy wraz z zespołem. A BMW z Andy Priaulx, Augusto Farfusem, Alexem Zanardim i... (wyleciał mi ten ostatni z głowy) ,też dobrze sobie radzili i jeszcze walczyli o honor by się utrzymać za Seatem i Chevroletem. Cóż, szkoda że BMW teraz ma tylko dwóch kierowców w swoim fabrycznym teamie, ale przecież BMW jest w tym sezonie jedną z nielicznych ekip które nie są prywatne (czyli mówiąc nie zostały przejęte przez prywatnego producenta) i jak na razie się trzyma. Bo pozostałe samochody BMW jakie widziałem były już niefabryczne i startowali tam w większości młodzi kierowcy(Może. Nie wiem, ale tak przypuszczam, bo ciągnęli się na szarym końcu więc można łatwo to wywnioskować). Zresztą dziś Priaulx zajął dobre 6 miejsce w pierwszym wyścigu a w drugim już niestety nie dojechał - po zderzeniu miał urwane lewe przednie koło i musiał się wycofać. A w pierwszym wyścigu wygrał Chevrolet i na metę przyjechało aż trio samochodów tej marki (Chevrolet Cruze), natomiast w drugim wyścigu wygrał Seat i tu był już dublet na mecie. Więc po obu wyścigach na rozpoczęcie sezonu WTCC Gabrielle Tarquini i Yvan Muller mają po 37 pkt. i obaj prowadzą w generalce. Pierwszy wyścig zaczął się tak jak ja lubię oglądać wyścigi (i to niezależnie od serii :tongue: ) po deszczowemu. Napadało i kierowcy musieli startować z Safety Carem, po dwóch kółkach rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja i trwała aż do samej mety. Seaty miały spory problem z szykaną która wychodziła po prostej na torze w Kurytybie a bardziej to z jednym z zakrętów na tej szykanie bo dosłownie co chwilę albo co jakiś czas któryś z samochodów Seata wyjeżdżał poza tor i kosił trochę trawki, nawet komentatorzy się śmiali z nich, żartując i mówili żeby tam na torze w Kurytybie "zrobili przy tym właśnie zakręcie specjalny pas z napisem "only Seat" by kierowcy mogli tam jeździć bez problemu że wypadną" :laugh: , a wracając do wyścigu to w drugim wypadł tuż na drugim zakręcie Tom Coronel(można go bardzo łatwo pomylić z jego bratem bliźniakiem Timem Coronelem :tongue: , który też startował w serii WTCC) po kontakcie z Robertem Huffem i odpadł on z rywalizacji. To tyle i jak na razie klasyfikacja kierowców wygląda tak:

WTCC - początek sezonu -> wyścig w Kurytbie -> "gneralka" po dwóch wyścigach

A ja oczywiście będę dalej oglądał kolejne wyścigi WTCC i kibicował BMW i Andiemu Priaulx :icon_mrgreen: , może w następnym wypadną lepiej. Kolejny wyścig (a raczej cały weekend z WTCC) w Maroko od 30.04 do 02.05.10 więc są to nawet 4 dni a nie weekend. Ja będę z niecierpliwością czekał na ten wyścig ,choć jeszcze bardziej czekam na moje ulubione MotoGP - oj, nie mogę się już doczekać jak sobie będzie radził mój faworyt do tytułu MŚ - Jorge Lorenzo, a był tak blisko w tamtym roku, gdyby nie te upadki to by miał tytuł w kieszeni, a tak? cóż. Teraz ma b.duże szanse na sięgnięcie po tytuł. Oby wytrzymał ta presję którą tak wywarł na nim Valentino Rossi w tamtym sezonie, niech walczy z Rossim jak równy z równym (w sumie to oni walczyli w tamtym roku łeb w łeb ale lepszy okazał się "Doctor" i on zdobył już 8 tytuł MŚ w swojej karierze - wielki szacunek dla niego, tyle doświadczenia ma że jeszcze pokazał wszystkim młodzikom że jeszcze on tu rządzi i nie da się tak łatwo 'wykolegować" o kolejny tytuł MŚ w MotoGP). Kolejny kandydat to oczywiście Casey Stoner który miał tamten sezon znakomity (pierwszą połowę ) bo potem złapał jakieś choróbsko i musiał sobie odpuścić na jakiś czas jeżdżenie na motorze choć wrócił w GP Barcelony i tam zajął chyba znakomite 2 albo 3 miejsce. Stoner też będzie groźny i nie odpuści sobie trofeum MŚ. Oj będzie się duuużooo, działo. Czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że odwołali drugi wyścig :sad: w sezonie WTCC który miał się odbyć Meksyku ale jeżeli miało być tam niebezpiecznie - to tym lepiej dla wszystkich aby był spokój a nie żeby coś się złego stało. klik,klik :icon_confused: Ale i tak już widać że nawet w kalendarzu to zaplanowali wcześniej (choć może miała się tam odbyć runda a teraz ją odwołali - raczej tak). Dobrze że tak postąpili. Ja tam będę czkał na Maroko. :smile:

A w MotoGP coś cicho :biggrin: ... ...dopiero w Kwietniu będzie pierwszy wyścig w Katarze - tutaj jest kalendarz na cały sezon Moto GP 2010 Ciekaw jestem jak sobie będzie radził mój faworyt Jorge Lorenzo? Może w końcu sięgnie po tytuł MŚ... ...ale Rossi tak łatwo nie odpuści :D Kurczę, czy Lorenzo się nie nauczył że przez motocross może się nabawić kontuzji - najwidoczniej nie bo znów szalał na motorze ale tym razem z Nicky Haydanem i "gdyby kózka nie skakała to by rączki nie poobijała" :icon_rolleyes:Oby to był ostatni raz ,echh... ...dobrze że to już wyleczył i może jechać dalej. Klik,klikOby nie miał takich problemów jak w tamtym sezonie przez te wypady na motocross a potem kontuzje. Ciekawe jak się spisze na pierwszych treningach w Katarze? :rolleyes:

A tu prezentacja maszyn Yamahy - jednym słowem: cudeńko ale i też bestia -> specyfikacja Klik,klik (Lorenzo ma pikną maszynę :icon_mrgreen:) Yamaha YZR M1 11 na sezon 2010 (Jorge Lorenzo) a tutaj Jorge Lorenzo i Valentino "Doctor" Rossi i ich bestie Cudeńka - czyż nie? :smile: ...byle do rozpoczęcia sezonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na rozpoczęcie MGP. Może i Rossi nie odpuści, ale weź też pod uwagę Stonera. To jak się zaprezentował pod koniec ubiegłego sezonu, po powrocie po przerwie, to hoho.

A Yamaha jak zwykle najlepiej wyglądającym motocyklem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weź też pod uwagę Stonera. To jak się zaprezentował pod koniec ubiegłego sezonu, po powrocie po przerwie, to hoho.

Tak - to prawda, pomimo przerwy (trochę długiej) z powodu przeziębienia czy jakiejś grypy Stoner po powrocie do jazdy, chyba już jeździł w GP Portugalii i nawet jak pamiętam to zajął tam 3 albo 2 miejsce więc już tam wrócił w dużym stylu i dalej trzymał poziom do końca tamtego sezonu. :smile: Nie wiem jak sobie poradzą z początkiem nowego sezonu motory Hondy? Bo w tamtym to raczej było słabo - Dani Pedrosa jakoś nie mógł ani wyczuć motocyklu ani nie radził sobie zbyt dobrze, no czasami udało mu się wskoczyć na pudło a czasami się utrzymywał i w pierwszej dziesiątce ale też i miał słabsze występy. Zobaczymy jak będzie. :smile: Ja też niecierpliwie czekam do pierwszych sesji treningowych w tym sezonie. :rolleyes: Wiem że cały sezon będzie pokazywać Sportklub i Sportklub+ tak jak tamten. (choć szkoda że na Eurosporcie już nie pokazują ale co tam :tongue: ). Co do Eurosportu to jestem pewien dwóch rzeczy co będą pokazywać (a nawet więcej): Serie Le Mans, wyścigi Superbike no i GP2 oraz formułę Masters, formułę Renault i 3.5 oraz formułę Superleague (to nowość bo jeżdżą kierowcy z różnych krajów i niektórzy młodzi, inni nieco starsi) - a nazwy zespołów dość łatwo się kojarzą :D (wiadomo z czym) np. Tottenham Hutspot, AC Milan, Sevilla FC, czy inne. Jak na razie jest taka średnia ilość zespołów ale dobra wiadomość to taka że Formuła Superleague się rozwija systematycznie i planują aby ją bardziej powiększyć ilość zespołów i kierowców. Może to nie jest GP2 czy tam F1, no ale też ciekawie i z pomysłem zrobione. :smile:

A tak co do Le Mans to wyścig tam (w Le Mans) ma się odbyć 16 -17 Czerwca - tak znalazłem na stronie Sportklubu patrząc za MGP - Klik, klik A co do Formuły Superleague to tutaj Jesteś fanem piłki i wyścigów? To coś dla ciebie - może i to z 2008 roku ale jest dużo o tym i są wszystkie tamy które tam uczestniczą (a raczej zostały stworzone) :D Nawet ja jakoś się nie zaciekawiłem bardziej - hmm... ...mi się to bardzo spodobało :) - oczywiście jako fan sportów motorowych. Jednym słowem: polecam - tak nawet obejrzeć z ciekawości ;) ale i można też mocno pokibicować swemu ulubionemu klubowi. Dobre połączenie.

Wszystko o Formuła Superleague - oczywiście na oficjalniej stronie -> Klik Here

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już niedługo się zaczyna sezon MotoGP (w Kwietniu tylko nie wiem jeszcze kiedy) więc tak patrząc za newsami znalazłem dość dużo tego. Najpierw team Repsol Honda - myślałem że Dani Pedrosa będzie gdzie indziej albo nie zagości miejsca w Moto GP w tym sezonie, jednak się pomyliłem i dobrze bo Pedrosa będzie jeździł z Andrea Dovizioso na nowiuśkiej Hondzie RC212V -> więcej tutaj 13 minutowy filmik z prezentacją zespołu i motocykli (in espaniol) i te 13min to dużo, długo się ładuje. oraz oczywiście jedna fotka Hondy. Honda RC212V

A tutaj o tym że Valentino Rossi będzie jeszcze trzy sezony jeździł w MotoGP i koniec... ...chociaż jeszcze nie zaczął się początek tego a decyzja ma być podjęta dopiero w następnym. "Doktor" na emeryturze? Sami oceńcie I tak nawet mimo że kibicuję Lorenzo to też trzymam kciuki za "Doctora" (choć moim faworytem do tytułu jest Lorenzo :) - będzie zacięta walka).

I tu jeszcze filmik o zespole który ma być eco w MotoGP - Pramac Racing Team Z dopiskiem Green Energy Team - po prostu energia słoneczna, elektryczne skutery, recykling i bycie eco dla środowiska. Oby ich motocykle(Ducati Desmosedici Klik, klik) się nie porozkładały na czynniki pierwsze, he,he.

No i tutaj :ohmy: moje bo już pierwsze nocne treningi były (może to takie jeszcze przedsezonowe, nie wiem bo nie widziałem ich... ...muszę teraz bardziej śledzić sportklub) w Katarze i pierwszego dnia Rossi najlepszy a niewiele tuż za nim twój ulubieniec Arnoldo(choć nie wiem czy on nim jest?) Stoner tylko o 0,3s. Stoner potem miał jeszcze problemy z oponami i nie dokończył treningów. Trzeci był - i tu też zaskoczenie moje -> Ben Spies. A tak w poprzednim sezonie mu nie szło zbyt dobrze a tutaj już o wiele lepiej się zapowiada. A mój faworyt - Jorge Lorenzo dopiero na 7 lokacie ale musiał co chwilę odpocząć po tym jak wyleczył tą "kontuzję"(echhh...). Tests in Quatar - Day 1

A drugiego dnia testów rządził Stoner i to z przewagą pięciu dziesiątych sekundy nad Rossim. Dla mnie nowym zawodnikiem w tej klasie okazał się Marco Simoncelli - choć wiadomo było że po zdobyciu tytułu MŚ w klasie 250cc włoch przeniesie się do "królewskiej klasy". Dużo upadków jak na pierwsze testowanie maszyn. Tutaj Lorenzo podskoczył oczko wyżej niż dzień wcześniej. I tak zostały ładnie podsumowane oba dni testów w Katarze :)Tests in Quatar - Day 2 i na koniec Stoner w całej krasie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie, wypraszam sobie ;) Stoner moim ulubieńcem? Przenigdy. W zasadzie to nie mam tam jakiegoś faworyta. Zawsze tak jakby kibicowałem Rossiemu, odkąd to oglądam, czyli gdzieś tak 2003, 2004.

