Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

b3rt

Szybcy i wściekli (seria), Cohen, Singleton, Lin, Wan

Polecane posty

Oglądając ten film jako fan serii, nie zawiodłem się - wręcz przeciwnie. Wyścigi, samochody, bardzo ładne laski, :) epicka akcja. Jeden z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek oglądałem. Polecam wszystkim, nawet tym którzy jeszcze nie mieli kontaktu z serią. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj film i wywarł na mnie duuże wrażanie - jak napisali koledzy wyzej wyważone wszystko perfekcyjnie. Nie ma schematu ładny samóchód/wyscig/wygrywa itp. :P Wg mnie bardzo dobrze że film juz nie jest strikte nastawiony na wyścigi i pokazywanie tuningowanych fur tylko porusza inny temat :D

A akcja finałowa z sejfem jest epicka !! :D

Polecam 8/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film, genialna gra aktorska Vina oraz innych członków ekipy, świetnie zrealizowane wyścigi (kocham efekty specjalne), ładne dziewczyny, świetnie wpasowana w klimat filmu muzyka i akcja, która zwiększała się z sekundy na sekundę. Krótko według mnie najlepszy film sensacyjny jaki widziałem (ach ta scena z sejfem <3 ), do tego warto obejrzeć choćby dla starcia Diesel vs. Rock. 10/10!

Mega spoiler, jakby co to po napisach coś się wydarzyło bardzo ważnego, a mianowicie

Letty czyli zmarła dziewczyna Doma żyje

, teraz tylko czekać na zapowiedzianą już szóstkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądnąłem po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Film dobry, trzyma poziom poprzednich części, choć i tak stale będę obstawał przy swoim, że to "Za szybcy, za wściekli", są najlepszą częścią serii ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film uważam za trochę słabszy od fantastycznych 1 i 2 oraz całkiem niezłej 4, jednak jest on zdecydowanie lepszy od beznadziejnej 3, którą wg mnie ratowała tylko postać Hana, który jak dla mnie jest także jedną z najlepszych postaci w 5.

Ogląda się go nieźle, głównie ze względu na obsadę, która pojawiała się w poprzednich częściach serii. Niezła muyka, gra aktorska.

Jedyny motyw filmu jaki mnie totalnie rozwalił, to cała jego końcówka, a szczególnie moment gdy

ciągną ten sejf, nie rozumiem co za typ mógł coś takiego wymyślić

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza część serii. Może i jest mniej wyścigów, a więcej akcji, ale ogląda się to genialnie. Aktorzy grają świetnie, a film się nie nudzi. Doskonała muzyka i świetny klimat - czego chcieć więcej? :smile:

Jest to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią- dobry odmóżdzacz akcyjny nie jest zły. Inna sprawa że jakoś mało tych Szybkich i wściekłych w tej 2 godzinnej produkcji. Wcześniejsze części jak się oglądało to chociaż czuć było tą atmosferę tych ulicznych wyścigów, pań ubranych w 1/4 stroju i tej dobrej muzyki. Tu jest tego tyle co kot napłakał. A scena ze strzelaniną w fawelach, to poczułem się niczym w misji z MW 2. Szkoda że Lin poszedł bardziej w tą stronę, no ale może szósta część będzie bliższa oryginałowi. No i chętnie zobaczę jaką woltę scenariuszową przygotują w związku z ostatnią sceną. Poza tym Vin jak zwykle, zamraża wszystko i wszystkich swoim głosem, a scena z

