Skocz do zawartości

Szkoła III


Turambar

FERIE  

237 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W ferie będę...

    • Zakuwać
      33
    • Grać na kompie
      141
    • Sanki/narty/ślizgawka
      35
    • Bim Bam Bom
      19
    • Polować w tundrach na antylopy
      29
    • Grać w gałę na śniegu
      14
    • Coś innego (napisz, co)
      11
    • Jakie ferie...?
      21
    • Jestem studentem (studentką) i nie chcę czytać o żadnych feriach!
      25
    • Hejaho na dacho!
      47


Polecane posty

Ja idę do technikum, a po technikum albo idę na polibudę, albo wyjeżdżam studiować za granicę do Niemiec lub Anglii. Staram się codziennie czytać The Telegraph, aby nauka angielskiego była systematyczna. Niedługo chcę sobie kupić Harrego Pottera w obcych językach (angielskim i rosyjskim, jak starczy $$$ to w niemieckim) i uczyć się nowych słówek. W dzisiejszych czasach trzeba patrzeć w przyszłość i zawsze mieć plan B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

U mnie było tak.

Polski - 94%

Historia i WoS - 91%

Matematyka - 78%

Przyrodnicze - 60% (kurrrr)

Angielski pp - 98%

Angielski pr - 88%

Ogólnie jest lepiej niż się spodziewałem z humanistycznych, ale dużo gorzej ze ścisłych. Z egzaminu wychodzi mi 84.2 punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety ogólniak. W takim sensie, że w promieniu gdzieś tak około 30 km nie ma jakiegoś dobrego technikum. Wszystkie dobre szkoły tego typu wogóle mnie nie interesują, bo to głównie są rolnicze itp. A te z kierunkami, które mnie interesują (logistyka, infa) mają słaby poziom, no i chodzi tam lud o wątpliwym poziomie umysłowym (mówiąc krótko - ciągłe rozp..rozróby, mortale kombaty itp. Dałbym tam sobie nieźle radę, ale wolę się zadawać z normalnymi ludźmi. W dodatku brzmiałoby to lepiej z bluzgami, ale modzie patrzą :)) A z wyborem liceów nie ma problemu. Dobry poziom i wogóle :D.

Ale w każdej chwili, jakbym miał dobre technikum do wyboru, to bym bez namysłu tam popylał. Ale i tak jest imo git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak to czytam to mam wrażenie, że chodzi o moją okolicę. Jest Technikum rolnicze, dwa technika w mieście, w którym w jednym zadymy - bijatyki, huliganizm itp.

Skąd jesteś?

Ja wbijam na Technikum, a dokładnie informatyka. A potem zamierzam na politechnikę (jak wszystko dobrze pójdzie). A to prawda, że jak po ukończeniu liceum idziemy na Politechnikę, to zaczynamy od drugiego roku, no nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wbijam na Technikum, a dokładnie informatyka. A potem zamierzam na politechnikę (jak wszystko dobrze pójdzie). A to prawda, że jak po ukończeniu liceum idziemy na Politechnikę, to zaczynamy od drugiego roku, no nie?

Kto Ci takich głupot naopowiadał? Po technikum tak jak i po liceum idziesz normalnie na 1 rok, nie ma czegoś takiego, że zaczynasz na 2 roku xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wbijam na Technikum' date=' a dokładnie informatyka. A potem zamierzam na politechnikę (jak wszystko dobrze pójdzie). A to prawda, że jak po ukończeniu liceum idziemy na Politechnikę, to zaczynamy od drugiego roku, no nie?[/quote']Tak jak napisano wyżej - nie, niezależnie od tego, jaką skończysz szkołę średnią (z maturą), trafiasz na I rok studiów. Kiedy już na nie trafisz, zrozumiesz, czemu tak jest - w ciągu pierwszego semestru nauczysz się więcej, niż przez całe liceum. Studia są zupełnie nowym etapem nauczania - w gimnazjum i liceum nauczycieli mogło jeszcze obchodzić, czy coś przerobiliście w poprzedniej szkole, czy nie. Na studiach - masz to po prostu umieć. Poza tym - i tak spora część "pierwszych zajęć" na studiach zaczyna się od słów w stylu: "zapomnijcie tego, czego się już nauczyliście w szkołach, to bzdury mające wam dać tylko jakiś ogląd sprawy. Naprawdę wygląda to tak..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Niziołki - potrafiłem załamać ręce nad tym, jak ciężko mi szło przygotowywanie się do rozszerzonych matur... Pierwsza sesja zjadła to wrażenie z butami bez popitki. Dość powiedzieć, że wracając z ostatniego egzaminu, zasnąłem na stojąco w autobusie, a gdy doczłapałem się do domu, to padłem i leżałem tak przez tydzień dwa dni.

