Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Ja go odpiąłem. Tak będzie chyba lepiej, right?

Będzie post pod postem, ale pora odswieżyć temat.

Co sądzicie o założeniu tematu "Czyje to.....?", w którym forumowicze zamieszczaliby zdjęcia konkretnych części ciała jakiegos bohatera z gry albo znanej osoby na swiecie (np wąsy Wałęsy, bicepsy Duke'a), a reszta zgadywałaby o kogo chodzi?

Dodatkowo byłyby ograniczenia w regułach polegające na tym, że jesli ktos musi akurat zrobic zdjęcie np piersiom Lary, to bedą musiały być odpowiednio ubrane ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomysł na zagadki o tytułach konsolowych. Ponieważ to forum głównie pecetowe a nie konsolowe, więc poziom trudności musiałby być niższy, np. podajemy na jaką platformę (lub platformy) byłaby ta gra. Forma zadawania zagadek, podobnie jak w pytaniach o m&a, byłaby dowolna - słowna, screen, rebus itd.

Może być. Poczekajmy tylko na wypowiedzi forumowiczy na ten temat, czy chcą taki topic czy nie. No i IMO nie powinno być czegos takiego jak okreslanie platformy, bo tytuły multiplatformowe są szeroko znane, a takie na tylko jedną platformę są z kolei charakterystyczne. Dopiero jakby były problemy to moze wtedy podawanoby platformę :)

No i czekam na komentarze odnosnie zapropowanego przeze mnie tematu - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam, jak konsole to konsole - PSX, PS2, N64, XboX, X360, NDS, PSP itd. O co mi chodzi - przyda się obniżony poziom trudności zagadek konsolowych, czyli rzeczy tylko z roku 1995 i wzwyż na konsolki, które w Polsce zaistniały. Na starsze platformy typu NES/SNES, Amiga, C64 stworzyć jeszcze jeden temat (oczywiście nie twierdzę, że Amiga czy C64 w Polsce nie zaistniały :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może skojarzenia. Ktoś pisze jakiś wyraz i druga osoba pisze jaki wyraz mu się z tym kojarzy i następna osoba mówi, jaki wyraz kojarzy mu się z poprzednim: Przykładowo: Ja mówię: hamburger. Ktoś mówi: brzuch. Następny: Anatomia. Anatomia>Przyroda>Książka>Czasopismo>CD-Action>Smuggler>Gazeta(właściwie te 3 zataczają sobą koło...)itd. Może później dojdziemy do sumy miliarda postów w temacie (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miliarda statsujących sobie swobodnie użytkowników, klepiących 300 postów dziennie:D Nie popieram tego.

A może temat z zagadkami dotyczącymi filmów? Wrzucalibyśmy jakieś znane cytaty, charakterystyczne postaci i tym podobne? Wymagałoby trochę wysiłku ale może by się przyjęło. Na sieci krąży mnóstwo scen i kadrów z rozmaitych filmideł, więc byłoby skąd czerpać materiał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skojarzenia - jestem na "nie", inne zagadki wymagają przynajmniej jakiegoś pomyślunku/uzasadnienia, "skojarzenia" z reguły niezbyt, nie potrzebujemy takiego taniego nabijacza postów :)

Cytaty z filmów - nie, bo tak jak Narg napisał, łatwo je wyguglać można. Natomiast ze screenami, zagadkami czy rebusami - czemu nie.

Konsole - ja mogę taki zestaw zasad przygotować, ale najwcześniej jutro-pojutrze (jak dobrze pójdzie), dlatego dobrze by było, gdyby ktoś inny wcześniej to zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam pewne obawy co do zakladania kolejnych tematow. Im wiecej ich jest, tym mniejsza jest aktywnosc w tym dziale :P I to nie bynajmniej dlatego ze trzeba sie zajac wieksza iloscia tematow... mam nadzieje ze to stan przejsciowy spowodowany sesja/zakonczeniem roku, i ze od lipca miliony forumowiczow (z tych 40 000 ktore mamy :P) beda zabijac nude w tym dziale! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysła na nową zabawę forumową. Prezentowałem go już Lordowi, niech się inni wypowiedzą.

