Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

human

Problem z wentylatorem karty graficznej

Polecane posty

Moja grafika to Zotac 980Ti.

W zasadzie mialem z nia problemy od samego poczatku (czyli od prawie 3 lat) - temperatury pokazywane osiagaly nawet 90-92 stopnie w stresie. Po przepychankach z serwisem Zotaca (przekonywali mi ze takie temperatury sa jeszcze w normie!!) wkoncu zgodzili sie ja przyjac na gwarancje ale wizja braku karty przez pare tygodni ostudzila moj zapal do reklamacji.

W sumie to nic wielkiego sie nie dzialo poza tymi temperaturami ale od paru tygodni zauwazylem dziwne zjawisko - karta w systemie nagle swiruje i zaapuszcza wentylatory na maksa - bez zadnego powodu. Nic nie robie co by uzasadnialo takie obroty. Temperatura niska - jak to w systemie - okolo 50 stopni.

Czasem po jakims czasie sie uspokaja nagle a czasem kreci na 100% bardzo dlugo. Probowalem zmieniac predkosc wntyli w Afterburner ale nic to nie dawalo i nic sie nie dzialo przy zmianach. Co ciekawe zauwazylem, ze na wykresie predkosci obrotow wentylatora w Afterburner jest ZERO... Jeszcze jedna rzecz - gdy wentyaltory kreca sie minimalnie i je recznie zwieksze w afterburner na dowolna wartosc % (obojetnie czy na 50 czy na 100 to wlacza sie na maxa) to cos sie zacina i nagle kreca sie na maksa i nic juz nie moge zmienic - nie reaguja na zmiany suwakiem ani na tryb auto.

Czy ktos ma jakies wytlumaczenie czy po prostu musze czekac na zgon karty bo to sa prawdopodobnie jej ostatnie tchnienia? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(przekonywali mi ze takie temperatury sa jeszcze w normie!!)

Ja bym się nie oburzał, to jest w dopuszczalnych granicach - https://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-980-ti-pl.html#pdpContent=2

A w kwestii wentylatora  podejrzewam, że to coś podobnego do tego - http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2800205/zotac-gtx-980-amp-fan-control-issue.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w dopuszczalnych granicach ale czy karta powinna dzialac non stop w stresie w takiej temperaturze? chyba nie? Nigdzie sie nie spotkalem z tym zeby karta miala non stop kolo 90 stopni. Zastanawialem sie czy to nie jest jakis blad czujnika bo przy dotyku karta nie wydaje sie az tak goraca.

A co do wentylatora to teraz praktycznie juz od startu systemu same sie wiatraki wlaczaja na maksa i nic nie jest w stanie ich spowolnic :/

Chyba karta powoli zdycha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zakładałem nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum bardziej, niż to potrzebne.Moje pytanie brzmi czy optymalizacja gier w Nvidia Geforce Experience bierze pod uwagę tylko parametry karty graficznej, czy ogólnie razem z prockiem i ramem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...