No i oczywiście z niecierpliwością czekam na święto wyścigów, czyli Le Mans. Mam nadzieję, że eurosport będzie pokazywał to tak jak w zeszłym roku w całości. Na zmianę raz zwykły a potem przerzucają się na 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie, wypraszam sobie ;) Stoner moim ulubieńcem? Przenigdy. W zasadzie to nie mam tam jakiegoś faworyta. Zawsze tak jakby kibicowałem Rossiemu

Okej, rozumiem. :D Moim też nie jest bo kibicuję Lorenzo. A i też jak oglądałem MGP to kibicowałem najpierw "Doctorowi" a potem zauważyłem takiego młodzika którym był Lorenzo i spodobał mi się jego styl jazdy i to że mógł konkurować z taką legendą jak Rossi. Jak dobrze pamiętam to Lorenzo zadebiutował w MGP w 2008 (chyba) bo przedtem go oglądałem jak jeździł w klasie 250cc którą teraz zmienili na Moto2 (czy jakoś tak, nie pamiętam ale chyba dobrze strzeliłem) - w końcu każdy młody kierowca musi zacząć od tych niższych klas by dostać się wyżej. Zaskoczył mnie jeden młodzik który jeździ albo w 250cc albo w 125cc a nazywa się Marc Marquez (hiszpan) - jak usłyszałem że ma 16 lat to zaskoczyło mnie to całkowicie ale potem doszedłem do wniosku że chyba musiał od młodszych lat jeździć na motorach i tak wyrył sobie drogę by jeździć właśnie w MGP. Nawet jak na młodzika dobrze sobie radził na swoim KTM-ie ale wyglądał na nim dość drobno.

Mam nadzieję, że eurosport będzie pokazywał to tak jak w zeszłym roku w całości. Na zmianę raz zwykły a potem przerzucają się na 2.

Tak - będą pokazywać na eurosporcie na przemian wyścig: raz na zwykłym a raz na dwójce. :) Nawet dziś usłyszałem że seria Le Mans(albo to może być też sam 24 godzinny wyścig, tak mi się wydaję) ma wystartować 17 Kwietnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zawsze podobały mi się pojedynki Sete Gibernau z Rossim. Potem to już jakby nie to. Sezon 2007 IMO zupełnie nieciekawy, praktycznie w całości zdominowany przez Stonera. Właśnie za to nie pałam do niego sympatią. Popsuł cały sezon MotoGP. Potem w 2008 przyszedł Lorenzo. I od razu pokazał na co go stać. Tak szczerze to po zakończeniu sezonu 2008 byłem prawie pewien, że w 2009 uda mu się wygrać mistrzostwo. Z początku sprawiał wrażenie takiego trochę narwanego, ale bardzo ambitnego gościa. Wydawało się, że w następnym sezonie nabierze doświadczenia, "ustatkuje" się. A tu nie! Nadal taki sam w gorącej wodzie kąpany. Jeździ wprost świetnie, ale brakuje mu opanowania i chłodnej kalkulacji. A właśnie dzięki temu można zdobyć tytuł mistrza. A teraz już na sam początek, jeszcze przed startem sezonu musiał się nabawić kontuzji.

Niższych klas praktycznie wcale nie oglądam. Dlatego nie słyszałem o tym zawodniku. No ale w 125-tkach 16 lat to norma. Tam jeżdżą tylko 15, 16 letnie chłopaczki. Chyba żeby wsiąść na 250 musi mieć skończone 18. Nie wiem jak to jest dokładnie. Zresztą ci najlepsi zawodnicy zaczynają w wieku ok 5 lat.

Sam 24H Le Mans nie będzie w kwietniu na pewno. Seria tak ale nie ten konkretny wyścig. On jest zawsze w czerwcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze napisałem przedtem że sam wyścig w Czerwcu a seria się zaczyna w Kwietniu (ci z eurosportu potrafią zakołować). Co do MGP to ta niby kontuzja Lorenzo to nic innego jak szalenie na motocrossie. Wiem ze kierowcy po sezonie chcą się rozerwać no ale takiej zabawy na motocrossie powinni unikać bo właśnie można sobie zrobić to co Lorenzo. W 2009 roku też tak szalał na motorze i tutaj wyszła powtórka z rozrywki. Tam jak dobrze pamiętam potłukł sobie cały bark albo i nawet nogę przez te szaleństwa a tutaj dobrze że tylko z ręką miał przygodę. :) Jak go widziałem na torze to rzeczywiście był jak mówisz "gorący w wodzie kąpanej" i dał się nawet prowokować Rossiemu w ostatnich wyścigach tamtego sezonu i przeszarżował bo kończyło to się upadkami. Rossi też się wywracał ale Lorenzo przez to że taki narwany i ma dość agresywny styl jazdy miał więcej nieukończonych wyścigów od "Doctora" i przez to stracił szansę na tytuł MŚ - bo była nawet taka przekładanka pod koniec sezonu Loreno-Rossi-Lorenzo-Rossi i bardziej to wykorzystał Valentino. On tak potrafi wywierać presję na przeciwnikach i ci popełniają błędy, tak jak Lorenzo.