Będzie to gra-horror, gdzie bohaterem będą sterować forumowicze. Wyobrażam sobie to tak: mój post składa się z literackiego opisu sytuacji, schematycznego obrazka (przypominającego stare gierki z widokiem od góry), 2-3 statsy tj. zdrowie, amunicja. Każdy forumowicz będzie mógł wydać jedno polecenie mojej postaci do wykonania, np. otwórz drzwi, spójrz przez okno, czego efekt zobaczy w następnym moim poście. Następna osoba coś poleca, ja to wykonuję podając opis, rysunek, zmienione statsy jak trzeba, następna osoba wydaje komendę, et cetera. Coś jakby zapomniane tekstówki z 8bitowców. Każdy forumowicz może wydać jedną komendę dziennie. Polecenia muszę być krótkie i treściwe, kiedy będą dialogi będzie można wstukać co nasz bohater ma mieć do powiedzenia.

Uprzedzam że tempo zabawy może być różne, ale tak 23-1 w nocy jestem zawsze, to i wytrwali zostaną, i klimacik będzie. Mam niezły (tak sądzę) pomysł na fabułę i chciałby dowiedzieć się co o tym inni sądzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie temat moze powstac, ale musisz sie zobowiazac (skoro masz byc prowadzacym) do rzetelnego odpisywania w temacie :)

Nakresl post rozpoczynajacy, potem daj nam jakos znac, ze jest gotowy - wymysli sie jakies pobiezne reguly zabawy, zalozysz temat a my go zatwierdzimy (a jesli okaze sie ze nie mozesz zakladac to ktorys z nas go zalozy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Ramzesa jest świetny, jeśli wszystko będzie dobrze (a napewno będzie ;) ) wykonanie itp. to na pewno będę często zaglądał i pisał tego jednego posta dziennie (ograniczenie wystarczające aby nie było potoku postów a jak się temat sprawdzi to i tak będzie).

Co do nazwy to CDAquest fajnie brzmi :D

CDAquest: W poszukiwaniu Smugglera :P (miała być gra horror nie?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawa inicjatywa. Widziałem coś bazujące na podobnym schemacie, tyle że była to po prostu jakiś komiks, kolorowy, całkiem ładnie rysowany, a forumowicze wymyślali co ma się zdarzyć z postacią, autor wybierał jeden z pomysłów i tworzył dalszą część komiksu. I tak do ustalonej liczby klatek. No, ale cóż do tej zabawy trzeba kogoś ze skillem artystycznym :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos tez mogloby przejsc. Nakresliloby się postac glownego bohatera, wykonujacego rozne czynnosci, dodalo w poscie glownym, ludzie kopiowali by te obrazki, i "dokanczali" je, poprzez dodanie np dymkow z tekstem, otoczenia, pozostalych postaci itp. Mogę sam* zajac sie stworzeniem rysunkow bohatera, tylko najpierw powiedzcie co o tym sadzicie + jaki (kim) mialby byc ten bohater.

*- nie musze byc to ja, jesli ktos uwaza ze ma talent to moze mnie w tym wyreczyc :P jednak planowalem stworzyc sporo takich klatek, wiec jesli juz ktos inny, to bedzie musial sie zobowiazac do sporej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe zapożyczenie, ale za to zapożyczenie, które mi się spodobało. Swego czasu, gdy nieco bywałem na forum gram.pl była tam zabawa w zgadywanie miejsc. Czyli standardowo - wrzucamy obrazek, a reszta zgaduje miejsce lub budowlę. Może nie jest to wielce wyrafinowana gra, ale sprawdzała się całkiem nieźle. No i regulamin w zasadzie wystarczy tylko nieco zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...