Skocz do zawartości

Rozwiązany: Kroniki Riddicka - Ucieczka z Butcher Bay, walka wręcz


Bethezer

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie systemu walki wręcz... a mianowicie czegoś, co można by nazwać... "instant killami". Otóż zauważyłem, że czasami podczas walki wręcz(nie wiem tylko, czy to się ogranicza tylko do walki z bronią białą, czy do "pięści" też) udaje mi się bardzo szybko zabić przeciwnika. I wiem, że normalnie powinienem go ciąć, ciąć i jeszcze raz ciąć(nożem), a tu ni z tego, ni z owego podstawiam mu kosę bod gardło i "chlast!". Walka skończona, chociaż ledwie się zaczęła. I tutaj jest mój problem - może ktoś mi powiedzieć, jak się robi te... instant kille? Próbowałem w walce jakoś to wymusić, ale jak dotąd mi się nie udało. Dlatego zwracam się do tych, którzy znają się na Kronikach i wiedzą, jak wykonać ten atak(jakby go nie nazwać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem chodzi ci o kontratak - brutalne zakończenie walki (wbicie noża w oko, w głowę), aby go wyprowadzić musisz wejść w "tryb" blokowania (prawy przycisk myszy), trzymać blok cały czas, a w momencie gdy przeciwnik atakuje, Twoje ostrza zabłysną na biało, ale tylko przez krótka chwile, jeśli zdążysz wcisnąć atak (lewy przycisk myszy) będziesz się mógł rozkoszować jak Riddick wysłała, tych co odważyli mu się przeciwstawić, na tamten świat.

Ale masz bardzo mało czasu, około sekundy, musisz wpatrywać się w swoje ostrza, jak tylko pojawi się biała poświata wal atak, nie klikaj chaotycznie, na oślep bo nic z tego nie wyjdzie - odsłonisz się na chwile, już lepiej jest zablokować niż tracić cenne kwadraciki. Zauważyłem że jeśli przeciwnik atakuje pałą, to ciężko jest zablokować, nie mówiąc o kontrataku. Staraj się jak najszybciej zdobyć pałę - bardzo potrzebna będzie później.

(Walka z Abbottem [przed nią bardzo ciekawa scenka] na śmierć i życie w Feed Ward, po pokonaniu wszystkich więźniów i zabiciu w walce na arenie Bam'a lub zostaniu przyłapanym na posiadaniu narkotyków)

Jeśli przeciwnik walczy nożem, ostrzem, Ty miej Shiv'a, lepszy niż śrubokręt. Jeśli pała Ty też miej pałę (Można kupić u Monstera [w Feed Ward] za 50 kredytów - warto!). Pięści chyba nie dysponują kontratakiem, ale kastet chyba tak, nie używałem, lepiej jest się wycofać i zaatakować normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Kontratak stosuje się także do pałki, tak? Hmm... To myślę że i do pięści... Heh, to mi przypomina, jak kiedyś myślałem, że "wyrywać" broń palną można tylko walcząc pięściami :D. Zawsze przed "napaścią" na strażnika przechodziłem na pięści... Ech. Ostatnio spróbowałem z nożem i wyszło :P.

W każdym razie - dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...