Jump to content
m4rtini91

Laptop do 5000 zł do pracy (wydajny i lekki)

Recommended Posts

Cześć, po 3 latach z Lenovo znowu przyszedł czas na wymianę laptopa i ponownie proszę o pomoc, bo zupełnie nie orientuję się jaki sprzęt aktualnie jest wart uwagi.

Cena: 4-5 tys.
Główne zastosowanie: Praca, przeglądanie Internetu, oglądanie filmów. Głównie laptop ma szybko pracować, nie mulić i nie huczeć przy odpalonych 10 kartach w przeglądarce, Wordzie, Excelu i PhotoShopie na raz. 
Rozmiar: Najlepiej 15,6"
Mobilność: Mega ważna - często pracuję w trasie, więc laptop musi mieć dobrą baterię i być lekki. Najlepiej cienki, coś w stylu MacBooka.
System operacyjny: Chciałabym zostać przy Windowsie 8.1., więc wolałabym lapka bez systemu, jak się nie da to niech już będzie z W10. 
Pozostałe cechy: najlepiej 16 GB RAM, dysk tylko SSD, minimum 500 GB (najlepiej 1 TB); procesor i5/i7 - tu zdaję się na was.

Ostatnio rzucił mi się w oczy jakiś model Della który był cienki jak MacBook (nie pamiętam niestety jaki to model), ale mam trochę opory co do tej firmy, jako że miałam już z nią niemiłe doświadczenia (jakieś styki przepaliły się po roku użytkowania, na gwarancji udało się coś tam pospawać tak że działał kolejny rok, potem znowu padł a bez gwarancji nie opłacało się go już naprawiać). Jak teraz jest z Dellami? Lepsza konstrukcja?

Dodam że obecnie pracuję na Lenovo G510 z 8GB RAM, dyskiem SSD 256 GB, procesorem i3 i ogólnie jestem zadowolona z jego pracy, ale od dłuższego czasu mam problem z zawiasami w obudowie, które ledwo już trzymają ekran ;) Dlatego tym razem chciałabym coś z solidną obudową, która przetrwa częste podróże.

Generalnie najważniejsza jest dla mnie wydajność, szybka (i cicha) praca laptopa, lekka ale wytrzymała obudowa. Z góry dziękuję za podpowiedzi.