Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tony_Starks

Rap

Czy kupiłeś już płytę Kno- Death Is Silent?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No kupiłeś czy nie

    • Tak
      0
    • Nie, ale zamierzam
      7


Polecane posty

No więc ... tamtamtaramtam ------> wyciekł Only Built 4 Cuban Linx 2 !!

Tak żebyście wiedzieli fani rapu, bo pewnie ktoś chcę tego posłuchać :)


A teraz druga sprawa. Jak już ktoś wejdzie na mojego bloga to było by miło gdybyście skomentowali jakoś vers albo może jakieś porady dali czy cokolwiek... ;) Ale i tak doceniam, że ktoś w ogóle przegląda :) Już niedługo nowy vers taki bardziej w moim stylu a nie 13 linii(pfff...:D)


P.S. Aha - szczerze to bardzo trudno byłoby wybrać taki jeden album, który narobił tyle szumu :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh sieah... gdzie Doggystyle Snoopa? The Chronic? Straight outta Compton? To są płytki świetne w dniu premiery, dziś i za 50 lat...

edit: Co myślicie po pomyśle założenia bloga, który co tydzień opisywałby jakiegoś klasycznego rapera? Żeby ludzie niezwiązani z rapem może odrobinkę zainteresowali się tym gatunkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh sieah... gdzie Doggystyle Snoopa? The Chronic? Straight outta Compton? To są płytki świetne w dniu premiery, dziś i za 50 lat...

And once again. Z swoim poście jasno zaznaczyłem by ludzie podawali albumy wydane po 2000 roku. Klasyki lat 90-tych znają wszyscy - nie ma sensu po raz n-ty mówić o Illmaticu czy Enter the Wu-Tang. Damn.

Co myślicie po pomyśle założenia bloga, który co tydzień opisywałby jakiegoś klasycznego rapera? Żeby ludzie niezwiązani z rapem może odrobinkę zainteresowali się tym gatunkiem.

Jakby się komuś chciało to czemu nie. Ale tak na zdrowy rozsądek po co przepisywać to co jest na Wikipedii czy po wpisaniu w google?

To i kilka albumów ode mnie. Madvillainy to dla mnie najlepszy album jaki wyszedł od roku 2000 do teraz. Serio - nie ma dla niego konkurencji. MF Doom jest szalony ze swoimi tekstami a Madlib wysmażył podkłady, które w jakimś sensie go wypromowały i dzięki którym pojawił się na radarze większej ilości raperów. Dalej mamy The Mouse and The Mask od panów MF Doom i Danger Mouse'a. Mocno "kreskówkowy" album i kolejny album gdzie zarówno MC jak i druga połowa zespołu dała z siebie 100%. Labor Days od Aesop Rocka. Dla wielu ciężki do zniesienia raper z NY a dla mnie perełka pośród całego "podziemia". Z jego tekstami ciężko dojśc do porozumienia bez grubego słownika, ale nawet jak komuś nie chce się wszystkiego analizować to sam vibe płyty, złożoność brzmień i jego moc przyciągania powinna wystarczyć. Stankonia - któż nie kocha OutKast? :) Eklektyczność brzmień, wyśmienita forma Andre 3000 i Big Boi'a i odwaga na postawienie na taką koncepcję albumu stawia to wydawnictwo bardzo wysoko w moich rankingach. Hell Hath No Fury - faworyt krytyków i fanów sprzed paru lat. Clipse połączyli siły z Pharrellem i zrobili jeden z najlepszych albumów ostatnich lat. Malice i Pusha T są tak aroganccy w swoich tekstach, że w połączeniu z najlepszymi bitami Skateboard P wyszło coś pięknego. To kilka pozycji żeby dodać do tego o czym już wspomniał sieah. Choć z niektórymi płytami akurat się nie zgodzę to akurat jest bardziej kwestia prywatnego gustu, a nie, że album jest słaby.

A jak Wam się widzi album Slaughterhouse? Internetowi fanboje aż piszczą jak tylko mogą zobaczyć coś od 'Fantastycznej 4". Przypadł Wam do gustu? Ja znalazłem tam tylko ze 3 utwory, które sprostały oczekiwaniom w nich pokładanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

And once again. Z swoim poście jasno zaznaczyłem by ludzie podawali albumy wydane po 2000 roku. Klasyki lat 90-tych znają wszyscy - nie ma sensu po raz n-ty mówić o Illmaticu czy Enter the Wu-Tang. Damn.

