Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

No to może to, co było niegdyś - zagadki matematyczno-logiczne w stylu "trójka rodzeństwa ma razem 789 lat, jedno jest pięciokrotnie starsze od drugiego, trzecie o 37 lat młodsze od jednego z tej dwójki, ile lat ma każde z nich?" etc. Forumowicz przedstawia łamigłówkę, reszta odpowiada (z uzasadnieniem!), po czym zadający potwierdza, kto poprawnie odgadł i ów zwycięzca zadaje swoją zagadkę. What do you say?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte przemyślenia, bo przydałyby się jakieś zagadki to cięższego wytężania mózgownicy. Pomyślimy nad tym (tzn o czym dokładnie będzie taki temat).

Jeszcze myślałem nad tematem w stylu "Kto to powiedział?", w którym umieszczane byłyby cytaty znanych osób (postaci historycznych, polityków, wielkich tego świata - czyli póki co Doda odpada :P). Co o tym sądzicie?

EDIT:

Dzisiaj wieczorem przysiądę i wymyślę kilka ogólnotematycznych zabaw. Potem je umieszczę na forum, a tutaj będziecie mogli wyrażać swoje zdanie na ich temat ;)

Jak się okażą niewypałami, to znikną i tyle. A jak się Wam spodobają, to... dobrze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte przemyślenia, bo przydałyby się jakieś zagadki to cięższego wytężania mózgownicy. Pomyślimy nad tym (tzn o czym dokładnie będzie taki temat).

Jeszcze myślałem nad tematem w stylu "Kto to powiedział?", w którym umieszczane byłyby cytaty znanych osób (postaci historycznych, polityków, wielkich tego świata - czyli póki co Doda odpada :P). Co o tym sądzicie?

Świetny pomysł z tym "kto to powiedział"! , a moja propozycja to "główni bohaterowie z gier"- chodzi o to ,że piszemy krótką notatkę(charakterystykę, opis) głównego herosa i na tej podstawie mówimy co to za osoba. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zagadka w stylu "Zgadnij kto jest na zdjęciu"? Polega ona na tym że wstawiamy zdjęcie jakiejś znanej postaci, a kolejna osoba ma za zadanie zgadnąć kto to jest. Jeżeli osoba odgadnie kto jest na zdjęciu, ale nie poda swojej zagadki powiedzmy w przeciągu 24 godzin to pierwsza lepsza osoba może umieścić swoja zagadkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę kilka pomysłów:

- Jaki to film

- Zagadki logiczne i matematyczne

- Odgadnąć grę po ciekawostkach jej tworzenia

np. autorom przydarzyło się zrobić to i tamto i trzeba po kolei tę grę odgadnąć - możliwe są także malutkie podpowiedzi. Taki temat to oczywiście dużo mniej pisania postów, więcej myślenia i szukania po internecie i oczywiście CD-Action. Temat dla prawdziwych graczy i fanów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na zagadkę inaugurującą. Jeśli ktoś stwierdzi, że jest gotowy, załozymy temat, a ta osoba wpisze się jako pierwsza :] Temat będzie dotyczył zagadek logiczno-matematycznych.

A z tymi cytatami, to nie pomyślałem o tym. Skaranie boskie z tym google, bo przez łatwośc wyszukiwania musimy podarować sobie IMO niezłą zabawę. W takim razie może coś takiego: ktos podaje opis nietypowego zachowania jakiejś znanej, kontrowersyjnej postaci historycznej, a reszta zgaduje o kogo chodzi.

Np "miewał w zwyczaju skakać pomiędzy żolnierzami na jednej nodze, gdy nad jego głowami śmigały kule nieprzyjaciela".

Pytanie brzmi: czy znajdzie się dość takich "ciekawostek" do zapełnienia tematu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z zachowaniami IMO dobry, choć przydałby się poszerzyć dział o jakieś inne zagadki, nie tylko charakterystyczne zachowania, ale też (na przykład) co dziwnego w życiu zrobili. Na przykład (wybaczcie powtórzenie) "popełnił samobójstwo strzelając do siebie z armaty". To byłoby również trudniejsze do "wygooglowania" (przykładu, który podałem nie było na samym szczycie listy wyników w google).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł na zagadki dla tych co lubią anime, mianowicie "Co to za postać ?" gdzie w temacie zamieszczalibyśmy zdjęcia rożnego rodzaju cosplay'ów i poprzez te zdjęcia trzeba zgadnąć co tom za postać i z jakiego anime pochodzi. Podobny temat widziałem na MALu w "Poland Club'ie' więc pomyślałem że i tu można coś takiego zrobić. A jeśli to nie przejdzie ze względu na prawa autorskie to po prostu ten sam temat tylko zamiast zdjęć, krótki opis bohatera ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#grrr....#... forum dzisiaj mi działa jak krew z nosa. Muszę odpisać TRZECI raz:

W sesji była jakas Neverending sesja. Poległa prawdopodobnie z tego powodu, że ludzie wchodząc do działu "Sesja RPG", oczekują że znajdą tam sesję, a nie zabawę. Tym razem jasno jest powiedziane, że ten temat służy do rozrywki i zabawy - i póki co cieszy się popularnością, a wpisy innych forumowiczów mi sie podobają. Na razie jest fajnie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Silverboy - pomysł niegłupi, ale najpierw muszę usłyszeć kilka pozytywnych opinii na jego temat, w sensie "ja bym chętnie pozgadywał w takim temacie". Możemy założyć taki temat, ale najpierw muszę mieć pewnośc że ktos bedzie chcial w nim pisac :]

ps: teraz bylem sprytny i skopiowalem tresc posta ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już są propozycje quizów o M&A, to może jakieś dotyczące książek? Odbywałoby się to na zasadzie pytań dotyczących danej książki, dla przykładu banał: Jak nazywał się powiernik pierścienia w trylogii Tolkiena?

