Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Laptop do 4000zł - multimedia/praca.

Polecane posty

  • Cena. Max 3800-4000 zł i naprawdę nie wyżej.
  • Główne zastosowanie. Pakiet Office (duże prezentacje, duże dokumenty etc), oglądanie filmów, przeglądanie setek kart w przeglądarce i możliwość przeskakiwania między wieloma zadaniami.
  • Rozmiary. 15,6', matowy, IPS(?)
  • Mobilność. W miarę lekki, ale raczej do zastosowania domowego. Czasami noszony na wydział
  • System operacyjny. Jeśli miałby być, to Windows 10 w wersji PRO, w przeciwnym wypadku może być bez.
  • Inne: Dysk SSD + HDD, ewenetualnie sam dysk HDD z miejscem na SSD (czy to w wersji SATA czy M.2,). Broń boże laptop typu tablet z Windowsem z odczepianą klawiaturą! 

Dzień dobry wszystkim. Poszukuję laptopa dla mamy do pracy i przyjemności domowych. Generalnie jako wykładowca potrzebuje ona dostępu do wydajnego sprzętu, który nie będzie się wieszał na prezentacjach, a w dodatku uciągnie tworzenie pulchnych prezentacji i edycje dużych dokumentów. Dodam, że chyba dość wysoki (jak na te wymagania) budżet pozwoli jej dostać coś, czego uda jej się nie zarżnąć po miesiącu. Wiem, że każdy sprzęt się da, ale zależy mi na czymś co wytrzyma napór 15-25 kart z otwartym w tle Officem i oczywiście może zwolnić, ale się nie zatnie poważnie.

Jeśli wszystkie powyższe wymagania można jakoś zebrać do kupy, to jeszcze dodatkowa ostatnia rzecz. Podobał jej się design Della Vostro, więc będę wdzięczny jeśli w zestawieniach pojawi się również  laptop "obiektywnie" ładny, nawet taki, który będzie trochę mniej wydajny.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymagania przy tym budżecie też mogą być za wysokie więc najlepsze będzie chyba zestawienie 3 opcji:

Design < wydajność

Design  = +/- wydajność

Design > wydajność

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i propozycje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Legion Y530. Wprawdzie to laptop dla graczy, ale ze względu na design, wykończenie i przemyślane ułożenie portów za ekranem będzie się nadawał idealnie. W razie czego temat można zamknąć.

Ewentualnie proszę, powiedzcie jak bardzo był to nietrafiony wybór albo czy powinienem zwrócić na coś uwagę w tym konkretnym modelu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Ten: https://www.x-kom.pl/p/463714-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050.html

Dokupiłem Samusnga 850kę 128GB i zostawiłem te 8GB, jeśli będzie się coś działo, to dodam kolejne 8.

 

@Nietoperz2, dziękuję Ci, ale niestety już padło, bo jak się obecny laptop "dowiedział", że go zamierzam mamie wymieniać, to padł. Heh...one żyją. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...