Myślałem, że chodzi o albumy wydane między rokiem 1990 a 2000. Sorry :)

Jakby się komuś chciało to czemu nie. Ale tak na zdrowy rozsądek po co przepisywać to co jest na Wikipedii czy po wpisaniu w google?

Nie chodziłoby o przepisywaniu google'a, polecić jakąś płytkę raperów, pojedyncze tracki, ogólnie łagodnie wprowadzić takiego "niedzielniaka" w temat. Mam nawet już pierwszego człenia do opisania - Big L :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam się widzi album Slaughterhouse? Internetowi fanboje aż piszczą jak tylko mogą zobaczyć coś od 'Fantastycznej 4". Przypadł Wam do gustu? Ja znalazłem tam tylko ze 3 utwory, które sprostały oczekiwaniom w nich pokładanym.

Dokładnie. Pokładałem trochę większe nadzieje w tym albumie a okazało się że jest tylko kilka ciekawych utworów... no szkoda ale podobno ich następny album ma być lepszy :)

A teraz pytanko do was - Czego teraz najczęściej słuchacie, jakiego utworu bądź albumu ?

No i oczywiście zapraszam na bloga - właśnie wrzuciłem nowy vers. Liczę na jakieś komentarze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko do was - Czego teraz najczęściej słuchacie, jakiego utworu bądź albumu ?

Ja się dokopałem do Doggystyle. Szczególnie wpadło w ucho Gz and Hustlaz, wcześniej jakoś ni zwracałem uwagi na ten track, a teraz proszę, wyrasta mi na top 3 ulubionych utworów tygodnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziłoby o przepisywaniu google'a, polecić jakąś płytkę raperów, pojedyncze tracki, ogólnie łagodnie wprowadzić takiego "niedzielniaka" w temat. Mam nawet już pierwszego człenia do opisania - Big L :)

Sandro - jeżeli ci się chcę to załóż takiego bloga tylko, że to będzie dosyć sporo roboty.

Albo po prostu wysyłaj mi teksty na PM i ja będe je publikował na swoim blogu(oczywiście cała chwała będzie przypisana tobie), zrobię jakiś taki kącik czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blog to dobry pomysł, jestem za :)

A ja obecnie słucham kawałków z polskiego podziemia, no i singli z płyty Raekwon'a i Rakim'a, na ich płytki teraz czekam. A tak w ogóle kiedy płytka Rakim'a? Są już jakieś konkrety, bo troche nie w temacie jestem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle kiedy płytka Rakim'a? Są już jakieś konkrety, bo troche nie w temacie jestem?

Jest już Holy Are You. Ale to pewnie znasz. Data wydania - 20 października. Jest nawet okładka --> okładka. Prawdopodobni producenci -->Jake One, Nottz, Needlz między innymi. Nie będzie Dr Dre z powodu różnic w kierunku w jakim album powinien iść. Gościnnie zapowiedziani są m.in. Busta Rhymes (ciężko powiedzieć czy można się z tego cieszyć, bo jego tegoroczna płyta to koszmar), Styles P, Jadakiss (btw - szkoda, że i jego płyta nie była zbyt dobra. O ile nie będzie robił swego niesamowicie irytującego "hahaaaa" w kawałku z The God MC to będzie dobrze.). Tutaj kilka innych rzeczy do przeczytania -->http://hhcdigital.net/blog1/2009/08/13/rakim-the-seventh-seal-album-details/

Swoją drogą kogo chcielibyście zobaczyć gościnnie na "The Seventh Seal"? Dla mnie idealnie by było gdyby Ra wrzucił na płytę ok. 14 utworów i na maks czterech podzielił się mikrofonem z innym raperem. Kawałek z Kool G Rapem byłby wspaniały. Tak samo jak z Big Daddy Kane'em. Jednak nie mam wielkich nadziei co do tego drugiego. Zostały jeszcze dwa miejsca - z chęcią bym usłyszał Rakima z Andre 3000 - to byłby dopiero duet. A na ostatnim do wyboru - Q-Tip, Nas, Main Flow albo Sean Price.

