Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qbol

Rozwiązany: The Elder Scrolls IV: Oblivion, gra bez powodu się zacina

Polecane posty

Witam.

Mam pewien problem z grą Oblivion. Moja oryginalna płytka ma złamanie, uniemożliwiające zainstalowanie gry (jeśli ktoś mi nie wierzy, mogę w dowolnym momencie zrobić zdjęcie tejże płytki...), jednak można z niej sprawdzić autentyczność gry przed włączeniem..

Grę zawsze instalowałem z zapasowej płytki, a uruchamiałem ją z głównej, uszkodzonej.

I tu następuję problem, ponieważ po zainstalowaniu gry, zacina się ona na wszelakich ustawieniach graficznych...

Jak dobrze działała przed formatem (na wysokich), to teraz zacina się nawet na najmniejszych.

Nie wiem czym jest to spowodowane. Próbowałem odpalać w wersji 1.0/1.1/1.2 z/bez łatki spolszczającej. Wszystko daje ten sam efekt.

Nie mam pojęcia co się dzieję:/ Jakieś rady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manufacturer:

GBT___

Processor:

Intel? Pentium? D CPU 3.40GHz (2 CPUs)

Memory:

2048MB RAM

Hard Drive:

160 GB Total

Video Card:

NVIDIA GeForce 7900 GS

Monitor:

Monitor Plug and Play

Sound Card:

Realtek HD Audio output

Speakers/Headphones:

Keyboard:

Główny koncentrator USB

Mouse:

Główny koncentrator USB

Mouse Surface:

Operating System:

Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)

Tylko Oblivion się tak zacina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wina Service Pack 3, zamiast ulepszyć system to większości sprawia problem, a zwłaszcza graczom, ja zawsze korzystałem z SP2 i mialem miej problemów niż kolega z SP3. Ja mam trochę inny problem z oblivonem , a mianowicie wyskakuje błąd jak kogoś atakuje;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagowanie gier najczęściej spowodowane jest zapchanym Windowsem, wieloma procesami działającymi w tle, ewentualnie zawirusowaniem. Polecam spróbować:

- przeczyścić kompa (CCleaner powinien się nadawać),

- przeskanować go (i usunąć wirusy),

- na czas odpalania Obliviona eksperymentalnie wyłączyć wszystkie inne procesy,

- zaktualizować pakiety DirectX.

Problem dość dziwaczny. Ciężko wyłapać przyczynę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przeczyścić kompa (CCleaner powinien się nadawać),

Done

- przeskanować go (i usunąć wirusy),

Done

- na czas odpalania Obliviona eksperymentalnie wyłączyć wszystkie inne procesy,

Done

- zaktualizować pakiety DirectX.

Oraz równierz done. Nie pomogło.

Problem dość dziwaczny. Ciężko wyłapać przyczynę

Cóż, trudno się nie zgodzić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już nic nie przychodzi mi do głowy. Może spróbuj dokonać edycji na oblivion.ini (Moje Dokumenty/My Games/Oblivion) ustawiając limit FPSów (nie jestem w stanie podać dokładnej rubryki na ten temat, nie mam zainstalowanej gry w tej chwili) czy coś w tym stylu. Ponadto tutaj jest jeszcze tekst co można z tym pliczkiem wyczyniać:

http://www.nvision.pl/forum/index.php?show...=25102&st=0

Może pomoże?

Poprzednio (przed formatem) miałeś Service Packa 3 czy starszego?

PS. Wpadł mi w ręce jeszcze jeden link:

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=561101

W sumie nie zauważyłem tutaj nic co pomogłoby w twoim problemie, ale może będziesz bardzej spostrzegawczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem i gram beż żadnych modów. System jest na SP3 tak samo, jak wcześniej.

Kurcze, już nic nie przychodzi mi do głowy. Może spróbuj dokonać edycji na oblivion.ini (Moje Dokumenty/My Games/Oblivion) ustawiając limit FPSów (nie jestem w stanie podać dokładnej rubryki na ten temat, nie mam zainstalowanej gry w tej chwili) czy coś w tym stylu. Ponadto tutaj jest jeszcze tekst co można z tym pliczkiem wyczyniać:

http://www.nvision.pl/forum/index.php?show...=25102&st=0

Może pomoże?

Poprzednio (przed formatem) miałeś Service Packa 3 czy starszego?

PS. Wpadł mi w ręce jeszcze jeden link:

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=561101

W sumie nie zauważyłem tutaj nic co pomogłoby w twoim problemie, ale może będziesz bardzej spostrzegawczy.

Narazie nic nie znalazłem, co mogło by pomóc, ale nie poddaje się:)

W sumie dziwny problem. Masz może jakieś jeszcze inne pomysły? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to może być wina uszkodzenia tej płytki zapasowej (jakaś rysa czy coś) może spróbuj załatwić jakąś inną płytę z oblivionem pożycz lub skopiuj od kolegi jeśli ktoś z nich ma obka. (skoro i tak za tą grę zapłaciłeś to mam nadzieję że moderacja nie uzna tego za łamanie praw autorskich)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to może być wina uszkodzenia tej płytki zapasowej (jakaś rysa czy coś) może spróbuj załatwić jakąś inną płytę z oblivionem pożycz lub skopiuj od kolegi jeśli ktoś z nich ma obka. (skoro i tak za tą grę zapłaciłeś to mam nadzieję że moderacja nie uzna tego za łamanie praw autorskich)

To na 100 % nie jest wina płytki zapasowej.Ja kupiłem Obliviona w TopSellerze na sklep.gram.pl i mam identyczny problem.Niedługo kupię nową kartę graficzną i sformatuję kompa.Jeśli to pomoże dam znać.

Tu macie gameplay robiony przeze mnie(doskonale widać jak się zacina,ale niestety tylko na xfire,bo na youtube wyskakiwał error) http://www.xfire.com/video/a46de/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...