To zupełnie nowy etap nauczania. Tutaj nikt nie ciągnie ciebie w górę, żebyś cokolwiek chciał zrobić. Chcesz i robisz albo nie i nikt ci pomoże, gdy sam będziesz pierogiem leniwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poruszane tematy głównie poegzaminowe, ja jakoś specjalnie nie miałem ciśnienia na [TESTY]? i szczerze mówiąc dobrze na tym wyszedłem, bo tak na prawdę to były teksty na logiczne myślenie i wykorzystanie wiedzy podanej na srebrnej tacy. Mówiąc konkretnie, jest dobrze, ale mogłoby być lepiej:

Język Polski - 78%

Matematyka - 87%

Historia i Wiedza o Społeczeństwie - 88%

Przedmioty przyrodnicze - 81%

Angielski podstawowy - 83%

Angielski rozszerzony - 80%

~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 82,8(3)pkt.

Jestem, nieco zaskoczony dosyć niskim, wynikiem z Polskiego, ale to pewnie przez to, że w rozprawce nie podałem wystarczająco dużo przykładów i opierających się na nich argumentów.

W sumie uzyskałem 140.4 punktów rekrutacyjnych, co daje mi możliwość dostania się do każdego technikum na Pomorzu. Do Liceum się nie wybieram, bo zamknęli w tym roku wszystkie profilowane, a do ogólnokształcącego jest w mojej opinii żaden sens, po technikum mam przynajmniej praktyki i możliwy "zawód" - będzie z czego zarobić na studia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w domu, aczkolwiek tylko dziś i bodaj jeszcze 3 dni mnie nie było. Niw wiem, ale to ostatnie chwile w gimbazie i jakoś tak chcę je wykorzystać. Tak apropo to dzisiaj mamy mieć jeszcze raz zwoływaną radę, gdyż wczoraj na Absolwentce większość szkoły się zapiła (mam nadzieje, że takie małe wspomnienie o alkoholu nic nie wywoła). Normalnie można było na palcach policzyć kto "nie spróbował". Mojemu kumplowi mają obnizyć ze wzorowego na naganne. Byle do piątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96% z rozszerzenia 98% z podstawy, wszystko przez głupie błędy, które zidentyfikowałem zaraz po egzaminie. Wyniki, które uzyskałem, kwalifikują mnie tam, gdzie chcę, więc nie mam za bardzo czym się martwić, szczęśliwie.

Czy test był łatwy? Dla ciebie i dla mnie - na pewno, ale chyba nie dla wszystkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98% z rozszerzonego polskiego, z matematyki podstawowej 76%, z rozszerzonego angielskiego 79%, z rozszerzonej historii 94%, z wiedzy o społeczeństwie rozszerzonej 58%, no i dwie matury napisane tylko dla zabawy - z łaciny podstawowej 54% a z rozszerzonej filozofii 58% wink_prosty.gif . Obie ustne - z języków Kochanowskiego i Szekspira - po 100%. Jestem usatysfakcjonowany i idę gdzie mi się spodoba, a to jest najważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekn, @opti

:O Nie dobijajcie mnie. Dla mnie matma, aż tak łatwa nie była :C Nie pochwalę się jaki miałem wynik z rozszerzenia, bo w blasku waszych % mój jest ekhm... mały. Mogę powiedzieć resztę xD Polski 64%, Ang podst 99%, ang roz 72%, geografia roz 65%. No i dobra ta matma podstawa jeszcze 88%. Reszty nie powiem, bo mi trochę wstyd :C

I kto by pomyślał, że ja na techniczne kierunki chcę iść. Eh... Będę miał problemy. Życzcie mi szczęścia.

@down

I tak gratuluję biggrin_prosty.gif Ważne zdać, a potem martwmy się co i jak...

Gratulacje dla wszystkich :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując się do kolegów stwierdziłem, że mój wynik jest naprawdę mały... No cóż, to są naprawdę mózgi w takim razie :)

Lepiej nie czytajcie dyskusji maturalnych na matematyka.pl, tam to dopiero są wysokie noty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opti

Twój wynik pewnie i tak jest lepszy od mojego. Z ciekawości tu zajrzałem żeby zobaczyć jak innym poszło ale teraz trochę tego żałuję, bo się tylko niepotrzebnie zdemotywowałem. Może i zdałem, ale patrząc na Wasze wyniki... jestem pod wrażeniem, gratuluję każdemu, kto zdołał trafić do grona tych czterech na pięciu maturzystów którzy zdali!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...