Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rumbur

Rozwiązany: Sacred Gold, problem z filmami

Polecane posty

Gra instaluje się bez błędów, następnie wyskakuje konfiguracja. Tam wszystko zaznaczyłem. Po odpaleniu gry pojawia się czarny ekran i null, tyle. Mogę czekać i nic się nie dzieje. Eksperymentowałem z opcjami i obecnie wszystkie są włączone poza odtwarzaniem filmów. Bez nich gra chodzi normalnie. Nawet z menu gry próbowałem włączyć filmy i nic, jak wiło to tylko reset pomógł. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie?? Moja konfiguracja to:

Phenomen 9600

GF 9600 512

4 GB ram

windows XP SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem ale skoro odpala mi każdą ale mam najnowszą wersję k-lite codeck pack ( no może nie najnowszą ale chodzi mi na nich falout 3, RA 3, wiedźmin, itd..., włączając to filmy z tak starych gier jak Baldurs Gate, więc czemu nie chodzi sacred??) Ma on może jakieś specjalne codecki albo co??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe - ale fajnie by było jakby gra działała (w pełni).

Mój kolega też ma coś takiego, nawet grałem u siebie. Wszystko jak w masełko. Zero problemów. Tutaj przy próbie uruchomienia opadły mi ręce i nogi, dobrze, że na krześle siedziałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, podczas uruchomiania gry daje się słyszec przez około 0,5 sekundy dźwięk filmiku a potem cisza i ciemnośc - po wyłączeniu filmów grę da się uruchomic. Dodatkowo w kampanii dodatku mimo wyłączonych filmików po rozpoczętej animacji (po rozmowie z jakąś babką następuje animacja przyzwania kogoś) następuje zwis.

Mój komp to:

P4 3,00 GHz

1280 ram

radeon x1950pro

Windows XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do tego wątku ponieważ nie chce zakładać nowego tematu.

Więc problem jest z instalacją Sacreda. Gdy otwiera się program instalacyjny InstallShield Wizard i proces instalacji dochodzi do jednej kreseczki to wyskakuje błąd: http://img37.imageshack.us/img37/1164/beztytuuxlg.jpg

Za pierwszym razem zainstalowało się bez problemów. Lecz gdy włączyłem grę wyskakiwał komunikat o błędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na zagranicznych forach wyszperałem, że problemem może być... sam Windows (XP), a dokładniej Service Pack oznaczony numerkiem 3. Ktoś tam podał też dwurdzeniowy procesor, ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć. Może gra po prostu się 'żre' z różnymi kodekami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem te kodeki i teraz gdy mam włączone filmy zamiast czarnego obrazu widzę dodatkowo błąd który coś może mówić. Mianowicie wychodzi, że błędny jest plik "atimcenc.dll".

Jak by ktoś komu działa gra mógł wstawić ten jeden plik to może by to pomogło. Z góry dziękuje.

Jeszcze link do raportu o błędach:

bladl.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz płytę główną z chipsetem nForce (tj. ASUS A7N8X), powinieneś ponownie zainstalować sterowniki płyty głównej i wybrać Nie kiedy zostaniesz poproszony o zainstalowanie sterowników SW.

Może to od nForce'a?

W grę wchodzi jeszcze tryb 16-bit i tryb kompatybilności wideo, innych rozwiązań raczej nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, gierka jest nie przeciętna... Czy ktoś w CDA sprawdził jak ta giera zachowuje się na dzisiejszych kompach?? Żebym jeszcze był osamotniony w problemach, ale widzę, że "jest nas wielu"... Przy włączonych filmach gra się w ogóle nie chce odpalić, a po wyłączeniu filmików odpala, ale sie wiesza... O ile problem z filmikami można przeboleć i odpalić z katalogu (chociaż kiedy się za coś płaci, to oczekuje niezawodności... szkoda, że ta niezawodność jest taka rzadka... :confused: ) to awaryjności samej gry przeboleć nie mogę...

Win XP SP 3

AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400+

2 giga ramu

Nvidia GeForce 9600GT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę się do wątku dopisać, mam ten sam problem co Wy, chłopaki :/ Czarny ekran, dźwięk, koniec...

Winda XP SP2

AMD Athlon X2 6000+, 2.8GHz@3GHz

GeForce 9600 GE (GT) 512

4 GHz RAM (4-4-4-12, dopiszę tak dla szpanu :))

Kodeki raczej OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...