Jump to content
Szarla

Komputer do gier

Recommended Posts

Cześć i czołem

Chciałbym uprzejmie prosić o pomoc w doborze odpowiednich części do nowego komputera :)

• Budżet na komputer: 9000 - 10 000 zł
  • Części do kupienia: Cała skrzynia
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak chciałbym kupić BOX-a na usb a nie licencje typ OEM, niby mam win 7 upgradowaną do 10 ale wątpie by działała na nowym komputerze 
  • Zastosowanie komputera: Gry bardziej pod 4k
  • Preferowany sklep: morele, xkom, - będę polować na części podczas Black Friday częściowo 
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): AOC Q2577PWQ 2k chwilowo ten w późniejszym okresie chce dokupić monitor 4k lub bardziej zaszaleć i telewizor 4k z 55 cali
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Trochę pewnie tak lecz osobiście za bardzo się na tym nie znam
  • Termin zakupu komputera: w przeciągu miesiąca bądź dwóch, zależy czy warto będzie czekać
  • Dodatkowe uwagi: Zależy mi by obudowa i zasilacz były długo terminowe, aby w przyszłych konfigach po prostu nie kupować za każdym razem nowych tych rzeczy. Więc wole zainwestować w nie więcej pieniędzy.

Obudowy podobają mi się trzy: Fractal Meshify C, NZXT H700, be quiet! Dark pro 900 chyba że będzie jeszcze inna ciekawa alternatywa
Zasilacz – nie wiem czy będzie opłacalne aby kupować 750 watt i do tego jakość platynka opieram się na waszych fachowych poradach :)

Chłodzenie procka – opłaca się bawić z chłodzeniem wodnym czy lepiej mimo wszystko postawić na powietrze?
Procesor - AMD czy Intel? Czy nie ma znaczenia w sumie ? Jeżeli nie to chyba Ryzen byłby lepsza opcja..

Aktualnie mam na stanie dysk twardy : Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache oraz Dysk SSD Samsung SSD840 EVO 120GB SATA3 ze starego komputera

Więc ew, chciałem dokupić jakiś dysk na M2 i ew jakiś SSD na gry o ile się będzie opłacało teraz a nie w późniejszym terminie

Bardzo dziękuję z góry za fachową pomoc w doborze komputera :)

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/ci3ckmv75 + https://www.x-kom.pl/p/445388-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-ti-duke-11gb-gddr6.html jak wróci do oferty.

Chłodzenie wodne raczej nie ma sensu skoro nie będziesz bawił się w bicie rekordów w podkręcaniu, powietrzny Dark Rock wystarczy.

Procek dałem Ryzena - przy 2K czy tym bardziej 4K proc nie ma wielkiego znaczenia, więc przepłacanie za Intela sensu nie ma. Plus na AM4 można w przyszłości w razie czego podmienić procek na nowszą generację Zen 2 jak wyjdą.

Nie lepszy ryzen 2700x skoro tylko 200 zł a będę miał go bazowo podkręconego bez eksperymentowania? Chyba, że chodzi o to aby przeczekać na nim do Zen 2 i wymienić. Chyba raczej nie zmieszczę się w budżecie 10 tyś bo jeszcze nieszczęsnego windowsa 10 brakuje.. Więc karta bardziej RTX 2080

Edited by Szarla

Dopłata do 2700X za wielkiego sensu nie ma, różnica w cenie za duża a w wydajności minimalna. Lepiej samemu podkręcić, nie jest to trudne a w sieci masz poradniki.

RTX 2080 też sobie w 4K da radę ale trzeba będzie trochę zjeżdżać z detali żeby 60 fps było (znaczy wysokie i tak w większości gier nie będą problemem, ale czasami trzeba będzie pogrzebać w ustawieniach gier).

Rozumiem, w takim razie, czy chłodzenie takie wystarczy na kręconego 2700 ? Jakbym mógł mieć prośbę, o taki zestaw ze sklepu morele też to bardzo byłbym wdzięczny, bo danego M2 czy ramów nie ma w ofercie sklepu morele..

Edited by Szarla

Tak chłodzenie poradzi sobie z kręconym Ryzenem. Można nawet wziąć tańsze Macho https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-macho-rev-b-517031/ - wydajność bardzo podobna, a nieco taniej (ale Dark Rock chyba trochę efektowniej za oknem wygląda :P )

RAM jednak kupiłbym w X-Kom, bo to kości B-Die które najlepiej współpracują z Ryzenem.

SSD mają - https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx8200-240g-pcie-x4-nvme-asx8200np-240gt-c-4072880/