Pomysł z cosplayami bardzo fajny, tylko rzeczywiście nie wiem, czy znalazłoby się tylu chętnych, na razie uczestników forumowych zabaw powoli przybywa, ale jakoś rozreklamowac by można, tak jak Marek Lenc swoje kalambury ;)

Down:

Myślę, ze mogłoby to być zbyt trudne, ale spróbwać zawsze warto ;)

Edytowano przez Kajzerka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł na zagadki o M&A Zainteresowanie na forum znajdzie się na pewno. I (może) nie będzie to wymiana postów między kilkoma osobami, na temat nieznanych szerzej tytułów :rolleyes: Proponuję aby wątek był jeden, a forma zagadki (screen, cosplay, opis, cytat) zależała od zadającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby wątek był jeden, a forma zagadki (screen, cosplay, opis, cytat) zależała od zadającego.

O! To jest to. Dodatkowo, jeśli Ojcowie Prowadzący zgodzą się na powstanie tematu z zagadkami o m&a, to proponuję takie rozwiązanie: założyć temat w dziale m&a i natychmiast go przenieść tutaj, żeby został link do tematu, który się potem w dziale m&a przyklei - żeby więcej osób się o tym dowiedziało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Lorda, ale ode mnie macie zielone światło z M&A ;). Tylko jako że żaden z naszego Turbo Duo nie ma uprawnień w dziale M&A, zrobieniem i przeniesieniem musicie się zająć sami :)

@opti - uważam że temat jednak zbyt hardkorowy jest. Za wąski, po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankin to zrobimy tak: jeśli Narg się zgodzi, to skrobnę szybko zasady i wam prześlę albo wkleję tutaj, jak wszystko będzie grało, to robię akcję "zakładam i przenoszę", chyba że się coś uwali po drodze ;p Tyle że to raczej jutro zrobię, bo dzisiaj jestem nieco zajęty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znowu "Narg się zgodzi"? Ja tu nie rządzę, możecie sami za mnie takie decyzje podejmowac. Zwłaszcza Ran, ktory jest współmoderatorem działu :P

M&A moze powstac, jak najbardziej. Czekam na propozycję regul zabawy (jesli Wy macie się w niej bawić, to 90% zasad powinniscie ustalić sami) :)

MSaint - to załóż temat, i od razu daj przykładowa zagadkę ;)

Warto jednak się uprzednio przyglądać każdej inicjatywie byle sobie potem bólu głowy nie robić, no a ja nie chciałem cię pomijać ;] - Ran

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymyśliłem takie reguły:

Zasady zabawy, czyli o co kaman:

1. Zgadujemy tytuł anime lub mangi. Jeśli istnieje kilka wersji tytułu (np. angielski i japoński), to w zagadce pytamy o ten najszerzej znany na świecie, defaultowo: tytuł angielski (np. "JoJo's Bizarre Adventure" zamiast "Jojo no Kimy? na B?ken").

2. Forma zagadki może mieć postać screenshota z jakiegoś odcinka/strony z mangi (lub ich fragmentu), zagadki słownej, wierszowanej, rebusu, albo łączyć te formy.

3. Pamiętajmy, żeby nie śrubować przesadnie poziomu trudności zagadki, kalambury z użyciem znaków kanji z tytułu anime/mangi odpadają; zagadki z tytułami, które mało kto oglądał, raczej też...

4. Jeśli padające odpowiedzi będą nieprawidłowe, zadający zagadkę zamieszcza informację o tym, edytując post, w którym zadał zagadkę.

5. Jeśli padnie prawidłowa odpowiedź, zadający zagadkę pisze posta z potwierdzeniem, a następną zagadkę zadaje ten, kto zgadł prawidłowo. Ta osoba może też oddać pytanie (wtedy obowiązuje zasada "kto pierwszy zada zagadkę, ten lepszy") lub wyznaczyć inną osobę do jej zadania.

6. Zadający zagadkę może wedle uznania podawać w temacie podpowiedzi. W przypadku dłuższego czasu bez odpowiedzi (przyjmijmy, że są to 24 godziny), jest zobowiązany do podania takiej podpowiedzi.

7. Żeby nie było wątpliwości - w przypadku screenshotów/rebusów nie dajemy obrazków z treściami 18+ , nie pytamy też o tytuły hentajów, więc bez wstawiania Biblii w czarnej oprawie proszę ;)

Pewnie jeszcze coś po drodze wyniknie (oczywiście przy założeniu, że temat chwyci), ale myślę, że to są najważniejsze rzeczy. Jeśli wszystko okej, to robię pierwszą zagadkę i wrzucam.

EDIT: Dodałem jeszcze punkt o uzasadnianiu swoich odpowiedzi.

EDIT2: przypiąłem w "m&a", przeniosłem i tutaj też wyszedł jako przypięty. Gorzej, że odnośnik na m&a przypiąć nijak się nie da... Ale zamiary były dobre ;p

EDIT3: Narg, o to chodziło :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...