Czego teraz słucham najwięcej? Pomijając Oscara Petersona (swoją drogą sprawdźcie tego jazzowego pianistę - nie pożałujecie :) ) wybór pada na najlepszy album A Tribe Called Quest - Beats, Rhymes & Life z 96 roku.

EDIT: Do ATQC dodajemy Beastie Boys - Check Your Head i OutKast - Stankonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym nowym Rakimem nie jest przypadkiem jak z "Detoxem" Dr Dre? :tongue:

A propos tych płyt po 2000 - (choć to 2000, ale kij :tongue: ) czemu nikt nie napisał o "The Unseen" Quasimoto? :(

Już kiedyś wspominałem o tej płycie w tym temacie - w skrócie jak dla mnie (i nie tylko) najlepsza rzecz od Madliba i z całego Stones Throw :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos beastie boys

ogladalem dzis above the rim (po raz pierwszy, każdy ma swoje grzechy) i wyjatkowo spodobal mi sie ten akurat kawalek

http://www.youtube.com/watch?v=cuWSLmBRj_w

nie bylo tego na zadnej ich plycie a above the rim ost ktory mam rowniez tego nie mial.

pobawilem sie guglami i znalazlem, bylo na ost do cb4 (ktore tez obejrze niedlugo)

stylem w ogole nie przypomina Beastie, na poczatku jak ogladalem film to myslalem ze jakis Onyx albo cuś.

Ehh sieah... gdzie Doggystyle Snoopa? The Chronic? Straight outta Compton?

Myślałem, że chodzi o albumy wydane między rokiem 1990 a 2000. Sorry :)

str8 outta compton to 1988 wiec i tak by nie pasowala

jakie wrażenia po Only Built 4 Cuban Linx 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa !

Wyszedł nowy Termanology !! Hood Politics VI - Time Machine !!

Jak przesłucham to napiszę jakie wrażenia a WY też zabierzcie się za słuchanie ! To rozkaz :)

Teraz co do blogu... miałem zamiar napisać coś wypełnione punchami ale niestety wyszło co innego - cały projekt nazywa się 100 bars(w sumie tłumaczy wszystko) tylko, że trafiło mi się parę beznadziejnych linii więc w sumie skróciłem całość do jakiś 60+ linii no i niema punchy za bardzo raczej metafory i tego typu rzeczy w każdym bądź razie "Fragments Of 100 Bars" będą miały swoją premierę dzisiaj w nocy :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera premierą ale już dawno wyciekło :D

Teraz nowy Termanology !

1. Nobodys Smilin' (Prod. By Statik Selektah)
- Fajny kawałek, był już wcześniej dostępny do odsłuchu więc niema co się rozpisywać

2. Brown Paper Bag (Prod. By Don Cannon)
- Beat mi się podoba ! Jak zwykle teksty są dobre, jednak najlepsza jest końcówka, czuć gigantyczną pasję przy wypowiadaniu tych ostatnich wersów !

3. Stick Up (Feat. Sheek Louch & Quest Tha Young'n) (Prod. By Vinny Idol)
- Beat taki sobie i nieeewiem jakoś tak hmm... Sheek ma jakiś tam wers i Quest też coś nawija ale niewiem co myśleć o wersie Terma... sposób w jaki to wrzystko nawija mnie trochę irytuje... słabszy kawałek od poprzednich.

4. Time Machine (Feat. Reks) (Prod. By Large Professor)
- Oczywiście beat :) Dobre wersy obu tylko Reksa jakoś tak nie czułem na tym kawałku, szkoda ale nie zmienia to faktu, że jak zwykle dobre rymy ;D

5. Wild Puerto Ricans (Feat. Tony Touch & Ea$y Money) (Prod. By Shortfyuz)
- Haha za pierwszym razem nawet nie słuchałem tego, po jakiś 40 sek. wyłączyłem... i nadal nie czuję tego kawałku... jeden ze słabszych jak dla mnie(zabawny ale słaby).

6. Forever (Feat. Superstah Snuk) (Prod. By Shortfyuz)
- Fajne flow, beat też mi się podoba. Superstah nie bardzo mi się widzi, w sumie mogło go tam nie być ale kawałek warty posłuchania.

