Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majsterpl6

Monitory(y) 1300 granie pc/ps4pro

Polecane posty

Cześć,

Wraz z kupnem komputera postanowiłem zrobić renowacje również w kwestii monitorów. Mam dell u2412m, i o ile do programowania monitor ten jest świetny, to rozdziałka 16:10 jest dosyć problematyczna jeżeli chodzi o gry, zwłaszcza ps4 (god of war z letterboxem :(). Podstawowe parametry których szukam:

  • 24 cale, 16:9 (++ jeżeli rozmiarem będzie podobny do della)
  • full hd (planuję na nim oglądać filmy/seriale i grać na pc z gtx 1060, ps4 i może w przyszłości ps4 pro, wydaje mi się że gtx1060 nie jest wystarczająco mocny na większe rozdzielczości)
  • standard vesa 75/100 do zamocowania (mam ramię na ścianę które wspiera te standardy, rozważam zamocowanie go na czymś takim, lub w przyszłości kupno drugiego takiego samego monitora do tego ramienia)
  • waga do 8kg
  • dużym plusem jest mała wielkość ramki przy ekranie, w przyszłości planowałbym kupić drugi taki sam model i mała ramka pomaga przy odpowiednim ustawieniu 2 monitorów obok siebie

Narazie moim faworytem jest https://www.x-kom.pl/p/211303-monitor-led-24-269-eizo-ev2450-bk-czarny.html , chciałbym na monitor przeznaczyć 1300zł ale mogę dopłacić ~300zł jeżeli skok jakościowy byłby naprawdę wysoki.

 

Mam jeszcze dwa pytania natury ogólnej dotyczące monitorów

  • Jak sprawuje się ps4 pro podpięte do monitora 1440p?
  • Jak mocny musiałby być PC do grania na high na 1440p / jakiej wydajności mógłbym się spodziewać po dosyć standardowym zestawie ryzen 5 2600 + gtx 1060 na takiej rozdziałce (gram głównie w mmo i dota2, ale w jakieś nowsze gry też bym pograł na wysokich - podejrzewam że 1060 będzie do tego za słaby)

Z góry dzięki za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trzymając się Full HD, to ten EIZO to świetny wybór.

2. Niestety tylko Xbox One / X wspiera 1440p. W przypadku PS4 Pro na ekranie 1440p trzeba grać w 1080p, więc nie jest to za ciekawa opcja. Co do komputera - no GTX 1060 w 1440p w nowych grach to raczej okolice średnich, średnio-wysokich detali jeśli zależy ci też na większej ilości klatek, niż tylko granica płynności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to jak dla mnie założyłeś za wysoki budżet jak na wymagania, jakie stawiasz przed nowym sprzętem (rozmiar, rozdzielczość). Twoje oczekiwania spełnia IIYama Prolite XU2492HSU- B1 - posiada matrycę IPS FHD, o dobrych kolorach, dobrą do oglądania, częstotliwość odświeżania 75 Hz, technologie ochrony oczu, standard VESA (100x100). Waży 3,5 kg i posiada bardzo, bardzo wąskie ramki. No i kosztuje 650 zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...