A i przy relacjach z wyścigów to też dużo słyszałem od komentatorów o tych pojedynkach Gibernau - Rossi. Na pewno strasznie się nawzajem "katowali" podczas wyścigów - tak to mogę określić bo jeżeli ani jeden ani drugi nie odpuszczali i ostro walczyli ze sobą, czy to na torze czy poza nim to można to nazwać takim katowaniem labo jazdą na całego, ty wiesz najlepiej jak to wyglądało. Co do wieku zawodników w poszczególnych klasach to przy oglądaniu MGP słyszałem że nawet do "królewskiej klasy" biorą od 18 lat i tak jak mówisz że w 125cc 16-tka to norma a i chyba do 250cc też przyjmują albo od 18 lat albo od 16 ale bardziej się skłaniam ku 18-tce. A co do serii Le Mans to mnie bardzo ciekawi jak będzie się spisywało BMW (o ile wystawią jeden samochód bo obiecali nawet dwie maszyny) czy po odejściu z F1 jako producent będą mieli dobry start w tym sezonie. Zobaczymy jak będzie. A ty kogo obstawiasz jeśli chodzi o dobry start? Peugota czy Audi albo może kogo innego? (ale bardziej myślę że między tymi dwoma teamami będziesz obstawiał :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ekipie BMW to muszę przyznać, że pierwsze słyszę. Nie wiem nawet jaki to oni mają samochód. Będę musiał czegoś na ten temat poszukać. W zasadzie to w serii Le Mans nigdy nie kibicowałem za kimś konkretnym. Zawsze było Audi i inni. Dopiero przez dwa ostatnie lata to coś się więcej ruszyło. 2008 jeszcze wygrywa Audi, choć nie tak gładko, jak byli do tego przyzwyczajeni. A 2009 to triumf Peugeota. Czyli w tym roku myślę, że rewolucji nie będzie i walka o podium będzie się toczyć między tymi dwoma zespołami. Chociaż nie jestem pewien czy to nie przypadkiem nie w tym właśnie roku miała nastąpić zmiana w regulaminie co do silników benzynowych. Nie wiem o co dokładnie tam chodziło, chyba min. o pojemności zbiorników paliwa. W każdym razie miały się wyrównać szanse między dieselami a benzyniakami. A jeśli tak to przecież do głosu i to takiego wyraźnego dochodzi ekipa Astona Martina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by tak na Eurosporcie International puścić Nurburgring 24h :-). Kiedyś miałem na TV więcej czasu i oglądałem więcej, jakoś mi się tak szczęśliwie trafiło że na zbiorczej antenie w bloku odbiera mi Eurosporta ale kiedyś też i więcej wyścigów leciało, szkoda że już Nascara nie pokazują, zeszłoroczny LeMans 24H obejrzałem na Speedtv, MotoGP bardzo mi się spodobało ale z braku czasu skończyłem oglądać około 2004, została mi pamiątka chociaż, niebieski plecaczek Yamahy z Rossim :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak za transmisją 24h of Nordschleife! :smile:

Co do tegorocznego wyścigu Le Mans na torze La Sarthe to jak co roku można spokojnie typować Peugeota i Audi do wygranej. Zeszłoroczny wyścig pokazał za to, że Aston Martin ze swoim LMP1 mogą walczyć i dojechać na aż 4 pozycji.

Z tego, co pamiętam chyba mieli zwiększyć na 2010 rok pojemność silnika i zbiorniki w benzynach albo obniżyć ciśnienie doładowania w dieslach... Mówiło się także o hybrydowym Peugeocie 908 z dieslem.

Czekam jak zawsze do drugiego weekendu czerwca na wyścig roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...