7. My Boston (Feat. Big Shug & Singapore Kane) (Prod. By DJ Premier)
- YEAH! DJ Premier(wooo) beat taki jak każdy inny beat Preemo. Shug jak zwykle spoko wypadł, Singapore'a przełączyłem a wers Terma jak zwykle on point i dobry... zdecydowanie kawałek do słuchania.

8. Hold That (Prod. By Pete Rock)
- Kawałek był już wcześniej dostępny więc napiszę tylko - przesłuchajcie jeśli nie słyszeliście.

9. It's A Shame (Feat. Joell Ortiz) (Prod. By Statik Selektah)
- Beat średni. Joell dosyć lirycznie wypadł tak samo jak Term :)
("That nigga got propably snitchin diploma" <--- uhaha;D)("I took a L but i rather lose than sit in the cell" <---- :)).

10. God's World (Prod. By M Will The Shotgun, Add. Prod. By Paul Thompson)
- Uhhh tutaj chciałem napisać, że coraz bardziej podobają mi się produkcję M Willa - jak zwykle fajowy sample i beat zrobiony bombowy, co prawda koncept do mnie nie przemawia ale wersy Terma są suuuper jak zwykle :)
("Like playin chess, yes, the game of life", "Thou shall not kill and that mean yourself that mean the earth that mean you cant murk noone else")

11. Music Industry RMX (Feat. Royce Da 5'9, Crooked I, Consequence & Akrobatik) (Prod. By Fizzy "Fame" Womack)
-Fizzy Wo zrobił według mnie średni beat ale wersy na tym kawałku są zabójcze ! Term, Crooked, Consequence, Royce i Akrobatik uhhh niezłe featuringi.
("I just got signed, my people like "Finally"":), "Let my spit a 16 and play that hot shit, cause they in love with that Hip Hop shit!")

12. Passion Iz Money (Feat. Lil Fame Of M.O.P. & Quest Tha Young'n) (Prod. By Shortfyuz)
- Lil Fame mi starczy, żeby zaliczyć ten kawałek do tych fajnych :) Dobre wersy !

13. Bout To Go Down (Feat. Superstah Snuk & H Blanco) (Prod. By Shortfyuz)
- Nie słuchałem na razie i raczej nie będe chyba, że wpadnę w nastrój :D

14. Nothing Iz Real (Prod. By M Will The Shotgun)
- Ooooo jeden z lepszych utworów w ogóle ! Muszę się przyznać, że to jest moje pierwsze spotkanie z M Willem(chyba, że coś słyszałem ale nie zwróciłem uwagi) BEAT jest bajeczny!! Wersy Termanology ON POINT i wszystkie zdecydowanie Świetne. TRZEBA USŁYSZEĆ !

15. Good Day (Feat. Hectic & Ghetto) (Prod. By MoSS)
16. I See Dead People (Prod. By The Alchemist)
- Te dwa kawałki są średnie przy czym I See Dead People jest chyba ciekawszy.

Ogółem: Bardzo fajowy mixtape, pełno dobrych utworów, parę mistrzowskich i może ze 3 nie ciekawe ale i tak można ich posłuchać.

Wiem, że cały czas powtarzałem coś w style "dobre wersy" itp. ale nic innego NIE można napisać w przypadku tej płytki :D

Co do M Willa to jeżeli ktoś zna bardziej jego pracę to może podzieli się wiadomościami, bo z tego co tu słyszałem ma ciekawą wizję beatów :)

Termanology jest świetny i zdecydowanie zaskakujący - nie wiem czy był ktoś jeszcze, kto by miał takich producentów na MIXTAPE(!!!) Preemo, Large Professor, Cannon, Alchemist, M WILL, Pete Rock, Lil Fame... jeeeeeeeeny na pewno jedna z lepszych produkcji na mixtape;D

A jakie featuringi(daaamn) Lil Fame, Joell Ortiz, Big Shug, Sheek, Reks, Royce, Crooked, Consequence.... taa...