crashującym wszystko na swojej drodze sejfem

naprawdę widowiskowa. Ogólnie dla mnie takie 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię tę serię, ale tylko lubię. Nawet już po traileru miałem mieszane uczucia. A gdy przeczytałem fabułę, no również tak jakoś stwierdziłem, że mogłoby być lepiej, ale żeby ocenić, trzeba obejrzeć. Pierwsze co rzuciło się w oczy to, że brakowało mi więcej podrasowanych samochodów, wyścigów itp. po prostu postawili na akcję, ale nie taką jaka powinna być. Strzelaniny trochę zniszczyły ten film (IMO). Szkoda, niby po obejrzeniu byłem zadowolony to jednak zdecydowanie ta część najbardziej nie przypadła mi do gustu. Dodam, że lepiej bawiłem się przy Tokyo Drift, które według mnie wcale nie jest takie złe, jak twierdzi większość fanów serii. A w tym filmie zabrakło po prostu tego co najważniejsze - wyścigów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak dla mnie to najgorsza część tej serii. Bardzo ją lubię, bo lubię klimaty wyścigowe, ale niestety tutaj tego nie było. Szkoda, bo mając dwóch kozaków w obsadzie (Dwayne Johnson i Vin Diesel) można było ten film zrobić lepiej. 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale jesteście czepliwi. F5 poszło bardziej w akcje i jak dla mnie wyszło to genialnie. Owszem mi też lekko brakowało wyścigów, ale całość i bez tego jest świetna. Z niecierpliwością czekam na szóstkę i wcale nie musi się ona zmieniać wystarczy, że utrzyma poziom tej części ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i tak naprawdę wydaje mi się, że dopiero ostatnia część jest spadkobierczynią oryginału. W końcu znowu są Vin Diesel i Paul Walker. Film akcji, dobrze zrealizowany i wciągający. Nie narzekam na zbyt małą ilość pościgów, bo mogłoby to raczej zanudzić widza (takiego jak ja) i przejście w stronę sensacji z elementami ścigania wyszło na dobre tej produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, w czwórce też był Diesel i Walker, a mimo to nie jest tak dobra jak piątka. Jestem fanem całej serii i stanowczo stwierdzam, że F5 jest najlepszą częścią, mimo mniejszej ilości wyścigów. Ciekaw jestem bardzo szóstki, naprawdę dużo oczekuję względem tej produkcji i mocno jej kibicuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie przepadałem za tą serią filmów. Wydawała mi się papką dla osób jarających się tuningowaniem aut itp. Pierwsza część ujrzała światło dzienne w okolicach Undergrounda pierwszego, jeśli się nie mylę. Był to okres miarę duże hype'u na te tematy.

Z wiekiem zauważyłem, że jest to dość przyjemnie zrealizowane widowisko sensacyjne, gdzie jakby nie było całość serii jest jakoś składna i w miarę logiczna fabularnie.

@down

dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Na odwrót, Underground właśnie jest wzorowany na Szybkich i Wściekłych.

Tak naprawdę to ten "cukierkowy" tuning znika już przy trzeciej części - w Tokio Drift zaczynają bardziej kłaść nacisk na osiągi samochodów, niż na wygląd - wieelki plus dla twórców.

A następnej części naprawdę nie mogę się doczekać, mimo, że właśnie szósta część miała tyle banalnych scen, że nie raz się śmiałem do ekranu, naprawdę, ale wiadomo, jak to jest w filmach akcji. Najbardziej zadowolił mnie fakt, że wiemy już gdzie chronologicznie ląduje trzecia część serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety- Paul Walker nie żyje. Zginął w wypadku samochodowym

Wielka szkoda. Ciekawe co dalej z 7 częścią

Akurat w całej serii, Paul dobrze grał w filmach, a jego postać była charakterystyczna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie siódmą część opóźnią i dokręcą do końca (Paula pewnie komputerowo, albo zmienią scenariusz). Siódma część na pewno się w kinach pojawi i mam nadzieję, że będzie to już ostatnia. To jednak większość kręciła się w okół Paula, a z Vinem Dieselem uzupełniali się niesamowicie. Sam Vin będzie...słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemka to nie będzie ostatnia część, przynajmniej Vin pisał, że ma pomysł już na 8 i 9 część, ale informacja o śmierci Paula moze dużo zmienić. Bardzo, bardzo smutna wiadomość, teraz za każdym razem jak będę oglądał jakąś część F&F, a w szczególności 7 to będzie mi się robić smutno, bo bardzo lubiłem tegoż aktora. Być może być tak, że dokręcą jakąś scenę, że Statham zabija Paula i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, mimo jej kiczowatości lubiłem tę serię i dawała mi nieco radochy. Dodatkowo Walker miał zagrać (przynajmniej takie były ploteczki) Agenta 47, co było wyborem dziwnym, ale interesującym. Naprawdę smutne wiadomości, fajny aktor, młody człowiek - nie pora umierać :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby premierę opóźnili, ale w takiej sytuacji Universal i cała ekipa filmu powinni tak zrobić by pogodzić się z tym wszystkim i przemyśleć kwestię scenariusza. Jeśli Universal będzie chciał wypuścić film w maju, tak jak mają w planach to naprawdę pazerne, ekhm (wstawcie tutaj sobie odpowiednie słowo), z nich będą.

Cały czas myślę, że dokręcą Paula komputerowo, tak jak to zrobili z Jokerem w Dark Knight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...