Jump to content
m4rtini91

Laptop do 5000 zł do pracy (wydajny i lekki)

Recommended Posts

Cześć, po 3 latach z Lenovo znowu przyszedł czas na wymianę laptopa i ponownie proszę o pomoc, bo zupełnie nie orientuję się jaki sprzęt aktualnie jest wart uwagi.

Cena: 4-5 tys.
Główne zastosowanie: Praca, przeglądanie Internetu, oglądanie filmów. Głównie laptop ma szybko pracować, nie mulić i nie huczeć przy odpalonych 10 kartach w przeglądarce, Wordzie, Excelu i PhotoShopie na raz. 
Rozmiar: Najlepiej 15,6"
Mobilność: Mega ważna - często pracuję w trasie, więc laptop musi mieć dobrą baterię i być lekki. Najlepiej cienki, coś w stylu MacBooka.
System operacyjny: Chciałabym zostać przy Windowsie 8.1., więc wolałabym lapka bez systemu, jak się nie da to niech już będzie z W10. 
Pozostałe cechy: najlepiej 16 GB RAM, dysk tylko SSD, minimum 500 GB (najlepiej 1 TB); procesor i5/i7 - tu zdaję się na was.

Ostatnio rzucił mi się w oczy jakiś model Della który był cienki jak MacBook (nie pamiętam niestety jaki to model), ale mam trochę opory co do tej firmy, jako że miałam już z nią niemiłe doświadczenia (jakieś styki przepaliły się po roku użytkowania, na gwarancji udało się coś tam pospawać tak że działał kolejny rok, potem znowu padł a bez gwarancji nie opłacało się go już naprawiać). Jak teraz jest z Dellami? Lepsza konstrukcja?

Dodam że obecnie pracuję na Lenovo G510 z 8GB RAM, dyskiem SSD 256 GB, procesorem i3 i ogólnie jestem zadowolona z jego pracy, ale od dłuższego czasu mam problem z zawiasami w obudowie, które ledwo już trzymają ekran ;) Dlatego tym razem chciałabym coś z solidną obudową, która przetrwa częste podróże.

Generalnie najważniejsza jest dla mnie wydajność, szybka (i cicha) praca laptopa, lekka ale wytrzymała obudowa. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...