W każdym bądź razie MIXTAPE JEST BOMBOWY i jeżeli się lubi dobry rap to trzeba(trzeba) go przesłuchać !! POLECAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wyszło? Chyba miało mieć premiere 8 września, czy coś pominąłem?

tak to juz bywa

jay mial miec premiere 11/9

plyty wyciekaja do internetu i jest to juz proceder staly od wielu lat. chyba nie bylo jakiegokolwiek albumu od 2002 ktory nie bylby tydzien przed premiera w sieci.

pamietam, ze jean grae musiala nawet z tego powodu odlozyc premiere Jeanius na nie wiadomo kiedy.

genialna reklama jak dla mnie, Jay-Z wie, co dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Only Built 4 Cuban Linx II single rozwalaja. New WU kapitalna robote wykonal RZA , raekwon podobnie , method w tym kawalku troche odstaje ale nie jest zly.

Kawalki na bitach dr dre kapitalne podobnie jak ze slick rickiem ogolnie plyta bardzo dobra jedna z lepszych w tym roku i jak na te czasy godny nastepca jedynki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy :

Nowy 50 Cent - Flight 187 <---- faaajne :)

No i przy okazji zapowiedź nowego mixtape'u "The 50th Law Of Power" !!

Widział ktoś nowy filmik z DMX'em w roli głównej - pracował nad jakimś projektem z Tyresem w studiu - przy okazji powiedział całą prawdę, jak zwykle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta bardzo dobra jedna z lepszych w tym roku i jak na te czasy godny nastepca jedynki

dokładnie moje myśli. rae nie zawiódł oczekiwań.

Sandro- pomysł zacny ale wątpię żeby sie przyjął akurat na tej stronie. 98% słucha tu rocka i metalu, więc siłą rzeczy maja gdzies Big L'a, 1% muzyki klubowej (analogicznie wiec nie interesuje ich Lamont), a ten 1% co slucha rapu albo juz wie wszystko o nim, albo slucha Zip Skladu i Tedego.

no, chyba ze jakichs swiezakow tym zwerbujesz, to wtedy mocno propsuje. notka troche uboga w informacje, rozumiem, ze chciales byc zwiezly, ale mogles chociaz wpisac jakies ciekawostki ktore nie kazdy fan L'a nawet zna, np. o tym, ze Big Pun mial w 1999 wziac Lamonta na trasę koncertową, ale... zapomniał. niedlugo potem zastrzelili Big L'a...

albo o tym, ze razem z Nasem i Cam'ronem mieli tworzyc grupe jeszcze przed COC.

w notce o Renie postaraj sie troche bardziej zainteresować wpisem.

chciales opinii, masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sieah. Trochę tego info jest, a nie chciałem razić czytelników bezpośrednim kopiowaniem materiałów z Wikipedii czy innych stron. L to taka mocna "beta", wpisy będą jeszcze mocno ewoluować, jeśli choć jedna osoba dzięki temu blogowi zainteresuje się rapem, będę bardzo zadowolony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne newsy !!

Wyciekł nowy album M.O.P. - Foundation !!!

Pytanko - Co myślicie o tym nowym Flight 187 ?

2 Pytanko - Wypowie się ktoś wreszcie na temat moich wersów ?(chętnie bym zgarnął jakąś krytyke..)

No i jeszcze jedno - Słyszał ktoś już tego Termanology ?:>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.O.P. w kolejce do sprawdzenia zdecydowanie, tak samo termo.

a fani Nasa z pewnością czekają na Distant Relatives z Damianem Marleyem

znana już jest tracklista

01. Intro (Something New) 2:01
02. As We Enter 3:32
03. Revolutionary 4:54
04. Count Your Blessings 2:44
05. Belief is Key 4:03
06. Africa Must Wake Up feat. K'naan 5:07
07. Black Horizon feat. K'naan 3:45
08. Only the Strong 4:21
09. Our Generation feat. Joss Stone & Stevie Wonder 4:58
10. Empowerment 2:38
11. AID 4:03
12. Lets End It (Poverty) feat. K'naan 3:58
13. The Earth feat. Bob Marley 6:20
14. Black Man's Paper feat. Erykah Badu 3:40 [UK Bonus Track]
15. Weed On feat. Snoop Dogg 2:28 [iTunes Bonus Track]

może być petarda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...